Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
No napsat bez hnojeni je dost zavadejici bych rekl, kdyz se ve skutecnosti jedna hlavne o predhnojeny substrat.
Bez hnojeni to zni jako ze to roste bez zivin, coz je blbost.
"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy
ok, rozumim co mas na mysli.
Bez hnojeni je mysleno spise tak ze se nejedna o klasicke hnojeni s jakymi-koliv klasickymi hnojivy od prodejcu, jak jsme zvykli tzn. napr. 2x-3x tydne dle tabulek.
Zdar, prvně sem chtěl asi napsat to že moje báby a dnes moje mamka pěstuje podobným způsobem už od nepaměti a nikdy v minulosti jim to nepřišlo jako něco divnýho.
Dost mě zaráží že se tu tolik lidí diví že může existovat něco jako pozvolnej rozklad a tak.
Snad jen osvícené jedince napadne něco jako že by mohl fungovat zákon o zachování hmoty a energie.
Takže jak to ta matka dělá, hází si takhle veškerej organickej materiál ze zahrady na kompost, vykydá slepicím a frkne to tam a semtam to prosype troškou vápna. Na jaře to překatruje, dá do kýblů 10 - 15 l a má v tom rajčata na balkóně, celej rok to zalívá jenom vodou a ty potvory rajčata si klidně rostou a ploděj a nic jim nechybý dokud je nesejme plíseň. Na jaře vysype kyble na kompost jako jeho základ, naplní je čersvým kompostem a jede znovu a znovu.
Podle některých reakcí zde zcela nemožná věc.
Několikrát jsem se snažil napodobit venkovní prostředí pod lampou ale vždycky se to začalo nějak jebat, dneska už vím proč. Pokud pěstujete venku na kompostu roste to samo. Obrovskej objem kompostu zaručuje že i při pozvolném rozkladu bude vždy dostatek živin dostupných pro kytku.
Zkoušel jsem kompost v květináčích 12l, začátek pohoda a potom jsem to stejně hnojil. Následovaly kalfasy 60 l, to stejný. Potom jsem zkoušel cca 30 cm vrstvu kompostu po celé ploše stanu a stejně jsem to dohnojoval.
Co jsem dělal špatně? Co venku kytky nemají že se mají tak dobře ?
Chlor ve vodě, kyselinu ve vodě a to pk13/14 asi taky moc nepomohlo. Když jsem o tom přemýšlel zpětně, vegetace vždycky v pohodě. Nehnojil sem, ph neřešil a kytky si jen lebedili na odstáté vodě. Přepnu na květ, začnu upravovat ph a za 3 týdny už nedostatky, divný mi bylo hlavně to že nezáleželo na objemu květináče/kalfasu. Jednoduše jsem si tou kyselinou pozabíjel všechen život v hlíně, neodstátou městskou vodou jsem jim taky nepřidal, rozklad se zastavil a já musel zase hnojit minerálama jak ...
Hefaistos:
Caf! Kyselina citronová by nemala spôsobiť problém v organickom peste.
Podľa môjho názoru a výsledku testov, ktoré idem - vačšina growov v našich podmienkach v 6-12 litrových kvetináčoch sú tieto objemy na organický pest bez prihnojovania nedostatočné. Možno v prípade 3-4 týždňového rastu vo vegetatívnej fáze nie moc veľkých rastlín to stačí, ale na kvet už treba rozhodne zaradiť pravidelné zálievky s vyšším podielom PK. Toto umelé prihnojovanie sa potom celkovo podpíše pod účínky a chuť výsledného produktu. Groweri pestujúci out sa často vyjadrujú pochvalne k materíalu vypestovanému na organike vonku. Po ukončení pestu z našich minigrowov by sa mal substrát vyhodiť, prípadne kompostovať na ďalší pest.
Myslím, že v niektorých tých predošle postnutých vláknach o veľkosti tých nádob aj píšu.
Kytky pestované vonku majú oveľa viac možností pri rozrastaní koreňov k nájdeniu vhodných živýn. Pod lampou bude jedným z limitujúcich faktorov rozhodne veľkosť nádoby v ktorej kytka vegetí. K vytvoreniu akejsi bio rovnováhy do systému s Cannabisom, kde by sa nemuselo hnojiť a nič pridávať, - objem okolo 6-12 l určite ani náhodou nestačí.
Pravdepodobne Tebou popisovaných 60 l bude pri nedostatočne živinami, pôdnymi baktériami a pôdnymi hubami zastúpenom substráte tiež málo na pestovanie spôsobom Perpetum Mobile o ktorom mnohí snívajú. Myslím, že v našich podmienkach prírodu v tomto nenahradíme, iba sa k nej možno trochu priblížime
No to jsi mě právě moc nepochopil. Já jsem se o to pokoušel, sice mi to několikrát nevyšlo ale nakonec jsem to díky nakopnutí tady tímto threadem, tímto bych chtěl poděkovat medimu za jeho aktivitu a metráčkovi výdrž tady s těma trolama, pochopil. Je to totiž docela jednoduchý, stačí mít směs s dostatečným množstvím organického materiálu kterej se bude rozkládat a dodávat živiny. Samozřejmě vychytat to do dokonalosti není jenom tak, už jenom pro to že každé kytce se líbí jinej poměr živin, výživnost půdy atd.
Jak budu mít trošku víc času tak popíšu víc svoje snažení.
Na fotkách jsou rostliny gsc x gg , pěstované v 12l mojí směsi, pouze na vodě, 3x jsem je polil act
2-3 příspěvky nahoru den 37-40
dnešní fotky den 47 12/12
Budeme urcite moc radi pokud das nejake blizsi info , hlavne ohledne obsahu namichaneho substratu.
Ktery substrat si konkretne pouzil ,jake caje pouzivas,kolikrat ...jak dlouho si nechal odpocivat zeminu ... atd.
To me vazne moc zajima , ja jsem to v podstate prozatim odlozil jen kvuli tomu ze jsem si nebyl jisty v tom cim konkterne nahradit nektere prvky ale hlavne presnym presnym slozenim na gramy nebo litry v Cesku zakoupeneho substratu a vsech ingredienci.
Ode me K+ za snahu pomoci ostatnim.
Tady jsem nasel nejlevnejsi bakterie 250g za 300Kc
Od znackove firmy z growshopu by to stalo majlant a podle me je obsah uplne stejny.
a netvrdim opak toho, čo Ty :" stačí mít směs s dostatečným množstvím organického materiálu kterej se bude rozkládat a dodávat živiny"
Možno je hraničnou hodnotou tých 12 l objemu v ktorom sa Ti ten skvelý výsledok podaril. Skúšam v menšom objeme a mám presne tú skúsenosť, čo si popisoval vo svojom prvom príspevku. V rozbehnutom kvete musím jednoducho pridávať živiny, lebo v mojich malých nádobách to nemá šancu fungovať tak, ako má a je nutné pridávať živiny. Testy, ktoré robím sú zamerané primárne na iné cieľe, dalši kolo sa zameriam na test oganického growu bez, resp. s minimálnym hnojením. Teším sa na Tvoje ďalšie príspevky s popisom spôsobu ako sa Ti podarílo zosúladiť rôzne potreby kytíc v obdobi rastu a období kvetu, keď sú potreby k rastu a vývoju kvetov tak rozdielne. Akú pôdnu zmes a z akých u nás zohnateľných komponentov si namiešal.
Snáď z toho načerpám nové, konkrétne informácie a určite pomôžu aj iným, čo sa o to zaujímajú.
MADI - diky za postnuté prípravky, určite to pomôže tým, čo majú hlbšie do vrecka a nemôžu si dovoliť podobné, ale drahšie produkty.
----------------------------------------------------------------------------------
neviem, ktorý chrapúň ma obdaroval anonymne negatívnou karmou bez objektívnej argumentácie....každopádne takéto spôsoby k ničomu nevedú, lebo človeka znechucujú od vecnej diskusie a od podelenia sa s vlastnými skúsenosťami.
Zdar, asi vás trošku zklamu, vypadá to sice supr ale do dokonalosti to má daleko. Navíc tenhle mix nejde jen tak zkopírovat jelikož jako základ jsem použil cca 15 let odleželej koňskej hnůj kterej mám na zarádce. K tomu bych ještě dodal že i po 15ti letech je v tom zkompostovaným hnoji tolik živin že jsem polovinu kytek ze začátku přismahl dusíkem. Míchal jsem cca 200l. Z finančních důvodů je to prostě z toho co jsem měl doma po ruce, jen vermikompost jsem musel koupit.
50 l rašeliny
50-60 l koní kompost
50 l kokosu - měl sem zrovna plagron s trichodermou
40 l žížalího humusu ekovermes
10 l perlitu - válel se mi doma zbytek
5 l keramzitu- zbytek
k tomu jsem jim naložil vápníku jak blázen a nějakej ten hořčík
1 l sádry
1 l nahrubo drcených skořápek
0,5 l vápnitý dolomit
Problémy tohodle mixu jsou hlavně nevhodný poměr npk, moc n, málo p k . toho vápnitýho mixu bych ubral tak na 70%
Kdybych to míchal znova tak to zkusím nějak takhle
70 l rašeliny
40 l koní kompost
50 l kokosu
40 l žížalího humusu ekovermes
30 l perlitu
30 l vermikulitu
+ asi dřevěný popel pro drasík a spoustu fosforu ale zatím nevím z čeho
+
0,7 l sádry
0,7 l nahrubo drcených skořápek
0,35 l vápnitý dolomit
Ještě abych nezapoměl, sázel jsem rovnou jak jsem to namíchal, žádné odležení neproběhlo. Nějaké přípravky v sáčku... k čemu. trichoderma je v kokosu, bakterie jsou všude a hlavně je množíš v čaji, to stejný i s houbama. Čaj dělám podle návodu na první stránce.Pořádně poleju kytky protože budou 48h bez zálivky. Do menšího soudku ze kterýho jsem je zrovna polil dám vodu po 3/4, mám v něm bublák hailea 15w. Nechám ho bublat přez noc, ráno vodu osladím melasou. přileju trošku fishmixu a přidám vermikompost. příští den večer zalívám, tj za cca 36 h.
Samozřejmě že jsi myslím že odo je troll, o tom žádná. ale každej je nějakej
Přihodím nějaký fotky pro potěchu oka
1. paličky co jsou o pár příspěvků víš, gsc*gg pheno 2
Cau Hefaistos, vypada to hodne dobre. Jako dobry zdroj P pro tebe muze eventuelne byt guano. Ale jsou dva druhy guana podle toho cim se netopyr zivi (rostlinna strava=N, hmyzozravec=P)
Na odlezelej hnuj jezdime vzdycky ke kravinu, maji na to takovou betonovou jimku a co jim spadne pres zed tam pak lezi taky uz desitky let, kdyz si clovek hrabne dostatecne hluboku.
Vidim ze v tom navic jedes opravdu zajimave crossy, to bude opravdu posusnanicko! Snad pak nahodis i dalsi fotky, at tu je konecne nad cim slintat!
EDIT: Tak vidim ze uz si nahodil.....krasa! Tzv. "frosty as fuck"!
citace:
Původní příspěvek od odo Metráček je proste CHYTRÁČEK!