Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Home-pseudo Black Widow 600W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
Hefaistos
Stálý Člen

Karma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 81

Zdarec, nedalo mi to nereagovat na některé příspěvky

citace:
Původní příspěvek od NORM
ten polystyren tam nemá co dělat, rozpouští se..

Tak tohle jsem dodnes nevěděl, odjel sem v podobném systému zhruba 5 kol bez problému, teda viditelného problému, nikdy více. Z polystyrenu se uvolňuje nezreagovaný monomer styren, který je toxický a karcinogení.

Na svilušky jak už psal NORM rozhodně doporučuju svilustop, popřípadě čisté omite ale to je podle mě v tvém případě úplně jedno protože jsem ještě nikdy neviděl takto zničené listy od svilušek a to jsem jich měl víc než dost. Bílé mrchy, pokud mají křidélka jsou molice.

Podle mě jde totiž o problém s ph a tím pádem nedostatek některé živiny. Zkontroluj svůj ph metr, to že ti rok fungoval neznamená že teď je ok, to stejné pokud je nový. Kámoš si koupil ph metr rozladěný o 1,3 bodu, samozřejmě že u toho byl lístek o kalibraci. Ph vody 8,8 jsem ještě neviděl a to už jsem se párkrát stěhoval, vždycky jsem měl vodu v rozmezí 6,8-7,6

Old Post 17-02-2013 v 15:27 PM
Hefaistos je offline   Profil uživatele Hefaistos   Find more posts by Hefaistos   Foto galerie člena Hefaistos   Click here to Send Hefaistos a Private Message   Add Hefaistos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 82

Ahoj

Díky, velice si toho vážím. Ten polystyrén se budu snažit co nejrychleji vyměnit. AKorát jsem teď investoval do nové zvhlčovačky a cooltoby, což mi přijde přiští týden.

Jinak koukal jsem na různe obrázky a jako svilušky mi to nepřipadá. Spíše mi to připadá jako mšice. Vypadá to asi nějak takhle http://www.zahradavkapse.cz/files/F...tu-cemerice.jpg

Svilušky mi přišly, že maji na tělě hnědé skrvny třeba nebo spíše zbarvení. Ale to co mam jsou okem viditelné velké potvory, řekl bych dokonce i 2mm. Bohužel to nemám čím vyfotit, ale je to na 90% totožné jak z té fotky kterou přikládám.

S tim PH máš asi pravdu, delší dobu mi PH celkem dost lítalo, jednou bylo 7, podruhé jsem omylem snížil až na 4,8. Takže jsem jim dal celkem záhul. Ale poslední 4 dny drží PH stabilně 5,4-5,6 ....
Jinak píšete, že kvůli sviluškám by se měly kytky zastavit. Ale kytky rostou docela rychle bych řekl. Kořeny jsou obrovské a už mi prorůstají do druhé nádoby s rostokem, takže teď řeším i tohle. Každopádně kytky rostou a nové listy jsou taky prostě poškozeny. Tak právě nevím čím to bude. A ph metr jsem kalibroval asi týden zpátky. Voda z kohoutku ma PH přes 8 opravdu a EC 0,06.

Proto přemyšlím, co mám zítra zajít koupit za přípravek... Protože svilušky to asi prostě nemusí být. SPíše bych se přikláněl k těm mšicím. Docela mě tenhle problém sere, protože je to můj první indoor a strašně rád bych ho dotáhl do konce. Tak snad to nějak půjde..

Chci se zeptat, možná mam trošku nepořádek v kádi s roztokem, protože jak to zamichám plave tam no :/. Neuškodí kytkám, když je nechám na 2 dny fičet jen na čistou vodu ? Abych namíchal nový roztok a vše dokonale vyčistil. Díky moc

Mějtě se K.

Old Post 17-02-2013 v 18:13 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 83

Mšice ne ale molice!

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 17-02-2013 v 18:26 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 84

Ahoj

Křídla to určitě nemá. Celé zelené tělo, na konci 2 černé oči a nožičky a normalně to chodí..

Old Post 17-02-2013 v 19:03 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 85

Tak co už, podle toho linku co uvádíš to je molice ale podle popisu sviluška

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 17-02-2013 v 19:31 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 86

Ahoj

Podle toho obrázku co jsem zaslal je to určitě mšice, potvrdil mi to i kamarád. Je stejně jedno jestli je to mšice, molice nebo sviluška... Protože ten připravek který mi doporučil hopik je proti všemu a ještě dalšímu hmyzu. Základ toho je hlavně, že se utopí... Takže zítra se vydám nakupovat a vrhnu se plnou parou na to Nenechám nikoho, aby mi útočil na kytky.

Každopádně dotaz mimo mísu... Mam vystřihnuté kolečka z folie odrazové, mam to dat pod kytky, aby nesvítilo na kořeny a RW ? Ale ty řízečky maji listky i ze spoda úplně, jestli jich pár můžu ostříhat. Díky

Old Post 17-02-2013 v 21:48 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 87

kúpil si nejaký postrek?

a ako po ceste si nenašiel nejakú zničenú reklamu či u suseda niečo na dvore aby si vymenil ten polystyrén. a úplne spodné lístky čo sú môžeš ostrihať ale len tie čo fakt bránia oni aj tak časom zoschnú.

Hlavne ten postrek

Old Post 18-02-2013 v 14:49 PM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 88

Tak jak to pokračuje? Teď tady mám fo pá zase já, psal jsem molice a je to mšice, nekoukal jsem. No to je jedno, jak jsi to nakonec vyřešil?

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 18-02-2013 v 20:30 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 89


Zdravim chlapci

Takže nakonec jsem se rozhodl, že vyrazím do města něco nakoupit. No skočil jsem do growshopu, kde jsem zakoupil peroxid vodiku 30%. Kterým zítra všecko vyčistím. Kytkám vyměním roztok za čistější, ale prvně je nechám 2 dny na čisté vodě s peroxidem.
No proti těm škůdcům jsem koupil 5x žlutá lepová destička na odchyt hmyzu. A BIOOL bio postřik proti mšicim,molicim,puklicim,sviluškam, třasněnkam aj. .... No zítra nastříkám na všecky listy, ale asi stříkat jen ze spoda ?? Nechám to vyschnout a střiknu listy i peroxidem v malé koncentraci, třeba na druhý den...

Mezi tím, když přendám kytky na čistý roztok bez hnojiv jen s peroxidem. Vyměním a důkladně vyčistím roztok, který mam teď. A po 2 dnech ho tam zase šoupnu. Zítra by mi měla přijít nová zvlhčovačka, ve středu cooltuba. Je třeba taky vyčistit i celý stan.. mam to postřikat všecko peroxidem a pak ještě umýt vodou ? Nebo jen peroxidem a setřit hadrou ?
Mam už i další čerpadlo na michání roztoku, abych zamezil usazování se hnojiv..
Také už jsem zakoupil cca 100ks kolínek na ohybání. Jinak dnes jsem přišel bohužel kvůli nakupování domů a kytky se zrovna zhasinaly, takže jsem jen změřil PH a mrknul jsem pod listy, a ty potvory se někde musely schovat . No zítra to všecko dám do pořádku. Jinak zatím jsem ještě nepřišel na to, co dát místo toho polystyrénu no

Jinak postřiky mam 3 - BIOOL ( Proti hmyzu) , Peroxid a Vital power bio (pro lepší imunitu, posílení listů, a proti stresování kytek)

BIOOlem to osolím zítra, pozítří peroxidem a vital taky pozítří těsně před spánkem ,-)

Old Post 18-02-2013 v 21:09 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 90

Tak miesto toho polystyrenu kúp SOLOLIT a poriadne ho olep je to lacná varianta. Nieje to top ale jedno kolo to vydrží

Vystriekaj všetko peroxidom a nechaj zaschnúť
Najprv BIOOL a uvidíš či nebudeš musieť strieknuť ešte raz

Naposledy upravil tupec100 19-02-2013 v 08:06 AM

Old Post 19-02-2013 v 06:14 AM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 91

ešte ma napadlo nemáš pár kusov

plávajúcej podlahy

to by sa dalo použiť pevne a vydrží, len tie spoje budú asi problém

Old Post 19-02-2013 v 09:11 AM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 92

Ahoj

Ok zrovna jdu naředit druhý roztok jen voda + peroxid a dam to kytkam na 2 dny jako očistny roztok..
Mam namichane ten BIOOL... ale mam otázku, mam to stříkat jen ze spodu na listy, nebo po celých květinách ? Je to BIO, takže by asi nevadilo po celých ne ?

Takže jdu teď vyměnit roztok, vyfotit pár fotek, vystříkat box peroxidem, pouklízet ho, a nastříkat kytky BIOOLem..

Old Post 19-02-2013 v 11:11 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tupec100
Stálý Člen

Karma uživatele tupec100 - 40% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 93

určite po celých to musí až kvapkať ako po daždi poriadne ich postriekaj ešte sú malé tak si ich povyberaj a striekaj a striekaj

Old Post 19-02-2013 v 11:16 AM
tupec100 je offline   Profil uživatele tupec100   Find more posts by tupec100   Foto galerie člena tupec100   Click here to Send tupec100 a Private Message   Add tupec100 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 94


Takže kytky už vypadaji takhle....
Trošku se vzchopily, ale nelibi se mi pořád ty listy. Koukal jsem koukal, tak ti brouci jsou už pryč :O žadneho jsem nenašel ?!! Ale stejně to navečer vystřikam tím BIOOlem... píšou tam, že se nesmí stříkat za přimého slunce a stříkat se to ma až na večer, takže je stříknu tak 10 minutek před spankem.

Jinak ten starý roztok co jsem tam měl, tak v něm byl totalní bordel... vůbec netuším odkud se mohl vzít ?:X Možná to bylo právě to, co kytkám vadilo.
Teď zrovna jsou už na roztoku JEN čistá voda + peroxid - nechám je tak 2-3 dny ať se trošku pročistí, za tu dobu namíchám nový roztok...
Chci se zeptat, jaké EC už mam tak cca míchat? Říkal jsem si, že už bych mohl dát tak 1,2 - 1,4... Používám AH a ty se pry můžou více přihnojit... Zatím jsem přidával jen AH grow,micro,root,bloom/grow exc, enzymy... Myslíte, že už teďka můžu do roztoku trošku přidat i složky bloom ? A mam ještě PK 13-14, ale to asi až při květu co?

Jo za chvilku oholim spodky těch kytek úplně dole... Stejně tam ty listy nerostou a už mi začala trošku řasa na RW, protože na něho svítí, takže tam naházím tu odrazovku.

Old Post 19-02-2013 v 12:30 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 95

No a taky mam doma kolínka na ohybání kytek, myslíte, že už je na čase trošku ohýbat ? Nebo tomu ještě nechat čas ?

Old Post 19-02-2013 v 12:34 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 96


Takže roztok jsem vyměnil za čistou vodu s peroxidem... Je to kbelik cca 9 litru vody tam je, dal jsem tam 4ml peroxidu... Tak snad to kytkam neublíží a trošku jim to pomůže.

Tady je fotka, jak to vypadá s tou folii pod kytkama. Přišlo mi, že dobré listy byly jen tam, kde stříkala voda na kytky ze spoda, maličké listy... Takže myslím, že mam strašně malou vlhkost v boxu zvlhčovačka ještě dnes nedorazila ...

Old Post 19-02-2013 v 13:45 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:49 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8393670 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív