Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jak na Rockwool ?? Tipy a triky ..
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8
Autor
Téma 
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Nápad Pěstování v Rockwoolu - upraveno Příspěvek č. 81

Pěstování v Rockwoolu

Tento tip mám od kámoše, který pěstuje mnoho let in. a je s tím maximálně spokojen. Používá to na pěstění matek. Zkusil jsem letos vrznout pod 400W lampu 6 kytek. Z teho byly 2 v rockwoolu namýchaným s perlitem. Rockwoolove kostky byly male( myslím si, že 1x1cm), které jsem nasypal do květináče a přisypával jsem perlit, aby zaplnil mezery.
Další 4 řezy byly v pudě (rockwool, perlit, rašelina + guano)

Řezy: WR a Blueberry. Od každeho jeden v Rockwoolu

Sklizeň se uskutečnila cca 60 den květu (dokumentace bohužel není)
markantní rozdíl byl, tak jak jsem očekaval. V Rockwoolu byly kytky tvrdší a pěknější...(jestě ted, když otevru sklenici s timto vzorem tak se mi kolem nosu plyne nadherna vůně a ta tuhost je taky parada)


Letos mám v plánu dát většinu kvítí do tohoto mixu s rockwoolem, ale jistě necham něco v půdě...takova klasika. Ale chci ho vyzkoušet i na out co vy nato?


Máte někdo podobný zkušenosti nebo rady jak to zdokonalit?

chef

Naposledy upravil cernyzahradkar 02-02-2010 v 22:31 PM

Old Post 30-01-2010 v 10:57 AM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 82

Cau , no jestli mysliš tenhle RW http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=16202 , tak to by me zajimalo kdyz jsi to smichal s tim perlitem ,jak si to prosimte zalejval ?? Dripem - ručne , nebo jinak ? Dal nechapu co ten zlepsovak ? Smichat RW s perlitem je lepsi nebo RW s perlitem , raselinou a guanem , pišeš ze z RW je to lepsi ? Z ktereho kdyz je v RW vsude ? Chtel bych videt ty matky v tom . Ja si myslim ze ti kamarad asi rekl neco jinak nebo ti to nerekl cely , protoze to je cely blbost , nevim naco bych mel míchat dohromady RW s perlitem videl jste to nekdo pohromade ?? No a kdyz do toho pridam jeste guano a rašelinu , no to musi vypadat , kazdopadne jestli to budes delat urcite nezapomen fotak , povidat tady neco a pak jen doplnit "(dokumentace bohužel není)" je celkem na prd , viš co jedna pani , pardon kamoš , povidal ....., Cau Hlava

Old Post 30-01-2010 v 12:20 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 83

guerilla , hele počkej mapito "Ideálně připravený pěstební substrát ze směsi rockwoolu a PE pěny. Zachovává stále vysokou vzdušnost. Toto pěstební médium je plně recyklovatelné!!! " tady rika ze to byl jen RW a smichal ho s perlitem atd ....tak nevim ??

Old Post 30-01-2010 v 12:27 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 84

Zalival jsem to ručně, měl jsem odstatou vodu kterou jsem namichal s Plagronem Alga bloom + Bloomastic. Voda která v průběhu protekla květináčem se na druhy den přelila zpět. Až ta stara nebyla tak se dala nova s hnojkama.

Mel jsem to namichane jen Rockwool 1x1 s perlitem nic jiného jsem nepřidával.

Myslel jsem, že byl lepši vysledek jen v RW s perlitem bez přidání zeminy. Ten RW s tím perlitem v květiáči drží v sobě, kořeny to spojí a prorostou. Sadba těch řezů a celé uchycení až do zralosti probíhalo bez problému.

Matku i řezy jsem videl, tak jsem to proto zkusil.
Letos to pojedu a nafotim od začatku.

chef

Naposledy upravil cernyzahradkar 02-02-2010 v 10:09 AM

Old Post 30-01-2010 v 12:42 PM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 85

Tak byl to teda RW , nebo MAPITO ??

RW grow cubes http://www.amazon.com/dp/B000EJ5CRS...RS&linkCode=asn
a
http://stores.northcoasthydroponics...edia/Detail.bok

MAPITO http://www.3shops.cz/growshop/subst...apito-80-l.html

Old Post 30-01-2010 v 12:53 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 86

jo jo přesně ty kostky Rw. šlo to krásně mixnout. nebylo tam přidáno nic jiného. Proto mě zajímal názor lidí na tuto variantu, protože jsem to tady hledal a nic jsem k temu nenašel.

chef

Naposledy upravil cernyzahradkar 30-01-2010 v 13:11 PM

Old Post 30-01-2010 v 12:58 PM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 87

...no a jsme doma , totiz tahle varianta tady neni , je celkem zbytecny pridavat do tehle kostek uz cokoliv dalšiho , RW je dobry pěstebni medium kvůli vlasntostem co má , čistý , vzdušny , drži vlhkost , dobre se s nim pracuje , pridavat tam dalsi věci dle meho názoru je celkem zbytečnost , cau Hlava

Old Post 30-01-2010 v 13:05 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 88

no ja to tam přidal z důvodu, aby ty mezery mezi Rw nepřičiňovali vysoušení jak RW tak kořenu v květináči.

Toto je jeden z důvodu proč jsem RW daval i k hlíně aby byla víc vzdušna atd....

chef

Old Post 30-01-2010 v 13:10 PM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stunt
Stálý Člen

Karma uživatele Stunt - 33% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 99 

Příspěvek č. 89

to vypada na dobrej nápad fakt by se hodily nějaky ty fota jinak ať to roste

Old Post 02-02-2010 v 09:43 AM
Stunt je offline   Profil uživatele Stunt   Find more posts by Stunt   Foto galerie člena Stunt   Click here to Send Stunt a Private Message   Add Stunt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 90


nahoda byla blbec, po haluzi a dlouhým přemýšlení jsem našel pár fotek. Omlouvám se, že nebyly přiloženy už dříve, ale neměl jsem tušení, že existuji.

Fota č. 1 WR lze vidět perlit s RW.

chef

Old Post 02-02-2010 v 21:56 PM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 91


fotO č. 2 lze vidět perlit s RW.

chef

Old Post 02-02-2010 v 22:00 PM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 92


nějak mi nejde poslat víc fotek naraz.

Foto č. 3 detail WR

chef

Old Post 02-02-2010 v 22:02 PM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 93


BB pěstěná v mixu.

chef

Old Post 02-02-2010 v 22:04 PM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 94

Zkus jen ty pidi RW kostky a vysledek bude minimalne stejnej,minimalne stejnej by byl i kdyby jsi natrhal rohože a nahazel je do toho kvetniku.

Práve ty mezery mezi tema kostičkama ktery ty zbytečne zahazuješ tím perlitem tam mají svoji funkci...

Když máš kybl plnej keramzitu taky tam máš mezery,kořeny pak mají při jeho napuštení/vypuštení ideální podmínky-což se samo líbí i samotnym kytkám.

Tvůj postup je samo jak sám ukazuješ plne funkční,ale žadná závrátná novinka taky ne,naopak mi přijde že to zbytečne komplikuješ

Old Post 02-02-2010 v 23:08 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 95


Rozhodně v tom nevidím žádnej problém, proč by to nemělo dobře růst.
Nemá ten perlit PH kolem 8, nejsem si jistej.
Já teď jedu nakrájené rohože do 6,5 l.
Velmi vzdušné, a rozhodně si myslím že bude kytka lépe kořenit než na normální rohoži, větší prostor pro kořenoví bal, a hlavně mobilita.

Old Post 03-02-2010 v 08:07 AM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cernyzahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele cernyzahradkar - 66% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 96

když tam dam jen male kostky RW bez perlitu.... nebude to moc rychle vysychat?

chef

Old Post 03-02-2010 v 10:44 AM
cernyzahradkar je offline   Profil uživatele cernyzahradkar   Find more posts by cernyzahradkar   Foto galerie člena cernyzahradkar   Click here to Send cernyzahradkar a Private Message   Add cernyzahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:54 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7215490 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív