Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Jelikož je to poprvé co pěstuji, nepoznám za jak dlouho budou zralé a teď nevím co s těmi napadenými listy... mám je všechny ostříhat? Kropit vodou bych asi neměl, kvuli plísni, že? Nebo to nechat být, vydrží to do sklizně?
Druhá otázka se týče použití listů... chtěl jsem je vyluhovat, udělat si brkovici, takhle když je napadená, tak to asi není dobrej nápad? Ale na mast by to nemuselo vadit? Samozřejmě bych použil jen ty co vypadají ok, ale oko takhle dobře nevidí....
přesně tak, napadené ostříhat a nejlépe spálit...kytku ošetřit RockEffectem a neboj se o květy, roztok obsahuje pongamový olej, který je přírodní BIO látka z indického stromu Pongamia pinnata
Přestože to tady RockEffect celé roky propaguji, tak moc lidé nevěří, samoz. je důležitá prevence a včasné ošetření, když už je kytka napadena čímkoliv, většinou už je pozdě a tím myslím parasity i houby.
foto...Pongamia pinnata je krásný strom..
Ještě pro zajímavost, tento postřik vymyslel šikula z Čech.
Vědomosti jsou měnou ve Vesmíru..Egyptský Bůh Thovt
Mám problém jak s listy tak s "palicemi " . Listy žloutnou až na konec plně upadnou a to celkem ve velkém množství + paličky jsou nějaké zakrnělé no prostě hrůza . Je to 20 dní na květu . Hnojivo mam od AH a hnojím Grow 0,5ml/L ,Bloom 1ml/l ,Micro 0,5ml/l , bloom axce. 0,5ml/l ,enzym 0,5ml/l . Ph držím okolo 6,0 , vlhkost 40 az 50 . Teploty den 28 noc 22 .
Zdravim, je to 2. den od presazeni do bubbleru. Ph 5.5 a hnojky lehce Bcuzz. Takhle markantne to bylo jen u 2 kytek a ty jsem vyhodil. Ale jeste se to obcas nekde objeví tak ten list hned ustrihnu. Klony mam svoje a byly zdravé. Díkec
EC vody je 1.2 ( mám 1.1 už z kohoutku ), voda má uprostřed dne 27 °C a večer to chladím ledem ( ale přiměřeně ). Navíc předtím to udělaly jen 2 kytky a během 1 dne byly na vyhození.Takže třeba plísen to není ? Voda tehdy byla studená z kohoutku ( ale neměla třeba 15°C ), navíc mám v boxu jeste dost teplo takže ta voda v tom bubbleru se ohřívá strašně rychle. Ještě bych měl jednu otázku na kterou jsem nenašel jednoznačnou odpověd. Měl jsem novej system ( velkej home made bubbler ) a během prvních 3 dnů se mi na kořenech objevil sliz, kořeny byly průhledné a odpadávaly. Nalil jsem tam tehdy peroxid ale raději jsem to vyhodil komplet všechno. Ten systém jsem ted dokonale vydezinfikoval peroxidem ale nemám odvahu to v něm rozjet znova. Tudíž otázka: Čím je ten sliz způsobenej a eventuálně jak se ho zbavit.
Jen poznamka, pokud mas vodu 'z kohoutku' uz s EC1.1 a vysledna zalivka je EC1.2, nemuze to proste fungovat, napriklad dusiku tam bude naproste minimum .. V tom bych hledal hlavni pricinu problemu :]
Súhlasím so Spachalom. Okrem toho teplota 27 je do bubblera kontraproduktívna. Ja som pozoroval zastavenie rastu už pri 25. Tento hydrosystém je veľmi citlivý na všetky zmeny. V tak teplom živnom roztoku je dosť málo kyslíku a keď je málo kyslíku , tak sú korene náchylné k zahnívaniu - aj preto ten sliz. Ak to máš prehriate na 27 a navalíš tam studenu vodu z kohútika na korene, tak to je parádny šok pre kvetinu. Ec 1,1 na vstupe je abnormálna - ak skutočne Ti toto tečie z vodovodu, tak doporučujem použiť dažďovku, alebo vodu z osmozy. Pripadne to miešať s vodou z vodovodu, aby si mal na vstupe 0,1 - 0,2 max, alebo miešať hnojivo z koncentrátu výrobcu, ktorý má receptúru k tvrdšej vode prispůsobenú. Každopádne od 0,4 a vyššie je už voda celkom nevhodná k príprave vyváženého živného roztoku. Tie klony si nemusel hneď vyhodiť. Stačí upraviť podmienky a bude to ok. Možno by si mal zvážiť možnosť iného pestu, než v bubbleri, ale rozhodne si uprav parametre vstupnej vody tak, ako som písal. Použitie peroxidu je ok. Doporučil by som preplach koreňov v čistej pH upravenej vode s peroxidom cca na 24 hod. Peroxid sa nemusí znášať s určitými hnojivami, lebo spůsobuje degradáciu niektorých zložiek. Samozrejme aj ten oplach realizuj vodou, ktorá má teplotu prostredia, aby si tie korene nešokoval zmenou teploty živného roztoku.
Ten sliz ale nebyl v té teplé vodě, to bylo v jedné nádrži o 150 litrech kde teplota vody byla ok. Osmozu bohužel nemám, do tedka jsem problemy s vodou neměl, kolikrát ani v létě. Hnojiva jsem dal minimální poměr podle tabulky takže nedostatkem hnojiva to nebude. Kyslíku mají opravdu hodně, na cca 17 litrů vody mam cca 370-570 litrů/h ( vzduchování ) což je tak 3x víc než je potřeba.Teplotu stáhnu vždycky velkou kostkou ledu a ta mě vystačí třeba na 3-4 bubblery a vodu tím stáhnu cca o 2-3 stupně což myslím není žádný velky šok. Bcuzz používám pořád a nikdy s nima problém taky nebyl.
Zdravím všechny grower. Jedu nft a začínám 4 týden květu, kořeny už přesahují tak, že jsou ve vodě od jedné z holek a zrovna na téhle se zacly objevovat tyto fleky. Může to být tím že jsou ty kořeny ve vodě? Nebo případně něčím jiným? Diky za rady.