Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Jeste me napadlo, musi se pridavat i ten siran horecnaty? Protoze tan dolomit uz obsahuje 35% horciku ???
Dolomitický vápenec
Obsahuje 55% vápníku (CaCO3) a 35% hořčíku (MgCO3).
bohatý zdroj vápníku (snižuje kyselost půdy) a hořčíku (zvyšuje tvorbu zeleného barviva
snižuje pH půdy
pozvolně působící
pro podzimní a jarní základní hnojení
nevhodné pro kyselomilné rostliny
dávkování: 5 kg hnojiva vystačí cca na 14 - 100 m2 dle typu půdy
Hnojivo se aplikuje na podzim (kořenová zelenina výhradně na podzim) nebo na jaře rozhozem na plochu. Hnojivo může být přidáváno i do kompostů. Vápnitý dolomit nelze rozpouštět ve vodě a aplikovat na list!
Ten siran jsem tam nedaval, treba to byla chyba ? Jesli nahodou zase nevyrovnava to PH ktery dolomit rozhodi ?.
Mozna v tomhle je zakopanej pes
Jedna lžíce (tbsp) na 4L substrátu, tuším vychází 12,5 lžic na 50L substrátu. Chtěl si přesné množství, a uvádí se ,že jedna tbsp je 14,3g. takže na 50L substrátu to vychází 0,715kg. Řek bych ,že tam musel u Tebe být jiný problém s ph pokud si dal 20g na 50L ,v tom množství substrátu to nemohlo mít žádný vliv. Pokud se podíváš na zahraniční fóra tak tam přidávají lžíci vápence na galon hlíny pro stabilizaci ph.
Možná postačí vápenec bez síranu, netuším nemám odzkoušeno. Píšu jen že v kokosu pod ledkama sou s tímhle poměre kytky bez deficitu vápníku a magnesia, a to ,že už jen samo pěstování v kokosu má úskalí deficitu těchto dvou prvků. Pokud někdo chce ať si z toho vyvodí svoje závěry, pokud nechce tak ať si klidně hledá a zkouší dál ;o)
Nakonec jsem od toho upustil jelikoz jsem nasel mozna lepsi variantu . Dostal jsem organicky Cal-Mag doma vyrabeny ze skorapek a celych bananu ktery udajne funguje taky. Neni to smichano dohromady , vapnik i horcik jsou zvlast aby se mohlo v pripade potreby reagovat pouze na deficit ktery tam opravdu je a nedoplnovat zbytecne neco co neni treba.
Původní příspěvek od Madical-Strains Jeste me napadlo, musi se pridavat i ten siran horecnaty? Protoze tan dolomit uz obsahuje 35% horciku ???
Dolomitický vápenec
Obsahuje 55% vápníku (CaCO3) a 35% hořčíku (MgCO3).
bohatý zdroj vápníku (snižuje kyselost půdy)
....
snižuje pH půdy
Tak jak to tedy je?
Samozřejmě že snižuje kyselost tzn. PH zvyšuje nikoliv snižuje. Asi překlep...
Rozpustit a aplikovat na list opravdu nelze, ale rozmíchat a zalít substrát ano a je to lepší než "rozhodit na plochu", ikdyž ideální je míchat předem do substrátu.
BTW. Banány mě popravdě docela rozhodily. Na zahradu proč ne, ale doma bych to nechtěl čuchat
A Madi bacha, vapenec neni organicke ale MINERALNI hnojivo... pritom 100% prirodni. Opravdu se nenech tahat za nos ruznyma slovickama BIO, ORGANICKY... vetsinou to sou jen "reklamni" triky a staci kdyz logicky zauvazujes. Biobizz zase bude organika, ale je umele vyrobena - ne prirodni. Takovej paradox k zamysleni
Když bys to měl brát uplně nekompromisně tak se musíš ptát:
je to správně když je vápenec minerál a ne organického původu?
je to správně když je biobizz uměle vytvořen člověkem a ne přírodního původu?
praskla by Ti z toho hlava
Rozhodne bych z biobizzu nedelal buh vi co ikdyz ho mam taky rad. Osobne myslim ze takova biocanna ma k prirode jeste bliz
My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik
Původní příspěvek od Maxeaux
Ak mas cas hrajkat sa, skus experiment s mineralkou bohatou na Mg (napr. Magnesia). Pamatam si ze jeden cas som s mineralkou zalieval kytky a vypadali dost dobre, aj typek z Kc Brains to doporucuje.
magneska me nikdy nenapadla, ale uz z toho jmena soudim ze tam je spis horcik nez vapnik... nebo i vapniku ma dost?
kazdopadne ja mam viditelnejsi deficity horciku nez vapniku takze zkusim ale na nejaky dlouhodoby zalejvani magneskou to nevidim... za prvy je to drahy a za druhy nechci zivit nejakyho Itala kterej koupil Mattoni
Pro madiho asi ne... je to MINERALKA, zadna organika ne, delam si srandu. Madi nerejpu, jen tim chci upozornit na to, ze ne kazdy mineralni hnojivo se automaticky rovna neco spatnyho nebo proti prirode.
My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik
On ho ma uz vyzkouseny i pod ledkama na konopi tak by ten Cal-Mag mel byt dostacujici i do boxu.
Davno sem uz psal ze by se dal vyrobit ze skorapek a bananu, no vsichni me odrazovali , , nepredbihejme uvidime...
Za mna najlepsie domace hnojivo bez obsahu dusika na kvet ale aj podporu rastu je drevny popol. Obsahuje zvacsa draslik vapnik fosfor horcik a vela mikroprvkov. Podla pouzitej rastliny napriklad ihlicnany vela fosforu, bylinky vela draslika. Na vapnik bohate hnojivo su raselinove brigety urcite tam bude aj horcik ked raselina je v substratoch slusne pouzivana. A nakoniec najlepsi popol bude zo stoniek ganje a este lepsi z paliciek . Vyskusal som pohnojit drevnym popolom z tvrdeho dreva(draslik aj vapnik) pred cca tyzdnom kitku ph zalievky bolo 9,2 fajn stress?
Fotka kryptonitu spodnej palicky takto zahnojenej.
Jinak , je jedno z čeho udělat vápník a hořčík , protože to bude vždycky minerál . Respektive když koupíš cal-mag a nalijes to do hlíny tak je to to samé jak když tam nasypes popel ze dřeva (budeme se teď bavit jen o calciu a magnesium) nebo kdybys tam dal skvasene slupky od banánu , ale to ti spíš vznikne hodně P a K respektive PK
neresilo by vsechny tyhle problemy pestovani v hydru a vyprdnout se na tu vsechnu organiku,ktere se tady pricita vsechna ta magicka moc?organika zda se jede...diky za info.