Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Tedy pánové, já nestačím zírat kam na ty komponenty chodíte: http://www.pselectronic.cz/k1136-10...r-vlhkosti.html http://www.pselectronic.cz/k1136-00...or-teploty.html
no každý chce jeden analogový vstup, ale ta cena, ta cena ;-)
EDIT: tu Čínu nezpochybňuji, tam je hodně levných komponent a náhrad, jde jen o to najít je a mimochodem zjistit komunikační protokol (výše uvedené komponenty jsou klasické analogové a nevyžadují žádná komunikační protokol /I2C, serial atp., ty se hodí třeba pro kompas, GPS, kameru .../)
Arduino má analogové vstupy, právě pro taková čidla (jo, je to vnitřní multiplexovaný A/D převodník)
Podobně se dá snímat i osvětlení - klasickým fotoodporem.
ja to chapu, jen jestli napetovy nebo proudovy rozsah toho cidla nebude moc maly, pak by se to muselo nekde zesilit . Pri malem rozsahu by mohlo byt dost nepresne
kdyz cumim u toho cidla na graf , tak zmena proudu je 2-10mA pri rozsahu -50 , 150 stupnu C , jaka by byla presnost to netusim , ale vim , ze praxi se pouziva rozsah 0-20mA
Rozpětí výstupu čidel i analogových vstupů většinou bývá navrženo ve využitelném spektru. Mimochodem pro kritické řízení stavů není žádná ultra přesnost potřebná - u světla jistě (buď svítí, nebo ne), teplota +-3-5°C není problém, pokud nechcete pěstovat na hranicích a vlhkost je v pohodě tolerance -+5-10
Já se snažím být takový škudlivý perfekcionista a věřím, že každý kdo si bude chtít nechat hlídat svou budku či stan si těžko koupí hlídací zařízení co stojí jako celý stan s osvětlením a ventilací.
Souhlasím že je rozdíl 17 a 23°C, jde jen o to, že nepěstujeme kultury bakterií v přísně kontrolovaném rozsahu teplot, tam se budeme pohybovat v teplotách o přesnostu desetiny °C. Uvědomme si, že kytí v pohoří Hindu Kushe přežijí a prosperují v širším rozpětí a ani v Africe to nemají snadné.
Prostě jde o uznání rozumné hranice přesnosti. Pokud čidlo stojí cca 800Kč, tak je to 1/3 - 1/2 polovina ceny malého stanu či budky. Já bych rád něco, co uhlídá kytí pro každého za cenu nepřesahusící cenu stanu, světla a vzduchotechniky. Opravte mne, pokud se mýlím.
V každém případě musí být zálohované a komunikovat i v případě výpadku proudu a hlásit těžké krizové stavy - výpadek proudu, výpadek světla, kritické překročení teploty.
Původní příspěvek od hardiron sysoft nikde jsem nenasel u toho cidla , ze jde pouzit 0-5V
cituji: z clanku http://www.root.cz/clanky/arduino-m...kalni-veliciny/
Program nahrajeme do Arduina, spustíme sériovou konzoli (nezapomeňte změnit rychlost z 9600 na 38400) a sledujeme ubíhající řadu čísel. Když si zkusíte propojit Analog Input 0 se zemí (Gnd), změní se hodnota na 0, když jej spojíte s napájecím napětím, bude to 1023 (údaje se mohou drobně lišit vlivem nepřesností při převodu). Voila, máme jednoduchý voltmetr!
no a gnd 0 a 5V 1023. a to cidlo je vicemene odpor ktery udela hodnotu napeti nekde mezi.
Zefram Cochrane jj to stebou souhlasim, ale prece jen by nebylo spatne to delat pro nejaky standard, tim jsem prave myslel tu pt 100, aby bylo mozne dobre cidlo nahradit v pripade poruchy. Zase ve prospech kty 81 je cena, takze prva by se mohlo zkusit to levnejsi a kdyz bude fungovat tak to bude jedine dobre. Taky nevim jakou ma to cidlo reakcni dobu, to taky bych rekl , ze hraje svoji roli
BINGO sysofte, ty analogové vstupy jsou voltmetříky (Arduino Duemilanove) jich má 6ks a to je pěkný kus čidel.
Já jsem mimochodem pamětník co na Invexu v roce raz dva kupoval od vystavujících výzkumáků krabičku jak dneska sirky s hybridním AD převodníkem a to připojoval na Atari 800XL a samploval tím zvukový signál. No nic, to je jen vzpomínka, podobná těm, že když vzpomínám, že nebyl vždy internet, ale třeba jen BíBíeSky, tak mi málokdo věří ;-)
A abych vás úplně rozesmál, já pamatuju i elektronky :-D
(a pamatuju i počítače typu Minsk a i analogové počítače, tak proto se nebráním čidlům v analogu, vždyť také proto mají dnešní procesory AD převodníky)
Nejlepší stejně bude vytvořit prototyp a všechno vyzkoušet. Začít na levných součástkách a pokud některá nebude splňovat definovaný standard, vymění se za jinou.
je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk