Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Pomoc se zapojením sodíkové výbojky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5
Autor
Téma 
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 65

Tak mi to teda nedalo a změřil jsem to. Výbojka 70watt MH a nenaměřil jsem nic - nekonečný odpor...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 29-01-2007 v 17:46 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Měření Příspěvek č. 66


Nevím jak je na tom MH výbojka ale HSI je natom tak že tam průchod je jak je vidět na obrázku ale ty jak tě znám to opět zpochybníš a nebo změníš téma. Ale naměřil jsem nekonečný odpor 0,1 ohm tak alspoň zpochybni ten výsledek že je to napíču měřák nebo nějak jinak. Na měřáku jsem nastavil 200 ohm a můžu dodat fotku z testem diod kdy je ta hodnota 0001 to značí průchod.

Old Post 30-01-2007 v 11:39 AM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 67

Nebudu a nechci se hádat ale jen tvrdím že odpor výbojky je téměř nula a při vysokonapěťovém startu a zažehnutí média se odpor výbojky zvyšuje ,do doby kdy napětí které je za tlumivkou se ustálí na hodnotu sítě to značí 230V z přihlédnutím na odpor tlumivky je ale toto napětí jěště nižší. Pak hovoříme o maximalním světelném toku výbojky na který je stavěná.

Old Post 30-01-2007 v 12:42 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 68

No já nemám foťák, ale půjčím si ho a taky to vyfotím. Ale nechtěl bys to vyfotit, jak to měříš bez objímky? Nemyslím si, že by měl být nějáký výrazný konstrukční rozdíl mezi MH a HPS (kromě náplně) takže teďka to fakt nechápu. Ale vyfotím to, uvidíš sám...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Naposledy upravil Hanizek 30-01-2007 v 13:36 PM

Old Post 30-01-2007 v 13:20 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 69

Zdarec nechtěl jsem si pomastit sklo výbojky proto ta objímka ale trocha teorie považ kdyby tam nebyl odpor nebo by byl nekonečný což moc nechápu snad asi nekonečně velký jelikož malý by se sekl na nule a pak by už nebyl nekonečný. Takže kdyby byl tak velký odpor jak říkáš tak by se nic nestalo kdyby jsi to zapojil bez předřadníku do zásuvky proud by procházel v závislosti na velkém odporu výbojky. Můžeš to zkusit ale připrav si novou výbojku jelikož dojde k přímému zkratu a zničení výbojky vlivem malého odporu. Ale pokud se ti to zdá nelogické zamastím si lampu a změřím to bez objímky.

Old Post 30-01-2007 v 15:32 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 70

Hanizek má podle mě pravdu (ověřeno měřením). Uvnitř výbojky je plyn. Ten jak známo nevede el. proud. VN impulzem se startéru se vzduch zionizuje (valenční elektrony opustí opustí své orbitaly) a tím se plyn stane vodivým (klesne jeho odpor). Připomínám školní pokus: dvě elektrody nabité na několik desítek kV. Po příblížení plamene svíčky (v podstatě plasma - tj. zdroj ionizace) přeskočí mezi elektrodami jiskra.
To potvrzuje i teorii, že odpor vodiče nemá na VN puls významnější vliv (srovnej "nekonečný" odpor výbojky a odpor v řádu ohmů vodiče). Navíc výbojku nezapaluje proud, ale napětí, které plyn zionizuje.

Old Post 30-01-2007 v 18:41 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 71

Shaman 1*:Ten odpor jsem samozřejmě myslel nekonečně velký. Uvažuj - určitě to poznáš, když se podíváš na tu výbojku. Jsou tam dva dráty (fáze a nulák) a ty jdou do hořáku. V tom hořáku ale nejsou spojeny, na každém konci je elktroda a a mezi nimi hoří ten oblouk. Až VN zionizuje ten plyn a stává se vodivým.
Já jsem si myslel, jestli to náhodou nemáš vyskratované v té objímce - proto to foto bez ní. Jinak jestli trváš na fotce i po podrobném výkladu meduldy (má za to u mě K+), tak si ten foťák půjčím...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 31-01-2007 v 14:03 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 72

Ok tak pokud je tam odpor nekonečně velký a sníži ho až VN a podle vás tam průchod není Tak proč napětí 230V odkrágluje výbojku a vyhodí to jistič? Protože je tam průchod a odpor je malý to co mi tu vykládáte je případ nízkotlaké výbojky kde to tak funguje a ne vysokotlaké kde je to naopak vlivem tlaku sodíkového a malé časti rtutového média. Fotku dodám po výkendu

Old Post 01-02-2007 v 11:16 AM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 73

230V Odkrágluje výbojku, ale rtuťovou. Ta má totiž "startovací elktrodu". Rtuťovka prostě nepotřebuje startér. (je tam ještě jedna elektroda s rezistorem)
Kdyby to bylo tak jak píšeš i u sodíku, proč by tam teda ten startér byl?

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 01-02-2007 v 16:41 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 74

Tak to zkus a uvidíš když si tak přesvědčenej že se nic nestane a zdarma ti dám radu kryj si oči a kup si novou HSI. Ale je to logické co tu píšete jak jsem nad tím uvažoval. Ale zjistil jsem u kámoše že jeho již používaná výbojka je taky nevodivá ale moje nová je vodivá ale funkční a tu výbojku ani nezkoušej dávat bez předřadníku je to pravda kdysi jsme to zkoušeli ve škole a vyhodili jsme to až na sloupě a výbojkka explodovala. Tak nevím jak se to má ale vaše verze je logická ale průchodnost tam musí být ale teď proč se tak děje to mne zajímá nevíš?????

Old Post 02-02-2007 v 05:27 AM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 75

Sodík jsem bez předřadníku zapojovat nezkoušel. Rtuťovka ale opravdo bouchne - nepotřebuje VN start. U toho sodíku by se podle mě nemělo stát nic (neměl by se rozsvítit). Je to ale jenom moje doměnka a zkoušet to opravdo nebudu, takže nevím...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 04-02-2007 v 22:12 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-08-2014 - Bezpečnost sodíkové výbojky ? - 3 odpovědí
01-05-2008 - Problem pri zapojeni MH vybojky - 24 odpovědí
12-01-2008 - Problém se zapojením 150w vybojky - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3252560 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív