Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Nakolik přijde výroba 1g hulení?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5
Autor
Téma 
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 65

citace:
Původní příspěvek od PanPampalán
Jelikož jsem člověk spořivý a zvídavý , spočítal jsem si všechny náklady a dospěl k zajímavému číslu. Nepočítal jsem opotřebení výbojky, čas strávený péčí o holky a podobné záležitosti. Takže se jedná pouze o provozní náklady pro 6 rostlin, 250W výbojku a 29W ventilace.

Takže začněme tím základním: jako pěstební medium jsem zvolil Plagron Growmix cena: 329kč/50l

Jako výživu pro holky jsem zvolil kompletní řadu také od firmy Plagron a to v následujícím množství:

Alga Grow: 192ml - cena za 500ml 250kč, výsledná cena 96kč
Alga Bloom: 448ml - cena za 500ml 280kč, výsledná cena 251kč
Power Roots: 90ml - cena za 100ml 400kč, výsledná cena 360kč
Pure Enzym: 32ml - cena za 250ml 280kč, výsledná cena 35kč
Green Sensation: 108ml - cena za 100ml 550kč, výsledná cena 594kč
Phitamin: 20ml - cena za 100ml 220kč, výsledná cena 44kč

Jelikož Plagron nevyrábí typicky flushing produkt rozhodl jsem se pro Final Solution od Advanced Natural Power: 18ml - cena za 250ml 250kč, výsledná cena 18kč.

v součtu to dělá rovných 1727kč

Dálší nákladovou položkou je elektrická energie.
Na růst trvající 30dní jsem použil 250W MH
Na květ trvající 8 týdnů jsem použil 250W HPS
Jako odtah byl použit Ventilátor 125VKO s příkonem 20W
Jako přítah byl použit PC větrák s příkonem pouhé 3W ( i přesto fučí jak drak )
Výbojka byla chlazena 2x tymtýž větrákem tzn 6W
Cena za jednu kW/h 7kč

To máme: ((((250+20+3+6)*18*30)+(250+20+3+6)*12*7*8))/1000)*7)=2367kč

To znamená že pouhý provoz pěstírny po jedno vegetační období mě stojí 4094kč. A to nepočítám semena/klony. Mě osobně semena vyšla na 1300kč. Tzn vypěstovat jednu úrodu stojí 5394kč.

Pokud tedy vypěstuji 130g stojí mě gram 41,5kč. Což myslím není zas tolik vzhledem k tomu že používám poměrně drahá hnojiva a doplňky ( chci aby se holky měli co nejlépe, jako asi každý z nás ) a vzhledem k tomu že chuť vlastnoručně vypěstovaného produktu je prostě k nezaplacení .

Jinak k tomu kolik stojí gram u nás ve východních čechách tak se dá No name indoor průměrný kvality sehnat za 150kč běžně a za 200kč pokud si něco kupujete třeba v klubu, a na to se mohu z vysoka .

PS: doufám že jsem se nikde nepřepočítal v jednu chvíli jsem se do toho tak zabral že jsem ani nevěděl co vastně počítám



No jo, je to poměrně nákladnej koníček, ale výsledná cena za gram je stejně parádní. Určitě by se daly náklady ještě hodně snížit na spotřebě. Místo MH svítit např CFL a pokud možno změnit tarif, 7 ká za kw je pěkná palba. Já platím kolem pěti korun (VT) a nestačím se divit jak častka na elektroměru naskakuje.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 17-01-2013 v 18:47 PM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PanPampalán
Stálý Člen

Karma uživatele PanPampalán - 11% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 66

No kdybych zvolil na růst 125W úsporku ušetřím 3,6kč na gram. Ale zas na druhou stranu kdybych měl doma nepoužívanou MH rozhodně by mě zlákala představa vlastní selekce a skončilo by to další rozřezanou skříní a 250 MH co by běžela 18 hodin v kuse , takže ve výsledku další investice do zahradničení. I když si myslím že do roka s tím začnu tak jako tak, ale to už s jiným dodavatelem energie...

Old Post 17-01-2013 v 19:08 PM
PanPampalán je offline   Profil uživatele PanPampalán   Find more posts by PanPampalán   Foto galerie člena PanPampalán   Click here to Send PanPampalán a Private Message   Add PanPampalán to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ApPias
Stálý Člen

Karma uživatele ApPias - 75% PěstitelskáKarma uživatele ApPias - 75% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 67

Čím viac sa darí, tak tým lacnejšie... Priemerne okolo 1,5€

Old Post 17-01-2013 v 19:27 PM
ApPias je offline   Profil uživatele ApPias   Find more posts by ApPias   Foto galerie člena ApPias   Click here to Send ApPias a Private Message   Add ApPias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mtm1234
Stálý Člen

Karma uživatele mtm1234 - 55% PěstitelskáKarma uživatele mtm1234 - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 68

je roky stary ale neda mi to neprispet, príspevek č 45: jsem se malem pochcal smíchy, tak ten mamrd to rostrelil, nem obdoby :-D


Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné

Příspěvek č. 45

Všude za 200 každej trouba už umí udělat skéro.

Old Post 10-02-2013 v 22:09 PM
mtm1234 je offline   Profil uživatele mtm1234   Find more posts by mtm1234   Foto galerie člena mtm1234   Click here to Send mtm1234 a Private Message   Add mtm1234 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mtm1234
Stálý Člen

Karma uživatele mtm1234 - 55% PěstitelskáKarma uživatele mtm1234 - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 69

Jeste jedna vec, nevim jak vam ale mne, jen ciste za hnojky(plagroon)
hlínu (plahroon) rezy + elektriny, vychází 16 kč/G samosebou ješte pořizovací ceny výbavy= skřín, lampa, po 3 kolech nová výbojka, ventilace, ale musite si uvedomit ze kdyz pojedu pod 600W, koeficient výnosu bude 0,7G/1w výkonu lampy (prumernej výnos) = sklizen 420G
grow box - 6 tis
ventilace, svetlo aj 12 tis
hnojky, hlina, rezy 16ks - 3 tis
to mame 23 tis 23 000:420 = cca 55 kč, z první sklizne + rezy,hlina,hnojky,a elektrina (zbytek zustava, nebo se dokupujou zasoby tak po 3 kolech, lampa atd. plagroon grow, kterej potrebuješ 3 tejdny na rust ti vystaci i na 5 kol, kdyz je dobrá hlina a ken prihnojujes, takze kolem a kolem V prvním kole te G vyjde na cca 70 k
dalsí kolo tech 16, nevim jak vy ale ja jsem to pocital nekolikrat a pokazdý mi to vyšlo stejne (samo je rozdil, kdyz kupuješ box 60 x 60 soupnes tam 150W a kdyz kupuješ bog 150 x 150 a jedes tam 1000w, malej box te stoji 4000 k a velkej 8000 s tim ze pod tou 1000W nebudes mit 2x vetsi sklizen nez pod tou 150 zato naklady
budes nit dvojnasobny, kazdej si musi spocitat co se mu vyplatí, at roste aloha

Old Post 10-02-2013 v 22:23 PM
mtm1234 je offline   Profil uživatele mtm1234   Find more posts by mtm1234   Foto galerie člena mtm1234   Click here to Send mtm1234 a Private Message   Add mtm1234 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 70

Tak tohle jsem se nikdy nepokoušel počítat, nevím k čemu to je dobré ale je fakt že mě to párkrát napadlo, a počítat nesmysly mě baví, viz http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=67201 takže spotřebu pěstírny mám zpočítanou i s vším okolo skoro přesně, tak tohle už nebude o nic složitější dopočítat. Takže mě to nakoplo k tomu abych to spočítal.
Nebudu do toho zahrnovat nákupní cenu pořizovacích věcí a vybavení, to je prostě nesmysl! Měnil by se vlastně jen 1 nožná 2 kolo, protože ty by ho zaplatila i kdyby byla pěstírna sebekvalitnější.
Takže bez pořizovací ceny náklad na 1g

Energie 1794,- takže 2000,- a je tam zahrnutý i provoz skříně, protože vlastně to mě ušetřuje nákup řízků, což je taky blbost takhle se na to dívat.
Hnojivo 1500,- bajvok, nejsem zase takový psycho abych to přeléval kolik ubylo a přepočítával.
Ostatní 1000,- myslím tím třeba RW nebo tkaninu, výměnu lampy rozpočítanou do 3 kol, případný škůdce, drobné opravy, však to znáte.
Celkem tedy přesně bajvok 4500,-

To tedy po všem vychází ale taky jinak kolom od kola protože když se něco nepovede a sklidím 390g na 600w tak mě vychází g na 11,5 ale když sklidím 600g takže g/w tak vychází na 7,5 a můžu dál průměrovat kola a celkově mě za rok výjde G na tolik a tolik, to už opravdu počítat nebudu.
Úspora je v obou případech markantní, oproti cenám od jelimanů, tam by se ještě muselo vše přepočítat na poměr 1g=0,7g
Takže asi tak, jelikož mám teď čas a pohodu po brčku tak jsem to zpočítal ale jinak nevím na co.
Hopík

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 25-03-2013 v 17:40 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 71

Přišlo vyúčtování od Čezu tak je to jasný:

el. - 8500 Kč navíc
semena cca - 2500Kč
hnojiva - 2x 0,5l - 500Kč
3-4 pytle hlíny + perlit atd. - 1500Kč

CELKEM ZA ROK: 13 000Kč
5 sklizní á cca 120gr = 600gr za rok

13000:600= 21,66Kč /gr

Takže pod 250W + modrou CFL s přímotopovým tarifem (cca3,4Kč/kW sakum pikum včetně dopravy ) jsou náklady za rok cca 13 000Kč a vychází to na 22 Kč na gram, nepočítám pořizovací náklady na vybavení.

Takže kdo to kupuje na trhu, tak utratí pěknou sumu za dovolenou u moře.

A protože já to mám pro léčebný účely, tak to musím přepočítat na Pegasovy kapky
a tam to vychází cca 12gr/1 ml PK = 264Kč+ rozpouštědlo.

U mastičky je to složitější, protože tam je to na objem+ listí + mast +znovu el. tak to počítat nebudu.

Old Post 05-04-2013 v 15:05 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2402850 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív