Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Mravenci!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
Zenga
Stálý Člen

Karma uživatele Zenga - 87% PěstitelskáKarma uživatele Zenga - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 65

Petref:My strikme Biolitem terasu pred barakem-mravencu jako svine,3 dny tam neni ani jeden,pak se tam zas slejzaj!

Old Post 14-06-2007 v 16:01 PM
Zenga je offline   Profil uživatele Zenga   Find more posts by Zenga   Foto galerie člena Zenga   Click here to Send Zenga a Private Message   Add Zenga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ebist
Stálý Člen

Karma uživatele ebist - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 66

Ahoji.. pro všetky ty ,kteří potřebují radu
OCHRANA PROTI MRAVENCŮM:
"vařicí vodou na ně". Byl jsem téměř zoufalý. Vyzkoušel chemii za nemálo penízků. Začali se tlačit i do domu přes terasu. Pak jsem si přečetl návod s vařicí vodou - nechci to zakřiknout, na terase a v zimní zahradě jsem ji přímo z varné konvice nalila do spár mezi dlažbou a obkladovým páskem, ihned byl od nich pokoj, venku jsem zkoumal, okud se berou až jsem narazila na hnízdo - poznala jsem to tak, že když jsem píchla do dírky v zemi začali se rojit. Tam jsem nalil varné konvice dvě, tři dny po sobě, rozrýpal jsem to a vše je v klidu - nic se nehýbá už týden.

Horší to bylo v kuchyni, která navazuje na terasu - tam mám dubové lakované parkety a s vařicí vodou by to asi nedopadlo dobře. Tam jsem použil postupně v po sobě v rozmeí 14 dnů Biolit, Raid - kromě spraye se dostanou takovéí krabičky s otrávenou návnadou - zabralo vždy jen asi na 5 dní. Pak jsem koupil Defeat - modrý prášek a ten jsem dala pod kuchyňskou linku - a je klid.
......................................................NEJDE O TO JE ZABÍT VŠECHNY,ALE REDUKOVAT JEJICH POČTY!!!

JAK NA MŠICE:
Nejlepší zkušenosti mám s roztokem draselného mýdla. Kbelíček mýdla koupíte v každé drogerii za cca 80,-. Husté mýdlo nejprve v horké vodě rozpustím na řidší kaši, která se dá pohodlně ředit vodou. Poměr vody a mýdla určím podle oka, aby voda byla prostě mýdlová. Po aplikaci mšice během několika hodin hynou a postřik navíc nehubí berušky a jiný hmyz. Jedovatými postřiky se naruší rovnováha a mšic je pak paradoxně čím dál tím víc. Jedinou nevýhodou mýdla je to, že se postřik musí pravidelně opakovat a to zejména po dešti, protože na osprchované rostliny nanosí mravenci hbitě mšice nové.
........NEBO ZABRÁNIT VSTUPU NA STONEK.........LEPIKAMA

Komatsu fu
Jamany Šamany
Jalom Šalom...PIC VOLE

Old Post 16-06-2007 v 16:16 PM
ebist je offline   Profil uživatele ebist   Find more posts by ebist   Foto galerie člena ebist   Click here to Send ebist a Private Message   Add ebist to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lux
Stálý Člen

Karma uživatele Lux - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 67

ebist: no ale nalejt vroucí vodu přímo na kytičky asi neni nejlepší a když mam kytičky půl hodiny od domova tak tu vodu udržim když ne v termosce tak docela těžko horkou

Old Post 16-06-2007 v 21:40 PM
Lux je offline   Profil uživatele Lux   Find more posts by Lux   Foto galerie člena Lux   Click here to Send Lux a Private Message   Add Lux to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ebist
Stálý Člen

Karma uživatele ebist - 54% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 68

Lux:já mám kytky venku a do der vzemi leju vodu...ne na kytku blázne ....lol....
jo termoska to udrziii
PEACE

Komatsu fu
Jamany Šamany
Jalom Šalom...PIC VOLE

Old Post 17-06-2007 v 22:08 PM
ebist je offline   Profil uživatele ebist   Find more posts by ebist   Foto galerie člena ebist   Click here to Send ebist a Private Message   Add ebist to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lux
Stálý Člen

Karma uživatele Lux - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 69

ebist: a když maj mraveniště v mejch květináčích ve kterym mam kytky?

Old Post 18-06-2007 v 11:33 AM
Lux je offline   Profil uživatele Lux   Find more posts by Lux   Foto galerie člena Lux   Click here to Send Lux a Private Message   Add Lux to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 70

Nástražné "domečky" pro mravence fungujou spolehlivě, ti,co do nich nalezou natahají jed i do hloubi mraveniště a zahubí je to.
Horká voda zabije mravence možná, ale co hlavně, jak bude mít víc jak 55°C tak poškodí i kořeny, a to znatelně!

Možná by se dal použít i tabákový výluh, nikotin kytičky nepoškodí a havět zabije.

...and devil says "Burn 'em alive...all of them!

Old Post 18-06-2007 v 13:10 PM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mischief
Stálý Člen

Karma uživatele mischief - 20% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 71

já mám mravence rád.. mravenci sou boží.. o kytku se prakticky nemusíš starat....žerou mšice.. všecky škůdce.. a kytku čistěj od těhdle sraček.. měl sem chviličku okousaný list..y uplně minimálně.. pak tam začli lézt mraenci a konec.. ani kousek ukousnutej.. mravenci sou nej.. hlavně ti velcí...

Old Post 01-07-2007 v 13:18 PM
mischief je offline   Profil uživatele mischief   Find more posts by mischief   Foto galerie člena mischief   Click here to Send mischief a Private Message   Add mischief to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majxo
Nový Člen

Karma uživatele majxo - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 72

cus mam hned vedla rastlin postavene mravenisko lesnych mravcov nema niektonaku skusenost ci mu to mravce neznicili ?

Old Post 01-07-2007 v 13:47 PM
majxo je offline   Profil uživatele majxo   Find more posts by majxo   Foto galerie člena majxo   Click here to Send majxo a Private Message   Add majxo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 73

Zdravim growers, ja mam tiez na policku mravcom, teda mozna uz nie , lebo boli v jednom kvetinaci a ten som stade dal vom, ale oni tam zoostali dalej si myslim, no uvidim ked pojdem najblizsie. Ale podstata je vtom ze mne rastlinam neurobili nic, vobec nic ani po nich nelozili, myslim si ze ich vobec nezaujmaju moje rastliny tak nech si tam ziju v harmonii. Skor si myslim ze ich z casti aj chrania, no neviem, ale ja ich tam mam dost a mne nevadi, kym neriesia rastliny, co si myslim ze ani nebudu, bo aj naposledy som si na fleku sadol a priamo do ich domova a vyrojilo sa ich strasne vela ale po chvile zase klud.

Old Post 01-07-2007 v 15:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bertak
Nový Člen

Karma uživatele Bertak - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 74

Zdravicko, ja mam tiez hned vedla kyticky mravenisko, su to male cervene mravce a zda sa, ze mojej rastlinke to nijako nevadi, nezaujimaju sa o nu, takze sa ani nesnazim nejak ich odtial dostat, ved mozno mi kytku aj ochrania trebars pred slimakmi, alebo tak.

Old Post 02-07-2007 v 12:02 PM
Bertak je offline   Profil uživatele Bertak   Find more posts by Bertak   Foto galerie člena Bertak   Click here to Send Bertak a Private Message   Add Bertak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mischief
Stálý Člen

Karma uživatele mischief - 20% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 75

mě po kytce lozej.. ale nekoušou do listů.. neožíraj.. nic.. a čistí mšise.. měl sem problem s mšicema a ted je rpostě pryč.. jinak sou to velký černí lesní mravenci... prostě kytka je nezajmá jen žerou mšice...

Old Post 02-07-2007 v 12:05 PM
mischief je offline   Profil uživatele mischief   Find more posts by mischief   Foto galerie člena mischief   Click here to Send mischief a Private Message   Add mischief to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lux
Stálý Člen

Karma uživatele Lux - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 76

mischief: sice žerou mšice ale oni si je pěstujou a jestli si pěstujou mšice na tvejch kytkách tak to neni zrovna ideální ale jak chceš....jinak když máte kytky v květináči/kýbly/... tak je možnost že si tam udělaj svoje malý mraveniště a máte po kytičce....já jsem takhle přišel o 4

Old Post 04-07-2007 v 08:38 AM
Lux je offline   Profil uživatele Lux   Find more posts by Lux   Foto galerie člena Lux   Click here to Send Lux a Private Message   Add Lux to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bigori
Nový Člen

Karma uživatele bigori - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2009
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 77

ja mam mraveniste v kvetinaci s kytkama mel nekdo taky problem???:-(

Old Post 08-06-2009 v 13:17 PM
bigori je offline   Profil uživatele bigori   Find more posts by bigori   Foto galerie člena bigori   Click here to Send bigori a Private Message   Add bigori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nugget
Stálý Člen

Karma uživatele Nugget - 82% PěstitelskáKarma uživatele Nugget - 82% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 103  

Příspěvek č. 78

Zdar

bigori: čítaj celý thread ak máš problém z mravcami, ak nikto nemá podobný problém potom sa spýtaj

A aby som nebol OT: Aj mňa a môjho spolupestiteľa nas**li mravce. Požrali, alebo odniesli, proste kvôli nim chcipli malé ešte len klíčiace rastlinky. Tých malých inteligentov bez mozgu bol plný sadbovač. Väčších rastlín sa zatiaľ nedotkli, ale do budúcnosti budem musieť dávať pozor na mšice...
Ale pôda na flekoch kde sú je prevzdušnenejšia pochopytelne....

Čipešek a priatelia / 2009
Chmelové cannabinoidy ako hnojivo
My Indoor Greenhouse [No Grass]
92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature.

Old Post 08-06-2009 v 15:55 PM
Nugget je offline   Profil uživatele Nugget   Find more posts by Nugget   Foto galerie člena Nugget   Click here to Send Nugget a Private Message   Add Nugget to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FatJoe
Stálý Člen

Karma uživatele FatJoe - 65% PěstitelskáKarma uživatele FatJoe - 65% PěstitelskáKarma uživatele FatJoe - 65% PěstitelskáKarma uživatele FatJoe - 65% PěstitelskáKarma uživatele FatJoe - 65% PěstitelskáKarma uživatele FatJoe - 65% PěstitelskáKarma uživatele FatJoe - 65% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 79

ja mam mravenisko jame kde mam aj kytku... Ale nezda sa mi ze by jej to nejak vadilo...´ochrana proti slimakom...

Old Post 10-06-2009 v 12:43 PM
FatJoe je offline   Profil uživatele FatJoe   Find more posts by FatJoe   Foto galerie člena FatJoe   Click here to Send FatJoe a Private Message   Add FatJoe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growman
Stálý Člen

Karma uživatele growman - 28% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 80

ja mam tiez mrawenisko wedla rastliniek doteraz nic sa nedialo ale ked som to bol vcera ceknut zbadal som 3 obhryzene listy myslite ze mam proti nim bojowat alebo ich necham tam kitky su sice dost welke cca 70 cm ale aj taq sa o ne bojim poradte

go go go

Old Post 18-05-2011 v 11:59 AM
growman je offline   Profil uživatele growman   Find more posts by growman   Foto galerie člena growman   Click here to Send growman a Private Message   Add growman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:05 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-08-2008 - mravenci help - 44 odpovědí
07-06-2002 - mravce - 6 odpovědí
22-08-2001 - Mravenci - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7160690 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív