Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Původní příspěvek od anakin mrtvolky su dobre kamos co ma "tuje" pod kzdu vraj dava par zdochlin na to trochu vapna raselinu slepacince(trochu)a dosipe tu raselinou.a tie mutanti co z toho ma su fakt obovske.
2 kokopelo skusal si z toho uz robit daku tekuto hnojku?ci pouzit ako 1 z ingrediencii do cajiku?
hehe ale musí to být s mlíčkem jinak blinkám
BANIK pičo
Jaký je rozdíl mezi USA a jogurtem????
jogurt je kultura.
Původní příspěvek od anakin mrtvolky su dobre kamos co ma "tuje" pod kzdu vraj dava par zdochlin na to trochu vapna raselinu slepacince(trochu)a dosipe tu raselinou.a tie mutanti co z toho ma su fakt obovske.
2 kokopelo skusal si z toho uz robit daku tekuto hnojku?ci pouzit ako 1 z ingrediencii do cajiku?
myslim že by byly obrovské i bez zdechlinek. proberte se
RespectFlowers : říká Ti něco biodynamické zemědělství ? živočišné preparáty ? Je to hnus ,ale v přírodě to tak přirozeně funguje , že uhynulá zvířata "udělají službu" i tím že svými ostatky pohnojí půdu ...
no ten cajik so zdochlinkami mam uz skoro hotovi co by som mal spravit aby som sa zbavil amoniaku? odvetrat to poriadne prefiltrovat a prevzdusnit alebo co?
mno prej se muchy komáři a takhle hmyz kteýmu chutná naše mosquito rozkládá na amoniak. já sem to dal na jiný místo a do stínu kde se objeví jen sem tam něco malýho ... ale trvá to dýl než dva tři tejdny aby byl ready
neviete ako dlho mozem mat uzavrety ten vyluh v sklenenej nadobe ?? ..mam to uz strasne dlho(asi rok)..lebo planujem zacat.. a tak neviem ci to uz nieje skazene... dik ;-)
Původní příspěvek od Maikl neviete ako dlho mozem mat uzavrety ten vyluh v sklenenej nadobe ?? ..mam to uz strasne dlho(asi rok)..lebo planujem zacat.. a tak neviem ci to uz nieje skazene... dik ;-)
Mozes to pouzit.
Vzhladom na to, ze uz je ale jesen pred dverami, by som skor zvolil nejake hnojivo na kvet ( komercne alebo vyluh zo slepacincov ). Zihlavovy vyluh skor pre obdobie rastu ( jar + leto ). Ale este nejaky ten mesiac mozes dievcata zlahka dopovat aj dusikom.
Save paper - think before you print.
music rules, yeee
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream.
Je zásadný rozdiel medzi expertom a odborníkom. Jeden vie o hovne všetko, druhý vie o všetkom hovno.
ASSHOLE is not an alternative lifestyle!!!
To som chcel pocut, teda citat ..ale planujem zacat IN takze jasne ze keby som mal cosi vonku uz na koprivy kaslem
Mas s tym velke skusenosti? Dlhe uskladnovanie domacich hnojiv ? Lebo prisiel som na to ze uz mam tie koprivy 2 ROKY !!! Tak mam obavu ze uz to rastlinkam nemusi moc chutit
K ochraně rostlin se obvykle používají stejné byliny jako k léčbě lidí. Připravují se z nich odvary, čaje, výluhy a zákvasy. K přípravě jsou nejvhodnější kameninové, plastové nebo skleněné nádoby (nikdy ne kovové). Po scezení se zbytky rostlin dají použít do kompostu.
Odvary je nutno připravit těsně před aplikací, jinak ztrácí účinnost. Připravují se nejčastěji z čerstvých rostlin, ale mohou se použít i rostliny sušené. Nejdříve se nasekají na menší kousky a máčejí 24 hodin ve vodě. Pak se v této vodě ještě přibližně 30 minut povaří. Po vychladnutí se přecedí a jsou připraveny k okamžitému použití.
Čaje se připravují podobně jako odvary, ale rostlinný materiál se nemáčí ani nevaří, pouze se spaří vařící vodou a nechá se asi 30 min. louhovat. Po vychladnutí je připraven k použití.
Výluhy (extrakty, výtažky) se získávají louhováním sušených nebo čerstvých rostlin ve studené vodě (nejlépe měkké) po dobu dvou až tří dnů. Po scezení se výluh podle potřeby ředí vodou. Nádoba s výluhem se umístí na chladném místě, aby nezačal kvasit. Výluh, stejně jako odvar, se musí spotřebovat co nejdříve.
Zákvasy (jíchy) se připravují podobně jako výluhy, ale nádobu umístíme naopak na teplé místo a denně promícháváme, aby rostliny lépe vykvasily. Aby zákvas během kvašení nezapáchal, přidáme do něho několik kapek výtažku z kozlíku lékařského. Zákvas je hotov asi za 14 dní. Poznáme to podle toho, že tekutina po promíchání nepění. Zákvasy lze po krátkou dobu uchovávat ve skleněné nádobě v místech se stálou nízkou teplotou.
Pro všeobecné posílení růstu rostlin je dobrý odvar z květů heřmánku. Jeho roztokem se stříkají celé rostliny. Také je možné do odvaru namočit osivo asi na 15 minut před výsevem. Zvýší se tím jejich klíčivost a semena se dezinfikují.
K posílení a k celkové odolnosti rostlin slouží také jícha z mladých kopřiv. Obsahuje potřebné živiny, železo, vápník, kyselinu křemičitou, vitamíny a stopové prvky. Zákvas se připravuje ze 100g kopřiv a jednoho litru vody. Před použitím se ředí 1:10 v zálivce nebo 1:10 k postřiku. Aplikuje se každých 14 dnů od rašení pupenů až po vývoj plodů jako prevence proti sviluškám, obaleči jablečnému, molovce jablečné a vrtuli třešňové. Tento postřik se doporučuje jako prevence proti nádorovitosti maliníku. Zálivka zeleniny představuje celkovou preventivní ochranu proti chorobám a škůdcům.
Neředěný výluh z kopřiv pomáhá proti mšici listové či mravencům (pokud se jím opakovaně prolévají jejich cestičky).
Kopřivový zákvas lze kombinovat také se zákvasem z kořenů a listů kostivalu lékařského. Ten posiluje rostliny, obsahuje mimo jiné taká draslík a kyselinu křemičitou. Můžete ho použít také samostatně.
Proti padlí a plísním pomáhá odvar z přesličky. A nedokvašená jícha z této rostliny ředěná asi 1:5 účinkuje proti mšicím a svilušce snovací. Pokud přidáme ještě mazlavé mýdlo (asi 1%), účinek se ještě zvýší.
Výluh z česnekové drti se používá k moření semen. Hubí totiž bakterie a houbové choroby. Semena ponecháme 36 až 48 hodin namočená v drti zředěné vodou v poměru 1:25.
Zákvas z česneku nebo cibule, ale i z póru a pažitky se používá k prevenci houbových chorob (např. plísně šedé u jahodníku). V jednom litru vody se nechá zkvasit 50g rozdrcených cibulovin. Před použitím se zákvas ředí v poměru 1:10. Roztokem se rostliny buď opakovaně postřikují nebo zalévají. Zákvas se dá použít i k dezinfekci zeminy na pařeništi nebo na výsevném záho
Původní příspěvek od vyTretHi hele skousel nekdo zalivat kytku tvrdymi drogami v dobe kveteni? ja sem neco pocul od kamose , ze pri se to dostavy v vstavoch pri koureni, nevim co je na tem pravdy , chci vedet vas nazor
oukej, si uplne vytrety, ale preco este aj preboha pises cesky? (hlavne ked ti to doprdele nejde)
grussgott, growers!
Rozhodol som sa tento rok pestovat cisto organicky tak ze zmiesam odlezany konsky shit s kokosom v pomere cca 1:1.....kyticky uz dalej nechcem hnojit, myslite ze im bude stacit to co je v hovnach pocas celeho rastu aj kvetu? ....podme odbornici, sem s nazormi!
Migho--jájsem jel kokos míchanej z kobylím hovnem ale přidal semtam ještě
guano a starej 20let uleželej hnuj,dokonce sklizně sem už nehnojil avše vnejlepším pořádku,koukni nato http://grower.cz/forum/showthread.p...15&pagenumber=2
pomněr50%jetýho kokosu s perlitem z indoru
20%kobylincu,20%hnoje,10%guano.