Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
no co třeba jakou máš hlínu?Ph?teploty?koukám že to máš za oknem tak bue spíš důležitější teplota zálivky.Než hnojit 0.5l kelímky radši bych to přesadil
jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-
hlínu mám mix zahrad. substrátu B, substrátu pro kaktusy, perlitu a keramzitu, Ph mám 6, na noc jsem to nechával venku, ale podle mě jsou v noci teploty ok, zalejvám to vodou pokojový teploty, no, zejtra budu přesazovat, tak pak se uvidí
topíš v tom roztoku? ty kostky nemáš je zasolený,kolik ti z toho teče? osobně mi ty skvrny dělalo nízký ph. Pak možná ještě nějaký brouci, to jsi vyloučil tu mrchu co klade vejce ke stonku? Odtah vzduchu máš?
zkus netopit, přidat peroxid, a odpověděl jsi dřív než jsem to doeditoval, tak se zeptám znova jakej máš odtah?cirkulace vzduchu taky dost udělá a napovídalo by tomu to že přední kytky jsou jakštakš v cajku a můžou to dostávat přes kořeny od těch nemocnejch.
Původní příspěvek od HCKid WERD: kořeny samozřejmě žluté, ale to je symptom, nikoliv příčina. EC 1.6 neni moc, ven teče 1.0, ještě bych mohl přidat
masterblaster:
topím, 21°C.
Teče EC 1.0, ale problém nastal po tak krátké době (17 dnů), že o přesolení si myslím nemůže být řeč
zdarec hc,
hele asi něco podobnýho, podle barvy listů, jen v menším měřítku právě zažívám. Na 100procent problémem budou kořeny. To jakym tempem si kytka vysává energii z listů bych typnul, že kořenovej systém bude pěkně zrychtovanej.
Můj případ: EC - po 5ti nedělích 2,4 a k tomu sem přidal vatáž, zvedla se teplota v místnosti - roztoku(NFT) a bylo vymalováno.
Jestli plíseň, nebo ta sůl, každopádně kořeny okamžitě zhnědly, konečky(i několik cm), jak bláto. Okamžitě sem stáhnul EC na 1,3 (z kohoutku 0,35) přidal kořeňák a čekal. Z hnědých mrtvolnejch kořenů začaly tak po tejdnu rašit nový bílý. Kdybych jim nechal původní EC 2,4 i ty nový bych spálil. Kytky maj tejden do konce a i přes barvu listů a 3 infarkty vypadaj solidně
Ještě mě napadlo jakou máš zálivku? myslim frekvence, objem, nemáš ty rw kostky i těsně před další zálivkou nasáknutý jak houba?
Ahojte. Objevilo se mi na rostlinkách toto. Zdá se mi že se to objevilo ze dne na den... Včera večer jsem jim dal zálivku s hnojivem (zdálo se mi, že jsem to přehnal s koncentrací) a dnes tohle, tak nwm jestli to může být přehnojený, zdálo se mi to spíš jako nedostatek Ca?...Ted info: ...kytičky jsou v 31. dni květu. Jsou pod 70w sodíkem. Hnojim je kristalonem plod a květ cca jednou tydne. Ph ani EC neměřím.
ahoj, nepodarilo sa mi najsť niečo s mojim problemom tak by som sa chcel spytať:
Po aplikacii phyt-aminu a po uschnuti, sa mi na rastlinke vytvoria biele fliačky (zaschliny) mam s tym niečo robiť? (orosiť to alebo čo) uškodi to kytke? alebo je to bežne?
pls radu
Původní příspěvek od HCKid Přátelé, cca před 3 týdny jsem na tomto fóru prosil o pomoc, dostalo se mně jediné odpovědi od uživatele tomas2pet, a to, že chyba je v tom, že používám demi vodu, tj. deficit vápníku. Ten jsem dodal hašeným vápnem ve vhodném množství (EC 0.12), leč kytky po třech týdnech vypadají tak, jak vypadají, viz foto.
Chtěl jsem poprosit ty z vás, kteří mně mají opravdu čím poradit, aby sem své sofistikované odpovědi směřovali. Můj problém je zřejmě závažný a zapeklitý a pronásleduje mě již 2 roky a stál mě spoustu nervů.
Čtěte prosím celé:
Podmínky:
-jedu třetí round
-DRIP systém, hnojiva AH hydroponics, AH Growth/bloom stimulator
-PH 5.5-5.8 a nekolísá, EC 1.6. Výstupní hodnoty se liší dle kondice kytek v nich; roztok 21°C, neustále probubláván
-demi voda z osmotické jednotky
-teplota 16-21°C noc, 24-30°C den
-vlhkost 50-80%
-PH metr i EC metr pravidelně kalibruji
-genetika: Superskunk
Troška historie
-První round byl naprosto katastrofální, polovina kytek zhynula. Dělal jsem školácké chyby typu ujeté PH, důvod jsem shledal v tom.
-druhý round už jsem školácké chyby nedělal, kytky ale vypadaly podobně. Žloutnutí odspoda, schnutí, pomalý růst, některé kytky neporostly ani o píď. Problém se jevil jako výživový, ale EC i PH bylo v pořádku, tudíž jsem usoudil na špatnou vodu. Začal jsem brát vodu z potoka, kytky se rapidně zlepšily, ale jen tak na 70%. Problém tedy z velké části byl špatnou vodou.
-třetí-nynější round jsem zakoupil osmotickou jednotku, abych nemusel složitě vozit vzdálenou vodu z potoka a budit podezření.
Aktuálně:
-kytky "rostou" 7 týdnů, roztok z demi vody. První 2 týdny hezky kořenily, žádný problém nebyl. Třetí týden začaly u některých kytek žloutnout, bělat a usychat čpičky listů, jinde zas rezavé skvrnky. Růst se velmi zpomalil.
-nyní - po 7 týdnech - jsou kytky v přední části pěstírny jakž takž, jen jim žloutne pár spodních listů, ikdyž rostou pomalu. Kytky v zadní části pěstírny jsou zakrslé, žluté a suché odspodu, některé ož měsíc nerostou, jiné umírají.
Paradoxy:
-je zde měkká přírodní voda bez chloru, EC 0.2
-ani osmoticky přefiltrovaná voda nepomohla. Ani po dodání vápníku
-kytky vepředu jsou rapidně lepší než kytky vzadu, přestože je v pěstírně rovnoměrná teplota i ofuk
Závěr:
-Nejde mně do hlavy, že problém, který hledám, by tak moc poškozoval kytky, když:
--PH je 5.5-5.8 a nekolísá
--EC je 1.6 a kupuju značková hnojiva AH vyvinutá pro pěstování v hydroponii, růstové akcelerátory
-Pokud by byl problém ve vodě (nějaký sajrajt), jak na to poukazovalo zlepšení po výměně za vodu z potoka, proč nepomohla osmóza?
-Pokud by to byl třeba deficit vápníku, tak by oschly třeba špičky listů, a neumírala by polovina kytek; navíc tu spousta lidí demi vodu na drip používá, neředí ji a nemají problém;navíc jsem vápník dodal a ke zlepšení nedošlo
no já bych řek, že pokud ty kytky vystresuješ tímhle způsobem, tak už se nedá nic moc dělat, já bych to po třech týdnech zrušil a rozjel znova, tohle nemá cenu.
Taky si nejsem jistej, že dodání vápníku hašeným vápnem je zrovna to nejlepší, navíc ty minerály spolu různě spolupracují a nedostatek jednoho působí další problémy, seš rozhodně v nějakém deficitu to je jasný. a plíseň napadá slabé kytky to je důsledek toho stresu.
Jaksi mi neni jasný na co máš teda zapojenou tu reverzní osmózu.
Tak kup hnojiva na měkkou vodu a rozjeď to s tou cistou vodou, tohle bych nezachraňoval.
Ahoj tuhle kytku mám jen tak ze srandy na skříni, takže k ní nejde žádný přímý světlo. Byl to spíš takovej pokus, jak se jí bude v takových podmínkách dařit. Dařilo se jí (v rámci možností) dobře, ale teď se mi stalo tohle s listy. A smrdí jak seno. Nevíte co by to mohlo být? Párkrát jsem hnojil, ale jen minimálně. Právě že se mi to stalo i minulý rok s kytkou, která byla na okně...
Původní příspěvek od scorpicco Ahoj tuhle kytku mám jen tak ze srandy na skříni, takže k ní nejde žádný přímý světlo. Byl to spíš takovej pokus, jak se jí bude v takových podmínkách dařit. Dařilo se jí (v rámci možností) dobře, ale teď se mi stalo tohle s listy. A smrdí jak seno. Nevíte co by to mohlo být? Párkrát jsem hnojil, ale jen minimálně. Právě že se mi to stalo i minulý rok s kytkou, která byla na okně...
Zdar cim hnojis? Obohacenym uranem nebo plutoniem? To je dobry hybdrid. Vypada to jak kdyby mela totalne posprehazenou periodu. Ty ji mas v pokoji kde vecer svitis ze?
Zdar cim hnojis? Obohacenym uranem nebo plutoniem? To je dobry hybdrid. Vypada to jak kdyby mela totalne posprehazenou periodu. Ty ji mas v pokoji kde vecer svitis ze?
B'cuzz, žádný uran ani plutonium není přítomnen:-D. Jj svítim tam, když tam jsem, ale to asi důvod těch špatnejch listů nebude, ne?
No jako ja jsem se dival spis na to jak to mas nakvetle. To neni moc v poradku nemyslis? . Ty listy nevim, ale kazdopadne bych ji presadil to vetsiho kvetinace!! Me se takhle kroutily kvuli vysokemu pH zalivky ...