Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
To budu urcite mit strach ale co jineho, leda misto slupek dat primo banan ale to zas nevdrzi v hline tak dlouho a rozlozi se to brzy, musel bych asi kazdych 14 dni , chemie se usazuje ve slupce, v plodu jen zanedbatelne procento.
Tak jsem konecne nasel uplne adekvatni nahradu primo pro konopi za Cal-Mag 100% organicky na tehle strance a dokonce i s davkovanim.
Nebudu experimentovat kdyz tady je to overene primo na konopi a zaroven i s navodem.
Sice me to uz nekdo z vas radil ale nerekl kolik toho presne dat abych to neprehnal.
Ten dolomit vapenec obsahuje jak Ca tak i Mg, takze si nejsem jistej jesli pridavat jeste tu horkou sul posrikem na listy. Co myslite?
Jak doplnit vapnik
Pro nápravu deficitu vápníku zkuste postřik listů roztokem o složení 1 čajová lžička rozdrceného dolomitského/zahradnického vápence na čtvrtku galonu (1,13 litru)
Nebo můžete rozpustit 1 až 2 čajové lžičky rozdrceného dolomitského/zahradnického vápence do galonu (4,54 l) vody a udělat zálivku do hlíny, která bude působit pomalu
Další suplementy s obsahem draslíku a vapniku jsou: Hořká sůl, vstřebává se rychle. Dolomitický vápenec, absorbuje pomalu.
Jak doplnit horcik
Nedostatek magnesia můžeme vyřešit rozdrcením a rozpuštěním jedné lžičky hořké soli (síranu hořečnatého) ve třech a půl litrech vody. Dejte pozor, aby jste to s Mg nepřehnali, protože pokud se vám to podaří, zamezíte přísunu ostatních prvků do rostliny.
Nasel jsem i par vlaken kde jim dolomicky vapenec poradne rozhodil PH.
Mam strach ho tam ted pridavat.
Udajne se ma pridavat na zacatku kdyz se micha hlina a ne v kvetu.
Zkusim to co navrhoval Odo hned na zacatku a uvidim...
Ahoj! Absolvoval som rozhovor s priateľom, čo sa venuje chémii...Chcel by som poopraviť svoj príspevok č.28 ohľadom tých vaječných škrupín
ANO je možné Ca doplniť týmto spůsobom, čiže by to mohol byť prirodzený spůsob doplnenia Ca. Chce to testovať. Vaječné škrupiny treba rozbiť a močiť vo vode s kyslou reakciou, je nutné použiť vodu s pH smerom dole, čiže doporučujem jej úpravu kys. citrónovou, ktorá je v organickom pestovaní akože tolerovaná.
Rozpustnosť Ca by sa mala dať odsledovať Ec metrom - nikdy som to neskúšal! Čím tá voda bude mať nižšie pH, tým sa tie škrupiny lepšie rozpustia. Po nejakom dlhšom čase v súvislosi s pH reakciou by sa tie škrupiny mohli úplne rozpustiť, to sa dá ale dosiahnuť možno aj rozpustením v čistej, alebo slabo zriedenej kys.citronovej. Reakciu sa mi tu nechce rozpisovať.
Celkovo to treba odsledovať a miešať to potom s vodou na vhodné pH v nejakej vhodnej metodike. Netuším, že ako sa pri tom zmení pufračná schopnosť tej vody, ale určitou možnosťou by to bolo. Chce to fakt otestovať a uviesť do praxe....
V Tvojom prípade by som uvedený problém s calmag skúsil riešiť zmenou pomeru mixu RO+vody z vodovodu, ako som už písal. Úplnú a nárazovú náhradu RO vody s vodou odstátou nedoporučujem. Je to nárazový skok. Je lepšia postupnosť, ale myslím, že to kytky určite nezabije. Pokiaľ si rozhodnutý pre ekobioorgano pest, tak by si mal určité zásady zachovať a systém nastaviť tak, aby kytky čerpali všetky potrebné živiny z "prírodných a čistých" organických zdrojov. Nechcem sa do témy nejak hlbšie púšťať - nemá to zmysel. K výsledku sa dá dopracovať různym spůsobom, kytky ale čerpajú vždy len základné minerály a je im jedno, že či ich čerpajú priamo rozpustené v určitom pomere z vody, alebo pomocou baktérii a iných organizmov v biochemickom postupe z organických látok...
ahoj, skúsim aj keď neviem či toto vlákno žije
fotka týždeň pred final cut, už bola len voda
to odo: sledovanie zmeny Ec vplyvom rozpustenia vápnika by ma zaujímalo. potvrdzujem, že deficit pod led sa vzťahuje aj na COB. To by mala byť druhá fotka, podobný grow ale s cree 3590 100W
Tak to sme dvaja, v loji, neviem si s tým rady. Rovnako pod single led panelom mars (viem že to bola prvá generácia, vatáž neznáma, štítok odpadol bohvie kde) ako aj pod cree cxb 3590 na 100W, fotoseriál pastnem neskôr.
Toto je fotka od 5. týždňa kvetu black dominator pod cree, už vidno počínajúce defekty v listoch (celkovo doba kvetu bola 82. dní, som to ťahal do extrému), organické hnojenie
Ja sem tam pridaval MELASU , ta trosicku pomohla ,ale jen fakt trochu a s Melasou se to nesmi prehnat.
Asi jedina moznost je ten clasickej cal-mag.
Pokud nechces drtit skorapky a pod.
Problém vidím v tom, že spotreba vápnika a horčíka pod led bude cca o 30% vyššia. Dôležité je ako ho tam dostať. Žiadne rozpúštanie vápenných solí kyselinou (škrupinky z vajíčka), obával by som sa solí vápnika v substráte, a komplexov solí, zmeny pH substrátu, zmeny mikroflóry...Tá rastlinka v tom substráte potrebuje prežiť ešte nejaký😨 čas a musí to byť raj pre korene. Existujú špeciálne vitalizéry s mikronutrientami, napr.Algamic, alebo Viven blood ktoré obsahujú všetky mikronutienty, ale nestačí to v bežných dávkach (podľa tabuliek).
Je zvláštní že se tady reší pořád deficit vápníku a hořčíku "organickou"cestou.
Přimíchejte do substrátu dolomitský vápenec a síran hořečnatý a máte po problému.
Medical bude jako vždy namítat, že to není správná "organická bio cesta", ale jestli se nemýlím tak vápenec vzniká díky skořápkám měkkýšů a korálovým útesům. Síran hořečnatý je běžnou součásti mořské a minerální vody, navíc se používá k léčebným účelům. Pokud vám tohle nepříjde dost košér pro Vaše rostlinky tak už fakt nevím.
Odkud myslíte ,že se vzal vápník na skořápky a odkud se dostal hořčík do šlupek?
A odkud ho podle Vás berou rostliny v přírodě?
Původní příspěvek od jasse Je zvláštní že se tady reší pořád deficit vápníku a hořčíku "organickou"cestou.
Přimíchejte do substrátu dolomitský vápenec a síran hořečnatý a máte po problému.
Medical bude jako vždy namítat, že to není správná "organická bio cesta", ale jestli se nemýlím tak vápenec vzniká díky skořápkám měkkýšů a korálovým útesům. Síran hořečnatý je běžnou součásti mořské a minerální vody, navíc se používá k léčebným účelům. Pokud vám tohle nepříjde dost košér pro Vaše rostlinky tak už fakt nevím.
Odkud myslíte ,že se vzal vápník na skořápky a odkud se dostal hořčík do šlupek?
A odkud ho podle Vás berou rostliny v přírodě?
EDIT:
Madi nebude jako vzdy namitat..
Ten dolomicky vapenec me ale uplne rozhodil ph v substratu !!! To mam jiz odzkousene na dvouch kvetinacich , u kytek se zablokoval uplne prijem zivin.
Problem je ,ze kdy koupis jakoykoliv substrat v grow shopu tak uz ma to spravne PH a kdyz pridas jeste dolomit tak je problem.
Tak jesli to mas na vlastni kuzi odzkousene , uved zde prosim presne davkovani dolomitskýho vápence i síranu hořečnateho na 50 l substratu tak aby PH nikam neulitlo.
Takze budu moc rad kdyz nam na tohle odpovis.
Moc dik !!!
Naposledy upravil Madical-Strains 05-12-2018 v 09:23 AM
súhlas s Madi, tiež to mám odskúšané.
teraz dôjdem californian snow atf a od ledna budem testovať v novom growe calmag, merať pH a Ec, jedine to treba otestovať.
Používám jednu plévkovou lžíci dolomitského vápence na 4L kokosu a dvě až tři lžíce síranu taktéž na 4L kokosu. Rostliny pěstované v kokosu samy o sobě trpí nedostatkem vápníku a hořčíku, takže na hliněný substrát by možná stačilo množství o něco menší.
Druhý pěst co mám v podpisu, je jetý v takto upraveném kokosu pod ledkama a z fotek určitě uvidíš , že kytky netrpěly deficitem ani jednoho z uvedených prvků. S Ph během pěstu taky nebyl žádný problém.
Původní příspěvek od jasse Používám jednu plévkovou lžíci dolomitského vápence na 4L kokosu a dvě až tři lžíce síranu taktéž na 4L kokosu. Rostliny pěstované v kokosu samy o sobě trpí nedostatkem vápníku a hořčíku, takže na hliněný substrát by možná stačilo množství o něco menší.
Jo, diky za to davkovani pro kokos. Muze se nekomu urcite hodit.
Mozna to v hline bude reagovat trochu jinak to ph protoze substrat uz v sobe ziviny ma. Skoda ze to nemas odzkousene na tom substratu a nevime presne ten pomer davkovani.
To myslíš že v hlíně zvýší ph a u kokosu ne? Jak by měl vápenec a síran reagovat s živinama?
Pokud chceš vědět přesně dávkování tak se jedna o americkou tablespoon (tbps), což se uvádí jako 14,3g. Ale zas bych to nehrotil pár gramu vápence a síranu sem nebo tam nemůže mít větší význam.