Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
neni pravda že obsahujou hrozně fosforu maj mrtě dusíku na rustouvou fázi good ale an květ jeslty chceš teda přirodní tak netopyří sračky ty maj fosforu dostatek..
Hovno od slepice ti zkurví chuť a je na růst ale hovno od pelikána nebo netopejra ti chuť zlepší a je na květ? Na to jsi přišel sám?
Slepičince i holubince obsahují především fosfor (tak jako guano), většina dusíku při kvašení unikne do atmosféry nebo ho využijí bakterie.
A guano právě nebývá "nabité vším možným", je to hovno na hromadě na které prší a tudíš je většina prvků rozpustných ve vodě odplavena.
Proto guano od Guanokalong obsahuje jen 2% dusíku (ten je lehce vyplavován) ale 15% fosforu (ten jako velmi stabilní prvek neuniká).
to Kukin
podle rozboru guana oproti kuřincům je guano navíc plné vitamínů a minerálů pro to je vhodné i na květ ale zavčas vysadit a proplachovat , kuřince jsou na list tedy na růst a pokud hnojíš i na květ pak je to cítit v palicích nejdou tak dobře a hned propláchnout ,guano je sbíráno hlavně v uzavřených prostorech nebo krytých prostorech a vyplaví se ti tak leda tvůj mozek!
Nejprve si o tom něco přečti než tu začneš roztahovat svoje Ego a mozkový průjem.
Původní příspěvek od vousac to Kukin
podle rozboru guana oproti kuřincům je guano navíc plné vitamínů a minerálů pro to je vhodné i na květ ale zavčas vysadit a proplachovat , kuřince jsou na list tedy na růst a pokud hnojíš i na květ pak je to cítit v palicích nejdou tak dobře a hned propláchnout ,guano je sbíráno hlavně v uzavřených prostorech nebo krytých prostorech a vyplaví se ti tak leda tvůj mozek!
Nejprve si o tom něco přečti než tu začneš roztahovat svoje Ego a mozkový průjem.
Dovolil bych si s tebou trochu nesouhlasit, co se týká toho, že hnojení slepičáků na květ se musí odrazit v chuti sklizně. Když řádně ty hovna rozpustíš a pak je pořádně promixuješ s vodou - a alespoň 14 předem je vysadíš a pořádně propláchneš, tak to bude OK. Lepší ale je slepičáky vysadit už tak 3 týdny před sklizníl Jinak slepičáky jsou docela fajn univerzální hnojivo - jak na růst, tak na květ. A nedám na ně dopustit. Ale o tom dusíku pan kolega opravdu dost žvaní, to máš recht. Slepičáky jsou docela dost dusíkaté hnojivo.
Ty si třeba vůbec neuvědomuješ že je v jeskyních vysoká vlhkost která s usazeným guánem reaguje. Jeskyně není suché sterilní prostředí.
Tady jsou vědecky ověřená fakta:
Mineralogicky se ukázala nesmírně zajímavou jeskyně Domica. Značné nahromadění netopýřího guána vyvolalo pozoruhodné pochody chemické, které záleží v působení roztoků, vycházejících z guána a rozrušujících krápníkové a sintrové povlaky.
ZDROJ: http://speleo.kct.sweb.cz/images/te...ST_50%20let.pdf
Vznik guánových minerálov je závislý najmä na prítomnosti guána a na cirkulácii roztokov. Tieto presakujú guánom a jeho vyluhovaním získajú niektoré zo základných zložiek ( NO3-, SO42-, PO43-, CO32- a pod.). Pri reakcii s okolitými sedimentami alebo horninami iného pôvodu, ktoré môžu obsahovať rozličné katióny (Na+, K+, NH4+, Ca2+, Mg2+ a pod.), sa tvoria chemogénne sedimenty - guánové minerály. Vznik konkrétneho minerálu je funkciou pH prostredia a prítomnosti alebo neprítomnosti dostatočného množstva NO3-, Cl-, SO42- HPO42- a HCO3- aniónov.
ZDROJ: http://old.speleo.cz/soubory/speleo/sp22/guanove.htm
V jeskyních zkrátka dochází k průsakům guána a k odplavování některých látek, tento výluh pak reaguje s podložím a vznikají tzv guánové minerály např: brushit, kolofán, ardealit a další.
Kurincama staci pohnojit kytky v prvnim tydnu kvetu a to bohate staci.kdyz stim budete hnojit kazdy tyden a Pak treba 14 dni flush tak je jasne ze to pude citit...osobne kurincama pohnojim Jen 1x v kvetu a sem spokojeny...Souhlasim s kolegou KOSMEJ,kurince je potreba poradne vykvasit a hlavne zredit vodou,jinak hrozi spaleni...ja davam litr z kvasenych kurincu na 10 litru vody...s guanem zkusenosti nemam,ale letos ho jedu poprve...hovno jak hovno
Asi žádné hovno nelze použít přímo. Musí se nechat buď zkompostovat nebo vykvasit (jícha).
Já ze směsi holubinců a hnojůvky (kapalina vytékající z hnojiště) dělám "kompostový čaj" (aerated compost tea).
to Kambu:
citace:
Kurincama staci pohnojit kytky v prvnim tydnu kvetu a to bohate staci.
Slepičince, holubince apod mají úzký poměr C:N. Tzn že jde o rychlé hnojivo (obzvlášť pokud jde o zákvas nebo čaj).
Pokud pohnojíš kuřincema jen v počáteční fázi květu bude fosfor a draslík chybět rostlinám ve druhé polovině kvetení kdy je jejich potřeba nejvyšší.
Já osobně na začátku kvetení přihnojím povrch půdy dusíkatým guánem a pak každé 1-2 týdny kompostovým čajem z holubinců a hnojůvky (holubince=fosfor; hnojůvka=draslík).
Používám nízkou koncentraci. Letos dávám na 3l vody 150g holubinců a 0,5l hnojůvky, nechám probublávat a jakmile je hnojivo hotové ředím jej 1:2 - 1:3.
[QUOTE]Původní příspěvek od Kukin
[B]Asi žádné hovno nelze použít přímo. Musí se nechat buď zkompostovat nebo vykvasit (jícha).
ale kde že, třeba konince nejsou agresivní, dal jsem je jako vrstvu pod substrát a kytky jedou jako nikdy... můžeš toho tam nandat kolik chceš a nespálíš...
Kukin kuřince nejsou hnojivo na květ ale na růst/list ! To věděli už naše babičky a kdo hnojil na květ nikdy se nepodařilo pořádně propláchnout 14 dní je málo ,ale guano je jiná tam proplach funguje a na květ se hodí velmi dobře to co právě kuřince nemají tak guano ANO už se opakuju ale opravdu jseš jak matěj když nechápeš základy hnojení.
Guano přímo používám smícháním s hlínou a aplikuju pod rostlinu nebo posyp k rostlině kdežto kuřince zásadně naředím vodou a nechám prokvasit .
Hele vědátore ono je nejlepší si to ověřit v praxi než tady házet machra se složením.
Navíc každý hnojí podle sebe a svých ověřených metod takže klídek!
Žádnej reklamní leták borče jen praxe nic víc.
Vousac: mýlíš se.
V guánu jsou živiny mineralizované tzn že se špatně vyplavují, je tedy otázka jak moc bude flushing účinný (řekl bych že to moc nepůjde).
Ono obecně platí že z organických hnojiv (na rozdíl od minerálních) se živiny odplavují hůře.
Slepičince stejně tak jako holubince jsou na květ protože obsahují nejvíce fosforu. Kvasem většina dusíku unikne nebo je využita pro růst bakterií.
Forestina vyrábí fermentací "Hoštické Slepičince" s hodnotami NPK 7-13-2. Na to že slepičince neobsahují fosfor je ho tam docela dost co?
PS: já nejsem žádný vědátor. Já si tady jen nehoním ego. To že jsi vypěstoval nějaké to konopí nic neznamená, zas takový problém to není. Já nějakou praxi mám, konopí pěstuju od roku 1992.
Kukin přestaň tu placat chováš se jak hlupák a rozjíždíš tu celkem velké flame !!!
Slepičí trus obsahuje průměrně: 16.5% dusíku, 15.5%'kyseliny fosforečné, 8.5% draslíku a 24% vápna.
Slepičí trus se na zahrádce používá hlavně na růst a první část květu !
V Guánu jsou minerály a vitamíny ve formě pomalého rozpadu a v hlíně se uvolňují postupně a v hnojení v květu je potřeba flushing.
Konopí pěstuju od r. 2005 ale s tvými vědomostmi je to docela ostuda čím se chválíš !
ps: Guano máme od známého z kostelní věže a pochybuji že netopír ho mineralizuje
docela už tady trapasíš tak toho laskavě nech ty Egoisto.
EDIT: Jde vidět že o problému nic nevíš. Diskuze s tebou je bezpředmětná, ty jsi pouhý sběratel karmy.
Trus našich netopýrů totiž neobsahuje skoro žádný fosfor! Podľa analýz je zložené približne z 15% dusíka, 1% fosforu a 2% draslíka (kolónia netopierov v Ratkovej, 2004). http://www.netopiere.sk/guano/
Strava netopýra v Jižní Americe a v České republice je naprosto odlišná, složení jejich hoven bude odlišné stejně tak.
Ty vezmeš výhody vyčtené z letáku od Guanokalong a přisoudíš je hovnám nalezených na půdě.
Ty tedy postupuješ takto:
Na růst doporučuješ slepičince s obsahem fosforu 15%, a na květ doporučuješ sušená netopýří hovna s obsahem fosforu 1%.
Navíc si pleteš pojmy.
Guano je mineralizovaný trus netopýrů nebo rybožravých ptáků.
Tvůj trus z půdy není mineralizovaný nejedná se tedy o "guano" ale o "sušený netopýří trus" který svými vlastnostmi bude stejný jako sušené slepičince tj jedná se o velmi rychle působící hnojivo (úzký poměr C:N) na rozdíl od guana kde se živiny kvůli mineralizaci nevyplavují a rostlina si je bere dle potřeby.
Napsals: "google vychrlí tolik odkazů na kuřince a guano že není potřeba tvých představ a analýz!"
Já právě nesděliji své představy, já sděluji OVĚŘENÁ FAKTA. Fantazíruješ tady zatím jen ty. A buď prosím tě tak moc hodný a vychrli nám tady ty mraky odkazů!! Rád bych si doplnil informace.