Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
zatim jsem je nehnojil, mam je tejden co jsou v substrátu (kokos,perlit,dole keramzit), předtim byly zakořeněný v rockwůlu (z řízků)
Lepší se to, ale vypadá to tak že ty spodní listy jsou takový žlutý a splihlý, rostliny maj asi 8- 9 cm.
zdárec lidi,potřebuju pomoc. mám doma asi půlmetrovou kytku,celkem pěkně rozvětvenou,ale mám problém. Začali mi žloutnout listy,jde to od nejspodnějších nahoru. měřil jsem Ph a mám asi 5,3. vím že to je málo,myslíte že to může být způsobený tím?jestli jo tak jak na to? přidat vápno?
Asi ti teda neporadím jak na to,ale to že ti žloutnou listí od spodu bych nebral zas za tak velkou tragedii.Mě žloutnou taky,a myslí že skoro každýmu tady.Jde o to že žloutnutí listů(tedy těch spodních a velkých)je vlastně normální.Jestli to tedy nejni nějak extra rychlý a velký.
Ono taky babo raď když ani nevidíš jak ta kytka vypadá.Může to být taky třeba přelitím,co já vím.jestli můžeš,dej sem foto a uvidíš že ti hned přijde plno názorů co s tím asi může bejt.Bez fotky asi ne.Ale jak jsemn říkal,nemusí to znam,enat taky vůbec nic(a nebo taky jo )
Žloutnutí listů od spodu je úplně normání, je to nesotatkem světla. Jestli se toho chceš zbavit tak zkus nasvěcovat z boku, ale není nutné to nějak zvlášť řešit.
je to staré téma,LE POŘÁD SNAD FUNKČNÍ.
TAK SE CHCI ZEPTAT NA STEJNOU VĚC JAKO FŠICI A TO NA ŽLUTÉ listy.
Mám kyti 30dní v růstu(mám na to prostor) jenže začínají žloutnout listy jako to je na posledních foto zde v threadu a nové lístečky jsou krásné leč malinké, celá fáze se zpomalila a nové patra jsou titěrné,velké listy jdou do hoven, PH mám dobré,výživu při vší sebekritice také, nepřelité. Mám obavy,tuším plíseň bramborovou.
Otázka: není to malým místem v květináči - 8l 25cm kyti ???
pokud je to plíseň na listech je i v půdě ???
doufám že se toho dá zbavit
Ahoj má jiná Já, rád bych si tu udělal takový menší souhrn tohoto téma, podle toho co jsem zde, ale i na mnoha dalších místech vyčetl a otestoval. Každopádně za žlutými listy stojí nedostatečný příjem draslíku, či dusíku, což může být způsobeno různými činiteli.
---------------------------------------- K dusíku jen v krátkosti: Nedostatek dusíku (N) poznáte podle toho, že se žloutnutí projevuje od spodních listů rostliny a vypadá to takhle: http://www.growweedeasy.com/sites/g...ficient-veg.jpg
-----------------------------------------
Žloutnutí listů se nazývá Chloróza a velmi často jej spustí škůdci z řád plísní a hub (často pak pomáhá ošetření rostlin kuprikolem), které využívají nedostatku draslíku. Výskyt těchto hub a plísní in-door je způsoben nedostatečným větráním prostoru a vysoké teploty. Avšak rostliny mají dostatek vlastních schopností ubránit se proti těmto nekalostem, ale potřebují k tomu draslík!
----------------------------------------- Nedostatek draslíku může být způsoben:
- utopenými kořeny a tedy i neschopní jej vstřebávat z půdy (přelito)
- přemíra fosforu (P), který snižuje schopnost vstřebávat draslík, což je i důvod proč má hodně lidí v květu žluté listy. (Fosfor snižuje i schopnost vstřebávat železo a zinek.)
- špatným pH média a zálivky (u půdy: pokud je ph nižší než 6 už je snížená schopnost vstřebávat draslík, u hydra: pokud je ph nižší než 5)
- přemíra sodíku (Na), též snižuje příjem draslíku. Příčinou vysoké slanosti způsobené sodíkem může být: nadměrné použití organického hnojiva, velké množství jedlé sody v substrátu, nebo používání změkčovacích filtrů vody. Údajně v případě sodíkové otravy, můžeme sodík odstranit opakovaným prolitím vodou.
- nízká, či výkyvová teplota (přes den by neměla klesnout pod 18°C, vysoké výkyvy přesahující 7 a více °C mezi dnem a nocí)
----------------------------------------- Projev nedostatku draslíku (K):
- nažloutlé listy, okoralé okraje
- slabá imunita, omezená schopnost bránit se proti nemocem
- slabší rostlina, slabší stonek
- zpomalený růst
- snížená úroveň schopnosti respirace a fotosyntézy
----------------------------------------- Obrana a prevence proti žloutnutí:
- ošetřit rostliny Kuprikolem, pokud ke žloutnutí již došlo
- zajistit lepší přísun čerstvého vzduchu
- zalévat s mírou a s vhodným pH, úprava pH média
- nepřehnojovat fosforem (zamezí sníženému příjmu draslíku, zinku a železa)
- udržovat teplotu klima na 20-25°C za svitu (ideální nepřesahovat 18-28°C), o 5°C méně v noci, nemít teplotní výkyvy přesahující 7°C, čehož se jednodušeji dosahuje nastavením svitu převážně na noc, a tmy přes den.
-----------------------------------------
Edit:
Jinak zde přikládám odkaz na tabulku schopností vstřebávání živin v poměru k pH, kterou na forum kdysi postoval dejaVuCV: http://grower.cz/forum/image.php?at...06561&size=full