Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Kdyz to shrnu, tak 11000 diod, ktere dostanou v pulzu nalozeno 600mA (tj 30/ti nasobek bezneho proudu) pri 75% ucinnosti zdroje a spinace sezere 500mW. Pri 80 voltech to bude proud 6,25 mA. A to jde udelat treba i jednoduchym nasobicem z 12V trafa. Tech 12V bude slouzit k napajeni ridiciho oscilatoru. Bezpecny, levny.. nevidim v tom problem.
led snese maximalne 160mA, takze 600mA by neprezila ani nahodou
citace:
Zdroj 80V / cca 100mA je dnes snadne udelat pomoci DC-DC konvertoru z nejakeho normalniho napeti, treba 12V.
Predtim si mluvil o 600mA, tak jak by ti na to stacil tenhle zdroj ?
Bylo by vhodne aby jsi to vysvetli polopaticky, protoze ja sem asi totalni hnup a neumim pocitat a o elektronice nic nevim.
citace:
Na 220 to nedavejte, to leda nekoho zabije!!
Se to zakrytuje a prasata co tomu nerozumi, tak na to nesmi sahat
to maharsi : tak teoreticky ano, taky by teoraticky šlo udělat zdrov na 5V, který zvládne 300A, ale zkusme se bavit prakticky, jaký zdroj?
Nebylo by lepší spínat pouze 220V bez nějakého zdroje?
S fernetmanem na tom děláme, já teoreticky a on brzy začne i prakticky.Však uvidíme.
to všem : ty moje nákresy neberte vážně, až to bude fungovat napíšeme.
led snese maximalne 160mA, takze 600mA. LED snese velky proud, pokud je v kratkem pulsu. Muj odhad optimalniho proudu je 100 - 600mA. To bude nutny vyzkouset - zacit treba s 50mA a zvedat to a sledovat vysledky.
vyrobce udava maximalni proud 160mA a on asi vi o cem mluvi, kdyby ten PN prechod zvladal 600mA, tak to vyrbce nebude tajit a napise to do datashitu, nemyslis ??? PN prechod snese proud jenom do urcite hranice. On se blbe sledujou vysledky kdyz nevidis, ty realne zablesky svetla, ale spoji se ti 3-4 zablesky led v jeden, protoze oko to nezvlada vnimat a vsechno je tak rychly, ze se podle oka spatne porovnavaj parametry.
citace:
0,6A * 333 = 199A . A ted k tomu jak to muze fungovat.
Tak konecne jsi dospel k nejakemu realnejsimu cislu, sice nefandim tem 600mA, ale budis, my kdyz to budem spinat, tak je sepneme najednou,aby byl ucinek co nejvetsi, takze potrebuje ten maximalni vykon v tech danych 3 us, kdyby jsme vychazeli z prumernych cisle, tak to muzem napajet cimkoliv, ale my potrebujeme pokryt ty spicky, na tech 3 us potrebuje Umax a Imax, coz ve tvem pripade je 80V/199A, kondik mi neudela ze 100mA 199A i kdybych se pokrajel, takze to zkus nastinit nejak jinak a realne a vysvetlit to jeste vic polopaticky a pripadne prihodit schema zdroje, stabilizatoru nebo neceho takovyho cim bys chtel takhle brutalne zvedat proud.
K 220V mam taky respekt, taky me to uz koplo a to jeste z me blbosti, takze ....................
fernetman Maharsi
mozno je to blbost a konstrukcne nemozne ale ak mate 10k diod preco by mali blikat v rovnakom cikle??? co tak 10 panelov po 1k (cikly by sa doplnali) a max prud hned bude mensi netusim ci existuje suciastka ktora to vie zabezpecit ale mozno ano
taky me to napadlo, ale my potrebujem aby blikli vsechny najednou, kytka prijma fotony jenom jednou za cas (3us/240ms),takze je potreba v tom kratkem casovem useku vyzarit tech fotonu co nejvic, pokud by to blikalo segmentove, tak by to nemelo takovy ucinek, aspon takhle sem to pochopil z toho patentu, ktery Maharsi nasel.
Nebyl by problem to udelat, aby ty panely blikali jeden za druhym v urcitem casovem intervalu,ale my potrebujem v jednu chvili, dostat z tech LED maximum a z toho vyplyva, ze potrebujem na kratky okamzik obrovsky proud a proto nechapu jak to pitrysek mysli
fernetman no dajme tomu ze tie paneli budu svietit z vrchu a kazdy osvieti cca 10% boxu pretoze diodky svietia v jednom smere (zanedbal som odraz) takze to mozno bude ook a aj keby nie porozmyslaj nad tym a teoria (tak ako som ju pochopil ja) hovori ze postupne blikajuce paneli budu fungovat heheh
a ako pitrysek spominal kondenzator sa mi nezda az taky zly napad na prekonanie prudovych maxim existuju ook velke kondenzatory hehe napr 0,1F 80V netusim ako rychlo sa dokazu vybit a aky max prud ti daju vsetko co viemo elektrike su znalosti co pochyti poctivy hulic pocas jedneho semestra elektriky a optiky heheheheh a to nieje vela
este ma napadlo fernetman spominal si ze studujes elektriku niekde opytaj sa na to na skole bud ti poradia alebo ta poslu do pici nikdy ich nenapadne naco to potreujes hehehe nemas co stratit:-))
Kdyz to rozeberem teoreticky, tak kytka prijma fotony po cas 3us a pak 240ms nic, teda pokud je to fakt pravda, takze znamena, ze by ten jeden panel musel byt pro 1 kytku, protoze tak kdyby tech panelu bylo vic, tak jeden panel osviti kytku na aktivni 3 us a pak kytka tech dalsich 240ms absolutne nereaguje na to svetlo, ktere by vyzarili dalsi panely takze by to bylo zbytecne, ale treba u scrogu, by byly 4 kytky a nad nima 4 panely, ktere by se rozvecovali postupne, to by mozna slo.
Jo to uz mam v planu vysosat co nejvic uzitecnych informaci z profesoru, kdyz uz tam chodim se vyspat, tak proc bych nekdy neziskaval nejake info, ktere by mohli byt vhodne pro kytky. :-) Ale skola je jeste daleko, hehe, no moc uz ne, vono se to blizi, no ale taky se blizi cas sklizet outdoory, takze to ma i sve klady, ve skole je spousta kamaradu ..............
FERNET: Uz jsem to tady psal...neni to jak rikas. Komplex kaskadovejch reakci navazanejch na chlorofyl potrebuje ten dlouhej cas(240000) na prevedeni energie fotonu na chemickou vazbu("detaily" si usetrime, protoze vydaj na 600 strankovou knihu). Ten kratkej cas svetla teoreticky tomu komplexu staci k "chyceni" fotonu.
Bylo by naivni si myslet, ze tim kratkym zableskem naraz zaktivujest ty miliardy miliard chlorofylu, ktery muzu fotosyntetizovat. Normalne to ani nahodou nefunguje synchronnim zpusobem. a nikdy to tak fungovat nebude.
Proto predpovidam, ze se pri stejnym svetelnym vykonu, co by mela kontinualne svitici lampa bude muset blikat o dost casteji, nez v tempu 3/240000. Rozdeleni na nesynchronne blikajici fragmenty je logicky lepsi. Proc, to uz snad kazdej domysli....
protoze kdyz budes s diodama blikat dostanes z nich nekolikanasobne vice fotonu v potrebny cas.
to pitrysek: nejsem v elektronice tak zbehlej a vim jenom par zakladnich veci, a ty mi staci na to abych vyzkousel to pulzni napajeni na kytkach, soucastky uz mam a i par diod, staci jenom udelat plosak a ten zdroj postavit a pak napajet ledky a otestovat to, pokud to pojede, tak v tom budu smele dal pokracovat a pak se muze treba dal rozvijet nejlepsi zpusob napajeni, ale ted je v prvni rade nejdulezitejsi to vyzkouset a pak se muzem bavit dal. Pokud budu mit behem tohodle tydne cas, tak to postavim a zacnu testovat provoz, pak sem 10 dni pryc a pak mam v planu to testovat s vetsim poctem led uz primo na kytce (kytkach), ale jsem na tom ted spatne s casem, takze nevim jestli to zvladnu, tak doufejte a snad tak za mesic by mohly byt uz nejake zavery z pulzniho sviceni s led. A pak muzem debatovat dal
No to je přece blbost, když budou blikat, tak přece vydají míň fotonů!
Já si myslim, že tady zkoušíte naprostou krávovinu, tim, že budete blikat těžko zvýšíte účinnost nebo čeho to vlastně chcete dosáhnout. Jestli je něco co nevim tak mi to vysvětlete, ale zatim mi to přijde jako totální blábol.
tim ze budu blikat, tak tech fotonu dostanu z jedne led vice a pokud jsou zde teorie spravne, tak by to melo fungovat, ale chce to overit v praxi, jak budou kytky reagovat na pulzni svetlo, takze vse ukaze jen cas
fernetman: A nemoh bys konečně napsat, jak jsi k tý teorii dospěl? To prostě nedává smysl! Blikáním z ledky víc fotomů nedostaneš, zvlášť při takhle velkým poměru světlo/tma. Opravdu je to kravina a jak tu někdo navrhoval udělat to samý s výbojkou tak taky. Ano, u zářivky se zvýšením frekvence dá zvýšit účinnost až o třetinu, ale jde o to, že i bez toho ta zářivka bliká se stejným poměrem světlo/tma.