Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 32 33 34 35 36 »
Autor
Téma 
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 529

Tak jsme se konečně pochopili , já ale myslím že tu moc lidí nemá zájem o MH, většina stejně jede pod sodíkem i růst, já teda ne, navíc spíše pěstuju více rostlin než méně větších,j ednak proto , že mi nejde o výnos ,ale proto ,že mám menší wattáž a zájímá mě vyzkoušet hodně druhů, je to spíš má záliba. Tak to pro mě ztrácí ta výbojka smysl,ještě , že jsem se tak konkrétně zeptal, zbytečně jsem se těšil na lampu pro květ MH. PŘEJU MNOHO ÚSPĚCHŮ V PĚSTOVÁNÍ.

Old Post 04-04-2006 v 21:57 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indicky-konopi
Stálý Člen

Karma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 653  

Příspěvek č. 530

ty woe ja už mam hlavu jak patraci balon....nevim o co de teda tady vsem, ale me slo o to ziskat nejakym zpusobem nejlepsi vybojku na rust, viz thread spec.MH vybojka....
A co sem zjistil tak zakladatel sviti na rust sodikem a navic tvrdi, ze to pod nim roste lip, nez pod MH... kup si 600w MH vybojku summaster a 600wHPS vybojku a testuj, když mas tak velkej prostor!!!
Navic si psal, ze si svitil 400wMH, než ti odesla + k tomu 250wHPS kvuli velky plose na rust...paxi prepnul na kvet, svitil si 650wHPS a po mesici vratil zpatky opět na rust MH+HPS a nakonec si to dosvitl HPS (tu dobu vraceni zpět na 12/12 si neuvedl, ale to jest detail)...a takhle pestuje normalně?

Old Post 04-04-2006 v 22:26 PM
indicky-konopi je offline   Profil uživatele indicky-konopi   Find more posts by indicky-konopi   Foto galerie člena indicky-konopi   Click here to Send indicky-konopi a Private Message   Add indicky-konopi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indicky-konopi
Stálý Člen

Karma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 653  

Příspěvek č. 531

m©¤: dneska tady třeba vzniknul thread toho tvyho prevratu:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=22997
Uz jich je tady, ale kapanek vic... Jinak ja dobu sviceni nepotrebuju, jen me zajimala ta tvoje, ovsem radsi uz nic nechci...jen řikam porid si 600w Metalhalid a 600w Sodik...pak udelej klido to samy co delaš ted, jen dociliš lepsich vysledku nez do ted...verim tomu!!!!!!!!!!!! A KDO TOM NEVERI?????

Old Post 04-04-2006 v 22:43 PM
indicky-konopi je offline   Profil uživatele indicky-konopi   Find more posts by indicky-konopi   Foto galerie člena indicky-konopi   Click here to Send indicky-konopi a Private Message   Add indicky-konopi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 532

m©¤ - máš pravdu , že tak dostaneš z té rostliny větší úrodu, ale musíš zase stále svítit než dozrají další palice, pak už to při přepočtu na spotřebu bude vlastně horší,na ní se už tolik neurodí jako na nové, za tu dobu bys měl z nových rostlin na té ploše více gramů, to nemluvím o kvalitě vrcholovích palic. To je ale každého věc jak si pěstuje, to se tady už řešilo. někdo taky pěstuje spíše jen jednu mohutnou palici, jiný zase dělá Scrog, to jen tak na okraj.

Old Post 04-04-2006 v 22:50 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 533

Jeste bych chtel rict,ze jsem mel moznost ochutnat vypestek z pod oceanic colour zarivek a rozhodne to spatnou chut nemelo.Porovnaval jsem to se stejnym modelem vypestovanym pod sodikem a muzu konstatovat,ze alespon ja jsem nemel sanci poznat co pod cim bylo pestovano.Nevedel jsem ktera je z pod zarivek a ktera je z pod sodiku.Zkousel jsem to nekolikrat a ne jen jednou,kvuli vylouceni chyby.Tim nechci popirat to,ze rostlina z pod zarivek ma jinou chut.Jenom ja osobne to nerozeznam.Moje trava kterou jsem pestoval pod son agro skrabe celkem dost.

max - chtel bych se jeste zeptat (protoze jsem celou dobu myslel ze tato specialni MH vybojka by se dala pouzit i na kvet) jaka by podle vas byla nejlepsi vybojka 400w na kvet v kombinaci s timhle vami udavanym MH specialem..Diky za info..

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 04-04-2006 v 23:27 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 534

citace:
Původní příspěvek od vojta m
yavar - no já sem hledání použil a nic. konkrétně mi jde o to jestli skříň 80/40/140 se 4 zářivkama Narva Oceanic 36 W můžů větrat (a chladit) 2 PC větráky.



Uchladiš to určitě, je tam několik problémů se kterýma se musíš vypořádat:
1.-potřebuješ vědět průměrnou teplotu okolí,
2.-Cím budeš zářivky napájet, jestli starým balastem, nebo el. předřadníkem.
3- jaký bude odtah a odkud bude přítah do skříně.
4- jak velké a jak dlouho tam chceš mít kytky.
5- budeš tam jen růst , nebo i kvést????
6-Jaký hluk můžeš mít.

Já teď předělával podobnou skříň na matkárnu a počáteční růst trávy, během 2-3 dnů to tu hodím i s foto.
Záleží jakou vlhkost tam taky chceš udržet, na růst budeš potřebovat zvlhčovač a spínací hodiny , abys mohl po zhasnutí větrat , kytky potřebují v noci kyslík, dále tam musí být dobrá cirkulace vzduchu , skříň je totiž dlouhá a silnější větrák zase moc fouká na ty kytky atd.

Old Post 05-04-2006 v 10:38 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 535

m©¤- Já jsem tak nikdy nepěstoval a ani nebudu, několik lidí tu tak pěstovalo a nikdy jim tolik už nevyrostlo jako napoprvé. Záleží taky jek velké keře máte, pokud víc jak 80 cm , což předpokládám tak to samozřejmě trvá než to vyroste. Já ale psal že mám menší rostliny a více kusu od klonu přepínám za 10-25 dnů na květ , dosažené kytky pak mají podle odrůdy 35- 55 cm , při počátečním růstu používám zářivky a pak MH 250w , tak ta spotřeba je celkem malá, a určitě je úroda lepší než kdybych na nich znova kvetl, to taky nějaký čas trvá než narostou nové palice. Jinak to je přece vaše věc jak pěstujete , ale pokud preferujete výnos a né práci s tím spojenou tak SCROGEM dosáhnete nejlepší poměr W/Gr, to vám tu každý potvrdí. Máme ale každý jiný důvod k pěstování , tak si budem hold pěstovat každý jinak, proto tu jsou fóra lidí kteří pěstují taky úplně jinak než já nebo vy, neškodilo by se tam občas mrknout. Takové VSCROG je úplná paráda, je to ale víc práce a starostí, než z velkýma kytkamy 1-1,5m.

Old Post 05-04-2006 v 11:00 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indicky-konopi
Stálý Člen

Karma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 653  

Příspěvek č. 536

m©¤: nevim nevim, jak bych se stebou vypořadal, kdybych tu neměl ani jeden thread o mém výpěstku, ale prosim te, podivej se do myho podpisu 400w...tam jsem to jel asi celé pod čím??? POD SODIKEM!!, tak nevim o co zase de...a na sodík si nestěžuju, roste to pod nim celkem slušně, ale ted mam obojzivelnika, roste to proste pod nim celkove lip...a kdybych mel ciste MH na rust a HPS na květ, budou podle mě vysledky možna ješte o něco vychytanější...uvidime, určitě se tak jednou stane, chce to čas a penize...ještě nějaky připomínky?

Old Post 05-04-2006 v 11:01 AM
indicky-konopi je offline   Profil uživatele indicky-konopi   Find more posts by indicky-konopi   Foto galerie člena indicky-konopi   Click here to Send indicky-konopi a Private Message   Add indicky-konopi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 537


citace:
Původní příspěvek od vojta m
metalsodik: 1. 20 stupňů asi
2. předřadník
3. odtah ty 2 pc větráky, přítah dnem skříně
4,5. kytky růst i květ
6. Hluk co nejmenší, proto sem chtěl ty PC větráky?
Skříň je dlouhá 80 cm aby se na strop vlezla ta zářivka (je dl. 60 cm)


počkej , já tu dám ty fotky , ale musíš trochu počkat, taky záleží co si umíš udělat, doporučuji dát zářivky tak jako tady na té fotce, na desce je agro golie stříbtná, ta nejlíp odráží.
Použij 12cm větráky-12v/0,3A , mají slušný výkon a nejsou slyšet.
Takové euro 1 není slyšet taky a nemusíš mít trafo, záleží jak vše uděláš a ztěsníš.

Old Post 05-04-2006 v 11:05 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indicky-konopi
Stálý Člen

Karma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 653  

Příspěvek č. 538

citace:
Původní příspěvek od m©¤
Spíše by jste měl použít ty větráky pro vhánění vzduchu, nebo jeden dovnitř a druhý ven a vhánění vzduchu by jste měl mít v horní části, odtah v dolní. Pokud jsem nezván, omlouvám se, jen mé doporučení.


A proč by to měl mít podle tebe přesně obráceně? Kam de teplej vzduch prosim tě? odtah samo něgde nahoře, přítah dole...

Metalsodík: moc pěkně udělany!!

23

Old Post 05-04-2006 v 11:10 AM
indicky-konopi je offline   Profil uživatele indicky-konopi   Find more posts by indicky-konopi   Foto galerie člena indicky-konopi   Click here to Send indicky-konopi a Private Message   Add indicky-konopi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 539

m©¤ - suhlasím s indicky-konopi. Odtah by měl opravdu být co nejblíže zdroji tepla a ten je většinou nahoře. Jinak si myslím, že při správném počtu a rozměrech nasávacích otvorů postačí pasivní přítah vzduchu. Spíše bych "obětoval" jeden větrák dovnitř skříně pro lepší proudění, či přímo na ofuk rostlin.

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 05-04-2006 v 11:21 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indicky-konopi
Stálý Člen

Karma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% PěstitelskáKarma uživatele indicky-konopi - 94% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 653  

Příspěvek č. 540

80/40/140 co je výška a co je délka? jo vlastně máš 4x36w, takze to bude 140x40x80 (D:H:V?), no ja bych to takhle klido nechal hele...

Old Post 05-04-2006 v 11:23 AM
indicky-konopi je offline   Profil uživatele indicky-konopi   Find more posts by indicky-konopi   Foto galerie člena indicky-konopi   Click here to Send indicky-konopi a Private Message   Add indicky-konopi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 541




Vojto já teď nemám tolik času na podrobné rady, hodím tu pár fotek, třeba se necháš inspirovat. Jinak raději více větráku,které můžeš regulovat, nevím jestli budeš pěstovat v létě,to pak může být problém,pokud to máš doma,já ne tak to neřeším.
Skříň je asi jak tvá 135š 45h výško to teď nevím.
Přívod dole , odtah nahoře, může to být ale přizpůsobeno tvým podmínkám.

Old Post 05-04-2006 v 11:48 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 542

Ak budú vnútri LEN trubice,tak jeden,dva vetráčiky na odťah a jeden na ofuk rastliniek by mal stačiť v pohode.Ja mám v skrinke 30x30x40(40 je hĺbka) 3ks 14W trubíc,predradníky vonku a jeden PC vetráčik pod stropom a jeden PC vetráčik napojený na 4,2V na ofuk a problém nemám.A to ten na odťah nejako slabo ide,síce je tichý,ale fúka fakt dosť málo,asi už pomaly dožíva.V skrini s trubicami by som nejaké chladenie ani moc neriešil.Keď bude dostatočný pohyb vzduchu vhodný pre kytky,tak si myslím,že aj teplota bude v pohode.

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 05-04-2006 v 12:36 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 543




vojto jestli chceš pod zářivkama kvést , tak to tě odrazuji,raděli si pořiď 70-100w sodík do té skříně,to teplo taky vyřešíš.
Pro m©¤ - s tou vzdáleností 20cm a později 15cm rostlin od zářivek je nejspíš asi překlep ne??? Jinak nevím co by se v takové vzdálenosti dalo vypěstovat za palice, to spíš budou špejle, já mám tak daleko sodík, při 24 stupních na vrcholu palice. Pod těma zářivkama ve vzdálenosti 1 cm je 22-25 st. Když jede přítah vzduch tak to klesne na 18, v místnosti mám teď 18st, už tam nemám puštěné topení. V létě , když je tam 25-27 , tak na teCh 28 to vyleze, ale měřeno 20CM od sodíku.
Nevím jestli jste četl o tom pokusu s ocean.c ale dám tu 3 fotky , tam je vidět že mám některé palice dtrčené v trubicích,jen tak mohlo něco vyrůst. Zářivky už nebudu zkkoušet, mám je ale na růst.
Podle vás poznáte chuť metalhalidu od zářivky s plným spektrem , ale tu se kvete pod sodíkem , jen v tom pokusu s OC. byl celý proces pod něma až do konce. Když mbudu v růstu svítit na rostliny zářivkama s modrým spektrem , nebo MH a pak na květ sodíkem ,tak to nikdo nepozná , protože na chuť to nemá vliv. Navíc pokud by bylo v zářivkách na růst stejně luxu jako v MH TAK BY TO ROSTLO stejně rychle , jen to prosvícení nevím jak by dopadlo. Jinak zářivka z dobrým speltrem pro růst má 3250Lm při 36 w opravdové spotřeby na předřadníku 37,5W. MH Philips 250w bez chlazení má 285w a výkon 20500Lm, tak když podělím 285w/37,5 dostanu 7.6 zářivek *3250 Lm = výkon při stejné spotřebě je na zářivkách 24700 Lm ,spektrum je stejně dobré jako z MH , mám to ověřené praxi a ne jen teoreticky. Na růst stačí míň světla, na květ je to ale špatné , protože nejsou žádné zářivky se spektrem na květ ,které taky tak dobře svítí , většinou mají jen 1800Lm , jako oceanic a ještě v celém spektru pro rostliny.

Ještě ty fotky s umístěním palic, teď už tam mám pro lepší odraz agro stříbrnou f. Už žádné plechy a armatur to je několik procent výkonu dolů.
3250Lm má zářivka Philips 865 36w

Naposledy upravil metalsodik 05-04-2006 v 13:43 PM

Old Post 05-04-2006 v 13:37 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 544

citace:
Původní příspěvek od vojta m
metalsodik: 1. 20 stupňů asi
2. předřadník
3. odtah ty 2 pc větráky, přítah dnem skříně
4,5. kytky růst i květ
6. Hluk co nejmenší, proto sem chtěl ty PC větráky?
Skříň je dlouhá 80 cm aby se na strop vlezla ta zářivka (je dl. 60 cm)


pokud chceš zářivku 60cm , tak to nebude 36 W ale 18 w , ty mají malou svítivos, je to míň než polovina 36 wattové. Ty zářivky už tak málo svítí a ješte v 18 w stojí úplně za prd. Chtělo by to na květ přidat ještě něco co má spektrum na květ , pokud zrváš , že chceš pod tím kvést. Zá leží Jestli je už máš. Já bych se toho sodíku uřčitě v ma lé Wattáži nebál, v kombinaci s Oceanik by byl i celké dobrý výnos a kytky zdravější něž jen pod sodíkem. Nevím jakou si můžeš dovolit spotřebu, podle toho bych to řešil jak dál!!!!!!!!!!!

Old Post 06-04-2006 v 11:38 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:25 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 32 33 34 35 36 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6841420 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív