Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » pomožte mi prosím s problémem, kterej trvá už asi rok
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 33

Dneska jsem "napadené" rostliny přesadil do většího květináče + do jiné zeminy - substrát pro zelené bylinky, tak uvidíme. Kořeny jsem pozoroval a jsou ok.

Jinak, teď tak zpětně přemýšlím, mám celkem 3 rostlinky a z toho 2 špatné. Ovšem všechny 3 zalévám stejnou vodou, hnojivem a jsou ve stejném substrátu. Takže proč není špatná i ta poslední?

pyroman80: Co pěstuješ za odrůdu?

Naposledy upravil Mystery 26-09-2010 v 16:14 PM

Old Post 26-09-2010 v 12:55 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Kalfas
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 163  

Příspěvek č. 34

Jak rika aero1, je to pHckem. Taky nam to delalo na kytkach, ktere jsme zasadili do zahradnickeho substratu a ten na to nebyl vubec OK. Kytky, ktere byly v LightMixu jely bez problemu a ty v tom zahradnickem byly v troskach, takze je to substratem a naslednou absenci zivin vliven spatneho pH. Chce to hold davat do kvalitnich substratu (Plagron, BioBizz...)...Peace

Bez práce nejsou koláče a já koláče tuze rááád.

Old Post 27-09-2010 v 11:38 AM
Mr. Kalfas je offline   Profil uživatele Mr. Kalfas   Find more posts by Mr. Kalfas   Foto galerie člena Mr. Kalfas   Click here to Send Mr. Kalfas a Private Message   Add Mr. Kalfas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dev1lagain
Stálý Člen

Karma uživatele Dev1lagain - 82% PěstitelskáKarma uživatele Dev1lagain - 82% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 35

Kdyť PH měří..... A to že ti to v zahradnickym slo do sracek a v dobrym ne je tim,že každý substrát má jiný vlastnosti co se usazování minerálů a mikroflory v ní týče.Tedy každá zemina je jinak náchylná na přesolení. Ph to neni. mějte se

1st Indoor zařivky 4x K2 --sklizeno
400w 10x papaya 2x DB sklizeno
600W 10x white widow -sklizeno
600w Chrystal 5x+ 4x skunk1/hindu kush-sklizeno
Bubbler vs hlína 600w Ap11,CM,ED,SSH,bubble gum--PRÁVĚ JEDE!!!

Devílkův out 4fun 2010 --PRÁVĚ JEDE!!!


Budoucnost patří těm kteří věří svým snům.

Občas děláme chyby tak hloupé,že se z nich nikdo ani nemůže poučit.

Co dělá lenochod když hoří les??? No hoří s nim

Old Post 27-09-2010 v 15:47 PM
Dev1lagain je offline   Profil uživatele Dev1lagain   Find more posts by Dev1lagain   Foto galerie člena Dev1lagain   Click here to Send Dev1lagain a Private Message   Add Dev1lagain to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Kalfas
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 163  

Příspěvek č. 36

No vsak je rec o pH substratu a ne zalivky a on meril beztak zalivku a ne to, co vytece jako odpad, coz je zasadni rozdil...

Bez práce nejsou koláče a já koláče tuze rááád.

Old Post 27-09-2010 v 17:53 PM
Mr. Kalfas je offline   Profil uživatele Mr. Kalfas   Find more posts by Mr. Kalfas   Foto galerie člena Mr. Kalfas   Click here to Send Mr. Kalfas a Private Message   Add Mr. Kalfas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 37

To, co vyteče po zalití má okolo 6,8, spíš míň. Tím to podle mě není ...

Old Post 27-09-2010 v 18:45 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 38

Jedu ipcko a nebulu, kalfasi substratem to urcite nebude, mam v nem i matky a to bys koukal co je to za krasavce :-)

Old Post 27-09-2010 v 20:00 PM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Kalfas
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 163  

Příspěvek č. 39

citace:
Původní příspěvek od pyroman80
Jedu ipcko a nebulu, kalfasi substratem to urcite nebude, mam v nem i matky a to bys koukal co je to za krasavce :-)


Jak jiz bylo receno vyse, rostlina v rustove a v kvetove fazi potrebuje jine pomery zivin a me osobne se to na kytkach tehdy projevilo az po prepnuti na kvet, kdyz zacaly kytky nakvitat. Matky zcela jiste preple nemas, proto jsou vpohode a dari se jim, kdezto na preplych kytkach se ti to projevuje, je tak...? Takze to nejspis tim slozenim substratu bude...

Bez práce nejsou koláče a já koláče tuze rááád.

Old Post 28-09-2010 v 17:59 PM
Mr. Kalfas je offline   Profil uživatele Mr. Kalfas   Find more posts by Mr. Kalfas   Foto galerie člena Mr. Kalfas   Click here to Send Mr. Kalfas a Private Message   Add Mr. Kalfas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Kalfas
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% PěstitelskáKarma uživatele Mr. Kalfas - 97% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 163  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Mystery
To, co vyteče po zalití má okolo 6,8, spíš míň. Tím to podle mě není ...


A 6,8 ti prijde jako vpoho hodnota? Me teda moc ne a tem kytkam uz vubec ne...

Bez práce nejsou koláče a já koláče tuze rááád.

Old Post 28-09-2010 v 18:01 PM
Mr. Kalfas je offline   Profil uživatele Mr. Kalfas   Find more posts by Mr. Kalfas   Foto galerie člena Mr. Kalfas   Click here to Send Mr. Kalfas a Private Message   Add Mr. Kalfas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dev1lagain
Stálý Člen

Karma uživatele Dev1lagain - 82% PěstitelskáKarma uživatele Dev1lagain - 82% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 104  

Příspěvek č. 41

6.8 na hlínu je naprosto v cajku. Neni to uplně ideál,ale je to v cajku... do 7.0 je to pohoda. já v hlíně stahuju až na 5.8-6.0 ale vim že až do 7.0 kytí netrpí žádným deficitem...Vyzkoušeno. S tim přepnutím mi to vrtá hlavou,taky mi to dycky udělalo až po přepnutí,hledám ten správný důvod proč to je....chtělo by to znát víc o chemii v půdě a přijímání živin.... Ale stejně.... podle mě přesoleno

1st Indoor zařivky 4x K2 --sklizeno
400w 10x papaya 2x DB sklizeno
600W 10x white widow -sklizeno
600w Chrystal 5x+ 4x skunk1/hindu kush-sklizeno
Bubbler vs hlína 600w Ap11,CM,ED,SSH,bubble gum--PRÁVĚ JEDE!!!

Devílkův out 4fun 2010 --PRÁVĚ JEDE!!!


Budoucnost patří těm kteří věří svým snům.

Občas děláme chyby tak hloupé,že se z nich nikdo ani nemůže poučit.

Co dělá lenochod když hoří les??? No hoří s nim

Old Post 29-09-2010 v 07:19 AM
Dev1lagain je offline   Profil uživatele Dev1lagain   Find more posts by Dev1lagain   Foto galerie člena Dev1lagain   Click here to Send Dev1lagain a Private Message   Add Dev1lagain to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od Mr. Kalfas
Jak jiz bylo receno vyse, rostlina v rustove a v kvetove fazi potrebuje jine pomery zivin a me osobne se to na kytkach tehdy projevilo az po prepnuti na kvet, kdyz zacaly kytky nakvitat. Matky zcela jiste preple nemas, proto jsou vpohode a dari se jim, kdezto na preplych kytkach se ti to projevuje, je tak...? Takze to nejspis tim slozenim substratu bude...


No vidíš to, já jsem ještě nepřepnul a problém se objevil i tak. Navíc 6,7 PH, abych byl přesný by mělo být ještě ok. Každopádně, snížil jsem na 6 a uvidíme. Zatím jsem zpozoroval jednu věc, po přesazení do většího květináče a jiného substrátu (pro zelené bylinky) se postup vadnutí u jedné rostlinky zastavil a u druhé dost zpomalil. Možná něco na té hlíně bude :-)

Old Post 29-09-2010 v 14:52 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 43

Už je to celkem doba, nic nepomáhá, stále 2 z 5 kytiček puntikatí. Navíc teď mám podezření, že i 3. začíná, hodně pomalu. U další kytky se mi objevilo žloutnutí listů od spodu, převážně těch menších, ale to nejspíš nemá souvislost s těma prokletýma puntíčkama ... Někdo nějaký nápad, poznatek?

Old Post 10-10-2010 v 16:45 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 44

Mě taky nic nepomohlo, naštěstí se tam udělaly celkem pěkný palice, ale ty kytky jsou hnusný, žlutý a flekatý

Old Post 10-10-2010 v 19:36 PM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 45

Přesně tak, kytka žije dál, listy od spodu ostříhaný, vypadá to hodně divně :-( Ještě mě tak napadá, že jsem je nezkoušel pořádně prolejt, jestli nejsou zasolený ... Nedostatek N-P-K to nebude, možná magnesia. Co je zkusit zalejt matonkou?

Old Post 10-10-2010 v 22:42 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 46

Tak jsem na to kápnul. Je to opravdu PHčkem, používal jsem nějaký tablety od bazénu pro měření, podle nich PH bylo vždy okolo 6,8 max. Po změření přes lakmusový papírky jsem zjistil, že je úplně jiný a to velmi nízký. Sice poškozené listy už nezachráním, ale poučení pro příště. Navíc jedna rostlinka už udělala hezký paličky, ostatní dvě jsou stejně samčího pohlaví, takže je brzo seknu. Snad je to pro někoho přínosná informace. Growu zdar :-)

Old Post 26-10-2010 v 20:24 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
myemi
Stálý Člen

Karma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% PěstitelskáKarma uživatele myemi - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 112  

Příspěvek č. 47

zdar chlapi.hele ja sem měl ten samej problem už 3x a pořad nic.nejdřív sem tam měl smutnice tak se mysle že to dělaj oni ale potom co se my to objevilo u dalšího kola sem zjistil že to nebylo to jediný.ph EC měřím a stejně je problem.než sem přepl na květ tak to bylo taky v cajku.po přepnutí cca tyden,se to načalo objevovat na 2 kytkách a po 4 týdnech to bylo už na všech.myslel sem že to je plísen nebo přehnojení tak sem aplikoval postřik proti plísni+prolil všechno vodou s upraveným PH,ale ono nic.dneska sem vytahl jednu kytku z květináče a v hlíně se mi promenádujou nějaký bílý mušky co vypadaj jako mšice a to v docela dost velkym počtu.takže pokud tedle problem někdo má tak mu radím at se pořadně koukne do hlíny jestli mu tam něco neleze.pokud by měl někdo podobnou zkušenost stímto a ví co by to mohlo bejt tak mi prosím dejte vědět.
pic:-)

next round WR, IP2000, NEBULA 400w
3x moutain jam 150W hlína sklizeno!
MYEMI



Old Post 05-12-2010 v 15:04 PM
myemi je offline   Profil uživatele myemi   Find more posts by myemi   Foto galerie člena myemi   Click here to Send myemi a Private Message   Add myemi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zoder
Stálý Člen

Karma uživatele Zoder - 77% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 48

citace:
Původní příspěvek od BLENT
Zdravím Vás mám podobný problém na kytkách.jen nerozumím tomu proč to je jen na polovině (naštěstí menší)kytky.


já mám něco podobnýho co tady Blent už dva roky .. letos sem dostal na cannafestu brožurku ve který bylo vyfocenýho něco hodně podobného od počátku příznaků do konce a psali tam že je to nedostatek Vápníku .... takže při takovejchle problémech můžu doporučit kontrolovat PH a zkusit přidat něco obsahujícího co nejvíc tohoto prvku.

Old Post 28-12-2012 v 17:15 PM
Zoder je offline   Profil uživatele Zoder   Find more posts by Zoder   Foto galerie člena Zoder   Click here to Send Zoder a Private Message   Add Zoder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:24 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1219790 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív