Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
A tady jsou adepti na další kolo sklizně, dle stáří kytek plánované na 27.7. Holky dostaly už jen vodu.
White Widow Auto
foceno 19.7.
Somango Auto
foceno 19.7.
Somango zblízka
Detail hlavní palice
Tady protrhaná, v porovnání s 3l kanystrem.
Většinou neotrhávám listy pokud nejsou vyloženě žlutý a uschlý a kytka nedává najevo, že se jich chce zbavit, ale tady jsem neodolal a zkusil je protrhat dost brutálně. Možná že jí ten stres trochu postrčí a paličky ještě aspoň trošku zhoustnou, jinak je taková dost řídká.
Ještě bych zapomněl, do pytle od sklizené Ginger jsem tak pro srandu zasadil 3 naklíčený semínka TopTaoEarly regular (dárek k objednávce semen, díky ).
Uvidíme co to udělá .
Snad bude aspoň ochutnávka.
Na automaty somango ,whit window,je kolik supstratu 50l?zajimalo by mne jesli je to celi prorosty kořenama to somango je pecka zkusim další rok at se daři budu sledovat
Díky za pochvaly a K. To Somango je fakt krásně sativový, jak z katalogu. Ale i ty paličky jsou docela (sativově) řídký, hezký na pohled, to jo, ale moc z nich nebude. Takhle podobně mi rostl jeden Durban Poison od DP (ta vzadu) , fotka je z roku 2011. Ale ten měl ve finále 2m.
Ty automaty mají všechny cca 40l substrátu, resp. spíš kompostu. Nevím, jestli jsem to v roce 2011 někam psal do threadu, ale tenkrát jsem našel v práci 50l pytel aktivního uhlí. Byl to jemný prášek. A někde jsem četl, že v Amazónii indiáni dělali Terra pretu, černou úrodnou hlínu tím, že do ní, mimo jíné, přidávali prášek z dřevěnýho uhlí. To, že prej na sebe naváže živiny při zrání kompostu a pak je kytkám postupně uvolňuje. Tak jsem ten pytel asi dva roky po sobě zaryl a smíchal do toho kompostu. Teď jsem ho celej přesejval, což už jsem tak 5 let nedělal, a stejně jsem měl ruce uplně černý. Takže mám takovej speciální kompost.
Ginger měla kůlovitej kořen tak 20 cm, nijak zvlášť větvenej, spíš plno vlasovitých slabých kořínků, co se přetrhnou když taháš kořen ven. Zapomněl jsem to blbec vyfotit.
citace:
zajimalo by mne jesli je to celi prorosty kořenama.
Zkusím to příště trochu prozkoumat, teď jsem dával do pytle další semínka, tak jsem v tom nerejpal. Ale můžou tam bejt mikro kořeny, který nevidíš a je jich tam víc, než těch velkejch.
jak ze zurnalu koukam ze skunk aj amneska se pres ty zacatky prenesly toje fajne, sem tu dlouho nebyl....ostatni taky krasa, ten tvuj placek bude asi fakt mit neco do sebe ....no a s tim uhlim, pises aktivni uhli tzn carbosorb? no a indiani drevene uhli - z ohniste...ja si nejsem jistej ze to je uplne chemicky stejna zalezitost, popilek a uhliky se do zeme pouzivaji toje fakt ale s tim zivocisnym uhlim to slysim prvne to musim pohledat
Díky za pochvalu.
To uhlí je to samé co Karbosorb, nebo jak se to dneska jmenuje. Akorát, že toho byl 50 kg pytel asi pro nějaký lab. potřeby. Funguje to tak, že to uhlí má v mikro měřítku v sobě takový bublinky, který se snad vysokou teplotou otevřou a tím se obrovsky zvětší povrch. Zároveň se na ně vážou chemický látky a taky je tam velkej prostor pro půdní bakterie. Chemický látky to váže na povrch (ADsorbuje), ne do sebe(neABsorbuje), takže je pak může vypouštět zpátky.Ty indiáni používali dřevěný uhlí jako z milířů, ne uhlíky z ohniště. Bude v tom rozdíl. Popel jsou vlastně anorganický(minerální) látky zbylý z toho, co spaluješ (organický shořej), takže prvky a jejich sloučeniny, který dodáváš do půdy.
Dneska už bych to neudělal s tím uhlím. Když přehazuju suchej kompost, tak vychrchlávám černý soply ještě tejden a ruce mám jak horník po šichtě, o oblečení ani nemluvim.A jestli to rostlinkám pomáhá? Nevim, musel bych mít kontrolní skupinu, aby bylo co porovnávat, možná by bohatě stačil obyč kompost.
Ohledně kompostování a zúrodňování půdy jsme to řešili tady.
dik covece nikdy neni pozde se ucit ja sem bohuzel vazanej na kvetinace a substraty takze se me doposud nejake zurodnovani pudy moc nedotklo....myslim ze uhli z milířů (google musel osvezit pamet ) je proste jen dokonaleji vyrobene tak ze se omezi pristup vzduchu a diky obaleni hlinou se v cele peci ustaly teplota a uhelnateni je tim padem dokonalejsi....vyhrabat ohniste asi neni uplne to same ale zaklad to ma totozny...ja myslim ze kontrolni skupina treba neni protoze toto je historicky celkem zdokumentovana praktika takze si myslim ze to urcite trosku pomaha, jesli to ale stoji za ty nesnaze ktere tady zminujes to uz musis vedet sam :P
Fotoperiody mají pořádnou žízeň a stávající pitný režim bylo nutné upravit. Zkusil jsem zastínit pytle a vrátit na hlínu igelit kvůli odparu, ale pomohlo až doplnění pořádného množství vody do substrátu, 5 l každý den po dobu 4 dní, pak už zase ob den.
Takhle vypadá Amnesia Haze. Foceno 1.8. Sklizeň byla v plánu na1.8., ale pod mikroskopem se mi zdálo, že kapičky na trichomech jsou všechny/většina ještě úplně čiré. Nechávám jí pár dní k dobru a možná půjde dnes, nebo zítra.