Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Lawor: Neco k tomu "Superthrive" První věc, kterou potřebujete vědět o Superthrive je, že kyselina octová nebo naftalen NAA je endokrinní nebo hormonální
disruptor a karcinogenní. Lidé, kteří kouřili konopí pěstované s ST hlásili, že to způsobilo jejich moč cítit jako ST. Nebezpečí ST by mohla zhoršit s spalování a vdechování. Použití Superthrive na konopí je nezákonný pod federálním zákonem, a to z dobrého důvodu. STOP otravy sebe i ostatní. Toto je veřejný bezpečnostní problém. Konopí je lék, prosím léčit to tak a jen růst ekologické. Superthrive je zakázán v několika státech, včetně Oregon.
Ahoj,
Já měl za to že jsou to jen vitamíny a nějaký další pozbuzovaky který napomáhají k lepšímu příjmu živin z půdy.? Jaký je tvůj osobní názor, protože lidi to dozajista používají když se dají legálně zakoupit. Každopádně to zatím nepoužiju a zjistím si víc info.. Dík za upozornění ;-)
Ono to ma udajne hromadu ruznych hormonu a vitaminu,melo by to zabranit stresu,nebo to může pomoci s nemocnými rostlinami. Superthrive může mít určité výhody,pokud jde o presazovani,ale muze to take krasne poskodit ty nase holky.ST obsahuje vitamin B-1 ktery snižuje transplantační šok tím, že stimuluje růst nových kořenů . A moje zkusenost s ST,nevidel jsem zadny zazraky i kdyz jsem to take zkousel pouzivat,ale je to treba dobry mozna na zahradu ke stromum,nebo na pokojove rostliny.Podle me,tahak na penize. At se dari.
Hnojky dle tabulky + jsem začal přidávat PK 13/14 od Canny
Vyměněná výbojka za GIB LIGHTING PURE BLOOM 400W a jede v boost režimu
Vstupní pH odstáté vody 7,1
Výstupní pH zálivky 6,3
Teplota v noci 20°C
Teplota ve dne 26°C
Vlhkost 45-55%
CO2 GIB tablety (pro příští zálivku je už vynechám)
Zálivka 3x za periodu světla
Teplota zálivky konstantní 21°C
Stále jedu se dvěma 12V PC ventilátory
Foto 1: Celek, už jen nepatrně ohýbám co jde, jinak nechávám ať to roste samo. Okraje jsou tvořeny SQ ze semena a prostředek pak WiFi z řezů- ty již kompletně dohnaly SQ.
Foto 2: Detail začínajícího květu SQ
Foto 3: Detail začínajícího květu WiFI
Jako správný kutil jsem se pustil do dalšího vylepšení boxu. Na začátku příběhu jsem psal že používám transformátorový regulátor napětí. Je to naprostá bomba, v ufu nic nehučí, nezkracuje jeho životnost. Jeho obrovská nevýhoda je, že nedokáže řídit otáčky ventilátoru v závislosti na teplotě v boxu. A na tom právě pracuji :-)
Na fotkách můžete vidět mozek celého projektu. Jedná se o digitální termostat s pamětí a LED displejem, teplotní rozsah měření -50 až 110 °C, přesnost měření 0.1 °C, hystereze nastavitelná od 0.1 až 15 °C a obnovovací frekvence 0.5 s. Cena 250Kč.
Na první fotce můžete vidět, jak mi to celé přišlo. Na fotce druhé již s koncovou úpravou a připraven pro vložení do regulátoru. Šlo o to, že display a tři ovládací tlačítka budou jediný, co uvidíme přes kryt regulátoru. Proto jsem musel demontovat konektor pro teplotní čidlo, svorkovnice a relé. Tyto součásti se přesunuly na druhé patro. Původní relé jsem navíc nahradil 2x přepínacím. Vše jsem spojil distancemi a u druhé fotky můžete vidět, jak se na krajích bude celé zařízení připevňovat ke krytu regulátoru. Tato úprava mi sebrala z peněženky 100Kč a hodinu mého života ;-)
Tak to je pro dnešek vše, pokud to stihnu tak bych o víkendu už jen namontoval do krytu vše zapojil a pustil testovací sekvenci. Výsledek by pak měl mít stejné funkce jako zařízení z odkazu níže:
Z odkazu se však dozvíte, že s tímto zařízením můžete regulovat i přítah a že umí pracovat se všemi pěti stupni. To bohužel mé nedokáže (zatím) a stupňů bych měl zatím využívat pouze dva (teď jedu na nejnižší stupeň a teplotu celkem zvládám). Na druhou stranu moje zařízení dokáže pracovat s mnohem menší hysterezií.
Hnojky míchány v 30ti litrové nádrži:
A+B Soil Nutrition 2ml + 2ml na litr
Soil Booster 0,4ml na litr
Bloom Stimulator 0,2ml na litr
Ata Clearn 0,1ml na litr
PK 13/14 0,2ml na litr
CO2 GIB půl tablety jednou za 4-5 dní
Vstupní pH odstáté vody 7,1
Výstupní pH zálivky 6,3 - kontrola každý den ;-)
Teplota zálivky 20°C
Zálivka 3x za periodu světla
Teplota v noci 20°C
Teplota ve dne 26°C
Vlhkost 45-55%
Foto 1: Celek
Foto 2: SQ n.1
Foto 3: California Wildfire
Foto 4: Vzrůst
Foto 5: Vzduchovací kameny mi tvoří takovouto pěnu, je to normální?
Na některých kusech SQ jsem ohýbal celé stonky zpět ke květníkům, některé jsem zastříhl, výsledek je u všech stejný a to ten, že po přepnutí mi vyjely jen 20-25 cm.. Celý růst SQ se již pomalu zastavuje, může to být taky tím že jsem dal už jen čistě červené světlo, ale to by se pak zastavovaly i řezy Wildfiru, které mimochodem pořád rostou a za posledních cca 6 dní jsou nad SQ o 5cm a tak už ohýbám a mačkám jen CWF..
Na mém předpředchozím příspěvku jste mohli vidět začínající žloutnutí listů, jen na některých kusech a nezáleželo jestli je to SQ nebo CWF. No zkusil jsem nejdřív zvýšit odtah a ofuk níže ke květníkům a vynechal pár zálivek - za 24 hodin bylo sucho. Listy se mírně zlepšily, pro sichr jsem prolil vodou s enzymy, mírně doplnil původní zálivku o další PK a aktuálně mají zase podle mě normální barvu.
Termostat jsem nestihl namontovat.
Vyrobil jsem pracovní světlo. Možná to znáte, otevřu skříň a všude je to výrazné červené světlo. No tak mi to nedalo a na hliníkový LED profil jsem namontoval 8 kusů 1W zelených LED diod (3,2V; 350mA), přidal baterii Li-Ion typ 18560 (3,7V; 18560mAh), jednoduchou Li-Ion miniUSB nabíječku a k tomu ještě 5V 2A stabilizátor napětí (mám zavedenou 12V síť). No za dvě tři hodiny bylo hotovo a já se můžu v boxu hrabat v periodě tmy jak chci a nikdo nic netuší ;-)
Tak přináším další up z 24 dne 12/12. Venku nám pěkně sněží, ale holkám to nevadí a mě koneckonců taky ne, když je to na jeden měsíc v roce :-D
Od minula se na zálivce nic nezměnilo, třicet litrů už jen tak nevypijou. Zálivku aktuálně dělám 3x za periodu světla + jednou před rosvícením. Ráno před první zálivkou jsou květníky vždy suché, nebo lehce zavlažené. Do prostoru boxu jsem navíc přidal pro sichr modré a žluté lepivé destičky.
Holky mi příjdou že jedou pěkně, až koukám jak to jde lehce. Palice začínají brát na váze a objemu, stonky tvrdnou, stopky listů se začínají červenat (to by asi měly ne?), růst se zastavuje a začíná být opravdová labužnická vůně :-D Mohlo by to takhle jít až do konce :-D
Foto 1: Jojo to jsem já jak si hraji se svým světelným mečem (pracovní světlo) :-D
Foto 2: před první zálivkou před rozedněním pod pracovním světlem
Foto 3: No zkusil jsem to, ale ještě nejsou připravený :-D
Jelikož je to moje první kolo tak prostě musím sem přidat každou kokotinu :-D
Foto 1.
Dnes mi dorazily nové semena, kolo následující s němi nestihnu - budu muset sehnat od zdejších lidí nějaké supr řezy (někdo s Edem Super Badem?) :-), ale kolo třetí už budu mít nachystané svoje řezy z těchto semen. Postup zvolím následující, do grow skříně hodím od každého zástupce dvě semínka a uvidím jak pojedou. Následně si z té lepší rostlinky udělám jakoby dočasnou matku a z ní pak dosadím do bloom skříně. Z této matky pak zbytek připravím na Outdoor. Vo co mi jde? Jde o to že v boxu mám 12 míst, ale mám jen 5 semen. Takže obětuji dvě, vyberu která jede líp a z té si pak nařežu 12 kusů. Takhle ušetřím spoustu peněz a jeden řez bude jako druhý :-) Jde to takto aplikovat?
Foto 2.
No první známka že je něco špatně, jelikož se jedná o jediný list z celého boxu který takto vypadá, docházím k závěru že jsem mohl při zalévání šalvěje prostě jen svým neopatrným zacházením pochcat tento list a následně se na něm vytvořilo toto. Nemá cenu se tím zabývat dále, list jsem odštípl :-)
Hnoje:
A+B Soil Nutrition 3ml + 3ml na litr
Soil Booster 0,5ml na litr
Bloom Stimulator 0,5ml na litr
Ata Clearn 0,1ml na litr
PK 13/14 0,5ml na litr
CO2 GIB půl tablety na plnou nádř
Vstupní pH odstáté vody 6,7
Výstupní pH zálivky 6,3
Teplota zálivky 21°C
Zálivka 4x za periodu světla
Teplota v noci 20°C
Teplota ve dne 26°C
Vlhkost 40-50%
Pozn.: Kostru údajů dávkování apod. budu jen kopírovat a měnit hodnoty..
Hnoje (mícháno v 30 dnu):
A+B Soil Nutrition 5ml + 5ml na litr
Soil Booster 0,5ml na litr
Bloom Stimulator 1ml na litr
Ata Clearn 0,1ml na litr
Blossom Builder Liquid 0,33ml na litr
PK 13/14 (Canna) 1ml na litr
CO2 GIB půl tablety na plnou nádř
Vstupní pH odstáté vody 6,6
Výstupní pH zálivky 6,3
Teplota zálivky 20°C
Zálivka 4x za periodu světla + 1x v noci
Teplota v noci 20°C
Teplota ve dne 26°C
Vlhkost 40-50%
Ty kráso pánové nějak to nechce botnat :-D ne že bych si stěžoval, na můj první in to vypadá celkem hulitelně :-D ale někde jsem něco podělal... Možná že to je těmi zavlaž. cykly. Nebo málo hnojím, ale žluté listí ještě nemám. Spodky jsem nechal. Čeká mě už max týden na hnojkách, pak 10-14 dní průplach. O využití prostoru se prosím nikdo nezmiňujte :-D, ještě se učím. Palice jak zapalovač cca 2,5-2,8cm průměr největší paldy, délka no tak 10cm, všechny krásně ocukrované a voňavé. No třeba si někdo můžete rýpnout, budu to brát jako radu ;-) Teď zkusím maximum na hnojkách, půjdu na dvojnásobek tabulky + 5-7 PK, zkusím holkám ještě dopřát než půjdou na odvykačku..
Pozn.: Kuva proč nemám ten EC metr :-D teď by se mi hodil a nemusel bych řešit jestli dávám moc nebo málo :-(
Foto 1: Celek - šalvěj jak jede :-D už mám sušiny, srovnal bych to něco mezi 5x až 10x, nečekal jsem že bude tak funkční, nemusím lisovat a ten stav mi bohatě stačí (a nejen mě) :-D
Foto 2: SQ - Klasická velikost skoro všech palic
Foto 3: SQ - pod mikroskopem
Foto 4: CWF - pod mikroskopem