Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Plně automatizovaná pěstírna ovládatelná přes internet
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Hodila by se Vám taková věc?
Za to bych ti dal tak maximálně pětikačku...
To chci! Kdybych tak něco takovýho měl...
Jestli tohle uděláš... tak ti za to dám z fleku 10 000Kč
Super nápad, jsem na to zvědavej
No to je ale pí*ovina!
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
deniss
Nový Člen

Karma uživatele deniss - 73% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 33

Přesně stejný úvahy mi jedou hlavou od tý doby co pěstím(takže ne moc dlouho).Milion časovačů,termostatů,teploměrů a buhví čeho ještě měrů a ve finále máš nějakej problém a nevíš proč.Tak zkusíš něco,to nebylo ono.Tak zkusíš něco dalšího a taky nic,tak čím to sakra může bejt?HA a teď nastává ta pravá chvíle pro tvůj nápad-hned vidím kdy,kde a proč byla jaká teplota atd. atd.Ani bych neptřeboval mít to připojený k netu.Statistika a regulace jsou přece důležitý faktory.

No a jestli to někomu jede jen tak bez regulace atd. tak má prostě asi dobrý podmínky už od pána boha,holt ne všichni takový máme.

A k té lásce ke květinám-o tom to právě je!Když mi chřadnou,tak mě to trápí:-) a takhle snáze poznám co jim chybí.A neznamená to,že když budu mít room prošpikovanej Skynetem:-D,že se na ty moje krasotinky nebudu moct chodit koukat kdy se mi zachce,NE PŘECE:-)

Co se na GROWER.cz naučíš,v boxu jako když najdeš:-D
Takže HLEDAT a blbě se NEPTAT!Doufám,že sám dodržuju:-)

Naposledy upravil deniss 03-01-2012 v 19:08 PM

Old Post 30-12-2011 v 20:33 PM
deniss je offline   Profil uživatele deniss   Find more posts by deniss   Foto galerie člena deniss   Click here to Send deniss a Private Message   Add deniss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 34

tak ja použivám k řízení skříně PLC Siemens Logo a nemužu si to vynachvalit, lze to dodatečně rozšiřovat přidavnýma modulama, takže se nestane, že by někdo neměl možnost si to realizovat po svém. Programovaní probíva přimo v softu pro LOgo, který je přehledný a pochopí ho i začátečník. Takže můžu jen doporučit. Jinak ja mám veškerou elektroniku , kromě lamp na 24 voltum stejnosměrných , takže i ovladání a regulace lze provadět elektronicky. Samozřejmě, že to něco stojí,ale stím se člověk musí smířit. Kdyby měl někdo nějaký dotaz, tak se klidně ptejte.

Old Post 03-01-2012 v 13:25 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Příspěvek č. 35

Taky bych nikomu nedoporučil nic jiného než nějaké PLC. Všechno se sice dá udělat s nějakým AVR za pár kaček, ale vždycky je tam něco co se může posrat. PLC se tak často neserou a navíc za ty prachy byste nekoupili ani pár zásuvek a časovačů do rozvaděče.

Nemám teda zkušenost z těma malýma kouskama za pár tisíc, ale na tohle to musí stačit. Takže za sebe bych taky doporučil plc

Toš dobře to čistí !

Chuckovy --- Stromy 2010 Low Killer ---

Old Post 03-01-2012 v 18:11 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ingT
Nový Člen

Karma uživatele ingT - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 36

citace:
Původní příspěvek od surbont
AHoj tak jaky HW ses rozhodl pouzit ?
V cem budes programovat HW a v cem GUI ?


Ahoj, tak přidávám další update.

Doma už mám Arduino Ethernet, takže pojedu přes to. Uživatelský prostředí bude jako klasická webová aplikace pomocí nette frameworku, ačkoliv hodně lidí říká, že by ani nebylo potřeba ovládat to přes net, má to nejen výhodu toho, že to půjde ovládat odkudkoliv, ale i ušetření nákladů za nějaké displeje/ovladače apod.

Bohužel jsem zjistil, že Arduino ethernet nejde programovat přes usb jako jeho verze Uno, takže jsem musel objednat programátor a čekám, až přijde. Jinak mám teď zkouškový, takže to asi tak rychle nepůjde, protože příští týden mám úplně plnej.

deniss: Jsem rád, že to vidíš úplně stejně jako já :-)

chuck53: Nemyslím si, že by AVR byly nějak poruchový - to jsou počítače s OS, ale Arduino se ti těžko nějak "zasekne", takže co do spolehlivosti bych to neviděl tak kriticky.

Krom toho má AVR spoustu výhod, který PLC nenabídne, jako například to ovládání přes net a s ním spojené statistiky o podmínkách ve skříni a přehledné vykreslení grafů :-)

Old Post 04-01-2012 v 18:40 PM
ingT je offline   Profil uživatele ingT   Find more posts by ingT   Foto galerie člena ingT   Click here to Send ingT a Private Message   Add ingT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 37

ingT PLC Logo jde taky ovladat přes net, navíc je přimo pro takové aplikace dělané, takže určitš bude odolnějši. Ale zase chválím, že to chceě vyřešít podle svých předctav .Určitě se na tom dost naučiš Jinak na které si výšce??

Old Post 05-01-2012 v 16:22 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Onedan
Stálý Člen

Karma uživatele Onedan - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 38

Ja si nainstaloval tudle kameru do pěstírny v práci ve sklepě, pich do zasuvky, nastavil jsem tam sousedovu wifinu a mám :
Plně automatizovaný sledovač pěstírny ovládaný přes internet za dvojku
http://www.e-grow.cz/products/ip-wi...deni-pohybliva/

Doporučuji tento Growshop

"Po trávě se nechodí, po trávě se směje"
říkával můj učitel tělocviku, dějepisu a matematiky

Old Post 24-01-2012 v 17:55 PM
Onedan je offline   Profil uživatele Onedan   Find more posts by Onedan   Foto galerie člena Onedan   Click here to Send Onedan a Private Message   Add Onedan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SlayeI2
Nový Člen

Karma uživatele SlayeI2 - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 39

Tak si trochu zakopu ve starem threadu...
Jak si dopad s tim Arduinem?
Ja si faram neco podobneho pres Raspberry Pi, momentalne mam hotove snimani teploty/vlhkosti s exportem do excelu na google docs
Dalsi plan je kamera pro monitoring a fotky do finalove slide show celeho rustu

Old Post 09-12-2012 v 23:43 PM
SlayeI2 je offline   Profil uživatele SlayeI2   Find more posts by SlayeI2   Foto galerie člena SlayeI2   Click here to Send SlayeI2 a Private Message   Add SlayeI2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:50 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6038040 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív