Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Beginner. Prva skrina, prvy mini-indoor
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 33

tuffgong1:

Cau. Budu semena: )

Inak vynikajuci tip, na tu zeminu, diky. Urcite beriem na vedomie a zariadim sa podla toho. Nechcem nechat nic na nahodu a ani nic zanedbat. Z growshopov nemienim kupovat nic, su to nehorazne palky, ku ktorym existuju ovela lacnejsie alternativy, aj ked za nimi sa uz musi clovek viacej ohanat.. Takze nakopnem trubu a prepeciem do chrumkava : D

Sticky:
Vyssie sa tu o tej folii pisalo. Vola sa izotermicka. Jednu som vytiahol zo starej autolekarnicky. Ale pouzijem ju len na obalenie tienitka. Zavrhol som ju pravo z dovodu, ze udrzuje teplo, co v skrini samotnej nakumulovanej teplom asi idealne nebude. Aj ked ozaj neviem, ako by sa cela klima v tej skrini chovala. Radsej pojdem na istotu

Old Post 17-08-2011 v 17:04 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 34

Nejake news:

Dneska keby ma moja penazenka rucicky, tak by mo asi poriadne prefackala : )

Zaobstaral som si prevaznu vacsinu veci, co mi bude treba na grow.

Tlmivka ELT VSI 150W 13€
Starter ELT AVS 5€
Fan Arctic 12 PRO PWM 7,7€
AAA baterky 2,2€
Digitalny casovy spinac 7,2€
Teplo/vlkomer Hama TH200 7,7€

2x izotermicka folia 1,7€
2ks 3L kvetinacov 1,8€
Zemina kaktus. sukultura 7L 4€
Perlit 8L 2,5€
Kristalon Start 3,8€
Ph test vody 6,5€
+ nejake drobnosti 10€

Bratku pekynch 73€ v sumare

Este ma caka zajtrajsi nakup vybojky. Mal som si ju vyzdvihnut dnes v elektre, kde som kupoval tlmivku a starter, len nieco posrali pri objednavkach, tak musim letiet zajtra znova. Chyba mi aj objimka E40, asi objednam z netu, aj ked sa to predrazi na postovnom. Takze k sume hore si priratam este cca 45 € vratane semien.

Posledna vec su semena. Uz som sa v podstate rozhodol z akej banky a aka odroda. Nirvana, Blue Mystic, 5 ks feminizovanych semien. Sice o tejto banke su rozne povesti, co som sa tu docital, ale risknem to. K tomu modelu, pozhanal som si nejake info. Malo by to byt to, co hladam. Silna kyticka s dobrym obsahom THC, pevne velke sisky so slusnym vynosom, lahko pestovatelna, pomerne nenarocna.

Nasrany som z toho, ze sa mi nepodarilo zohnat cb foliu. Bol som v troch zahradnictvach. A v tom najvacsom na mna ta teta kukala jak hulic do prazdnej fajky, ze co od nej vlastne chcem: )
Pojde teda izotermicka folia, aj ked som ju nechcel davat. Ono v podstate do zimnych mesiacov sa mi asi aj zide, kedze v sklepe bude mrte kosovo, do 10 stupnov. Potom na jar by som ju ked tak ztrhol a dal cb foliu a na zimu opat izotermicku. Ale to sa uvidi az pri konkretnych skusenostiach.

Dnes este nieco mensie popacham ohladom elektriky. Vecer uz budem doma sam, takze asi este polepim skrinu.

Old Post 19-08-2011 v 13:21 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 35

Len tak informativne. Zapol som sondu. 3 h v klude, polozena na mieste skrine. Ukazuje toto:
- 24,1 C
- vlhkost 67%

Vonku aktualne 31 C v chladku.

Brutalne vlhko samo o sebe...

Old Post 19-08-2011 v 15:35 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sticky
Stálý Člen

Karma uživatele Sticky - 50% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 36

teplota je fajn a vlhkost taky ale na kvet ji bude potreba snizit tak na 40%-45%
peace

Lets grow up

Old Post 20-08-2011 v 10:55 AM
Sticky je offline   Profil uživatele Sticky   Find more posts by Sticky   Foto galerie člena Sticky   Click here to Send Sticky a Private Message   Add Sticky to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 37


Dneskaj dokoncene osvetlenie búdky. Na vyrobu som puzil stary poskodeny kryt od rozvadzaca, vid. dole nalavo. Kedze je to z rozvadaza, je jasne, ze je to nehorlave. Ale pre istotu, som na to este pripevnil pertinaxovu dosku (0,5 cm hrubka). Vsetky suciastky (tlmivka, starter, cokoladky, istic, uchytenie privodu) su uchytene na srubkoch a zo spodnej strany dotiahnute matkami s podlozkami.

Suciastky:
- tlmivka od ELT. VSI 15/3TDI-SC
- starter od WS. Z400MK, rozsah 70-400W
- jednopolovy 10A istic
- 2 ks cokoladky
- 1 ks zaistenie privodneho kabla
- 1 ks zastrcka
- 2 m kablu CYKY-J 3x1,5
- drobny material, srubky, matky

Zapajal som len podla schemy na tlmivke, ziadna veda. Funkcne, odskusane, švici jak gula : )
Je to bez kondika. Studoval som tu na fore, ci ano alebo nie. Jednoznacnu odpoved som nezistil. Zatial to necham bez kondu, ale asi ho tam pridam, ak sa mi nahodou pritrafi pod frnakom nejaky shop so slaboprudom...

Vcera som oblepil skrinu izotermickou foliou. Dve vrstvy na kazdu stenu skrine. Ale vubec sa mi to nelubi : / Asi to ztrhnem a predsa len objednam z growshopu c/b agro foliu...

Btw.: Dnes objimka E40 + celkom zachovala 150W sodikova vybojak zadara : )) Usetrenych par chechtakov za objimku a ta starsia sodikovka bude sluzit do buducnosti ako poistka. Yup! Je to zo stareho zdemontovaneho osvetlenia, ktore robil nedavno fotrik, len ma to napadlo az dnes.

Old Post 20-08-2011 v 16:32 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 38

Aktualne vlhko/teplota v sklepe:
_ 23,5 C
- 59 vlhkost

- vonku v chladku 28 C

Vcera, ked som meral, bolo vonku o par C viac. Ta teplota k dneskajsku by aj zodpovedala. Vcerajsie meranie vlhkosti bolo sice v hicakoch, ale celkovo vonku bola burkova oblacnost, trochu zkropilo. Dnes je teplo, ale sucho, takze aj v pivnici to trochu kleslo.

Old Post 20-08-2011 v 16:41 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 39

Napicuuuuu : /

Jak som pisal, tu shitnu izotermiku som zoskubal. Je to nahovno material. Zle sa s tym robi, je to brutne jemne, trhave, krci sa to, celeeee zle. Ale pouzijem ju aspon na oblepenie tienitka, ked uz nic ine.
Musel som objednat agrofoliu z growshopu, dojde mi to asi vo stvrtok spolu so semenami. Dovtedy nemozem robit nic, kedze to nie je oblepene, len cakat. Ostatne veci uz mam nachystane na montaz do skrine.
Mozno len nejake drobnosti sa daju, ako nachystanie si substratu: sterilizacia, premiesanie s perlitom a vapencom. Ph kvapky mam, tak si mozem zistit ph vody z kohutka atd... picovinky. Uz len cakat...

Old Post 22-08-2011 v 11:12 AM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Syrokrem
Napicuuuuu : /

Jak som pisal, tu shitnu izotermiku som zoskubal. Je to nahovno material. Zle sa s tym robi, je to brutne jemne, trhave, krci sa to, celeeee zle. Ale pouzijem ju aspon na oblepenie tienitka, ked uz nic ine.
Musel som objednat agrofoliu z growshopu, dojde mi to asi vo stvrtok spolu so semenami. Dovtedy nemozem robit nic, kedze to nie je oblepene, len cakat. Ostatne veci uz mam nachystane na montaz do skrine.
Mozno len nejake drobnosti sa daju, ako nachystanie si substratu: sterilizacia, premiesanie s perlitom a vapencom. Ph kvapky mam, tak si mozem zistit ph vody z kohutka atd... picovinky. Uz len cakat...


Zdrawim ta,

mas to paradne, tiez sa chystam sputit miniGrow v chladnicke 45x40x100

Budem davat 150W HPS ako ty, tak drzim palce a bude sledovat ako sa ti bude darit. Ja pojdem na nakup priamo do Growu v Piestanoch, neriesim postu, najlepsie osobne. Svetlo mam od znameho takze mi zostava kupit len to ostatne a aj tak som napocital nejakych 75e. A to este semena k tomu, budu dalsie love. Ale dopestovat si vlastny matros, tak uz sa nan tesim, stoji to za to.

Old Post 23-08-2011 v 17:24 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 41


Nazdar, nazdar borci!

Po par dnoch sa ozyvam a prinasam teda nejake zvesti ako pokracujem s mojim kytickovym projektom.

Folia so semenami mi prisli hned v utorok, ale o tom az neskor...takze som mohol pokracovat v pripravach:
Cely priestor pre skrinu som zaizoloval 2cm polystyrenom, vid foto. Moc to asi na zimu nepomoze, ale urcite to nejaky ten stupen navrch da. Zaroven to je aj opticka a zvukova izolacia proti svetlu zo skrine a hluku ventilatora.

Old Post 26-08-2011 v 11:57 AM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 42


Izotermiku som zoskubal, oblepene mam len tienitko. A aby som pravdu povedal, tiez nic moc, ale uz to necham tak.
Skrina oblepena c/b agrofoliou, uchytene tienitko, namontovany odtahovy fan a ofukovaci fan.

Old Post 26-08-2011 v 12:02 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 43

Pri odizolovani svetla som sa asi natrapil najviac. Do garazoveho pristoru mi cez skary utekalo svetlo. Cez den v pohode, ale v noci bolo viditelne, ze sa nieco deje : ) Svetlo mi unikalo z vetracich otvorov a samoska z odfuku. Musel som cely spodok skrine oblepit zbytkom folie, co mi zostal. To vyriesilo svetlo z pasivneho pritahu. Ventilator este doriesim dorobenim tienitka z plastu v tvare oprateneho U a bude to dostatocne. Nemam to tam este nainstalovane, dnes robim posledne dorabky...

Old Post 26-08-2011 v 12:07 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 44


Pri odizolovani svetla som sa asi natrapil najviac. Do garazoveho pristoru mi cez skary utekalo svetlo. Cez den v pohode, ale v noci bolo viditelne, ze sa nieco deje : ) Svetlo mi unikalo z vetracich otvorov a samoska z odfuku. Musel som cely spodok skrine oblepit zbytkom folie, co mi zostal. To vyriesilo svetlo z pasivneho pritahu. Ventilator este doriesim dorobenim tienitka z plastu v tvare oprateneho U a bude to dostatocne. Nemam to tam este nainstalovane, dnes robim posledne dorabky...

Povodne som chcel urobit skrinke panty na otvaranie dveri, ale vysral som sa na to. Kupovat zasa panty, babrat sa s tym... sa mi nejak nechelo uz. Cize len presne na mieru urezane dvoje "dvere" : ), ktore sa len nasadzaju. Zabezpecene len takymi poistkami vyrobenymi zo zohnutych srubov do 90stupnov. Take nieco jak, cim sa zabezpecuju dvierka na kralikarni : )) Ale mam fpazi, ide mi o funkcnost a ta tam je : )
Takisto som to oblepil paskou kvoli tesnosti a priliehavosti. Nie je to dokonale utesnene, sem tam je tam medzera. Unika mi tade trochu svetla, predsa len, ta 150tka dava tiez slusne pecky a to sa odrazi pri svetelnych unikoch. Takze tam mam este prehodenu staru deku. Ta zvysne uniky odstranila. Navyse tiez trosku pomoze na odizolovanie v zime. No, vyzera to amatersky a srandovne, ale ako vravim, je mi to šumák, ide mi o funkcnost...

Old Post 26-08-2011 v 12:14 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 45


Vyssie som pisal, ze cakam na semena a foliu. Semena som mal objednane uz od stvrtka minuleho tyzdna. Len som musel priobjednat foliu. Volal som do growshopu v pondelok okolo obeda. Priobjednal k semenam aj foliu. Opytal som sa tety na telefone, ze kedy mi to cirka dojde. Teta ze asi vo stvrtok, piatok. Vyvaleny som zostal hned dalsi den, teda v utorok, ked mi teta listonosova zamavala zltym papierikom s dobierkou pred nosom : ) Takze som si rozbalil balik s foliou a semanami s Blue Mystic od Nirvany. 5 ks krasnych fem. semienok : )
Cize so sluzbami tohto growshopu som max. spokojny, aj ked to bola moja prva objednavka. Asi to odoslali prvou triedou este v pondelok poobede. Za postovne som neplatil. Cisto len cena objednavky. Btw. ide o grower.sk. Najviac ma asi potesilo, ze si neprirazaju cenu na semena z originalnych seedbank. Cize cenu, ktoru najdete na orig. stranke konkretnej seedbanky, budete mat aj pri objednavke v tomto shope. To mi dost vyhovovalo, vobec sa mi nechcelo mrvit s nejakymi bankovymi prevodmi, objednavkami do cudziny atp.

Semienka som dal klicit vcera cca. o 9:00. Rano som pozeral na zmeny, prve uz puklo a zacalo klicit. Teraz (13:30) pozeram na zvysne dve a tiez pukli a uz klicia : ) Cize nejakych 29-30 h ziadnym spekulativnym kliciacim procesom: navlhcene servitky pokropene odstatou domacou vodou.

Na fotke obal od semienok.

Old Post 26-08-2011 v 12:26 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 46

No. Este ma cakaju posledne upravy dnes. Celkove zpojazdnenie elektriky. Nejake drobne upravy a...Lets Grow!-)

Este dodam nejake info:
Medzicasom som si premeral ph domacej vody. V pohode. Test mi ukazuje nieco okolo 6,5 - 6-7.
Pre kytiz som upiekol babovicku, v ktorej si budu moct broukat : ) Cize sterilizacia zeminy (substrat pre kaktusy a sukulenty 7L) Piekol som to na 150C asi hodku. Ziadny smrad z toho nebol. Mozno trosku, skor taka jemna prepalenina, ale uplne v pohode aj v nevetranom priestore.
Substrat je predhnojeny, takze som nepridaval nic ine. Akurat perlit cca 20% a vapenec (od oka, asi dve hrsti na na tych 7L substratu).
Pripravil som si aj kvetinace. Objem 3L. Myslim, ze to bude pre slecinky stacit, s ohladom na vysku skrine.

No, etovsjo. Myslim. Zajtra to vidim na zasadenie klickov do zeminy a pojde sa na ostro!

Old Post 26-08-2011 v 12:36 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 47

alal:

Cavec! No, paradne sa mi to nezda byt, ale dokoncene uz urcite, co mu sa fakt tesim. Dufam, ze tesit sa z kytíz budem po celu dobu growu a slecinky mi nebudu robit problemy. To by ma fakt nasrali : ))

Nech to ide aj tebe dobre!

Old Post 26-08-2011 v 12:38 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrokrem
Stálý Člen

Karma uživatele Syrokrem - 19% PěstitelskáKarma uživatele Syrokrem - 19% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 185  

Příspěvek č. 48

Dnes rano klicky presadene do kochlikov. Klicky pekne vyrastene, asi 1 cm dlhe. Len u jedneho semena sa mi klicek zruloval do spiraly, kujva. Ostatne boli pekne rovno vyrastene.
Snad ho v zemine rozgula a nebude robit pycoviny...

Takze pocitam, ze o take dva dni uz zapnem lampu.

Old Post 27-08-2011 v 13:50 PM
Syrokrem je offline   Profil uživatele Syrokrem   Find more posts by Syrokrem   Foto galerie člena Syrokrem   Click here to Send Syrokrem a Private Message   Add Syrokrem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5171540 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív