Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Stavba rozvodny-elektrikáři
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Máš svůj grow bezpečný?
fachá líp jak temelín pičo
rozvodna by se našla no
jsem rozeným kaskadérem
Pat a Mat mě hodně inspiroval
izolepa to jistí
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 33

Tak i ty sunony vrčí, ale dá se to. Je normální že se z krabičky s regulátorem ozývá "bzzzzzz.."? ne nějak nahlas, ale když dam blíž ucho, tak to slyšim jasně. V nastavení 100% výkonu to nedělá, ale při regulaci jo.

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Old Post 02-04-2011 v 22:29 PM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 34

Jo je to normální u tyristorové regulace. Ta druhá regulace otáček typu měnič, mění otáčky motoru změnou frekvence napájecího napětí tak ta je potichu. Motor je celou dobu napájen nepřerušeným napětím

Kdežto tyristorová zkracuje délku impulzu kdy je motor napájen, takže než se motor stačí rozeběhnout tak už je bez napětí a než se zastaví tak ho drobný impuls zase popostrčí. To dělá ten hluk. V podstatě je motor neustále rozbíhán a vypínán a v závislosti na tom jak dlouho je zapnut než se napětí přeruší je vlastně roztočený.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 02-04-2011 v 23:09 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HiGhLaNdEr
Stálý Člen

Karma uživatele HiGhLaNdEr - 89% PěstitelskáKarma uživatele HiGhLaNdEr - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 35

Pokud nepoužíváš alespoň síťový filtr u toho triakového regulátoru může se ti stát že sousedi budou nespokojeni s příjmem svojí televize,. Musí to totiž bez filtru nehorázně rušit. Na vstup síťového napětí je potřeba zařadit filtr, ty filtry se normálně prodávají jako hotový kus.

First Time Grower

Old Post 09-04-2011 v 16:32 PM
HiGhLaNdEr je offline   Profil uživatele HiGhLaNdEr   Find more posts by HiGhLaNdEr   Foto galerie člena HiGhLaNdEr   Click here to Send HiGhLaNdEr a Private Message   Add HiGhLaNdEr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 36


Tak jelikož se rýsujou konečně finanční zdroje, rozhodl jsem se projekt rozvodny oživit a nakopnout zas o kus dál.

Mám jasno už ve výběru jističů, stykače+hodin na světlo, zdroje na napájení pc větráků, rozvodní krabice a ostatních drobností. Jen mi teď vrtá hlavou ta regulace hlavního větráku (ufo 220/360 m3/h).

Momentálně jede bez regulace, nic strašnýho, ale že by to bylo nenápadný říct nemůžu. Dříve uvedenej frekvenční měnič v podobě stavebnice asi za 1200,-neni zrovna to ideal, tak jsem koukal po něčem ideal a narazil na frekvenční měniče v podobě super krabičky s čudlíkama a displejem začínající cenově od cca 2500,-

pár příkladů:
http://www.elektromotory.cz/goods/index/id/487
http://www.pohony-menice.cz/gds/3-f...00055---055-kw/
http://www.elektromotory-obchod.cz/...ice/detail/878/

Líbilo se mi, jak to má v sobě všelijaký ochrany, regulace je fakt přesná a má to různý spešl funkce navíc pro zvýšení efektivity motoru, koukněte sami.

Moje otázky k elektrikářům:
1. Je tahle věc použitelná pro naše účely?
2. Čím se řídit při výběru?
3. Připadá vám to jako dobrá investice do budoucna?

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Old Post 28-05-2011 v 18:35 PM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 37

Všechny ty měniče jsou třífázové. Otázkou tedy je, jak se budou chovat při jednofázové zátěži. Je totiž velice pravděpodobné, že to vyhodnotí jako chybu a motor odpojí.

Jinak nechápu, proč to chceš řešit takto. Triákový regulátor udělá tu samou službu za zlomek ceny.
EDIT: Beru zpět - teď jsem to zpětně pročetl a zjistil, že ti jde o hluk.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Naposledy upravil Hanizek 29-05-2011 v 16:01 PM

Old Post 29-05-2011 v 15:45 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 38

Daj se sehnat i jednofázový, jsem uvedl jen jako příklad zrovna ty trojfázový. Triakovej regulátor jsem zkoušel a už nikdy víc, očekávam od toho o něco víc. Neni mi líto těch peněz, pokud jsou investovaný do dobrý věci, o tom se chci právě poradit.

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Old Post 29-05-2011 v 17:52 PM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 39

Ten ventilátor by šel také regulovat autotransformátorem - zkus pohledat. Mělo by to vyjít levněji než měnič, ale bude větší.

Anebo použít trafo s převodním poměrem 1:1 a s odbočkama na sekundáru. Přepínáním odboček bys reguloval výkon. Takové trafo se ale bude blbě shánět.

Jinak si myslím, že s jednofázovým měničem by neměl být problém.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 29-05-2011 v 18:05 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 40

Zas jsem trochu hledal a už vytipoval pár kousků.

http://www.saze.cz/index.php?main_p...roducts_id=4868
http://www.saze.cz/index.php?main_p...roducts_id=1616
http://marcomplet.cz/zbozi/produkt-...037kw-230v.html

nad některým z těchto bych už uvažoval. Taky jsou vychytávka ty různý vstupy pro čidla, to pak může regulovat podle teploty, vlhkosti.

Ještě jedna věc mi neni jasná, u těch měničů je napsanej výkon motoru třeba 0,2-2 kw, půjde mi na tom regulovat teda větrák s 65w??

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Naposledy upravil Phill 31-05-2011 v 10:05 AM

Old Post 31-05-2011 v 09:52 AM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 41

citace:
Původní příspěvek od Phill
Ještě jedna věc mi neni jasná, u těch měničů je napsanej výkon motoru třeba 0,2-2 kw, půjde mi na tom regulovat teda větrák s 65w??


To je otázka spíše pro výrobce daného měniče.

EDIT: Teď jsem si prohlédl ty odkazy a ničeho takového jsem si tam nevšiml.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 31-05-2011 v 16:51 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 42

Našel jsem trafo, použitelné k regulaci tvého větráku:
http://aukro.cz/trafo-p-220v-s-50v-...1641397509.html

Výkonnově je to sice na knap, ale mělo by to vydržet. Mohl by jsi tím ten větrák regulovat ve třech stupních. Bylo by to levnější a tišší než měnič (motory, napájené měničem, většinou "pískají"). Ale samozřejmě záleží na tobě...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 01-06-2011 v 14:53 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 43

Musím zde vyzdvihnout i tuto část příspěvku od od HiGhLaNdEr z jiného threadu:

citace:
Původní příspěvek od HiGhLaNdEr
Osvědčilo se použití kondenzátorů na místo předřazených žárovek.
pro 250W ufo jsou předřazeny 4 kusy 32uF /400Vst. To je jedna rychlost.
Druhá rychlost ty kondy přemostí a pustí větrák naplno. Je možné přidat další rychlost přemostěním jen části kondů. Kondy jsou tzv. rozběhové určené pro tenhle provoz nejsou to elektrolyty pozor na to.

Funguje to dobře první rychlost se zapne při dosažení určité teploty a druhá rychlost se zapíná při dosažení rychlosti o 2stC větší..

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 01-06-2011 v 16:02 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od Hanizek
Našel jsem trafo, použitelné k regulaci tvého větráku:
http://aukro.cz/trafo-p-220v-s-50v-...1641397509.html

Výkonnově je to sice na knap, ale mělo by to vydržet. Mohl by jsi tím ten větrák regulovat ve třech stupních. Bylo by to levnější a tišší než měnič (motory, napájené měničem, většinou "pískají"). Ale samozřejmě záleží na tobě...


Můj cíl je mít úplně plynulou regulaci, tudíž přepínat ty stupně je pro mě out.

Jinak k pískání, právě vychytanější měniče maj funkce, že to vychytá vibrační frekvence motoru a dá se to štelovat, aby jel větrák uplně potichu, když to je dělaný pro průmyslový využití, tak bych tomu snad i věřil.

Neni mi líto zaplatit o něco víc, když to je za kvalitní věc co vydrží a můžu se na ni spolehnout.

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Old Post 01-06-2011 v 16:40 PM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 45

bezdechu:
Předřadný kondenzátor funguje stejně jako odpor. Je ale mnohem dražší (uvedené kondenzátory by vyšly tak na čytři stovky). Narozdíl od odporu na něm navíc vzniká jalovina, což někdy může způsobovat problémy. Někomu to může fungovat, druhému (s jiným motorem) zase ne - záleží na konstrukci stroje a jeho zatížení. Obecně jsou u motorů jakékoli "přídavné" fázové posuny nežádoucí.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 02-06-2011 v 12:49 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 46

Phill:
Pokud se dá frekvence spínání PWM měniče nastavit mimo rezonanční frekvenci magnetického obvodu motoru, pískat by to nemělo. Já jsem ale takový měnič ještě v provozu neviděl, takže to nemohu potvrdit. Nezbývá ti tedy, než věřit výrobci.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 02-06-2011 v 12:54 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Phill
Stálý Člen

Karma uživatele Phill - 73% PěstitelskáKarma uživatele Phill - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 47

Jo to je přesně ono, rezonanční frekvence motoru, jsem četl u dost kusů, že to dokáže vychytat právě tohle. Mě docela překvapilo, že to tu snad nikdo nepoužívá, však to je nabitý funkcema a kvalita (snad). Než kupovat předraženej regulátor z gshopu, tak radši ještě trochu připlatim a pořídim tuhle profi věc. Toť můj dojem z toho zatím.

.......respect.......is everything.......
250w vertikal

Old Post 02-06-2011 v 21:32 PM
Phill je offline   Profil uživatele Phill   Find more posts by Phill   Foto galerie člena Phill   Click here to Send Phill a Private Message   Add Phill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6524700 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív