Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jak zapojit větrák od compu?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
HeadBass
Nový Člen

Karma uživatele HeadBass - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 14 

dikes Příspěvek č. 33

Diky za radu...neco takovyho mi tu fakt chybelo....vyslvetlit jako malemu diteti ....mas za to u me mou karmu....jinak ty vetraky sou 2 12V Sunon z GM-ka jeden 2.6 a 2.8W...zadny Ampery na tom napsany nejsou...a ten zdroj taky odtamtud...stabilizovany 3-12V po 1.5V....je to 14.2W prikon, nebo to co tam jde a pri 12V je do 380mA pri 9V 560mA atd.....myslim, ze snad OK....asi to stejne budu mit na min, nez 12....teda pokud to bude stihat chladit.....

...HeadBass...

Old Post 05-01-2002 v 15:08 PM
HeadBass je offline   Profil uživatele HeadBass   Find more posts by HeadBass   Foto galerie člena HeadBass   Click here to Send HeadBass a Private Message   Add HeadBass to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Oscar111
Čestný Člen
1983 - 2002

Karma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% PěstitelskáKarma uživatele Oscar111 - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 196 

Příspěvek č. 34

ty mA by tam být měly,,, protože větrák od compu ti vezme i těch 300mA !! Takže nevim nevim,, uvidíš,, když nebudou stíhat musíš dát silnější zdroj,,,
Z těch wattů to jde i spočítat,,ale teď si to nějak nepamatuju,,,

Oscar
Enjoy joint

Old Post 05-01-2002 v 16:14 PM
Oscar111 je offline   Profil uživatele Oscar111   Find more posts by Oscar111   Foto galerie člena Oscar111   Click here to Send Oscar111 a Private Message   Add Oscar111 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Oscar111! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
turbo
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Pocitani s Mateyem Příspěvek č. 35

Jojo, pocitat, to mi nikdy neslo Nebylo to nahodou vykon(w)=napeti(v)*proud(a)?

Proc s tim prudim - mel jsem zdroj koupenej v trznici, asi tak za 150,- klasika 1.5-12V 300ma, max. 3.5Wattu. Z toho jsem usoudil, ze kdyz mam dva 12V vetraky po 1.4W (dohromady tedy 2.8W), ze ten zdroj bude stacit. Nestacil, nebo to bylo smecko. Vydrzel asi tak presne pul roku (aneb den po zaruce ze zakona se posral ).

Tak nevim, jestli jsem to blbe spocital nebo podle ceho mam teda dalsi zdroj kupovat? Zatim je zima a v bedne je nominalnich 29`C, ale nechci riskovat, i kdyz je fajn, ze to uz jenom sviti, ale nehuci )

Takze podle vzorce by mel mit jeden 12V/1.4W vetrak prijem max. 117mA, ale je to pravda? A co kdyz je na regulovatelnym zdroji napsano 300mA? Znamena to, ze tech 300mA to doda pri jakym napeti? Pri minimalnim? Nebo maximalnim?

Uz jsem to vsechno zapomnel Tak dik za pomoc.

Old Post 31-10-2002 v 17:33 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Řeším to stejný... Příspěvek č. 36

Zrovna jsem si koupil reg.trafo na 3-12V, mám ho ještě v autě, chlápek se mě ptá na kolik ampérů,prý 300 nebo 500, já odvětím, že nevím, že to mám na větráček od compu, tak mi dal na 300mA nebo čeho, že by to mělo stačit.
Takže hned jak to tady dopíšu, tak jdu zkusit vyměnit to trafo na to silnější, jelikož jsem se výše dočetl, že by to stačilo na jeden větrák, ale nevím, jestli nebudu potřebovat dva, to se uvidí.
Někdo tu psal, že snad i za 150 Kč ho pořídil, já za něj teď vypláz 290 a to ještě nevim, jestli to silnější nebude dražší ( většinou to tak bývá ).
Ale díky za tenhle thread, jedna z věcí, který jsem ještě neměl v hlavě srovnaný byla, jak zapojit větrák od compu...
K+for maker this thread.

Old Post 15-11-2002 v 14:28 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gizmo
Stálý Člen

Karma uživatele gizmo - 53% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 152 

skrin bez vetrani... Příspěvek č. 37

Hele panove, kdyz uz sme u tech vetraku, tak bych se zeptal na jednu vecicku: resim totiz celkem problemy s odvetravanim, protoze sem v podnajmu a je me blby tam babce rezat do skrine otvory na vetraky a presto chci pestovat, tak by me zajimalo, jestli by kytkam pomohlo aspon to, ze bych dal do skrine aspon takovej ten stolni vetrak. Je fakt, ze by ve skrini cirkuloval porad stejnej vzduch, ale podle toho, co sem pochopil, sou tam ty vetraky hlavne na snizeni teploty, aby nepresahovala 30 stupnu. V tomhle by ten vetrak mohl bejt celkem uzitecnej... co vy na to?

Jinak kytky mam ve skrini bez vetraku asi tak 14 dni a zatim valej celkem pekne, akorat jedna shiva nejak zpomalila v rustu a trochu zloutne a na hline se dela takovej divnej zelenej povlak, tak nevim, jestli neco nechytla... budu vdecnej za kazdou radu, dikec

live ganja, live!!!

Old Post 19-11-2002 v 15:48 PM
gizmo je offline   Profil uživatele gizmo   Find more posts by gizmo   Foto galerie člena gizmo   Click here to Send gizmo a Private Message   Add gizmo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 38

Ja řeším jinej problém.Mám silnej větrák (118m3/h) a takovou tu natahovací rouru.Vezmu větrák a přidělám ho na jeden konec té roury, ale teď nevím jestli mám dát k výbojce ten konec bez větráku a tahat vzduch přes tu rouru nebo dát ten větrák přímo k výbojce a horký vzduch tlačit rourou do pryč.Prosim poraďte.

Old Post 26-11-2002 v 22:40 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CRIO
Nový Člen

Karma uživatele CRIO - 9% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 5 

Palec nahoru Větrák Příspěvek č. 39

Teď jsem koupil větráček od kompu TFD-8025M12S Titan ten ti to musí uchladit v pohodě mně uchladí skříň o rozměru 1m/50cm/60cm a je za 136Kč (novej).A k tomu zapojení-jsou tu 3 dráty červený,černý,žlutý.Žlutý klidně ustříhni,ten hlídá otáčky (v kompu) na a červený a černý je snad jasný + a - je jedno jak.Musíš,ale koupit zdroj (trafo) a je to.

CRIO

Old Post 29-11-2002 v 14:32 PM
CRIO je offline   Profil uživatele CRIO   Find more posts by CRIO   Foto galerie člena CRIO   Click here to Send CRIO a Private Message   Add CRIO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Dotaz Příspěvek č. 40

Nebo by bylo lepší tím větrákem foukat vzduch na výbojku?

Old Post 10-12-2002 v 21:59 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ludanek
Nový Člen

Karma uživatele Ludanek - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 41

koupil sem vetrak sunon 1,4W 12V k tomu nestabilizovanej zdroj 12V, 300mA, 3,6VA. Jelikoz sem jecnak, tak sem pocital a pocital...Koupil 68ohmu odpor a dal to paralelne s vetrakem. Ted mi ten rezisturek pece jak svine a nejsem si jistej jestli je to tak spravne. Predtim sem ten vetrak zkousel zapojit do zdroje od PC a jelo to o dost pomalejc. Neni tu nekdo, kdo opravdu rozumi elektrice a nema na to jen papir jak ja, ze by mi neporadil jestli to neshori za provozu? dik

Old Post 19-03-2003 v 16:14 PM
Ludanek je offline   Profil uživatele Ludanek   Find more posts by Ludanek   Foto galerie člena Ludanek   Click here to Send Ludanek a Private Message   Add Ludanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chobot
Stálý Člen

Karma uživatele chobot - 76% PěstitelskáKarma uživatele chobot - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 42

A proc tam ten odpor vubec mas? To tim chces snizit otacky vetraku?

No, podle me bys mel ten odpor k tomu vetraku pripojit seriove, abys mel na tom vetraku mensi napeti. Tak jak to mas ted, tak mas na vetraku furt 12V, akorat ti to cely vic zere, protoze ti 2/3 vykonu shori v tom odporu. Proto tak topi.

chobot

Naposledy upravil chobot 19-03-2003 v 16:40 PM

Old Post 19-03-2003 v 16:32 PM
chobot je offline   Profil uživatele chobot   Find more posts by chobot   Foto galerie člena chobot   Click here to Send chobot a Private Message   Add chobot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ludanek
Nový Člen

Karma uživatele Ludanek - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 43

Ten odpor tam mam, abych snizil proud kterej protejka vetrakem.

Kdyz to dam seriove tak mi tam zase zustane porad tech 300mA, ktery pofrcej ze zdroje a ja mam obavu ze takovej proud mi ten vetrak upali.ovsem jestli je spravna moje domneka, ze to, ze je zdroj nestabilizovanej znamena ze nezavisle na to co na to pripojis, tak porad dava 300mA. dik za odpoved

Old Post 20-03-2003 v 10:34 AM
Ludanek je offline   Profil uživatele Ludanek   Find more posts by Ludanek   Foto galerie člena Ludanek   Click here to Send Ludanek a Private Message   Add Ludanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chobot
Stálý Člen

Karma uživatele chobot - 76% PěstitelskáKarma uživatele chobot - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 44

Podle me, to ze je zdroj nestabilozvany, znamena, ze se u nej dodavane napeti meni se zatezi (klesa). Tech 300mA je maximalni proud a pri nem tam asi bude 12V (nevim - to je spekulace) Kdyz to zatizis mene, napeti vzroste, ale urcite ne tolik aby tam dycky udrzelo tech 300mA, podle me to bude nejvic nakejch 15V. Je to dany zatezovaci charakteristikou toho zdroje, ktera by se asi dala nekde zjistit - kdybys mel nahodou volt/ampermetr, tak by bylo nejjednodussi, si to zmerit. Kdyz zjistis jaky napeti ti to da pri zatezi 1.4W tak tam pak muzes dat odpovidajici seriovej odpor.

Ale jinak to tvoje zapojeni taky funguje a jesli ten zdroj dodava pri zatezi 3.6W tech 12V (a tudiz 300mA) tak ti tim vetrakem tece to co ma. Akorat to zbytecne moc zatezuje ten zdroj (na maximum). Ale ten tvuj odpor by mel bejt dimenzovanej aspon na 5W.

Treba se k tomu vyjadri este nekdo, lidi co rozumej elektronice vic nez ja je tady na groweru hafo

Old Post 20-03-2003 v 16:33 PM
chobot je offline   Profil uživatele chobot   Find more posts by chobot   Foto galerie člena chobot   Click here to Send chobot a Private Message   Add chobot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Foormule
Nový Člen

Karma uživatele Foormule - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 5 

Dotaz Příspěvek č. 45

Cau mam problem s PC vetrakem pohánim ho trafem od vlacku ale uz po dvou hodinach to ve skrini smrdi speceninou myslyte ze by byl lepsi zdroj z pocitace jo a este co je lepsi foukat dovnitř a nebo odsavat?

Old Post 20-03-2003 v 17:44 PM
Foormule je offline   Profil uživatele Foormule   Find more posts by Foormule   Foto galerie člena Foormule   Click here to Send Foormule a Private Message   Add Foormule to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DanDer
Stálý Člen

Karma uživatele DanDer - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 46

Myslite ze muzu vypinat v rizkarne vetraky?Na casovaci je nejmensi dilek ctvrt hodky, takze by my to treba 30minut vetralo a 15 by se nic nedelo.Teplota je good ale jestli by my to k necemu vubec bylo co?

Old Post 20-03-2003 v 21:41 PM
DanDer je offline   Profil uživatele DanDer   Find more posts by DanDer   Foto galerie člena DanDer   Click here to Send DanDer a Private Message   Add DanDer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ludanek
Nový Člen

Karma uživatele Ludanek - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 47

chcita,chobot: zkusim to, diky za rady

Old Post 24-03-2003 v 09:33 AM
Ludanek je offline   Profil uživatele Ludanek   Find more posts by Ludanek   Foto galerie člena Ludanek   Click here to Send Ludanek a Private Message   Add Ludanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ludanek
Nový Člen

Karma uživatele Ludanek - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 48

uz sem to vyresil. koupil sem case se zdrojem a zabil sem dve mouchy jednou ranou. aspon mam kam dat starter,...

Old Post 25-03-2003 v 10:54 AM
Ludanek je offline   Profil uživatele Ludanek   Find more posts by Ludanek   Foto galerie člena Ludanek   Click here to Send Ludanek a Private Message   Add Ludanek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:14 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-03-2017 - Jak zapojit zářivku? - 14 odpovědí
11-01-2017 - Jaky davate pocet kvetniku pod lampu? - 5 odpovědí
30-08-2004 - Jak napojit více větráků - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6802480 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív