Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » optické vlákno
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 33

imho.
dobrá, pochopil jsem, že by to mohlo fungovat...teoreticky....

ale dobrý by bylo, kdyby to měřilo třeba těch 20m a na konci by se to rozšiřovalo...jakoby obrácená nálevka....
==>
no a kdyby to takhle bylo a dal fungovalo bez ztrát...tak by to byl vlastně kvantový zesilovač světla, že? ....no z toho mi vyplívá, že by to tak nešlo...

...dál jsem se jestě koukal na to jak jsou vlastně ty vodiče vyrobený, dejme tomu, že celý ten kabel má průměr 1mm....z toho 0,8mm je stínění...tudíž mi vychází, že kdybych si udělal svazek (ve tvaru čtverce) třeba z...hafo vodičů...třeba 100ks....to je svíticí plocha 10x10mm a z toho je 8x8mm stínění....

(rozměry jsou jenom ilustrační)

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 30-03-2006 v 16:57 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 34

Jasné,že asi nekupovať zvlášť tenké optické vlákna a potom ich dávať dokopy.To,čo sa dáva do interiéru na presvetlenie tmavých priestorov denným svetlom je to už hotové.Určite by bolo asi problematické spájať stovky káblov a to nehovoríme o cene.Síce som ich nikdy nekupoval.....,ale myslím,že sú drahé dosť.
Edit,tak tam sa asi optické vlákna nepoužívajú(aspoň nie u nás),toto som hľadal asi len 5 min.:
http://www.forehand.sk/archinet/Arc...3=58&Kateg4=592
edit 2 a ešte čosi: http://www.topix.sk/index_soubory/page0014.htm ,ale zisťujem,že to s témou síce nemá moc spoločného,ale zavisť si toto do skrine,by nemusel byť špatný nápad(teda až na to UVčko ,to vlastne ten akrylát asi moc neprepúšťa,teda aspoň tak som pochopil vetu:"Kopula je vyrobená z pevného akrylátu, ktorý zaručuje odolnosť voči UV žiareniu, vynikajúcu optickú jasnosť a odolnosť voči poškrabaniu"

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Naposledy upravil expiry_date1 30-03-2006 v 19:52 PM

Old Post 30-03-2006 v 19:29 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 35

ani nejsou ...stoji to o trochu víc nez coulová hadice (ta stojí cca 80,-)...resp. myslím neco okolo 150,-kč/m
no a to co se davá do interieru...takový ty okrasný lampy s chvostem...tak ty stoprocentne nemaj propustnost 100% (bych rekl tak 50%)...

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 30-03-2006 v 19:37 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 36

no je mi jasny, ze opticke vlakno je, co do urovne, dobre serazene atomy, resp. molekuly...a kdyz do toho pridáš nějaké "zatáčky" (coz pri rozsireni by bylo nutne) tak se zvedne i odpor materiálu... => a co bys vlastně na konci s tm "bodovým" světlem chtěl dělat? svitit na 1mm ctverecni kytky?
ps. jak nevedeš? to bude tou "češtinou" jak pišeš...protože jsem čech a co mi jazyk a hlava umožňuje, tak když posílám světlo z jedné strany na druhou, která je o x metrů dál, tak dělam co? no a když to světlo někam vedu, tudíž i směruju, tak dělam co? a tomu v čem to je budu říkat co? (teda jak)
## ps. sorry sem nějak agresivně intoxikován thc (teda mi tak přijde)

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 30-03-2006 v 22:02 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sinuhet
Stálý Člen

Karma uživatele Sinuhet - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 2488  

Příspěvek č. 37

Kvark vychazi z ustaleneho vyznamu slova vodic v elektrotechnice. Tak jsou normalni otazky typu je skolo vodic? Je hlinik vodic? atd... A mysli se tim schopnost prenaset elektricky proud. Nezajima me tam jestli to umi zavest elektrinu za roh, ale zda ji to umozni pruchod. Zda projde, nebo v pripade nevodice neprojde danym materialem.

Skříň 250W od začátku -
Sensi Star 250W kokos -
NFT, Sensi Star, Nurturlite, Metrop -
Základy genetiky - Relativní vlhkost


Každá osoba reaguje na různé chemikálie různě.
Znej své tělo - Znej svou mysl - Znej svou substanci - Znej svůj zdroj. (www.hyperreal.org)

Old Post 31-03-2006 v 05:49 AM
Sinuhet je offline   Profil uživatele Sinuhet   Find more posts by Sinuhet   Foto galerie člena Sinuhet   Click here to Send Sinuhet a Private Message   Add Sinuhet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Vodič jako meteríál nebo jako předmět? Příspěvek č. 38

Imho pokud chce člověk používat paralelu s elektrotechnikou, tak světelný vodič dělá přesně to, co chceme od elektrického vodiče. Dovede elektriku/světlo tam kam chceme s přijatelnýma ztrátama.

Pokud chce být člověk fyzikálně přesný, a čekal by tedy od vodiče jenom ideální průchod, potom by byla ideálním vodičem nebyl drát ale nějaká koule nebo tak něco.

Problém naší neshody je asi v tom, že já chápu vodič jako nějaký předmět s nějaký účelem. Ale jak podotkl Sinuhet, Kvark se asi baví o vodiči jako o materiálu. I podle mě je samozřejmě světelný kabel z hůře světelně vodivého materiálu než je vákuum. Ale vákuem světlo nevedu ale jenom šířím.

Ale neříkám, že můj pohled na věc je lepší. Celý život jsem studoval jenom elektrotechniku a možná v optice opravdu existuje pojem světelný vodič, který znamená něco jiného. Ale zatím jsem přesvědčen, že když řeknu světelný vodič, každý chápe o čem je řeč. Ale např. svodidla u silnice taky nemají mít prioritně vlastnost, aby se po nich autům dobře klouzalo. Bez svodidel jde jízda samozřejmě lépe. Ale mají vést (když vedení nezvládne řidič). Možná by bylo tedy lepší říkat světelný svodič.

btw to s tím vedením krávy za ocas je hezky vystihnutý pravý obecný význam slova vést (určovat dráhu) bez ovlivnění specifickým názvoslovím z elektrotechniky.

Old Post 31-03-2006 v 10:09 AM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 39

Kvark : firmy viz příspěvek č. 15

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 31-03-2006 v 11:51 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:46 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7657590 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív