Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
hmm... to zní zajímavě s tym blátem. To určitě zkusim. Víte jak to dělam já? Sekáme zahradu už pár let sekačkou a ten bordel z toho sekačkovýho koše sypem na jedno místo na kompost. No a když se v tom trochu pohrabete, tak je dole pod tou čerstvou trávou takovej shnilo-hnusnej sliz z tý trávy starší, no a to se vezme, dám hlínu do vrhlíku (ne moc) pak klidně hodně toho slizu (zřejmě to problém s Ph nemá - zatím se mi to jen osvědčilo) a navrch cca. tolik hlíny kolik toho slizu, ale hlíny raději víc. No a pak tam píchnu kytku a jedem.... _!_!_!
2 rela: řekl bych, že to co popisuješ jako sliz je výsledek ne zrovna dobře proběhnuvšího kompostování - místo toho, aby se do toho pustily mikroorganismy a jiná půdní havěť a udělala z toho kvalitní humus, tak to hnije. Je to tím, že se ta tráva (zvlášť pokud je čerstvá a hodně váží) slehne a tím zamezí přístupu vzduchu, bez kterýho ti tam nemůže nalézt ta různá havěť (žížaly, svinule a jiní mnohoštětinatci, roztoči atd.), která ty rostlinný zbytky v kompostu přetráví a tím z nich udělá na živiny bohatý humus. Takový zhnilý kompost není ani dvakrát výživný, ani právě bezpečný v tom ohledu, že může podporovat zahnívání do něj zasazené rostliny. Řešením pro jemný kompost jako je právě travní drť ze sekačky je prokládat jednotlivé vrstvy kompostu drobnými větvičkami, nebo mohutnějšími již zcela vysušenými rostlinami (pozor, používat by se neměly kvetoucí plevele). Pro přilákání žížal do čerstvě založeného kompostu je dobré lít na něj kávovou sedlinu (lidově lógr). Kdyby někoho hlouběji zajímalo téma kompostování, můžu ještě poskytnout následující návod na urychlovač kompostu (příznivě podporuje proces kompostování, zvyšuje kvalitu a nutriční bohatost ve výsledném produktu):
BIOLOGICKÝ URYCHLOVAČ ZRÁNÍ KOMPOSTU
K získání urychlovače kompostu jsou třeba následující rostliny: kopřiva, řebříček, podběl, heřmánek, pampeliška, jitrocel, kozlík lékařský a dubová kůra. Tyto rostliny přibližně ve stejném množství s citem pěchujeme do vhodné nádoby (měla by být ze dřeva, skla, smaltu nebo kameniny, nevhodný je jakýkoliv kov), zatížeme kamenem, zalejem vodou a necháme kvasit asi dva týdny.
Ještě k těm použitým rostlinám, může se stát, že nebudete mít k dispozici všechny vyjmenované druhy, ale kopřivy a řebříček by tam měly být vždy. Čím více druhů rostlin použijete, tím kvalitnější bude získaný urychlovač. Například kozlík lékařský najdete v přírodě docela těžko, ale můžete ho sehnat v lékarně jako čaj.
No ale zpět k proceduře výroby. Když skončí kvašení (zmizí pěna a bublinky), necháme ještě obsah nádoby několik dní v klidu a pak jej přecedíme do jiné nádoby. Zapáchající tekutinu smícháme s roztokem medu, který připravíme rozpuštěním jednoho dílu medu ve čtyřech dílech vody. Poměr medového roztoku a vykvasené kapaliny pro získání uryhlovače je 1:8.
Nebojte se, medu stačí asi deset dekagramů. V 400 ml vody vznikne zhruba půl litr medového roztoku a ten se smíchá se čtyřmi litry zkvašené jíchy a toto množství urychlovače pak stačí zhruba na rok, protože jím poléváme každou novou vrstvu kompostu při ředění 1:100.
Urychlovač s vodou mícháme vždy až před použítím. Koncentrace 1 díl urychlovače ku stu dílů vody by se neměla výrazně překročit.
Kompost ošetřený tímto urychlovačem bude hotový dříve a rovněž jeho výživnost a spektrum stopových prvků budou vyšší.
Původní příspěvek od foxtrott Souhlasím se všema, co podporujou přírodní hnojení místo chemek. Jenom si fakt dávejte bacha na koňskej hnůj...potřebuje být - stejně jako všechen ostatní trus zvířat - dost odleželej. U koňskýho trusu je to až kolem půl roku a i potom je dost agresivní. Jednou jsem si takhle přes víkend totálně spálil úrodu. Lepší odleželej hnůj napodzim zarýt a ještě zavápnit, a na jaře hnojit slepičákama. Letos chci ještě zkusit to guano, nebo jak se to jmenuje zní to lákavě.....a nápad s rybym filé do květináče zní taky zajímavě....
Vápnit hnůj (nejen koňský) je dost kontraproduktivní, protože vápno z něj odčerpává dusík, který se v podobě čpavku zbůhdarma vypařuje pryč, tak bacha na to...
Původní příspěvek od hihi Zdarec, takže ten Bioalgen S90>myslím, že ta přípona S90 patří taky k tomu názvu, ale nevím to určitě< se dá koupit v jakýmkoliv obchodě se semenama a zahradkářskejma potřebama. I když teda na slovensku nevím.
Jinak zkouším tento rok Bn soil supermix od bio novy. Je to na podobným principu -taky přírodní- založený hnojivo jako ten Bioalgen>>tzn. výtažek z přírodních věciček s obsahem růstových hormónů-to jsou třeba mořský řasy apod., ale mělo by být lepší v tom, že je to hnojivo vytvořený přímo na Kyti, takže asi takhle. A tohle hnojivo koupíš asi jen v nějakých growshopech, takže nevím, v Brně jsou k dostání oboje.
Jinak lidičky co hnojíte Kristalonem, chtěl bych Vás upozornit, že je to sice dobrý hnojivo, ale růst rostlin hnojených Kristalonem se liší třeba od růstu rostlin hnojených Bioalgenem a to v tom, že pod Kristalonem, rostliny spěchají víc nahoru, vytahujou se a tzn. jejich větší křehkost a větší mezery mezi patrama. Po Bioalgenu, jsou rostliny více do šířky a ten růst mi přijde kvalitnější, patra jsou blíž sobě, větší spodní větve atd. atd. Navíc Bioalgen (jak už jsem tu někde psal) zvyšuje růst kořenovýho systému až o 100%, což je velice kvalitní a žádoucí a může se aplikovat i postřikem na listy ne jen přes zem, dále spomaluje plísně apod apod. je třeba si přečíst příbalovej leták. Já co můžu říct, tak moc nehnojím a jedna lahvička mi vyšla na dva roky, což při ceně 100,- Kč je velice solidní výsledek 50,- Kč na jednu sezónu
Takže asi takhle mějte se good
Zatím zdarec
Dneska jsem si Bi-algeen S90 (výrobek firmy Bio-algeen, docela zmatený, co?) za 98 Kč v Baumarktu taky pořídil a nebyl jsem línej si přečíst příbalovej leták a tak vás musim jenom upozornit, že tento přípravek v žádném případě hnojivo nenahrazuje. Jeho hodnota jako hnojiva i co se stopových prvků týče je v podstatě zanedbatelná, přípravek je určen především k podpoře růstu - tedy velice zjednodušeně řečeno "aby kytka dokázala využít ještě víc živin". Jsem zvdědavej na účinky, budu referovat...
Mno tak ja pouzivam Kristalon start a to 2* v tyzdny v koncentracii 3 gramy na 1.5 litrovu flasu. Medzitym 1* v tyzdny zalejem len cistou vodou a raz za 10 dni Harmavit - 9 ml na 1.5 l.
Dalej pri prechode na kvet pouzijem Bio Stim s NPK: 3:3:1, a na samotny kvet este uvidim co pouzijem , tak zatom
Nejlepsi sou slepicince as vodou nas ucitel muj bejval ucitel na chemii rikal ze este lepsi sou konicince ze slepicince maj hodne drasliku a konicince ze maj vseho stejne
zkuste rybí moučku, mají jí v každym většim rybářstvý, kytkám to udělá radost, jo a jaký máte skušenosti s krystanolem jahoda, hnojím tim už 2 rok a myslím si že je to lepší než kryst. na květ?
to rela: mash recht, ale kdyz vobcas do toho slapnu, tak to pjekne smrdi a je to hnus.... My to prokladame behem roku hlinou a myslim, ze to je dobrey compost. Ale moc ho na mne nezbyde, pacz jsou nasi ultra-zahradnici :-)
aha, tak to jedině mít vlastní kompost. Já to tou hlínou neprokládam, protože na to prdim (samozřejmě vim, že by se to mělo), ale máme docela velkou zahradu a tak nějak opravdu nejsou lidi...
Ja som hnojil poces veg. HUMIVITom co je Organomineralne hnojivo (univerzalne) Prevazne dusikate presne N-P-K neviem, lebo obal uz nemam, ale vazna pohoda. PO zahnojeni som fakt videl zmeny k lepsiemu. Listy pekne stmavli, celkova stavba rastliny sa zpevnila, vela novyh vyhonkou, proste super. Uplna spokojnost.
No a pred tyzdnm som prvy krat zahnojil uz na kvet. nejakym hnojivom na pelargonie a muskaty (ROZKVET sa to vola) N-P-K 24-64-84 no a dam potom info ze ako sa ukazalo....
2 smokerson: To si piš, že hnojivo může kytku nakopnout ke květu, konkrétně právě přebytek fosforu. Jinak k tématu, myslím že skvělým hnojivem pro květ je kostní moučka, viděl jsem ji běžně v zahradnických koutcích v Baumaxu, Obi apod.