Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 24 25 26 27 28 »
Autor
Téma 
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 401

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
psyweed - nemáš to trochu pomýlené? 2700k už má celkom dosť červeného spektra a práve to spôsobuje naťahovanie


zjavne, lebo som myslel ze modre hlavne taha kedze davaju 4-5k na rast...

Old Post 05-03-2019 v 10:55 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 402

citace:
Původní příspěvek od psyweed


zjavne, lebo som myslel ze modre hlavne taha kedze davaju 4-5k na rast...


Modré spektrum práve pomáha aby bola rastlinka kompaktnejšia, ťahajú sa najmä za červeným spektrom.
Modré spektrum pomáha ešte v neskoršej fáze kvetu, kedy pomáha rastlinu “ocukrovať”

Old Post 06-03-2019 v 06:20 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 403

Nie som si vůbec istý tým čo tu tvrdíte o ťahaní a kompaktnosti rastu...
Mne po prepnutí Vera na 3000K + červené Oslony sa to už tak neťahá, súvisí to aj s tou 12 h časovou periodou a ubratím dusíka

Pod Verom s iba 3000 K čipmi v raste a kvete nepozorujem žiadny rozdiel v kompaktnosti po prepnutí, ťahá sa to normálne-rastovo už iba pár dní po prepnutí, kým neklesne pomer dusíka v substráte. Potom sa rast spomalí a nastáva nákvet. Rast sa vačšinou zastaví. Je to hodneeee individuálne a závislé od genetik, teploty. Sú modely, čo rastú takmer do konca. Je vhodné si nastaviť vlastný štandard v growe a po optimalizácii sa toho držať.
Vačšina začiatočníkov základné parametre neustále mení, následne v tom je obrowský gulaaas.

Old Post 06-03-2019 v 09:09 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 404


citace:
Původní příspěvek od FrYnK


Pouziva jen 4 cipy na 600w tim obrovsky klesa ucinnost...150w na cip je moc... kdyz budes mit svetlo kde je tech cipu 2x vic tak bude stacit 400-500w... nepouziva deepred.. stoji to fakt hodne... urcite na netu najdes lepsi produkty za lepsi cenu...



Ahoj,

copak jsem to tu našel? :-D trochu zavádějící nemyslíš?

Nominální hodnota čipu který používáme je cca 120w, maximální je 255w, skutečně je tedy správné tvrzení že je to už moc?

Když budeš mít světlo kde je těch čipů dvakrát víc tak určitě nebude stačit 400w - od kud tuto informaci čerpáš? Když se použije dvakrát tak velký množství stejných čipů tak se zvýší účinnost o cca 15%, v příkladu co jsi uvedl tak je to 33%

"stojí to fakt hodně" ano s cenou bojujeme, někdy více někdy méně, dalo by se to prodávat i o 35% levněji ale ne v ČR kde máš 19% daň z příjmu právnických osob a 21% DPH, naše "pěstební divize" tvoří skutečně malou část naši firmy, motivuje nás hlavně to že nás tento obor hodně naplňuje a já jsem v této komunitě lidí vyrůstal, hodně mi dala, něco mi vzala ale i tak to vracím zpátky.

Proto v naší nabídce nalezne zákazník hotová G-MAXX svítidla která se prodávají hlavně přes growshopy s atraktivní cenou cca 45kč/w ale stejně tak třeba QB kde se dostáváme s cenou na cca 20-25kč/w v nabídce máme i DIY sety s návodem na youtube, poskládat si to zvládne kdokoliv kdo je schopný si doma postavit skříň a zprovoznit další komponenty ve skříni, na složení světla nic není.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 08-03-2019 v 10:58 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 405


Zajámal by někoho z Vás LED pásek na pěstování? Objednal jsem větší množství proudových LED pásků osazených LED čipy Samsung LM281b+ v chromatičnosti 3000K (spíše květ) mají účinost někde kolem 160lm/w při maximálním zatížení (60w/m) má 126 LED čipů na metr

výhody těchto LED pásků pro pěstitele:
- můžeš udělat světlo obřích rozměrů - pouze tím rovnoměrně osvětlíš prostor.
- můžeš si z toho udělat dosvit z boku na spodní patra
- pásek se lepí do hliníových profilů - můžeš použít obyčejnej profil z železářství - prodává se na kila (v Brně cca 125kč za KG materiálu - nejlevnější chlazení)
- musíš ovšem použít proudový zdroj
- led pásek se stříhá a pájí, návody máme na youtube.
- maximální délka jedne linie by neměla být delší než jeden metr

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 08-03-2019 v 11:17 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 406

Podla tohto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=6i_Eh5TBB8U

Ak to teda spravne chapem, by som mohol u 2x QB (napr voltage : DC48.6-54. Max current : 2400mA )
Pouzit miesto HLG-240-c2100b tento HLG-240-54b a tym padom mohol mat zapnutu len 1x dosku a tu stmievat, podla potreby pripojit druhu QB.

Teda na jednom zdroji HLG-240-54b mat 2x QB a podla potreby jednu uplne odpojit.

Pre vysvetlenie ked je menej sadenic tak, zapnem len 1 dosku, ked je viac zapnem 2 a nemusim mat 2x zdroj HLG-120.

Dik

Old Post 12-03-2019 v 11:12 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozák
Nový Člen

Karma uživatele Kozák - 9% PěstitelskáKarma uživatele Kozák - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 407

Zdravím vás,
mám dotaz ohledně potenciometru, mám driver MEAN WELL IDLC-65-1050. Připojil jsem vše tak jak se má, včetně potenciometru, ale je s ním problém, nastavím ho aby světlo svítilo cca z 60%, pohonu s ním a ihned se zář změní, mám podezření že je potenciometr špatný. Měl s tím někdo jiný také problém?
Stačí když do něj lehce ťuknu prstem.

Děkuji předem za odpověď.

Old Post 15-03-2019 v 10:41 AM
Kozák je offline   Profil uživatele Kozák   Find more posts by Kozák   Foto galerie člena Kozák   Click here to Send Kozák a Private Message   Add Kozák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 408

citace:
Původní příspěvek od Kozák
Zdravím vás,
mám dotaz ohledně potenciometru, mám driver MEAN WELL IDLC-65-1050. Připojil jsem vše tak jak se má, včetně potenciometru, ale je s ním problém, nastavím ho aby světlo svítilo cca z 60%, pohonu s ním a ihned se zář změní, mám podezření že je potenciometr špatný. Měl s tím někdo jiný také problém?
Stačí když do něj lehce ťuknu prstem.

Děkuji předem za odpověď.


jakou má hodnotu potenciometr, a byl nový?

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 18-03-2019 v 20:54 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kozák
Nový Člen

Karma uživatele Kozák - 9% PěstitelskáKarma uživatele Kozák - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 409

To: Fruddy
Potenciometr má hodnotu 100k ohmů a je úplně nový. Zkusil jsem tam pro zkoušku dát trimmer stejné hodnoty a s ním je vše v pořádku, takže to určitě bylo tím. Děkuji.

Old Post 19-03-2019 v 08:19 AM
Kozák je offline   Profil uživatele Kozák   Find more posts by Kozák   Foto galerie člena Kozák   Click here to Send Kozák a Private Message   Add Kozák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 410


Zdravím. Chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti s led čipy 50w viz odkaz zde: https://m.aliexpress.com/item/32849...6A1554962802687 Jde mi o to zda by to bylo dobré kombinovat s 250w sodikovou výbojkou. Děkuji za odpověď. Omlouvám se. Jsem úplný nováček.

Old Post 11-04-2019 v 07:09 AM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 411

Pave.k77: skusal som tieto na predpest chilli ale potrebujes k tomu este aktivny chladic.

Zalezi jake watty kupis , ale za 3e zazraky necakaj, ked chces ledky aby si bol spokojny tak na toto a 250w vybojku sa vyprdni a kup si 2x QB panely

Old Post 11-04-2019 v 22:53 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pavel.k77
Stálý Člen

Karma uživatele Pavel.k77 - 56% PěstitelskáKarma uživatele Pavel.k77 - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2019
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 412

Psyweea: jj o aktivním chladiči vím. No použil bych 6 kusů po 50w a k tomu 250w sodík. Skříň 80 cm x 180 cm výška 200 cm.

Old Post 13-04-2019 v 12:11 PM
Pavel.k77 je offline   Profil uživatele Pavel.k77   Find more posts by Pavel.k77   Foto galerie člena Pavel.k77   Click here to Send Pavel.k77 a Private Message   Add Pavel.k77 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 413

6x50w - 300w + 250sodik...neviem ako to chces na tom 80x180 priestore rovnomerne rozlozit, sodik ti bude osvetlovat len len nejaku cast....

bud to chces risknut a svietit co vyjde z tych led po 3m a mozes byt sklamany

alebo investuj do QB panelu kus cca 1000-1500kc + adapter , na dlzku 180 by mali stacit 3-4 ks za sebou

Old Post 14-04-2019 v 20:28 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 414

psyweed - kde si videl QB za 1000-1500?

Old Post 15-04-2019 v 09:17 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 415

v CZ ma alucraft za 3k QB aj so zdrojom, ale starsie chipy LM561c (rozdiel par % vs LM301b)

Pripadne z ciny objednas , par 1-2ks sa asi neoplati ale ked uz 4 a viac tak to stoji za zvazenie, pripadne sa viaceri dohodnite

- panel samotny je lahucky a zalezi jaky typ kupis
- LM301B White 3000-5000k robia - cca 30-40usd
- LM301b White + RED 660nm Epistar - 35-40usd
- LM301b White + RED 660/730 Cree + UV - 45-50usd

- tazsie su tie chladice kazdy predajca ma nejaky iny (cena 8-15usd)
- zdroje MW maju tiez nejaku vahu, tie sa daju kupit aj tu , lenze celkom problem ze su dost vypredane vsade, napr hlg-480h-c2100b som v EU ani nenasiel, najblizsie dodavky tak maj/jun
- nezabudnut na postovne + dan/clo

Mesiac som daval dokopy info odtialko a potom hlavne zahranicne fora a dalsich par tyzdnov dohodoval s Cinancami kto co vlastne ma, jake chipy atd. Niekde to mam aj v Excely v tabulkach zosumarizovane, tak sa mozem podelit ak by bol zaujem. Pripadne poslem kde som bral

Old Post 17-04-2019 v 20:57 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PetrCZ_420
Nový Člen

Karma uživatele PetrCZ_420 - 66% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 5  

Nápad BESTVA Reflector Series 600W LED Grow Příspěvek č. 416

Zdravím, jedná se o můj první pěst,mám zakoupený komplet box 60x60X170 se vším všudy.
Mám vyhlédnutý Led panel: BESTVA Reflector Series 600W LED Grow .... myslíte že je to dobrá volba ?
Popř. jestli s ním má někdo dobré zkušenosti. Na netu ho celkem chválí.

PetrCZ_420

Old Post 23-04-2019 v 19:35 PM
PetrCZ_420 je offline   Profil uživatele PetrCZ_420   Find more posts by PetrCZ_420   Foto galerie člena PetrCZ_420   Click here to Send PetrCZ_420 a Private Message   Add PetrCZ_420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:20 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 24 25 26 27 28 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3171390 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív