Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Původní příspěvek od Krteček1 Vero 29 ve vyse zminovanych parametrech koupis v ceskem eshopu za 1000 kc
Za 1000,- vím, není to moc peněz, ale hledám levnější variantu. 2*250 vero 18
2*260 zdroj
1* 40 poštovné
A jsem na 1060,- a nemusím řešit optiku či jiné věci abych napálil vršky květiny. Nebo se pletu?
Chlazení bude na tomto: https://bit.ly/2RvbVsA
Mám sice starší typ, ale přidělal jsem k tomu pc větrák na bok a spodní část je zarovnáná. Myslím si, že se tam dva čipy uchladí. Při nejhorším mám několik dalších jednotlivých cpu chladičů.
Po tom zdroji se podívám.
Preto som to sem smeroval rozmyslam o prechode na led ale zasa niesom zrucny nato to poskladat sam. Tak som len chcel vediet nazor na ten uz postaveny set co som sem postol
Původní příspěvek od Daemonhide Preto som to sem smeroval rozmyslam o prechode na led ale zasa niesom zrucny nato to poskladat sam. Tak som len chcel vediet nazor na ten uz postaveny set co som sem postol
Pouziva jen 4 cipy na 600w tim obrovsky klesa ucinnost...150w na cip je moc... kdyz budes mit svetlo kde je tech cipu 2x vic tak bude stacit 400-500w... nepouziva deepred.. stoji to fakt hodne... urcite na netu najdes lepsi produkty za lepsi cenu...
ked si porovnas Alucraft vs Ledideal vs Frynk - pozri si pocet chipov a cenu za cely set a ako pisal Frynk chybaju tam tie Cervene chipy.
---
btw ludia co tie LED pasy , ktore vybrat? chcem to na sadenice, 120x60 pre 2 az 3 poschodia a davat tam chipy na taky priestor bude drahe, pouzijem to len pred sezonou na sadenice
K těm deep red: Nenašel jsem nikde jednoznačnou odpověď, zda jsou skutečně potrěba. Třeba na riu.com je několik porovnání pěstů pod Vero 29 3000k 90cri vs 80cri, a vždy byl vyší výnos pod 90cri, i když se to o dost více "táhlo" a to zkoušeli sativy, indiky a všechno možné. 90cri má o dost více červené než 80 cri. Viz datasheet od Bridgeluxu. Jedinou výhodu 80 cri vidím v boxech s nízkým stropem. Frynk zvolil možnost 80cri + přidává ještě extra deep red čipy. Což je zajímavé, ale rád bych někde našel zda to dělá lepší výnos/w než kdyby použil pouze 90cri a nic k tomu. Pokud někde takové porovnání je, dejte sem prosím link.
Ať to roste!
Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!
Původní příspěvek od Krteček1 K těm deep red: Nenašel jsem nikde jednoznačnou odpověď, zda jsou skutečně potrěba. Třeba na riu.com je několik porovnání pěstů pod Vero 29 3000k 90cri vs 80cri, a vždy byl vyší výnos pod 90cri, i když se to o dost více "táhlo" a to zkoušeli sativy, indiky a všechno možné. 90cri má o dost více červené než 80 cri. Viz datasheet od Bridgeluxu. Jedinou výhodu 80 cri vidím v boxech s nízkým stropem. Frynk zvolil možnost 80cri + přidává ještě extra deep red čipy. Což je zajímavé, ale rád bych někde našel zda to dělá lepší výnos/w než kdyby použil pouze 90cri a nic k tomu. Pokud někde takové porovnání je, dejte sem prosím link.
Ať to roste!
Co se tyka deepred tzn červené barvy s vlnovou delkou 660nm tak to je nejúčinější barva pro fotosyntezu. Čim víc jí danný světelný zdroj produkuje, tím je účinnější. Jednoduše řečeno, při stejné spotřebě světla dodá rostlině víc energie. Teoreticky by pak světlo složený čistě z deepred mělo být nejúčinnější pro pěstování, ale není tomu tak, většina těch světel, kde je pouze modrá a červená barva nefungují dobře, Fotosysntéza je složitý proces a využívá široké spektrum světla a díky tomu jsou čipy s bílým světlem lepší než kombinace jen modrého a červeného. Nicméně pro co nejlepší, respektivě nejúčinnější světlo je nejlepší kombinace bílého světla v kombinaci s deep red. Vše je pak ještě ovlivněo proudy, na který jsou daný čipy provozovány. Pokud někdo totiž ždímá z těch malých červených diod 70% výkon, tak ve finále je na tom ještě hůř, než kdyby svítil jen např 3000k 90 cri... vše se musí provozovat na správný výkon aby to mělo smysl a užitek.
Jestli jsou deepred potřeba ? Ne nejsou. Ledky jsou kvalitní i tak. Ale s nimi je to zase o kousek lepší a posouvají světlo blíže k co nejlepšímu světelnému zdroji.
Rozdíl mezi světly s deepred a bez deepred tak nebude a a ani nemůže být nijak zásadní co se týka vzhledu palic. (Všechny čipy jak 80cri nebo 90cri, 3000k nebo 5000k produkuji tuto vlnovou délku, jen každý v jiném množství) Rozdil bude hlavně v účinosti světla. tzn za méně energie více palic.
Každopádně vlnová délka 660nm (deepred) ovlivňuje taky phytochromy v rostlině, což jsou fotoreceptory, který řídí další velice důležitý procesy v rostlině...dál už je to celkem složitější a nemá cenu se teď o tom bavit.
To proč se to pod 90cri více táhne, je zase dáno vetším množstvím farred. které proniká lépe skrz listy a kytky na něj reagují růstem do výšky. Pak jsou tady různé poměry mezi farred a deepred a spousta dalších faktoru, nicméně právě dodáním do světla více deepred se víc dostane i ke spodnějším patrům a způsobuje kratší mezery mezi patry. (Pokud se někdo podívá na pěsty pod "růžovými" ledkami (modra a cervena), tak nejspíš uvidí ve většině pěstů velice komapktní kytky který se skoro vůbec netáhnou..) Tam to je hodně dáno právě úplnou absencí farred.
Jinak k těm grafům co si poslal... je to graf RELATIVE SPECTRAL POWER DISTRIBUTION a evidentně nevíš co to znamená. V tomhle grafu jsou sice 4 křivky, ale to neznamená, že se dají mezi sebou porovnávat. Ten graf ukazuje u každé barvy (tzn 3000k 4000k 5000k atd) poměr jednotlivých vlnových délek ke špičkové vlnové délce, tzn. té, která má nejvyší hodnotu tzn 100%
Skutečné porovnání jednotlvých křivek mezi sebou podle výkonu toziž vypadá úplně jinak