Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Zkusil jsem v rychlosti sepsat pár takových doporučení nováčkům, jak správně přispívat do galerie. Možná, tam pár důležitých věcí chybí, ale to hlavní tam snad je.
Jak by mělo ideálně vypadat téma v galerii?
Pokud s náma chcete sdílet průběh svého pěstování, je potřeba dodržet několik zásad.
1.) Vybrat vhodnou sekci v galerii.
Outdoor, balkón a skleníkové deníčky patří do Fotogalerie pod Sluncem.
Pro deníčky pěstování indoor od 250W výše slouží sekce Fotogalerie Indoor
Pro indoor do 250W slouží sekce Mikropěstování, která je zatím nešikovně umístěna mimo galerii.
Vyvarujte se zakládání takovýchto deníčků kdekoliv jinde (do Indoor pěstování to opravdu nepatří!). Krom toho, že narušíte strukturu fóra by jste se připravili o možnost přiložit k příspěvku více fotografií.
2.) Správně pojmenovat téma.
Ačkoliv vás zřejmě nikdo zřejmě kárat za název toho deníčku nebude, je velice užitečné, ten topik nějak smysluplně pojmenovat. Kromě nějakého identifikačního jména je dobré, když se člověk z názvu dozví pokud to jde třeba i watáž, odrůdu, médium či styl pěstování. Samozřejmě název topiku nemůže být moc dlouhý a rozhodně by jste tam měli psát jenom část výše zmiňovaných věcí. Pište tam to, co si myslíte, že je na vašem pěstování zajímavé, či důležité.
3.) Představení skříně/políčka.
Na začátku každého topicu by měl být úvod - představení, ve kterém jsou napsány všechny důležité informace co jsou pro nás jako pozorovatele důležité či zajímavé. U indooru je to například: odrůda, rozměry skříne, teplota u vršků, vlhkost, použitá hnojiva, velikost květináčů, použitý systém, počet ventilátorů, výkon ventilátorů, atd.
4.) Struktura příspěvků
Pokud chcete k příspěvku přiložit fotografie rostlin co pěstujete indoor, je velice důležité na začátku příspěvku uvést v jakém dni růstu/květu jsou ty rostliny foceny.
Pokud měříte u rostlin vstupní, či výstupní PH, nebo EC, je dobré tyto hodnoty uvést. To samé platí i o teplotě, a vlhkosti.
Používejte odstavce, neni nic horšího než číst jeden dlouhý odstavec.
5.) Závěr, smokereport
Bývá dobrým zvykem kytky před sklizní ještě pořádně vyfotit. Po nasušení a následné ochutnávce nám můžete prozradit, kolik toho bylo, jak to chutnalo, jaké to mělo účinky a nějak celý pěst zhodnotit.
"MyNameStichův průvodce problémy s výživou rostlin" ve faqu - druhá fotka rostliny názor nedostatku dusíku - ta kytka je v pokročilym květu takže už to spíš souvisí s flushingem a tahle fotka jakoby ukazuje že je to špatně ale naopak, pokud se jedná o flushing je dobrý aby se energie ztrácela a ne hromadila. kdo chce kouřit dusík ? já ne
taky bych tam upravil v "Co je flushing a jak funguje?" to že flushing u hlíny závisí taky na tom jak je hlína zasolená moc a jak se zalívá (pokud se prolejvá hodně je to lepší)...takže údaj 10-14 dní bych změnil klidně i na 10-20 (u outdooru až 30dní )
"Rostlinné živiny"
"DREVENY POPEL - Obsahuje male mnozství draslíku" malé nevim ale prý toho má celkem dost. a mimoto taky trochu kalcia obsahuje a provzdušnuje půdu...celkově by se tam dalo přidat něco takýho klidně
wormhumus - a ted info
rohoska - 14%N (z konských kopyt a tak; rozpouští se středně pomalu) tzn cca 4-5 měsíce když se to nadrolí najemno může to být rychlejší. imho důležitá informace aby se nenacpala hlína v létě a v době kdy by měl flushing probíhat tak by tam byla nahromaděná energie a prvky dost
čiwě asi sem moc náročnej toho nechám že se snažim
No s tema zmrznutyma petkama bych to nevidel tak růžove-to že to teplotu sníží je bez diskuze.Ale menit to tak,aby roztok mel pořád stálou(nížší) teplotu je skoro nemožny. U cirkulačních bubláků už by to melo dobrej smysl,bo hlídat teplotu v hlavním(velkym) rezervoaru už jde líp než v x např.10l bublerech.
Kořenům(kytkám) ty teplotní výkyvy nedelají vůbec dobře.Nejednoduší je proste bublák v léte nejet,pokud není možnost dodžet stálou teplotu.
Ve faq je slušnej návod na drip,ale nedalo by se upravit že do centrálního rozvodu se nasazují přípojky na kapilary a na ne teprve kapilary? Už sem tady zažil lidi co napojovali podle toho návodu zbytečne kapiláru bez přípojky do hlavní trubky a pak se diví že jim to teče,že musí silikonovat apod.
Je tady dost šikovných homemade nízkotlakych aerošek-proč je tam jen jeden link na thread kterej toho moc neřekne? Dost lidí to tady melo slušne popsany včetne použitých komponentů a stavby.
Proč nejsou v threadech v zahradnickym bazaru jasne uvedeny nabizeny geny? Tohle akorát nahrává všeljakym ořezávačům,kteří se potřebují natajno zbavit zamatkovanyho řeziva...
Informace čím se to hnojí je pekná,ale uplne nahovno.
Původní příspěvek od Machoman Proč nejsou v threadech v zahradnickym bazaru jasne uvedeny nabizeny geny? Tohle akorát nahrává všeljakym ořezávačům,kteří se potřebují natajno zbavit zamatkovanyho řeziva...
Informace čím se to hnojí je pekná,ale uplne nahovno.
...dobrý nápad , pryč s ořezávači ...uz se na tom pracuje ...
Budu vypadat nesrdickove a systemove, ale stalo by za to stvorit sablonu JAK TO MA VYPADAT - tu schvalit a viditelne vyvesit a co se tyka klonu proste neschvalovat nic jinyho a ENDE.
... jsem rozhodne pro to nejak sjednotit.
Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.