Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » EC se nezvyšuje??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 17

No malicko, mam to klasicky PH minus bloom od AH:

http://www.growshop.cz/katalog/deta...inus-na-kvet-1l

To vždy staci par kapek...

Kdyby se to zvedlo o trosku, dobra...nerikam nic, ale takhle? Jsem z toho blazen. To mereni jsem delal bez hnojek, jen pro to, abych zjistil, cim to muze byt. Pak jsem pridal hnojky a zvedlo se to z 1,700 na 1,740...coz beru. Ale daval jsem malo hnojek. Co když budu prisolovat, pak se lehce dostanu přes 2,0 EC a to uz je pro me nemeritelny. Ale hlavni problém bude nekde jinde, to PH minus nemůže to EC zvedat o tolik...to s tebou souhlasim.

citace:
Původní příspěvek od Efendy
Ph minus take zveda ec o 1,35 je ale dost kolik jsi tam toho lil? Jinak nejdřív hnojky pak upravovat EC

Old Post 21-10-2015 v 09:57 AM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krobak
Stálý Člen

Karma uživatele krobak - 99% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 607  

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od Efendy
Ph minus take zveda ec o 1,35 je ale dost kolik jsi tam toho lil? Jinak nejdřív hnojky pak upravovat EC

To je dost, mne nedávno ušla ruka s kyselinou dusičnou. Narval som do 50l pripravenej vody pH6,3 ec 2,5 s hnojkami, 10ml kyseliny. Ec sa pohlo minimálne cca 0,1 a pH kleslo z 6,3 na 3,0 v 50 litroch.

Old Post 21-10-2015 v 09:58 AM
krobak je offline   Profil uživatele krobak   Find more posts by krobak   Foto galerie člena krobak   Click here to Send krobak a Private Message   Add krobak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Pohodička Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od krobak

To je dost, mne nedávno ušla ruka s kyselinou dusičnou. Narval som do 50l pripravenej vody pH6,3 ec 2,5 s hnojkami, 10ml kyseliny. Ec sa pohlo minimálne cca 0,1 a pH kleslo z 6,3 na 3,0 v 50 litroch.


No tak to je podle me uplne normalni...ale to co se deje u me, rozhodne ne

Old Post 21-10-2015 v 10:53 AM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krobak
Stálý Člen

Karma uživatele krobak - 99% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 607  

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od pankytka


No tak to je podle me uplne normalni...ale to co se deje u me, rozhodne ne

Vyskúšaj kyselinu. Vydrží dlho, moc jej tam nejde, slušne drží pH a je za pár šupov. Opatrnejší musíš byť akurát pri manipulácií s ňou. Tie pH up/down-y som zatiaľ nemal, prišlo mi to zbytočne drahé, tak neviem porovnať.

Old Post 21-10-2015 v 11:03 AM
krobak je offline   Profil uživatele krobak   Find more posts by krobak   Foto galerie člena krobak   Click here to Send krobak a Private Message   Add krobak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od krobak

Vyskúšaj kyselinu. Vydrží dlho, moc jej tam nejde, slušne drží pH a je za pár šupov. Opatrnejší musíš byť akurát pri manipulácií s ňou. Tie pH up/down-y som zatiaľ nemal, prišlo mi to zbytočne drahé, tak neviem porovnať.


Děkuju za radu, ale bohužel si myslím, že to nebude to správné řešení. Kdyby PH minus takhle navyšovala hodnotu EC, tak by to byla všeobecně známá věc a jak se zdá, tak to není. Problém musí být někde jinde. Největší podezření mám na ten EC měřák. Ale...předevčírem jsem ho zkalibroval...když ho vyndám na vzduch, tak ukazuje hodnotu 0 a u čisté vody 0,35 EC...což mi sedí. Když jsem do té čisté vody dolil PH minus, tak se to zvedlo o hodně..zkrátka jak už jsem psal. Nedokážu si to vysvětlit :/

Old Post 21-10-2015 v 12:37 PM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 22

PH - je kyselina. Na rust se pouziva dusicna na kvet fosforova. Jinak presne tuhle kyselinu mam doma a funguje vytecne. Nemam s ni problem. Ve flasce tedy problem nebude. EC mi nezveda. Hele nemas v tom treba jinej obsah? Nejakym omylem? Jako treba ze bys tam mel misto toho slozku A od AH? Zkus vzit nejakou latku na tu ta kyselina funguje dobre a pokapej to. Jestli se rozmrda vypada to trosku jako spalene tak je to kyselina a je treba resit dal.

Kvalita predevsim!

Old Post 21-10-2015 v 14:51 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DOCtom
Stálý Člen

Karma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% PěstitelskáKarma uživatele DOCtom - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 196  

Příspěvek č. 23

.

Old Post 21-10-2015 v 17:32 PM
DOCtom je offline   Profil uživatele DOCtom   Find more posts by DOCtom   Foto galerie člena DOCtom   Click here to Send DOCtom a Private Message   Add DOCtom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 24

citace:
Původní příspěvek od MocnyOkurek
PH - je kyselina. Na rust se pouziva dusicna na kvet fosforova. Jinak presne tuhle kyselinu mam doma a funguje vytecne. Nemam s ni problem. Ve flasce tedy problem nebude. EC mi nezveda. Hele nemas v tom treba jinej obsah? Nejakym omylem? Jako treba ze bys tam mel misto toho slozku A od AH? Zkus vzit nejakou latku na tu ta kyselina funguje dobre a pokapej to. Jestli se rozmrda vypada to trosku jako spalene tak je to kyselina a je treba resit dal.


Ahoj, stoprocentne v tom není nic jiného. Jak jsem to koupil, tak to mam celou dobu a taky jsem s tim nemel nikdy zadny problém, az ted. Proto si myslim, ze to bude EC měřákem. Ale psal mi Mard, tak vyzkousim jeho radu a uvidíme O vikendu si vezmu odstátou vodu (asi litr) a zmerim EC a PH. Pak tam pridam hnojky, adekvatni množství vody, znovu zmerim. A pak pridam PH minus, abych dosahl hodnoty 5,5 PH (vodu mam 7) a zmerim to znovu. To same udelam s octem, jak mi psal Mard. No a uvidíme. Ve finále zjistim, ze to zase byla naka blbost, jak to tak uz většinou byva

Old Post 22-10-2015 v 08:15 AM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 25

Tak drzim palce sem zvedavy co s tebe vypadne

Kvalita predevsim!

Old Post 22-10-2015 v 09:14 AM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pankytka
Stálý Člen

Karma uživatele pankytka - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 164 

Příspěvek č. 26

Zdravim chlapi a omlouvam se za zdrzeni

Meril jsem pouze za pouziti PH-, které mam, jinou kyselinu jsem uz nezkousel. Mixovano v 5l vody a pridane věci byly pridany v odpovídajícím množství dle navodu výrobce.

Vysledky:
1) Odstata voda - EC: 0,352; PH:7,46
2) Pridan korenak - EC: 0,352; PH: 7,33
3) AH složka č.1 - EC: 0,582; PH: 7,31
4) AH složka č.2 - EC: 0,731; PH: 6,98
5) AH složka č.1 - EC: 0,990; PH: 6,80
6) Srovnano PH - EC: 1,044; PH: 5,68

Tedy da se rict, ze výsledky nejsou nijak prapodivne, alespoň me prijde vse normalni.

A nyní prichazi asi jadro problemu...stava se mi, ze PH netrefim presne a pak ho dorovnavam zase zpetne. Tj. prezenu minusku
a pak dodavam plus, který mi třeba taky trochu utece a tak dam zase minus. Pokud bych byl opatrnejsi, tak i toto by se dalo celkem
eliminovat...nicmene podivejte na zmeny EC, za posledních par dni (diky srovnavani PH, zadne hnojky ani doplňky):

Day1 : PH 5,74; EC 0,986 - tak si rikam papaj, vzaly si (oproti poslednímu mereni). Lehce jsem tedy dokapnul PH minus
D2: PH 5,26; EC 1,100...lehce jsem tedy pridal PH PLUS
D3: PH 6,50; EC 1,144...opetovny problém s tim, ze PH se ustali az po hodne hodinách, pridal jsem tedy PH MINUS a ihned zmeril
D3 podruhé: PH 5,54; EC: 1,178

Tady už je víceméně zřejmé, že PH MINUS (a možná i PLUS) mi značně zvedá hodnotu EC. A dnes jsem na foru videl
borce, kterej psal, ze mu umiraj prcci..a někdo mu psal chyby a psal mu, ze jedna z nich je, ze pouziva PH MINUS BLOOM?
A to same delam ja! Vymrvil jsem něco? Copak jsou i rozlicne druhy PH MINUS na kvet a na rust??

Dekuji za Vase reakce...Vas greenhorn

Old Post 01-11-2015 v 14:34 PM
pankytka je offline   Profil uživatele pankytka   Find more posts by pankytka   Foto galerie člena pankytka   Click here to Send pankytka a Private Message   Add pankytka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jointza
Stálý Člen

Karma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% PěstitelskáKarma uživatele Jointza - 88% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 313  

Příspěvek č. 27

Je to jak píšeš. Máš ph mínus/plus grow i bloom. Pokud přeženeš úpravu ph tak se roztok vždy ředí vodou a né opačým ph. Seženeš i slabší roztoky na úpravu ph. Hodí se hlavně na upravu menšího množství roztoku.

In Ctrl+C, Ctrl+V we trust
Zensation / soil Bush as fuck seed mix Matkárna Jack Cheddar / Amazon
Thc Bomb / Amazon
Fotogalerie


V České republice je 15000 registrovaných jediů a 3000 muslimů. Tzn. že na jednoho muslima připadá pět jediů. Můžeme být v klidu

Naposledy upravil Jointza 01-11-2015 v 18:52 PM

Old Post 01-11-2015 v 16:28 PM
Jointza je offline   Profil uživatele Jointza   Find more posts by Jointza   Foto galerie člena Jointza   Click here to Send Jointza a Private Message   Add Jointza to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Jointza! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minimal
Nový Člen

Karma uživatele minimal - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 28

Zdar chlapci a devcatka.. Hele nwm esi to tady jeste bezi ale problem muze byt v tom ze kdyz se lejou ph minus a ph plus tak de fakto dochazi k neutralizaci a jak vsichni zname jeste ze zakladky z chemie, pri neutralizaci vznika voda a sul.. ;-)

Old Post 10-03-2016 v 08:28 AM
minimal je offline   Profil uživatele minimal   Find more posts by minimal   Foto galerie člena minimal   Click here to Send minimal a Private Message   Add minimal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 29

Taky mi to dělá problém.Jedu prvně NFT , Ph mám 5,9 a EC 2,2.Mám měřák od milwaukee ten ukazuje 100x a na měřáku je hodnota 22,tj 2200 mikrosekund/cm2. Měřím v kalvasu 45 L. Jakmile si vodu s kalfasu dám do kelímku ,tak mám něměřeno 19 tj 1,9.
Udělal jsem možná chybu,že jsem položil už zakořeněné prcky v rockwolu na vanu a hned jsem začal hnojit (Plangron hydro A a hydro B).Dal jsem kořenový stimulátor a zůstává mi na vaně takový hnědý povlak.Měl jsem dat 1ml na 1L a dal jsem je 0,5 na litr.To EC by mělo být nišší,ale jakmile přiliji vodu tak se mi zvýší PH ,tak dam PH- a zase se mi zvýší EC.Začarovaný kruh.Uvidíme co na to holky.Jinač dva dny už jsou holky na vaně a kořeny se pohnuly tak o cenťák.Není to málo?

Old Post 10-03-2016 v 09:06 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minimal
Nový Člen

Karma uživatele minimal - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 30

Ja.jedu ntf taky prvne a posledni dva tydny jen ctu a ctu.. Ty prvni dva tri dny se mi to taky moc nehejbalo, zalival jsem ze zacatku jen 6x za den po 5minutach, ec jsem mel 0,43 a po tydnu spadlo na 0,37 což se taky projevilo na listech bo rezave fleky ktere byli upe suche.. Ale, zatim co jsem vypozoroval je lepsi si nalit do nejake nadoby v mem pripade 20L vodu, nechat den odstat, nacpat hnojky podle tabulky, upravit ph a nechat probublavat vzduchovacim kamenem, na druhy den jedte krapet ph stoupne, znova srazim a necham odstat, no a pak uz s tim moc nehejbam, neni treba.. Pokud je ph moc nizke tak doleju jen odstatou vodu a je to ok.. Ale jak rikam, jedu taky prvne tak se spis ucim.. ;-)

Old Post 10-03-2016 v 09:21 AM
minimal je offline   Profil uživatele minimal   Find more posts by minimal   Foto galerie člena minimal   Click here to Send minimal a Private Message   Add minimal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
minimal
Nový Člen

Karma uživatele minimal - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 31

Jo a nekde jsem tady cetl ze ty kalfasy jsou z reciklatu a ze se z toho muze uvolnovat.nejakej bordel.. Ale nevim jak az moc je to fakt pac jsem si radsi koupil nomane gro tank, chtel jsem puvodne vyrabet ale kdyz jsem si na.netu spocital kolipa.bych dal za komponents tak to vyslo zhruba na stejno.. A 1500 za komplet neni zas tolik myslim..

Old Post 10-03-2016 v 09:25 AM
minimal je offline   Profil uživatele minimal   Find more posts by minimal   Foto galerie člena minimal   Click here to Send minimal a Private Message   Add minimal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3636980 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív