Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Sušení v silikagelu kompletní návod spolu s obrázky "Jak na to"
Silikagel je chemická sloučenina, která absorbuje vlhkost. Suchá má tvar jemných bílých krystalků, jež postupně mění barvu dorůžova, jak vsakují vlhkost.
Krystalky můžete používat opakovaně, ale musíte je po každém použití usušit v teplé troubě a skladovat ve vzduchotěsné nádobě.
Rostliny usušené v silikagelu zachovávají
tvar i barvu. Hodí se k tomu například růže, cínie, sasanky, máky, chryzantémy, gerbery a zvonky zahradní.
Do jedné nádoby se silikagelem můžeme dát pouze květiny stejného nebo podobného druhu, které uschnou ve stejnou dobu.
1.
Na dno umělohmotné vzduchotěsné nádoby dejte dvoucentimetrovou vrstvu silikagelu.
2.
Prohlédněte si tvar a objem květin a rozhodněte se, jakou polohu zvolíte. Některé květiny schnou lépe, když mají květy nahoru, některé s květy dolů, jiné položené na stranu. Chcete-li uchovat celé květenství (například stračky), které by váha gelu pravděpodobně rozmačkala, podepřete je zespodu nastřiženými kousky tvrdého papíru.
3.
Malou lopatičkou opatrně posypejte každý kvítek krystalky gelu. Okvětní lístky přitom oddělujte, abyste měli jistotu, že je celý povrch dokonale pokrytý. Malým štětečkem zasunujte krystalky mezi všechny okvětní lístky.
4.
Až budete mít květy zcela zakryté silikagelem, zavřete nádobu a uložte ji.
5.
Po dvou dnech opatrně odstraňte tolik gelu, abyste odkryli špičky jednoho nebo dvou kvítků. Jestliže jsou okvětní lístky na dotek jako papír, okamžitě je vyndejte z gelu, jinak příliš vyschnou a budou příliš křehké. Pokud jsou okvětní lístky stále ještě měkké, počkejte další den nebo dva, potom je znovu zkontrolujte.
6.
Jsou-li okvětní lístky suché, ale kalich ještě ne, setřete nebo oprašte silikagel ze suchých okvětních lístků a kalich nechte zakrytý. Květinu zkontrolujte opět po jednom nebo dvou dnech, a bude-li celý kalich suchý, můžete květinu vyndat.
7.
Když jsou rostliny suché, vyndejte je ze silikagelu a oprašte z nich opatrně gel; zkontrolujte, aby nikde nezůstaly žádné zbytky. Pokud s květinami nebudete ihned pracovat, uskladněte je ve vzduchotěsné nádobě.
máš to pěkný ale nevyužitej prostor hodně dal bych tam scrog.) jinak proč zastřiháváš ty špičky listu vím že když sem si kupoval řízky z vídně tak tam byli taky pozastřihaný špičky listu je to kvuly prosvícení nebo nákej jinej vliv.??
Původní příspěvek od plyn máš to pěkný ale nevyužitej prostor hodně dal bych tam scrog.) jinak proč zastřiháváš ty špičky listu vím že když sem si kupoval řízky z vídně tak tam byli taky pozastřihaný špičky listu je to kvuly prosvícení nebo nákej jinej vliv.??
Přesně jde o to, že se kytka brání a trochu se "zasekne" , taky hlavně kvůli světlu,protože tam bude SCROG síť stejně jako v 1. kole :-)
White Widow - růst a větvení za pomocí metody Toping společně s low stress tréningem na "hlavních" větvých se zatím jevý jako nejlepší způsob pro můj boxík, ale nebudu dělat ukvapené závěry.
Blue Cheese - zde jsem použil Supercroping na hlavní větvi a poté Low Stress tréningem roztahal po květníku :-) Má ze všech nejbohatší větvící strukturu... a nejvíc pije , žíznivec jeden.