Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Připojení předřadníku do výbojky a UFA do elektriky :X
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 17

Ano barvy drátů je daná normou,ale jak si jistě všimneš ten kabel má 2x černý drát
Takže který je fáze jasné není.
Výbojka bude svítit i když dáš L na závit objímky (špatně zapojeno) tím pádem tvá metoda pokus omyl je špatně..
potom se může stát že ho to při neopatrné výměně výbojky zraní apod..

Takže bych řekl že bez měření to nejde správně zapojit.

Pokud ovšem ty černé dráty nejsou nějak popsané,to z fotky nepoznám

Old Post 01-05-2013 v 08:45 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 18

no dobře, zbavil jsem se toho kroužku, ale ten kábl je pořád moc velký a nevleze se tam :/ ... je větší než ten hnědej a modrej :/

Old Post 01-05-2013 v 11:12 AM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od Konec
Ano barvy drátů je daná normou,ale jak si jistě všimneš ten kabel má 2x černý drát
Takže který je fáze jasné není.
Výbojka bude svítit i když dáš L na závit objímky (špatně zapojeno) tím pádem tvá metoda pokus omyl je špatně..
potom se může stát že ho to při neopatrné výměně výbojky zraní apod..

Takže bych řekl že bez měření to nejde správně zapojit.

Pokud ovšem ty černé dráty nejsou nějak popsané,to z fotky nepoznám

no samozřejmě, protože od předřadníku k výbojce už to má označení LR a LA kdy LR je na střed a LA na závit, takže že jsi tady zvyklý používat hnědej a modrej je v podstatě špatně. Ale to všechno asi víš, proto nechápu co máš za problém. Akorát tady začínajícímu elektrikáři motáš hlavu. Prostě to nemá možnost proměřit, popsané to je, takže jen překontroluje podle threadu o zapojení předřadníku jestli je to správně a jede, maximálně bude vyměnovat výbojku při vypnutém předřadníku jako všichni a ne jak magor.O tom pokusu a omylu jsem psal jelikož nevím jestli se rozsvítí i u elektronického předřadníku. Fakt nechápu proč je kolem toho tolik příspěvků.Jsi posthunter nebo co?

citace:
Původní příspěvek od Konec
fajn rada,jenže on neví co je L a co N
Já jsem elektrikář a taky to nevím

kolik ti je? kroutíš prvák nebo co?

citace:
Původní příspěvek od inhaleDAsmoke
no dobře, zbavil jsem se toho kroužku, ale ten kábl je pořád moc velký a nevleze se tam :/ ... je větší než ten hnědej a modrej :/

hm divný, nenechal jsi tam ten plech?

Naposledy upravil Madmax 01-05-2013 v 13:16 PM

Old Post 01-05-2013 v 13:01 PM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 20

ten plech můžu dát pryč? tedy, ty drátky můžou jít jen tak do té čokolády či jak se tomu říká :X
http://www.freeimagehosting.net/9aaor
tu jde vidět, že je to trochu větší... že se to tam nevleze :/

Old Post 01-05-2013 v 14:46 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 21

díval ses vůbec na tu fotku kterou posílal jako první_?
Je ti z té fotky jasné co je L a co N
nebo jak píšeš co je LR a LA _? poznáš třeba u té koncovky co se do toho strká kde je fáze a kde nula_? Omlouvám se ale já ne.

Správné zapojení má svůj důvod. Bezpečnost apod...


chtěl jsem to raději ukončit už předtím proto jsem mu psal ať to radši svěří někomu kdo o tom aspoň něco trochu ví.

týpek co neví jak funguje průchodka na kabel a ty ho nazveš
"začínají elektrikář "


Je mi to fakt jedno,chtěl jsem mu dát pouze dobrou radu,když jsem zjistil že vůbec nemá ponětí o co jde,dal jsem mu další radu..

U mě doma to není,já to nezapojoval ...Případná rizika si nese on sám

Naposledy upravil 01-05-2013 v 14:58 PM

Old Post 01-05-2013 v 14:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 22

edit. konec, ty víš co s tím? :X

Old Post 01-05-2013 v 14:49 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od inhaleDAsmoke
ten plech můžu dát pryč? tedy, ty drátky můžou jít jen tak do té čokolády či jak se tomu říká :X
http://www.freeimagehosting.net/9aaor
tu jde vidět, že je to trochu větší... že se to tam nevleze :/

Ten větrák je plastovej že? V tom případě neřeš zeleno-žlutej, prostě ho uštípni a hotovo, bude to fungovat.
Otázka pro všechny: myslíte si, že má vliv na funkci(bezpečnostní funkce je jasná), když prohodím přívody k lampě(LR-LA)?
Já si myslím, že ne, protože ten hořák má dva vývody a vypadá symetricky, ale nemám to podložené, je to jen má doměnka.

Old Post 01-05-2013 v 16:44 PM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 24

tak dík prostě jsem kus uštípnul, konečky drátků jsem zatočil a píchnul to dovnitř, jede to, točí se to na správnou stranu

dík!!!!!!!!!!!!!!!)))

Old Post 01-05-2013 v 17:24 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inhaleDAsmoke
Nový Člen

Karma uživatele inhaleDAsmoke - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 25

no tak do tydne kdyžtak počekujte sekci indoor pěstování fotky to už pojedu =)
díky všem, co pomohli, nepomohli či tu jen prostě byli

ještě jednou dík a čaooo !!! :>

Old Post 01-05-2013 v 17:57 PM
inhaleDAsmoke je offline   Profil uživatele inhaleDAsmoke   Find more posts by inhaleDAsmoke   Foto galerie člena inhaleDAsmoke   Click here to Send inhaleDAsmoke a Private Message   Add inhaleDAsmoke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3350280 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív