Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Prolití-odsolení, ale jak?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 17

Já vím, ale bojím se, že když zase začnu hnojit, začnou mi flekatět listy. Radši zkusím parkrát zalejt jen s tímto a pak přidat hnojku.

Old Post 01-04-2013 v 18:55 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 18

Nikde neuvádíš, jaký používáš substrát(nebo jsem to přehlédnul). Jestli nějáký extra nahnojený, tak s těma hnojivama asi vážně opatrně. Pokud se jedná o "hladový" substrát, tak pak nechápu přehnojení poloviční dávkou organického hnojiva. Podle mě to prostě přehnojený nebylo.

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 01-04-2013 v 20:04 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 19

Upřímně si/se musím přiznat, že na úplným začátku sem si to pěstování představoval jak hurvajz válku, takže sem vše dolaďoval víceméně za pochodu. Substrát tedy naprosto obyč z květinky na pokojovky.
Hnojit sem začal zhruba od třetího týdne. To přehnojení sem tak nějak vydedukoval-hnojím, hnojím, nastane problém. Proleju-dál se to nešíří. Hnojím dál-problém je zpět. Voda ze studny, PH od samýho začátku stejný, postřik proti plísni, prostě nic kromě přehnojení mě nenapadá.

//edit-ještě mě napadlo, jestli je v tomhle čase, 3 týdny po přenutí možný kytky přesadit-vyplavit hlínu a dát do novýho kvalitního substrátu. Podle mě už ne, ale zeptám se, třebas budu za blba. Výměnou substrátu by se možná mnohé vysvětlilo.

Naposledy upravil klokodon 01-04-2013 v 20:34 PM

Old Post 01-04-2013 v 20:16 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 20

A tam možná bude ten problém...Na pokojovky bývá ta hlína předhnojená až na 7 týdnů. Navíc sem zrovna dneska koukal na pytel při nákupu rostlinstva na zahradu a cpou do toho Kristalon. Takže pravda byla asi vážně v tom přehnojení. Jinak máš rostliny krásný..

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 01-04-2013 v 20:33 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 21

Dík za pochvalu.
Zkusím 1-2 zálivky bez hnojky, pak poloviční množství a uvidím, co to udělá. Prolejvat se mi to už nechce, ta hlína se mi po tom prolití zdá dost slehlá->edit v mým předchozím příspěvku.

Old Post 01-04-2013 v 20:39 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 22

Teď už rozhodně nepřesazuj. Kořeny už skoro vůbec nerostou. Ta hlína není nepoužitelná jen je potřeba si hlídat, jak je předhnojená. Teď ti holky budou hodně žrát, tak bych se s hnojivem vůbec nebál. Hlavně si hlídej Ph a bude to v pohodě..

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 01-04-2013 v 21:32 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 23

PH si hlídám, ale stejně radši dám ještě jednu zálivku bez hnojky, ať kytky tu hnojku z hlíny pořádně vytáhnou. Snad to bude dobrý. Uvidím, jak to nakonec dopadne, jestli budu alespoň trochu spokojenej, zkusím druhý kolo. Ještě nevím, jakej model, ale klidně bych zůstal u WW. Trochu bych velepšil boxík a přes léto něco venku.

Old Post 01-04-2013 v 21:52 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 24

Zkus teda ještě bez hnojek.. Na holkách uvidíš jestli jim něco chybí a pak bych je přikrmil. Jen ber v potaz, že biologická hnojiva se projeví až po cca týdnu od "prvního" hnojení.
Jinak si myslím, že další kolo určitě pojedeš. Postupem času se stává z pěstování droga. Kor až poprvé uvidíš ty před očima bobtnající šišule

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Naposledy upravil scunk 01-04-2013 v 22:22 PM

Old Post 01-04-2013 v 22:01 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 25

No zatím vypadaj spokojeně. Každej den vidím nový náběhy na květ a čuchám tu vůni. Jen ty spodní listy...
Je fakt, že mě to začalo dost bavit a ikdyž to nemám nahulení ale na mastičky atd. pro vlastní potřebu a případně kamarády, tak bych rád samozřejmě co nejlepší výnos a něco o tom vědět, ať mužu poradit dalším. A o tom to u mě celý je.

Zítra pro představu udělám pár foteček.

Old Post 01-04-2013 v 22:22 PM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
scunk
Stálý Člen

Karma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% PěstitelskáKarma uživatele scunk - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 26

Přesně tak..Spodní listy tolik neřeš. Záleží na vitálnosti celé rostliny a ne na flekatosti pár listů. Navíc když se to nešíří po celé rostlině..

S.

5x BJ a 3x C47 pod čtyřma koulema

8x Big Foot pod čtyřma koulema

6x Jack 47, 3x Cream 47, 3x Ice Cool pod čtyřma koulema (sklizeno)

3x Ganesh Spirit, 3x Cream Caramel, 3x Green Poison, 3x Sweet Cheese pod čtyřma koulema (probíhá)

Old Post 01-04-2013 v 22:32 PM
scunk je offline   Profil uživatele scunk   Find more posts by scunk   Foto galerie člena scunk   Click here to Send scunk a Private Message   Add scunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 27

Přidáno pár fotek

Old Post 02-04-2013 v 09:35 AM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
klokodon
Stálý Člen

Karma uživatele klokodon - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 28

Vypadá to na přehnojení

Old Post 10-04-2013 v 11:04 AM
klokodon je offline   Profil uživatele klokodon   Find more posts by klokodon   Foto galerie člena klokodon   Click here to Send klokodon a Private Message   Add klokodon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Re: Prolití-odsolení, ale jak? Příspěvek č. 29

citace:
Původní příspěvek od klokodon
Zdravím,
mám takovej dotaz. Mám nějaký problém s listy, hnojím jak mám, ph zálivky jak má být, bylo mi doporučeno prolít květináče kvůli možnému zasolení. A v tom právě vidím určitý problém. Ph vody mám nižší, tudíš ji musím uměle zvědat pomocí jedlé sody. Takže kvůli zasolení mám prolívat vodou s přidanou solí? Jedlá soda je podle mě sůl, nebo se mýlím? Nebo jak jinak zvýšit Ph?


Zdarec

Tak ted jsi pobavil

Jedla soda je soda, sůl je sůl - ono to nejde zamenit (to je jak babica "kdyz nemame sodu, tak tam dejte sul" ).

Nekde jsem dokonce slysel, ze se ve stredoveku(nebo jeste pozdeji) solila zem na nepratelskym uzemi, aby tam uz nikdy nic nerostlo. Takze to nebude to prave orechove .

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 11-04-2013 v 16:54 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tetanospasmin
Nový Člen

Karma uživatele tetanospasmin - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 30

není sůl, jako sůl

kuchyňská sůl (NaCl) není vhodná na nic, protože ionty sodíku (Na+) blokují např. ionty draslíku (K+) a na chloridové anionty (Cl-) jsou rostliny čeledi Cannabidaceae hodně háklivé. Proto se např. nedoporučuje chmel aj. hnojit pomocí KCl.

jedlou sodu (NaHCO3) bych na úpravu pH nedoporučoval. Stejný případ, jako u NaCl. Má oproti ní výhodu větší pufrační schopnosti.

Na zvyšování pH je nejlepší vodný roztok hydroxidu amonného (NH4OH).

Pamatuj, že čím vyšší množství vody upravuješ, tím bude úprava stabilnější i díky pufrační schopnosti vody. Alespoň 10 l.

Pokud máš tu možnost, tak je dobrá varianta 200 l sud, do něj dát pytlík mramorové drtě, co se používá na hroby a pustit vzduchování od hydra. Pak stačí jen kontrolovat pH a jakmile máš požadovanou hodnotu, tak pytlík vytáhneš.

Pokd by byla hlína zasolená, určitě by se to projevilo na listech (spálení), Cannabis má tu výhodu, že je k vysokým dávkám hnojiv tolerantní. Pokud vysloveně nepopleteš míchání hnojiv a nepoužíváš vysloveně "těžkou" hlínu, tak by k němu docházet nemělo.
Samozřejmě je dobrý používat enzymy (Atazyme aj.).

Old Post 12-04-2013 v 22:53 PM
tetanospasmin je offline   Profil uživatele tetanospasmin   Find more posts by tetanospasmin   Foto galerie člena tetanospasmin   Click here to Send tetanospasmin a Private Message   Add tetanospasmin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balon
Stálý Člen

Karma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od nawy
Advanced Hydroponic pH plus - 0,5 litr Hydroxid draselný 30% - pro zvyšování pH zálivky - univerzální pro růst/květ

je to kyselina takze pozor na ruce


na ruce pozor, ale kyselina to opravdu neni...

Old Post 25-04-2013 v 09:08 AM
Balon je offline   Profil uživatele Balon   Find more posts by Balon   Foto galerie člena Balon   Click here to Send Balon a Private Message   Add Balon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Re: Re: Prolití-odsolení, ale jak? Příspěvek č. 32

citace:
Původní příspěvek od BloodyBeer



Jedla soda je soda, sůl je sůl - ono to nejde zamenit (to je jak babica "kdyz nemame sodu, tak tam dejte sul" ).


Ovšem bacha, sůl to není ale zasolí to řádně, po přidání jedlé sody do zálivky několikanásobně stoupne EC ....
I když teď jak nad tím přemýšlím nevím jestli to je to samé jako s hnojivy

Old Post 25-04-2013 v 19:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8973260 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív