Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » První indoor a hned aoero?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
userman
Nový Člen

Karma uživatele userman - 20% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 17

Mě ty Lumateky přijdou předražený.. Osobně mám ten B.A.L ale 400W a sem maximálně spokojenej. Jak už sem psal je obrovská výhoda tý regulace že v růstu si můžeš watáš stáhnout a ušetřit a naopak zase v květu mají funkce super lumen to znamená 10% z Wataze ti ještě přidaj tak že u 600W lampy ti to pojede na 660W

Old Post 08-01-2013 v 17:09 PM
userman je offline   Profil uživatele userman   Find more posts by userman   Foto galerie člena userman   Click here to Send userman a Private Message   Add userman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 18

to: Majky-man
zkus se podivat na tohle http://www.e-grow.cz/products/lumat...lni-predradnik/ ja ho tam taky koupil a naprosta spokojenost. Je to v akci a ta cena je proste bezkonkurencni. muzes pouzit jak 400w tak 600w vybojku mh nebo hps. nenutim, nejde mi o reklamu, bla, bla...

PS: vsichni vi, ze lumatek je na spici vyvoje, ostatni jen kopiruji...
PS2: HOMEBOX XL, 120x120x200 cm, bílý
600W GIB elektronický předřadník Lumatek
Adjust-a-Wings Medium s malým tepelným štítem
podle me velmi dobra volba a kombinace tak at to sviti

Old Post 09-01-2013 v 06:01 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majky-man
Stálý Člen

Karma uživatele Majky-man - 86% PěstitelskáKarma uživatele Majky-man - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 19

No snažil jsem se vybírat věci co nejkvalitnější protože věřím že nejsme tak bohatí abychom kupovali levné věci. A věřím že kytičky se mi za to odmění :-)

Old Post 09-01-2013 v 12:46 PM
Majky-man je offline   Profil uživatele Majky-man   Find more posts by Majky-man   Foto galerie člena Majky-man   Click here to Send Majky-man a Private Message   Add Majky-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
userman
Nový Člen

Karma uživatele userman - 20% Pěstitelská

Registrován: Oct 2012
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 20

to: Connoisseur
Aha a to si našel kde že lumatek je na špici vývoje a ostatní jenom kopírujou?? Co si ja pamatuju tak Digitální předřadníky s regulacema výkonu byly ještě dřív od konkurenčních značek jako Respectflower a B.A.L. než s těma regulacema přišel Lumatek. A nikde sem se nedočetl že by Lumatek byl na špici vývoje a ostatní jenom kopírovali tak že všichni to asi neví, ale možná by ses s náma mohl podělit odkud čerpáš tyhle informace aby sme se taky něco přiučili ne?

Old Post 10-01-2013 v 17:00 PM
userman je offline   Profil uživatele userman   Find more posts by userman   Foto galerie člena userman   Click here to Send userman a Private Message   Add userman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 21

to: userman
Nechtěl jsem se tě dotknout, asi máš jiné zkušenosti. Přiznávám, že mi lumatek 600/400 dělá obrovskou radost a proto může být můj názor tímto zkreslený( joo láska je láska).
Přirovnal bych to třeba k autům... co je lepší BMW nebo Mercedes... obě jsou zárukou kvality a v jistém ohledu špičkou ve svém oboru.
Takže když jsem preferoval Lumatek, rozhodně jsem tím nechtěl urazit jiné značky.
Dobrá, nechal jsem se trochu unést svým nadšením pro lumatek, ale za ty 4 tisíce je to podle mého názoru nejlepší volba na českém trhu.
Jinak díky za koment, nutíš mě přemýšlet a to je také důvod, proč jsem se zde zaregistroval.

Old Post 13-01-2013 v 09:09 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kekel
Stálý Člen

Karma uživatele kekel - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 22

čau, jestli hledáš něco bez údržbového tak do nízkotlakého aera klidně běž. nechával jsem to samotné už i 3 týdny a pohoda, jen si to chce trochu vychytat prvně..mám jeden kalfas, tam čerpadlo a dvě trysky..ani nemám dva prostory, zvlášť kořeny no a stejně pohoda. funguje to výborně a taky je to celkem blbuvzodrné. jo a je to taky můj první indoor, teď mám po druhé sklizni. samotné jsem to tak dlouho nikdy nenechal dobrovolně, jen krušné léto a pokus víceméně co to snese
měj se

Old Post 13-01-2013 v 17:35 PM
kekel je offline   Profil uživatele kekel   Find more posts by kekel   Foto galerie člena kekel   Click here to Send kekel a Private Message   Add kekel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 23

http://www.easy-garden.cz/?tpl=3&kat=0&id=1 předřadník jsem kupoval tady, cena více jak přívětivá

Old Post 15-01-2013 v 17:40 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kekel
Stálý Člen

Karma uživatele kekel - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 24

a hlavně si nekupuj ty drahé plastové bazmeky které jsou stejně naprd, aero je max 5 součástek samo o sobě...trysky,potrubí, nádoba a čerpadlo...strašný přestřel ty peníze za to

Old Post 15-01-2013 v 17:43 PM
kekel je offline   Profil uživatele kekel   Find more posts by kekel   Foto galerie člena kekel   Click here to Send kekel a Private Message   Add kekel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majky-man
Stálý Člen

Karma uživatele Majky-man - 86% PěstitelskáKarma uživatele Majky-man - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 25

no mam v planu rainforest 2 (nebo jak se to jmenuje) nemam cas vyrabet neco vlasniho a ani se mi do niceho nechce abych rekl pravdu ale zacina se mi to v hlave tak nejak rysovat jak bych to udelal jedine z ceho bych mel strach jsou netesnosti kapilar ktere privadi zivny rozotok a kdyz bych se do neceho takoveho pustil tak bych urcite udelal vysokotlaky system na skutecny aerosol ( omlouvam se ze pisi bez hacku ale pisi z telefonu)

Old Post 17-01-2013 v 08:15 AM
Majky-man je offline   Profil uživatele Majky-man   Find more posts by Majky-man   Foto galerie člena Majky-man   Click here to Send Majky-man a Private Message   Add Majky-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kekel
Stálý Člen

Karma uživatele kekel - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 26

Tak to potom nechápu proč chceš vyhazovat prachy za předražené nízkotlaké aero(rainforest), ale jak myslíš. Jde jen o to koupit kalfas, čerpadlo a domluvit se s nějakým solidním instalatérem aby ti svařil určitou konstrukci kam si pak dáš trysky...ještě pak víko, to mi tady borci poradili zkusit zajít za někým kdo dělá reklamy. supr nápad! nadělal mi tam i díry, no celkově mě to i s čerpadlem vyšlo max 1500, co rainforrest? každopádně u toho rainforestu je super ten vysoký prostor na kořeny, ale nechápu ten tvar celkově a na rozestavení a úsporu místa, podle mě úplně nelogický tvar...

Old Post 30-01-2013 v 09:46 AM
kekel je offline   Profil uživatele kekel   Find more posts by kekel   Foto galerie člena kekel   Click here to Send kekel a Private Message   Add kekel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 27

Majky-mane, tak jsem to tady trošku letmo pročetl ale že chces s vybraného aera zase skocit na kokos? Já prostě preferuji hydro, a koupit něco takového http://www.hydrophonick.cz/detail-h...n-1194-191.html za ty prachy je teda podle mě vyhozených 14 tisíc!!! Uděláš si to sám jen trochu zapoj mozkové závity a ruce a ušetříš spoustu peněz, sám jsem si dělal z odpadních trubek na 30 kytek a vyšlo to na pár kaček.
První si to prostě osahej a pak kupuj předražené věci, jestli ti není líto peněz.
Je ale pravda že začít na kokosu je dobré ale jestli tvůj plán byl hned na poprvé aero tak k tomu stejně dojdeš a pak se ti bude systémek válet doma pod postelí ebo v garáži jako mě a už ho nikdy nepoužiješ protože hydro je prostě lepší, můj názor

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 20-02-2013 v 19:46 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 28

Souhlas s hopíkem

Jde o to, co od toho očekáváš, zda-li se chceš posunovat výš (soil promine), tak z toho kokosu stejně přejdeš, protože vyzkoušet se přece musí všechno ne?
Jinak mám pár známých, co to nikdy nezkoušelo, pěstuji v hlíně nebo kokosu a nemají důvod přecházet. Výnos celkem průměr, ale je jim to jedno.
Já jsem se rozhodl svůj první pěst doma udělat v aeru. Tím jsem si to ještě stížil, že jsem si všecko dělal sám. Krom stanu,vzduchotechniky a lampy...
Měl jsem právě koncept co říkal hopík, z odpadních trubek, zkoušel jsem to a fungoval jak měl. Ale stejně jsem ho nepoužil, protože jsem přišel na trošku lepší (podle mě) a tak jsem si udělal úplně nový. A když to porovnám, tak ma o dost více výhod než ten z odpadních trubek. A hlavně je snadno "upgradovatelný". Zatím mi finance nestačily a nemám zkušenosti. Mrkni na muj dread. Zatím tam mám 12 kytek, ale důležité věci už jsou koupene, takže do 1m2 se ti v pohodě vejdou 2 ty samé systémy a nemusíš kupovat všechno znovu. A když si to spočítáš, že to co jsi dával do odkazu. Je taky jen předražené pseudo, které má rozměry 80x105 a je na 18 kytek a stoji 11 tisic s poštou. 80x105 = 0,84 m2 / 18 = 0,045m2 x 10 000 = 460 cm2 na jednu rostlinu, což je teoreticky čtverec o rozměrech 21x21cm, a systém je určen pro 5cm košíčky, takže si uber 2,5 cm z 21 = 18 cm rozestupy mezi kytkama což je ok. Ale když se podíváš na ten systém a vemeš tu teorii trošku blíže, tak zjistíš, že prostor 0,84 je ještě zmenšený. 16 direk je namačkáno do čtverce a 2 kytky jsou trošku více ve předu, a tam je ubraná velikost o 2 čtverce což jeden čtverec ma 0,046m2 x 2 = 0,1 m2 ........ 0,84 - 0,1 = 0,74 = tolik je určeno pro kytky, takže rozestupy mezi kytkama budou ještě menší o trošku. Sorry, jestli je to kravina tak smazat jsem trošku dnes zevzorkovany
K tomu je nádrž na 180L !! Takže si představ jak v tom budeš měnit roztok, stejně si myslím, že 180L na 18 kytek je zbytečně moc. A nádrž má rozměry na délku velmi podobnou pěstební nádobě, šířku o trošku menší. Řekněme tedy třeba šířku menší o 15cm (řekl bych, že více,ale ať to moc neovlivní) pak jde ta nádoba od mala do vrchu, což zanedbáme, pak tam jsou okraje 4cm na každé straně. 97x57 = 5529 cm2 obsah vrchní části nádoby. objem je 180l = 180dm3 = 180 000cm3
Objem kvádru V=a.b.c .... 180 000 = 97 x 57 x VÝŠKA .... VYŠKA = 32cm... Takže jen výška nádoby je 32cm, když máš stan 100x100x200 už ses připravil o 32 cm kvůli nádoby. Dalších řekl bych tak 15cm - rozměr mezi vrchem stanu a uchycené lampy, jakože výš tu lampu nedáš. to je zatím 47 cm, nepočítal jsem do toho výšku té pěstební nádoby. řekl bych, že to bude tak 15 (může byt i 20). Tak jsi na 63cm. Takže kytky začínají růst od cca 50cm nad zemí, lampu máš zatím níž. Když budou velké, lampu nedáš úplně do stropu, tedy na rozměr 2 metru, mezi tim bude těch 15 takže 200 - 65 = 135cm...
Takže kytky budou mít teoreticky 135cm na růst nahoru, ale lampa se prvně dává vysoko pak se snižuje a růstem kytek se zvyšuje. Ten rozdíl 15 cm nahoře byl brán jen k lampě, takže lampa výš nemůže. Ale kytky taky nejsou 1cm od lampy... takže pokud bys neměl cooltubu, nebo něčím čím to uchladíš aby jsi kytky nespalil a stejně budeš mit lampu tak 30+- nad kytkama, podle toho čím budeš svítit. takže z ti zbyde tak 1 metr na výšku kytek, řekl bych něco kolem 90-100cm (může se lišit podle použitých zařízení). Takže výška by stačila

A to všecko za 11 tisíc...
Když si zajdeš do železářství (budu popisovat ceny u nás) a koupíš si kalfas 90L za 198kč, pak si koupíš nějakou nádobu co má 60l, doporučím něco s rozměry třeba výška 15cm šířka 50cm a délka 80cm (to je 60l přesně) . Hned si tam koupíš i colovou, nebo půl colovou trubku, to je na tobě. Budou stačit 3-4 metry (kdyby se ti něco nepovedlo) 1m u nás vyjde na 21kč, kupoval jsem 3 metry, tedy 63kč. 4 kolinka a 3 tečka mě stály asi kolem 40kč max. Z gardeny objednáš 4 rotační trysky to je 2x 86= 172kč. Za další potřebuješ čerpadlo. ja používám na 4 trysky atman 306, ale špatně jsem vyřešil spodní nádobu a udělal jsem moc dlouhé vedení. Vedení by se dalo udělat klidně něco přes metr. Takže by ti stačilo čerpadlo čerpadlo s libovolným průtokem vody (stejně to snížíš těmi tryskami s svody) ale výtlak aspoň 1,5 nebo 2m... čerpadlo jsem já zakoupil za 220kč někde v bazaru... Podle mě zbytečné kupovat nové za 500, taky se může pokazit a za 500 mam 2..
No teď stačí, aby sis pujčil pájku a někdo šikovný ti popájel svody a do nich dáš trysky. Mojem systému je to zbytečně špatně udělané. Stačilo by koupit 3 tečka, 2 kolinka a máš to v pohodě, ja mam ke každé trysce vedený svod, zcela zbytečně. Stačilo by na 1 trubku dat na každý konec jednu trysku, doprostřed tečko, svest to dolu, kolinko, na druhé straně to samé, pak z kolinek do tečka a z tečka do čerpadla. No pak někde sehnat desku, do které uděláš díry. Doporučuji nějakou plastovou, seženeš za par kaček, nebo něco najdeš doma, nebo ti někdo daruje starou reklamu, ceduli nebo ukradneš. Výhodou Oproti té drahé variantě je ta, že si díry můžeš udělat sám. Já jsem zvolil polystyrén, protože se mi zatím nepodařilo sehnat něco lepšího, ale dá se to i s ním. Rozdíl je ten, že tam jsou díry uprostřed kostiček, kterou má každá kytka, tedy i od kraje je dost prostor. Kořeny tohle neřeší, takže když si uděláš do např toho polystyrénu díry úplně tak, aby se košíček dotýkal stěn kalfasu, tak jim to nebude vadit a využiješ maximálně prostor. Já jsem použíl 8cm košíčky, možná trošku zbytečně velké, stačily by možná 5ky. V tom systému nahoře budou rozestupy mezi kytkama řekl bych něco kolem 16cm (střed košičku, střed košíčku) s 5cm košičkama. Já mám ve svém systému košíčky 8cm a rozestupy mezi kytinkama mam 16-17cm. Mam 3 řady po 4 kytkach, tedy 12...
Šiřka kalfasu je 48cm x 2 = 96cm.. vlezou se ti 2 vedle sebe a budeš mít 24 kytek. Výška kalfasu je 30cm + 15 výška nádoby s roztokem = 45cm. Pak už je to jen na tobě co zvolíš, buď 2 nádoby na roztok a 2 čerpadla, nebo budeš mít jednu nádobu na roztok (trošku lepší varianta) a třeba 2 čerpadla ke každému systému, já bych spíše volil variantu jedná nádoba na roztok, jedno silnější čerpadlo (třeba Resun SP - 6000 - na aukru se dá sehnat za 500). Takže v tomhle je se třeba rozmyslet dříve, než do toho půjdeš. Ale určitě bych dal nádobu na roztok pro oba stejnou. Pak už bych zvednul i objem nádoby, výšku bych zachoval, ale dal větší šířku a délku, klidně na 15x80x80 = kolem 100 litru, to by mohlo stačit.

Jo takže teď to shrnu Aero z growshopu

Cena: 10 349kč
Plocha: 0,84m2
Maximálni výška kytek 90-100cm
mezery mezi kytkama cca 16cm
Kytky jsou rozmíštěny jen na plochu 0,74m2
počet kytek 18
košíčky 5cm

A teď doma udělane aero
Čerpadlo 550kč
Trysky 344kč
2x Kajfas 398kč
Nádoba na roztok 300kč
stačit bude 4m trubky (a to se počita i když se něco malo poprdí) 4x21 = 84kč
4kolinka,6 teček 50kč +-
24 košičku 8x24 = 192kč
deska nějaka plastová z reklamy nebo tak m2 stojí 250kč.
VÝSLEDNA CENA 2 168kč (berte plus minus, mě to vyšlo levněji věci jsem si sehnal kde se dalo)

POROVNANI:
AERO GROWSHOP
Cena: 10 349kč
Plocha: 0,84m2
Maximálni výška kytek 90-100cm
mezery mezi kytkama cca 16cm
Kytky jsou rozmíštěny jen na plochu 0,74m2
počet kytek 18
košíčky 5cm

DOMACI
Cena: 2200kč (zaokrouhleno, řekl bych, že více to nebude)
Plocha: 1m2
Maximálni výška kytek 95-105cm
mezery mezi kytkama cca 16-17cm
Kytky jsou rozmíštěny na plochu cca 1m2 (přibližně vzhledem, že není rozestup košičku od hrany, tedy rozměr mezi hranou a stěnou roomu není zas tak velký)
počet kytek 24
košíčky 8cm

Takže za 5x nížší cenu získáš lepší systém, kdybys zvolil místo 8cm košičku 5tky, dalo by se to upravit ještě jinak....

No myslím, že je to docela velký rozdíl. Berte moje počty s rezervou, v tůhle hodinu už mi to moc nemyslí Mějte se.
S pozdravem K.

Old Post 20-02-2013 v 23:45 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majky-man
Stálý Člen

Karma uživatele Majky-man - 86% PěstitelskáKarma uživatele Majky-man - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 29

No koukal jsem co psal hopik v aero flow dredu a nasel jsem http://www.youtube.com/watch?featur...1&v=3SWqQOtK0LA myslím docela zajimave jen bych volil spis ultrazvukovou zvlhcovacku kdyz bych dal do boxu 2 tyhle nadoby a prijde mi to decela jednoduche a bylo by to vic jak si predstavuju akorat bych tam treba nedaval ty trysky ale jenom aby to tam tlacilo to cerpadlo ale to uz je fuk to by bylo par KC navic ty trisky nevim co si o tom myslite vy.

Old Post 21-02-2013 v 01:55 AM
Majky-man je offline   Profil uživatele Majky-man   Find more posts by Majky-man   Foto galerie člena Majky-man   Click here to Send Majky-man a Private Message   Add Majky-man to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 30

Vypadá to zajímavě, ten link od Majky-mana ale řekl bych že je to zbytečně přeplácané.
Vzduchování + mlha z ultrazvuku + trysky ? Je to zbytečné. Myslim si že by to mělo fungovat jen s tou mlhou!! Ale tenhle kříženec, je zase jistota že když se ti jedno zastaví, třeba závadou tak se nic neděje, protože ty zbávajíci dva systémy závlahy to zvládnou a kytkám se nic nestane.
Myslím že tady nejde udělat chyba se zálivkou.

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 21-02-2013 v 10:50 AM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 31

No to co je na tom videu je to co jsem ti popisoval výše jen bez těch zbytečnosti.

Vzduchování tam je kvůli tomu, když potom kořeny prorostou do vody. Celkem mi přijde divné používat místo trysek ultrazvuk humi. Myslím, že využití by našel tak max na řízkovnici. O membránu je se třeba starat a nejlepe je, když střikáme destilovanou vodu. A ještě když si představím, že to bude muset používat vodu s hnojivy atd. Tak bych z toho měl i strach. Každopádně vypada to efektně .

Nepochopil jsem tvoji poslední větu, že bys tam nedaval trysky, ale tlačilo by to jen čerpadlo ?

Jinak to v tom odkazu mi nepřijde moc dobře vyřešene prostorově - pro stan.... do místnosti asi ano. Ale takhle to zabírá moc prostoru vzhledem k tomu, co ti to dá. No zkus popřemýšlet

Old Post 21-02-2013 v 12:26 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 32


Zdravím,
No vzduchování mě je jasný, až kořeny prorostou. Ale proč trysky a mlhu, stačí asi jen jedna věc, já bych zkusil tu mlhu, musí kořenům vytvořit tak ideální prostředí ýe trysky jsou prostě zbytečné. jen bych měl strach jak dopadne ten mlhovač, protože mě dopadl při použití v řízkovnici asi takhle, viz foto. Obalený kamenem a fungoval čím dál míň. Tak by mě zajímalo jaký typ a výkon použít a jestli jde nějak zabránit tomu obalování kamenem, a používat destilku je přeci nesmysl.

A k tomu videu, viděl bych to pouze na jeden kalfas bez dalšího rezervoáru na vodu, vše v jednom kalfasu

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 21-02-2013 v 12:38 PM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5290890 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív