Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Plně automatizovaná pěstírna ovládatelná přes internet
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Hodila by se Vám taková věc?
Za to bych ti dal tak maximálně pětikačku...
To chci! Kdybych tak něco takovýho měl...
Jestli tohle uděláš... tak ti za to dám z fleku 10 000Kč
Super nápad, jsem na to zvědavej
No to je ale pí*ovina!
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
ingT
Nový Člen

Karma uživatele ingT - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od Machoman
Bude to za mě otvírat večer okno v pokoji a ráno ho zase zavře?

Pokud ne je to naprd, bez správné cirkulace vzduchu se pěstovat nedá Bavím se tady o growroomu na 400-600W co vlastní většina zdejšího osazenstva a nemá odtah z baraku.


Tak to by bylo asi taky technicky řešitelný, obávm se ale že by to vzhledem k variabilitě oken vyšlo dráž než pořádně vyřešit odtah, ale asi vím na co narážíš... Takže ne, není to pro pro študáky co "musej zvlhčovat perlitem protože na zvlhčovač už nezbylo", prostě je to jen pro ty, který budou chtít pěstírnu opravdu vychytat, budou k tomu mít dispozice (ne nějaká "provizorní" řešení pěstírny) a nějaké finance...

Jinak já taky studuju VŠ, ale když chci pořádnou pěstírnu tak taky něco obětuju, kdo nechce nebo nemá, pro toho tohle bohužel není, nicméně si myslim, že ty náklady oproti sraní se s termostatama a časovačema a neustálýho "dooptimalizování" pěstírny, nebudou tak závratné a výsledek bude znát.

Jinak třeba okýnko ve sklepě jsem vyřešil tak, že jsem ho otevřel, před nim to vycpal polystyrenem a uprostřed udělal díru s větrákem na odtah


To Mr. Figaro: Jojo, taky na to jdu, první verzi - jen s on/off, nikoliv včetně stmívání nebo například vývodů na LED, už mám komplet promyšenou a o vánočních prázdninách začínám programovat prototyp, takže sem budu házet postupné info.

Tenhle thread jsem založil, abych si poslechl zkušenosti jiných - jestli nevymýšlím kolo nebo nedělám něco, co by se ještě nějak dalo vylepšit a vychytat a nechybí tomu něco, co mě nenapadlo ale ostatní by toho využili

Old Post 14-12-2011 v 20:56 PM
ingT je offline   Profil uživatele ingT   Find more posts by ingT   Foto galerie člena ingT   Click here to Send ingT a Private Message   Add ingT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ingT
Nový Člen

Karma uživatele ingT - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 9  

Re: Re: Plně automatizovaná pěstírna ovládatelná přes internet Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od bezdechu


Tuhle věc s věc s ventilátorem vlhkostí a teplotou Ti právě musí na základě nějakého pravidla rozhodnout ta řídící jednotka.


No, vždyť řeší, špatně jsi mě pochopil - všechny ty příklady, co jsem dával, jsou problémy, které mohou nastat při klasickém termostato-časovačovém řešení.

U toho, co navrhuju, si jen jednoduše určíš, že např zásuvka č.3, kde je topení, ze má zapnout, když je na teplotnim senzoru č.1 míň jak 22 stupňů, a pokud je tam víc, jak 24, má se sepnout např zásuvka č.4, kde máš větrák atd

Vzhledem k velkýmu počtu zásuvek a variabilitě senzorů tak půjde pěstírnu optimalizovat přesně podle svých představ

Old Post 14-12-2011 v 22:44 PM
ingT je offline   Profil uživatele ingT   Find more posts by ingT   Foto galerie člena ingT   Click here to Send ingT a Private Message   Add ingT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Re: Re: Re: Plně automatizovaná pěstírna ovládatelná přes internet Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od ingT


No, vždyť řeší, špatně jsi mě pochopil - všechny ty příklady, co jsem dával, jsou problémy, které mohou nastat při klasickém termostato-časovačovém řešení.

U toho, co navrhuju, si jen jednoduše určíš, že např zásuvka č.3, kde je topení, ze má zapnout, když je na teplotnim senzoru č.1 míň jak 22 stupňů, a pokud je tam víc, jak 24, má se sepnout např zásuvka č.4, kde máš větrák atd

Vzhledem k velkýmu počtu zásuvek a variabilitě senzorů tak půjde pěstírnu optimalizovat přesně podle svých představ


Eh.. sorry.. reakce po jointu, přečet jsem si to znovu, tentokrát zhulen a ne vše sem správně pobral a osvícen odpověděl.. smažu to

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 14-12-2011 v 22:46 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grady589
Stálý Člen

Karma uživatele grady589 - 25% PěstitelskáKarma uživatele grady589 - 25% PěstitelskáKarma uživatele grady589 - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 20

Ja si myslim ze je to vic nez skvely napad ! Drzim prsty a budu pozorne sledovat jak to bude pokracovat

1st Stealth grow 250W

MiniMax 150W jedeee

MiniMax Podruhe

Old Post 15-12-2011 v 11:48 AM
grady589 je offline   Profil uživatele grady589   Find more posts by grady589   Foto galerie člena grady589   Click here to Send grady589 a Private Message   Add grady589 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ingT
Nový Člen

Karma uživatele ingT - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 21

Díky za podporu

Ale byl bych rád, kdyby se vyjádřili i ti, kteří hlasovali, že je to píčovina - zajímal by mě jejich pohled na úskalí této věci, protože jediná věc jak těm úskalím předejít, je včas si je uvědomit

Old Post 15-12-2011 v 12:23 PM
ingT je offline   Profil uživatele ingT   Find more posts by ingT   Foto galerie člena ingT   Click here to Send ingT a Private Message   Add ingT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od ingT


Tak to by bylo asi taky technicky řešitelný, obávm se ale že by to vzhledem k variabilitě oken vyšlo dráž než pořádně vyřešit odtah, ale asi vím na co narážíš... Takže ne, není to pro pro študáky co "musej zvlhčovat perlitem protože na zvlhčovač už nezbylo", prostě je to jen pro ty, který budou chtít pěstírnu opravdu vychytat, budou k tomu mít dispozice (ne nějaká "provizorní" řešení pěstírny) a nějaké finance...

Jinak já taky studuju VŠ, ale když chci pořádnou pěstírnu tak taky něco obětuju, kdo nechce nebo nemá, pro toho tohle bohužel není, nicméně si myslim, že ty náklady oproti sraní se s termostatama a časovačema a neustálýho "dooptimalizování" pěstírny, nebudou tak závratné a výsledek bude znát.

Jinak třeba okýnko ve sklepě jsem vyřešil tak, že jsem ho otevřel, před nim to vycpal polystyrenem a uprostřed udělal díru s větrákem na odtah


To Mr. Figaro: Jojo, taky na to jdu, první verzi - jen s on/off, nikoliv včetně stmívání nebo například vývodů na LED, už mám komplet promyšenou a o vánočních prázdninách začínám programovat prototyp, takže sem budu házet postupné info.

Tenhle thread jsem založil, abych si poslechl zkušenosti jiných - jestli nevymýšlím kolo nebo nedělám něco, co by se ještě nějak dalo vylepšit a vychytat a nechybí tomu něco, co mě nenapadlo ale ostatní by toho využili


Každej kdo jede v hydru ví, že nemusí na nic min.týden šáhnout. prostříhat spodky + občasnou štábní kulturu kytek za tebe žádnej stroj neudělá. Myslím že mám celkem vychytanou pěstírnu bez všeljakych el. serepetiček, týden bez dohledu mi vydží (v ročním období kde mužu mit pootevřeny okno nonstop) ona v jednoduchosti je síla a u growingu to platí obzvášt.

Old Post 15-12-2011 v 12:36 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ingT
Nový Člen

Karma uživatele ingT - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 23

Nojo, ale na kolik tě to vyšlo peněz a času?

Pořád tomu nějak vůbec nerozumím, to, že je věc zdánlivě "složitá" a přesně nevíš, jak pracuje ještě neznamená, že to starý, jednodušší je lepší. To je přeci stejný, jako bys tvrdil, že bůh existuje proto, že je to jednodušší, než snažit se to pochopit a vysvětlit fyzikálně :-)

Nehledně na to, že se mi mnohem jednodušší zdá tohle, oproti tomu moři přístrojů v prodlužkách...

Bez jakých el. serepetiček? Nemáš termostat? Časovače? Jak dlouho jsi je nastavoval? A potom ladil? Kolikrát jsi musel upravovat nastavení abys to vychytal a kolikrát jsi musel kontrolovat teplotu, vlhkost a jak dlouho jsi to všechno optimalizoval? V čem je výhoda "jednoduchosti", se kterou se musíš srát a složitě vymejšlet a ve výsledku je to mnohem těžší, náročnější a nedokonalejší?

Krom toho, když jsi tam poprví dal kytky, byl jsi předtím v pěstírně celých 24h abys zajistil všechny chyby a výkyvy? Co když bys tam omylem udělal chybu?

To, co navrhuju, nejsou "všelijaký serepetičky" ale jedna jediná "prodlužka", která ti stokrát líp nahradí sebelepší časovač, termostat nebo hygrostat a navíc poskytne přesný info - grafy teplot i vlhkosti v tvý pěstírně a umožní dělat to, co s časovačema a termostatama zkrátka není možné (viz první příspěvek těch několik příkladů).

Tak bych byl rád, kdybys to konkrétněji upřesnil, v čem myslíš, že ta dřevácká metoda s časovačema je lepší :-) Sám jsem si naschvál tím vším prošel, takže vím o čem mluvím a neplácám tu jen sny naivního nováčka

Nebo je v tom prostě jen principiální odpor ke všemu jinýmu a novýmu, než je "klasická" metoda growingu? To bych potom pochopil, některý společnosti pořád ořou pole voly, ačkoliv by si mohli pořídit traktor, ale není v tom nic jinýho než historický zvyklosti a nevůle je měnit

Old Post 15-12-2011 v 13:35 PM
ingT je offline   Profil uživatele ingT   Find more posts by ingT   Foto galerie člena ingT   Click here to Send ingT a Private Message   Add ingT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 24

o.k jedny spínačky na čerpadlo, druhy spínačky na světlo, veškerá ventilace jede nonstop. Nemám termostat a bůh ví co ještě, spínačky sem měl nastaveny za pár minut, homebox byl složenej taky hned... Teploměr nemám, vlhkoměr taky nemám, zvlhčovačku nepoužívám...

Myslím, že tvůj problem je spíš v tom, že nemáš moc odpěstovany a hledáš v tom growingu velkou vědu, kterou se snažíš řešít tím co tady popisuješ.

Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše a ve finale se stejnym vysledkem? Nemám nic proti tvojemu nadšení, ale přijde mi to cely uplně zbytečny.

Old Post 15-12-2011 v 13:57 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ingT
Nový Člen

Karma uživatele ingT - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 25

No tak samozřejmě, že pro lidi jako ty, který jedou stylem no stress, je jedno jaký jsou podmínky (nemá je cenu ani měřit), ono to nějak vyroste, to není nic užitečnýho

Bude to spíš pro lidi, který tohle řešej, ale klasický řešení je pro ně příliš složitý/neohrabaný/nedokonalý/a na to co to umí i drahý. Zkrátka pro ty, co si to rádi vypiplaj a maj to dokonalý. Já třeba když už pěstuju, vždycky to chci mít nejlepší jak jen to jde.

A jestli je pravda to, co řikáš, že ani nevíš, jakou tam máš teplotu, tak jsem si jistej, že až to vyladim, budu mít určitě lepší výsledky... můžem to pak porovnat

Old Post 15-12-2011 v 14:13 PM
ingT je offline   Profil uživatele ingT   Find more posts by ingT   Foto galerie člena ingT   Click here to Send ingT a Private Message   Add ingT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 26

citace:
Původní příspěvek od ingT
No tak samozřejmě, že pro lidi jako ty, který jedou stylem no stress, je jedno jaký jsou podmínky (nemá je cenu ani měřit), ono to nějak vyroste, to není nic užitečnýho

Bude to spíš pro lidi, který tohle řešej, ale klasický řešení je pro ně příliš složitý/neohrabaný/nedokonalý. Zkrátka pro ty, co si to rádi vypiplaj a maj to dokonalý. Já třeba když už pěstuju, vždycky to chci mít nejlepší jak jen to jde.

A jestli je pravda to, co řikáš, že ani nevíš, jakou tam máš teplotu, tak jsem si jistej, že až to vyladim, budu mít určitě lepší výsledky... můžem to pak porovnat


No proč meřit něco co neovlivníš? (pokud není klimatizace)

A vysledky jsou dany převážně kvalitou řeziva a ne tím co myslíš ty, časem pochopíš sám.

Old Post 15-12-2011 v 14:16 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 27

Kdybych ještě někdy v budoucnu chtěl pěstovat (jakože spiš asi ne ) tak bych rozhodně více ocenil automatický davkovač hnojiv ovladající upravu PH, ale urcite bych za to nechtel platit 50 a víc tisicovek (jak uz to je ve finalni verzi na GS.cz)

zkus popřemyšlet i nad touto featurou, připadně ji rozvést do funkční podoby ...


Ono je krasny kdyz to je všechno automaticky, ale stejně tam nakonec musis to umíchat ...

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 15-12-2011 v 14:29 PM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ingT
Nový Člen

Karma uživatele ingT - 9% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od Machoman


No proč meřit něco co neovlivníš? (pokud není klimatizace)

A vysledky jsou dany převážně kvalitou řeziva a ne tím co myslíš ty, časem pochopíš sám.


No jasně, vždyť říkám, že to není pro všechny, jen pro ty, co k tomu maj dispozice. Nemusíš mít drahou klimatizaci, je hodně lidí, co pěstujou jako já v chladnym sklepě, a tam je jak klimatizace - v podobě zaplýho ventilátoru, tak i topení.

Já moc dobře chápu, že genetika ovlivňuje nejvíc , ale i tak, když jí nedáš ideální podmínky, nedosáhneš jejího maximálního potenciálu. A kor třeba v tom sklepě, kde to může mít velký výkyvy...

Lupus: Zajímavý podnět, budu nad tím přemejšlet, ale aby to samo upravilo PH, potřeboval bych senzor na snímání PH, což nevím, kde sehnat, ale kouknu se. Každopádně když se sežene senzor tak nikdy nebude problém přidat to do stávajícího řešení, protože to se tím nijak nezmění - a to se mi na tom celym právě líbí Za 50 000 to rozhodně nebude, to, co tu popisuji se vejde do 10 000 v konečný ceně, nejspíš i se základníma čidlama.

Old Post 15-12-2011 v 15:16 PM
ingT je offline   Profil uživatele ingT   Find more posts by ingT   Foto galerie člena ingT   Click here to Send ingT a Private Message   Add ingT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Punkie
Stálý Člen

Karma uživatele Punkie - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 29

Je to dobrej nápad sám mám tohle v budoucnu v plánu, na střední jsme se učili dva nebo tři roky základy programování PLC a už od začátku jsem v tom viděl velkou budoucnost (i případně v pěstování). Pracovali jsme s HW Mitshubishi Alpha - (s podobnym typem) http://eshop.technoline.cz/ridici-j...alpha-24v8bi6bo a SW Mosaic... Vždycky jsem z toho byl nadšenej, co se s tím dá všechno naprogramovat A myslim že grower, kterej se rád kochá, mazlí se a má nutkání být s kytkama mu v tom automatika nebrání - leda těm komerčním.

Old Post 15-12-2011 v 16:00 PM
Punkie je offline   Profil uživatele Punkie   Find more posts by Punkie   Foto galerie člena Punkie   Click here to Send Punkie a Private Message   Add Punkie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 30

ti to benga přes internet vypnou DD
ne prdel mylim si že hodne dobry napad ale potom by tam mohly zustat ipčka když by na to nekdo přišel a je to v p****

Old Post 15-12-2011 v 18:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od ingT

Lupus: Zajímavý podnět, budu nad tím přemejšlet, ale aby to samo upravilo PH, potřeboval bych senzor na snímání PH, což nevím, kde sehnat, ale kouknu se. Každopádně když se sežene senzor tak nikdy nebude problém přidat to do stávajícího řešení, protože to se tím nijak nezmění - a to se mi na tom celym právě líbí Za 50 000 to rozhodně nebude, to, co tu popisuji se vejde do 10 000 v konečný ceně, nejspíš i se základníma čidlama.


měření PH, konkrétně výroba PH snímače se tady na groweru resila v nějakem threadu
konkrétně to byla stavba kompletního PH metru

btw - taky velice zajímavá součástka :
http://www.puhy.cz/gsm-spinac-gs300...odposl-992.html

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 20-12-2011 v 09:00 AM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
surbont
Nový Člen

Karma uživatele surbont - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 32

AHoj tak jaky HW ses rozhodl pouzit ?
V cem budes programovat HW a v cem GUI ?

Old Post 30-12-2011 v 12:24 PM
surbont je offline   Profil uživatele surbont   Find more posts by surbont   Foto galerie člena surbont   Click here to Send surbont a Private Message   Add surbont to your buddy list     Navštiv homepage uživatele surbont! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:16 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4467050 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív