Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
nevim presne co povazujes za stabilni ale rozdil ve kvalite je u kazdeho vyrobce jiny, jako hlavni zdroj fosforu se pouziva asi vsude PK13/14 ,kdyz do mixu das prvne a+b tak se PK okamzite vysrazi,zde treba atami konci,uz to nejde rozmychat a je z toho svetle ruzova sracka,cannu rozmycham v pohode treba ,z toho mleka vyjede hned do cireho stavu jak pred nalitim a s tim souvisi i vysrazeni v substratu,zatimco atami sem mel vsude,po canne neni ani stopy,jednotlive chelaty pouzivam od bionovy a taky spokojenost,zadna sul nebo povlak na mixu,na povrchu substratu neni nic,jen zbytky korenu,i substrat vypada jak novej,zkousel sem pouzit i 2x,ale neosvedcilo se
Původní příspěvek od GREENTOKAREW nevim presne co povazujes za stabilni ale rozdil ve kvalite je u kazdeho vyrobce jiny, jako hlavni zdroj fosforu se pouziva asi vsude PK13/14 ,kdyz do mixu das prvne a+b tak se PK okamzite vysrazi,zde treba atami konci,uz to nejde rozmychat a je z toho svetle ruzova sracka,cannu rozmycham v pohode treba ,z toho mleka vyjede hned do cireho stavu jak pred nalitim a s tim souvisi i vysrazeni v substratu,zatimco atami sem mel vsude,po canne neni ani stopy,jednotlive chelaty pouzivam od bionovy a taky spokojenost,zadna sul nebo povlak na mixu,na povrchu substratu neni nic,jen zbytky korenu,i substrat vypada jak novej,zkousel sem pouzit i 2x,ale neosvedcilo se
No nevim,kluci,ale nenapadlo by mě míchat mezi sebou jednotlivý složky na surovo,přímo.. Jako na co..
Když to mícháte v kýbli s vodou,nic se nesráží,Atami jedu pár let a žádný povlaky,ten samej substrát jedu v pohodě dvě kola,bez problémů...Jen je třeba udělat na konci kola pořádnej flushing a před dalším kolem zjistit na výtoku z květníku ph,tedy ph substrátu..Bývá po flushi dost nízký a tak je třeba po přesazení klonů v druhým kole náležitě upravit ,první zálivku,dvě..
jasne ze ne na surovo.pisu ze kdyz to das do mixu,nekdy se clovek obcas sekne a zapome,ale jak rikam vypada to ze se to v pohode rozmycha takze jak co reaguje,nekde je to asi fuk,s pouzitym substratem sem se nikdy nedostal nad g/w toz ty tri kila obetuju na poradnej vysledek pac stejne sem u toho vypalil dvojitou davku enzimu a to me vyslo na stejny lovky temer jak novej kokos to jest moje zkusenost s reagovanim
Cus, vmisim se do debaty - jedu kokos uz prez dva roky, myslim jeden a ten samej kokos, po sklizni proseju prez mrizku od ventilatoru, proleju cistou vodou az vysledny EC na vystupu je rovno vode na vstupu. Tim ten kokos "restartuju" a je pripravenej pro dalsi kolo. Hnojky pouzivam Metrop, na konci sklizne deset dni flushing. Doplnuju jen to co se ztrati v korenech ktery vyhodim, radove je to neco kolem 5ti procent objemu. Klesajici kvalitu jsem nezpozoroval, mam stale stejne vysledky...
PS: nepouzivam enzimy, merim EC na vystupu a tim zjistuju jak kytky zerou. Pripadne presoleni substratu resim proplachem cistou vodou, ale kdyz se meri EC na vystupu, da se tomu krasne predejit tim ze ob jednu zalivku davam jen cistou vodu. Dva tydny po prepnuti proplachnu na EC=0,3 a vymenim hnojky za kvetove...
Tisková oprava:
Ve včerejším vydání našich novin jsme omylem
uvedli, že Jiří Paroubek je z Brd.
Správně mělo být uvedeno, že Jiří Paroubek je zmrd.
Všem obyvatelům Brd se hluboce omlouváme.
Jo,proč ne..Kokos je sterilní medium bez živin..Při znovupoužití substrátu je prostě potřeba ho na další kolo připravit,propláchnout a pohlídat ph,vysypat z květníků,zbavit větší části starejch kořenů,nechat substrát rozdejchat..Pak přidat trochu kořeňáku a jede se dál..
Jako hlavni zdroj fosforu se nepouziva PK13/14 protože látka s názvem PK13/14 neexistuje. To je jen obchodní název!
Mě nezajímají hotové komerční směsy ale jednotlivé složky (taky proto se klub jmenuje "Oddělené složky").
Mě zajímá jak dlouho jsou v půdním roztoku o pH 6-7 stabilní látky:
hydrogenfosforečnan amonný, hydrogenfosforečnan draselný, dihydrogenfosforečnan amonný a dihydrogenfosforečnan draselný.
Jako hlavni zdroj fosforu se nepouziva PK13/14 protože látka s názvem PK13/14 neexistuje. To je jen obchodní název!
Mě nezajímají hotové komerční směsy ale jednotlivé složky (taky proto se klub jmenuje "Oddělené složky").
Mě zajímá jak dlouho jsou v půdním roztoku o pH 6-7 stabilní látky:
hydrogenfosforečnan amonný, hydrogenfosforečnan draselný, dihydrogenfosforečnan amonný a dihydrogenfosforečnan draselný.
Komerční směsy mě nezajímají.
Každej s GREENTOKAREVEM píšete o něčem jiným,jeden o hlavních zdrojích,chemickejch sloučeninách, pro kytky důležitejch prvků pro výrobu hnojiv,druhej o hnojivech a směsích,který jsou na trhu a nejběžněji se používají pro hnojení rostlin..
Půdní roztok..?? Co to jako je..?Substrát je nějakej roztok..??Ty jedle..
Tohle nejvíc záleží na obsahu organické hmoty=humusu (SOM) v půdě či substrátu,protože ten je schopný na sebe tyhle chemický látky navazovat,dostatek SOM=dlouhotrvající stabilita v půdě,taky na kyselosti či zásaditosti půdy..
To si fakt nejsi schopnej zadat do Google vyhledávání,co potřebuješ..?! Tam toho na tebe vybafne kopice..
A prosimtě směsi..,ne směsy..
yeah.. PK13/14 samozrejme existuje v presnem 13 a 14% slozeni P a K tak jak to ty kytky maji rady,canna to dela, ah/atami/plagron/ ne,no pestuj v inertnim mediu a tam nereaguje nic PK pouzivam jen cca tyden az deset dni,pak uz davam zvlast P a K dle potreby,vse komercni a kvalitni a nereagujici PH a EC drzici
Původní příspěvek od EDA45 Půdní roztok..?? Co to jako je..?Substrát je nějakej roztok..?? Ty jedle !!!
To ví každej zahradník nebo správný grower , že ...
Půdní roztok , kapalná složka půdy tvořená vodou a v ní rozpuštěnými a rozptýlenými látkami (plyny, organické i anorganické soli a kyseliny, jednodušší organické látky, komplexní sloučeniny, koloidní částice aj.). Jedná se zpravidla o nepravý, koloidní roztok. Umožňuje rozpouštění a pohyb látek v půdě a zpřístupnění živin pro rostliny. Mezi půdním roztokem a povrchem pevných částic dochází k neustálým výměnám látek a obnovování rovnováhy. Nebo Sorpce půdní , pedologie schopnost půdních částic, zejm. koloidního charakteru, zadržovat a hromadit na svém povrchu různé součásti půdního roztoku (vodu, ionty a molekuly rozpuštěných látek). Při popisu sorpčních jevů v půdách často nelze rozlišit adsorpci od absorpce, proto se většinou užívá obecnější termín sorpce. Druhy sorpce půdní: a) mechanická (zadržování hrubě disperzních částic a velkých agregátů koloidních částic); b) fyzikální (zvyšování koncentrace molekul na povrchu pevné fáze); c) fyzikálně chemická (výměna kationtů mezi povrchem sorbentu a půdním roztokem); d) chemická (vytváření sraženin a málo rozpustných sloučenin); e) biologická (poutání půdních částic v tělech vyšších rostlin a mikroorganismů). Důležitá je též adsorpce molekul organických látek , Ty jedle !!!
citace:
Původní příspěvek od EDA45 To si fakt nejsi schopnej zadat do Google vyhledávání,co potřebuješ..?! Tam toho na tebe vybafne kopice..
Ty jedle !!! , nevíš a nejsi schopnej si to dát do gůglu ??? Možná na tebe vyskoči i nějaká informace , Ty jedle , nazdar....
To si fakt nejsi schopnej zadat do Google vyhledávání,co potřebuješ..?! Tam toho na tebe vybafne kopice..
Chytnu tě za slovo: najdi mi jeden relevantní odborný(!) text, nemusí jich být kopce!
citace:
yeah.. PK13/14 samozrejme existuje.
Běž na základní školu za svou bývalou učitelkou chemie a pomsti se ji.
Opakuji: látka jménem "PK13/14" neexistuje. Jde o komerční název hnojiva stejně tak jako např Wuxal. Je to jen vymyšlené jméno pro hotový produkt. A jednotlivé složky těchto směsí se chovají různě. Kapišto?
Ale k tématu:
Jediné k čemu jsem se dostal jsou bezpečnostní listy těchto látek, kde je ale těchto informací po skromnu.
fakt no to sem nevedel ze to neni prvek ale smes 13% P2O5 a 14% K2O hned jsem chytrejsi,tak kdyby tu nahodou byl jeste nekdo tak blbej jak ja tak si to taky napiste za ucho,a hlavne nekomercne jo
Původní příspěvek od Kukin
Běž na základní školu za svou bývalou učitelkou chemie a pomsti se ji.
Opakuji: látka jménem "PK13/14" neexistuje. Jde o komerční název hnojiva stejně tak jako např Wuxal. Je to jen vymyšlené jméno pro hotový produkt. A jednotlivé složky těchto směsí se chovají různě. Kapišto?
Ale k tématu:
Jediné k čemu jsem se dostal jsou bezpečnostní listy těchto látek, kde je ale těchto informací po skromnu.
Přenášet ti sem doslovný znění toho,co najdu na Google jako Hlava ti sem fakt nebudu..!!!! Ten rukáv ze kterého se to sype se jmenuje Google..Jo,a zas nějaká guma tady rozhazuje anonymní červený karmy,no hlavní věc je,že to tomu chcípákovi dělá dobře.. ,viď.. (netvrdim kdo,nejmenuju..,páč to nevim)
Tady máš dva odkazy..,a je tam toho mnohem víc..Snad to pro Kukina bude dostatečně odborné..
Tvoje otázka je položená špatně,protože půdní prvky,jejich stabilita v půdě závisí na více faktorech než jen na ph..Musel bys znát mnohem širší souvislosti ve své hlíně,přesné poměry rozhodujících složek substrátu,abys mohl určit stabilitu ve vztahu s hnojivy..
..narozdíl pod tebe.. pochopilY..(kdo..? cihly nebo lidi..) Ano,ano,brýle to je věc.. A na některé věci to chce cit,tam brýle nepomůžou..Prudíš tu kde koho za pravopis,sám sekáš hrubky,tak si na to asi sám dávej bacha..Páč jinak je to stejná blamáž jako moje googlování-negooglování..
No,vrátil bych se k tématu,raději.. ..
to Kukin :
Prostě univerzální odpověď jakou stabilitu budou mít prvky v půdě při určitém daném ph nedostaneš,ani na googlu..
Je to závislý na konkrétním složení té které hlíny,substrátu..
Ale obecně se dá říct,že v hlíně bohaté na humus stabilita prvků bude větší..,protože se mají ve větší míře na co navázat..
O těchto látkách se dá obecně říci že se rychle rozloží a poté reagují podle pH půdního roztoku. V kyselých půdách P reaguje s Fe a Al, v zásaditých s Ca. Samozřejmě bude hrát klíčovou roli i nasycenost sorpčního komplexu a množství volného Fe, Al, Ca.
citace:
EDA45: "v hlíně bohaté na humus stabilita prvků bude větší"
Jistě, tohle obecně platí. Ale jen část organicky vázaného P je pro rostliny lehce využitelná a tento P pak může v půdě i migrovat. Ale velká část organického P je ve formě těžce přístupných fytátů (hlavně fytáty železa, hliníku a vápníku).
PS: k pubertálním výpadům se nebudu vyjadřovat, škoda slov.
EDIT: a pak že nejde nalézt vztah fosforu a pH půdy (aneb kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody).
Původní příspěvek od Kukin O těchto látkách se dá obecně říci že se rychle rozloží a poté reagují podle pH půdního roztoku. V kyselých půdách P reaguje s Fe a Al, v zásaditých s Ca. Samozřejmě bude hrát klíčovou roli i nasycenost sorpčního komplexu a množství volného Fe, Al, Ca.
Tohle já samozřejmě vím, ale zajímá mě co znamená "rychle rozloží". Jde o hodiny, dny?
Mě zajímá vztak k pH - hodnota pH je klíčová!
Btw pokud hledáš informace na stránkách výrobců (sdas.cz) tak potěš koule. Dalším stupněm je pak hledání informací v reklamních letácích prodejců.
Pokud odpověď neznáš nereaguj prosím na mé příspěvky, děkuji.
PS: k dalším pubertálním výpadům se nebudu vyjadřovat, škoda slov.
EDIT: a pak že nejde nalézt vztah fosforu k pH půdy (aneb kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody).
Ty seš trdlo,škoda času..Tvý ph je jen jedna z věcí,který to ovlivňujou,na to neni univerzální odpověď,ty "chemiku"..Tvuj problem bude natvrdlost..nejsi to prostě schopnej ponimať..?
Záleží předevšim na druhu půdy,na složení a obsahu humusu,pak teprv můžeš řešit vztah k ph..Máš tam odborný studie,odborný!!,ale tim se ty nejspíš prostě neprokoušeš..
Nebuď línej,hledej a čti.A nevyřvávej pořád jako malej "mě zajímá vztah k ph.."Dupat tvojí nožkou do země možná funguje u vás doma,tady asi nee...Kukínku,rybízku.. Pa,pa