Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
no to nemá smysl, samozřejmě! , to je jasný že by se po dvou týdnech dusily v kořenech,,, ale jinak kde je hodně žížal, záruka kvalitní hlíny!
loni jsem to na pár květináčích zkusil,, a jak píšu, při přesazování cca po 2 týdnech tam pořád byly, takže se jim "umělý" prostředí asi líbilo. měl jsem 2 žížalky na 4,5l a pak na 6l
Souhlasím s respectem, že spousta pěstitelů má nasazeno v nevhodných zeminách, a po dešti je vidět jak je to ubité, nebo naopak když je to vyschlé je to jak kámen.
Co se mi osvědčilo je míchat dobrou půdu, substrát a kompost s hnojem a třeba s uschlým listím (lesní hrabanka)... má to pak příjemně jemnou konzistenci a kytky do toho krásně prokoření. Později v růstu je patrný rozdíl, třeba ve velikosti stonku a počtu větví.
Takže aby bylo jasno , kypření půdy patří mezi :předseťové úpravy rostlin
Význam předseťové přípravy půdy:hrubá úprava povrchu pozemku – smykování, vláčení, válení
vytvoření seťového lůžka – vláčení, kypření, válení (tj. uložení osiva)
kypření -význam: prokypření půdy do 6 – 15 cm, drcení hrud, zlepšení tepelných poměrů, zapravení hnojiv a pesticidů, zapravení organické hmoty, hubení plevelů.
Dále kypřením proniká do půdy vzduch, vytváří se žádoucí agregáty pro setí a izolační vrstvička vzduchu, účinná při výparu půdy anebo jako podmítka - podstatou je nakypření povrchu půdy, přičemž vznikne tenká a suchá isolační vrstva půdy, nakypřením půdy se přeruší kapiláry vedoucí vzlínající vodu k povrchu, takže voda je jimi vedena pouze ke spodní hranici nakypřené půdy. Nakypřením půdy se rovněž zvětšuje zasakovací schopnost půdy pro vodu ze srážek a ze svahů ale to se použivá na polích před vysevem . Dále se kypření půdy používá u ovocnych stromů .
Takže pokud si nepřipravíte před sezonou řadně prostor pro kytky , nejakym kypřením už toho nedoženete , pamatuji jak kypřil JardaXXL , svařovacímn drátem píchal do květníků a tvrdil jak to těm matkám prospívá , nevim , to proste patři do připravy a nám je to naprd , jelikož kytky co jsou tak max 3/4roku v zemi , není to jabloň ktera tam bude 20let , asi tak , cau Hlava
EDIT:
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers nedávno jeden týpek co pěstuje prý hodně dlouho (10let) posílal fotku že netuší čim by to mohlo být a bylo to jasně přelitý; květen byl celej mokrej ...na hodně threadech je vidět že nějaký provzdušnování půdy at už kypřením nebo prohnětením květníku (i indoor) se vůbec nepraktikuje...sleduju to už dýl