Pozdrav
Stálý Člen
Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 73
|
Ahoj Jestedmane, takže po pořádku:
1. Dekarboxylace v elektrické nebo plynové troubě
Podle internetových doporučení třeba rostlinky zahřát na teplotu +105°C na dobu 15 minut. Podle několika kvalitních prací výzkumné laboratoře dekarboxylují při teplotě max +135°C po dobu 8 až 10 hodin. (Viz např. Arno Hazekamp: Cannabis; extracting the medicine, Proefschrift Universiteit Leiden, Holandsko).
Při zahřívání THC (při teplotě 80°C) i CBD (při teplotě 66-67°C) taje a pak při poklesu teploty ztuhne a část se nalepí na dno nádoby, ve které se dekarboxyluje. Proto je dobré dekarboxylovat v té nádobě, ve které se pak bude macerovat.
2. Dekarboxylace v mikrovlnné troubě
Čas a intenzita dekarboxylace v mikrovlnné troubě závisí především na množství rostlinek a jejich vlhkosti. Při malém množství (10-20g) je lepší troubu opakovaně zapínat na krátké intervaly (30 až 60 sekund) na nižším stupni vaření. Rostlinky je potřeba stále kontrolovat, v průběhu dekarboxylace rovnoměrně tmavnou až na tmavěhnědou barvu a uniká z nich vodní pára a kysličník uhličitý. Pokud se nechají bez dozoru, začne se z nich kouřit a místy úplně zuhelnatí.
3. Macerování
Nejlépe a nejpohodlněji se maceruje v kvalitním n-hexanu, (ale je drahý a těžko se shání), alternativně pak v lékařském benzinu (což je směs pentanu + hexanu + heptanu), a také v lékařském benzinalkoholu. Tato rozpoušděla dobře rozpouští jak voskové obaly trichomů, tak i kanabidoidy uvnitř trichomů.
Macerování v samotném alkoholu (i v 96%-tním) trvá dlouho, protože potřebuje hodně času na rozrušení voskových obalů trichomů a je příšerně drahé.
K případné recyklaci alkoholu he potřeba varní hnízdo, stojan, varnou baňku, chladič a sběrnou baňku, což je investice za pár tisíc a velký problém, pokuď to najdou při domovní prohlídce.
4. Čištění alkoholového extraktu je popsáno v příspěvku č. 7 výše.
Ten nápad z tukové tinktury nějak získat tinkturu alkoholovou je spíš pro pokročilého chemika s pořádným laboratorním vybavením.
Co se týče Tvého zamýšleného využití, nejlepší by byly kapky pod jazyk, protože mají vysokou biologickou dostupnost (tj. % látek, které se dostanou přímo do krevního oběhu.) tím, že “obejdou” žaludek a první průchod játry.
Příklady složení:
Pegasovy kapky čištěné (a dochucené) Smectou podle tohoto návodu: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=48460 a případně mírně rozředěné alkoholem
Alkoholové kapky čištěné aktivním uhlím, doplněné propylenglykolem (a event. glycerínem a fosfatidylcholinem) podle příspěvku č 8.
Pro stabilitu je nejdůležitější skladovat na tmavém a chladném místě v uzavřené lahvičce z tmavého skla.
|