Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Postoj k ekozemědělství,biovýrobkům...
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 17

sem tu jel přes jednu ves a stavil se v kravíně pro mlíko a sýr, řikám mu že to má dobrý, proč to nemá bio. a on mi řekl, že bio to měl, jenže aby to bylo bio, musel by zaplatit 8 kontrol ročně každou za 8 tis. a to se soukromýmu malorolníkovi fakt nechce....

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 07-01-2008 v 07:52 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 18

Prave bioprodukty zemedelstvi se nejvice prodavaj ve velkejch mestech kde si lidi myslej ze je to opravdu prirodni ale na vesnici by s tim moc neuspely jednak ze sou cenamy jinde...ad rider: pozor znacka tesko sico moc vabne a dizainove nevipada ale pro vyrobce potravin ktery by pak sve produkty balil do obalu tesko sou hodne velky pozadavky at uz HACCP ci ISO 9100 pochybuji ze to tady neco nekomu rika......spis je problem domaci kvalita verzus zahranicni sunt....ad polsky kurata, litevsky vejce atd.

Old Post 07-01-2008 v 08:18 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clandestino
Stálý Člen

Karma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 19

Taky mám radši domácí vajíčka, kupovaný se nedají jíst. Totální bio a obrovský velkochovy jsou dva extrémy, ideální je pro mě něco mezi tím.

Oh, I'm a good old Rebel
Now that's just what I am.

Lophophora - kaktus bohů
Záhada San Pedro

Old Post 07-01-2008 v 14:21 PM
clandestino je offline   Profil uživatele clandestino   Find more posts by clandestino   Foto galerie člena clandestino   Click here to Send clandestino a Private Message   Add clandestino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 20

tak jak rika clandestino neco mezi napr. vajicka si muzez mit omodra kdyz bude slipka mit ve strave modre lipofilni barvivo...a ktim domacim ty sou trosku nezdravjsi pac vzdy obsahuji o 20% vic cholesterolu a to je dano tim biochovem kdy ma slepka pristup ke zradlu ad libidum....

Old Post 07-01-2008 v 15:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 21

cetl jsem ze cholesterol z vajicek je jiny,udajne se nedostava do krve...

Old Post 07-01-2008 v 16:31 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Niari
Stálý Člen

Karma uživatele Niari - 16% PěstitelskáKarma uživatele Niari - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 22

Je mi milejší volný výběh pro krávu. Když už chceme zvířata jíst, tak jim aspoň zajistit život bez utrpení a šetrné usmrcení. Připadá mi to prostě správnější. Jenže některé zemědělce zajímá jenom výnos (je to byznys). Ten stres (a hormony), co zvířata prožívají (a požívají) ve velkochovech, se do toho masa promítne.

Old Post 07-01-2008 v 17:17 PM
Niari je offline   Profil uživatele Niari   Find more posts by Niari   Foto galerie člena Niari   Click here to Send Niari a Private Message   Add Niari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clandestino
Stálý Člen

Karma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 23

Potom je otázka, co je bio - tedy to "reálné", nebyrokratické. A myslím, že "čisté bio" se od toho, jak si počíná naprostá většina venkovských pěstitelů a malochovatelů, liší minimálně. Dám příklad - pěstujeme mimo jiné brambory. Několikrát za rok se aplikuje postřik proti savým a žravým škůdcům, proti plísním, u obilí proti plevelům. Pole na obilí a brambory se střídají, jsou hnojena hnojem od býků, kteří jsou krmení senem z louky, šrotem z obilí, řepou z pole. Mimo hnoje a močůvky se pole jednou ročně přihnojí NPK a NH4NO3. Sklízíme pomocí strojů, nejsme otroci abysme to dělali rukama. Mimo to ještě králíci, slepice, čuník, krmené podobně jako býci + zbytky. Nakolk je tohle "bio" lišící se od "profesionálních" ekofarem?

Oh, I'm a good old Rebel
Now that's just what I am.

Lophophora - kaktus bohů
Záhada San Pedro

Old Post 07-01-2008 v 18:23 PM
clandestino je offline   Profil uživatele clandestino   Find more posts by clandestino   Foto galerie člena clandestino   Click here to Send clandestino a Private Message   Add clandestino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 24

ad vejce chlesterol je priman telem poze pokud je jej nedostatek v krvi potreba denni je neco pres gram snizuje adsorbci ve strevech vlaknina na kterej se vaze je nekolik frakci HDL a LDL pokud je v krvi vice HDL je to dobre ale kardiovaskularni nemoci nespusobuje samotny cholesterol ale jeho oxidacni produkty epoxidy a LDL frakce je nachylnejsi...jinak se cholesterol vylucuje pri traveni zluci ve forme soli a je znovu resorbovan zpet do krve....jinak sem cetl ze ve vejcich sou latky treba lecitin ktere zabranuji strebavani vajecneho cholesterolu...tak pak nasi dedove co kazdy den rano vstali sezrali 6michanych vajec a sli na pole tak nikdy nemeli infarkt atd...by tomu odpovidalo..ad bio zradlo ver jedine tomuco si vyprodukujes sam je to jak s hulenim...peace

Old Post 07-01-2008 v 19:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 25

clandestino:ty zvirata urcite bio :-) ve srovnani se zelenkavym masem od aholdu

Old Post 07-01-2008 v 19:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 26

citace:
Původní příspěvek od Time


to že je bio marketingový tah je jasný ,ale celkově mě to příjde lepší než marketingový tah směrem k nejnižším cenám a šuntovosti potravin .



souhlas.
Az se svet zblazni uplne,rozjedu agroturistiku

prijede manik z velkeho mesta,zamete mi dvorek od hoven,pokosi,poryje,ovoce ocese da na stul 100euro a zase odejde.Stali zakaznici budou mit vyhodne slevy

Old Post 07-01-2008 v 19:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clandestino
Stálý Člen

Karma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 27

citace:
Původní příspěvek od xerthon


souhlas.
Az se svet zblazni uplne,rozjedu agroturistiku

prijede manik z velkeho mesta,zamete mi dvorek od hoven,pokosi,poryje,ovoce ocese da na stul 100euro a zase odejde.Stali zakaznici budou mit vyhodne slevy


Taky jsem o tom přemýšlel Zvlášť po tom, co mi kdysi jeden člověk sdělil, že házet hnůj koňovi je pro něj "požitek". Snažil jsem se ho přesvědčit, že ostatní domácí zvěř by ho uspokojila mnohem víc Dal by se dobrej název, sehnal bych si kroj a dýmku s císařpánem, abych dobře zapadl, a ještě by za to mohli platit jako za skanzen

Oh, I'm a good old Rebel
Now that's just what I am.

Lophophora - kaktus bohů
Záhada San Pedro

Old Post 07-01-2008 v 19:51 PM
clandestino je offline   Profil uživatele clandestino   Find more posts by clandestino   Foto galerie člena clandestino   Click here to Send clandestino a Private Message   Add clandestino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Niari
Stálý Člen

Karma uživatele Niari - 16% PěstitelskáKarma uživatele Niari - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 28

2xerthon: Já se bojím, že v Americe na tomhle už dávno někdo vydělává. :-D

Old Post 10-01-2008 v 22:21 PM
Niari je offline   Profil uživatele Niari   Find more posts by Niari   Foto galerie člena Niari   Click here to Send Niari a Private Message   Add Niari to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clandestino
Stálý Člen

Karma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 29

Nové věci o MacDonald´s... Ve před týdnem jsme prodávali na jatka býka. Co jsem tak kecal s týpkem z Masokombinátu Polička, dozvěděl jsem se, že jsou hlavním dodavatelem hovězího pro MacDonald. Takže z mýho býka, co žil ve vazném ustájení, a chovaném, jak popisuju dříve v tomto threadu, se pak v reklamě stane volně na pastvinách chovaná, přísně ekologicky krmená biokravka

Oh, I'm a good old Rebel
Now that's just what I am.

Lophophora - kaktus bohů
Záhada San Pedro

Old Post 08-04-2008 v 18:17 PM
clandestino je offline   Profil uživatele clandestino   Find more posts by clandestino   Foto galerie člena clandestino   Click here to Send clandestino a Private Message   Add clandestino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 30

citace:
Původní příspěvek od xerthon


souhlas.
Az se svet zblazni uplne,rozjedu agroturistiku

prijede manik z velkeho mesta,zamete mi dvorek od hoven,pokosi,poryje,ovoce ocese da na stul 100euro a zase odejde.Stali zakaznici budou mit vyhodne slevy


Vsadim se o hodně pěnez, že za 10 let to tu bude!

Old Post 08-04-2008 v 18:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Soul Rebel
Gangster

Karma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% PěstitelskáKarma uživatele Soul Rebel - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 384  

Příspěvek č. 31

Vzdyt agroturistika je uz bezna vec

Na Novém 2oo8
V Malinách 2oo7
RaggaKings
BIG BROTHER IS WATCHING YOU ...on minichat

Old Post 08-04-2008 v 19:24 PM
Soul Rebel je offline   Profil uživatele Soul Rebel   Find more posts by Soul Rebel   Foto galerie člena Soul Rebel   Click here to Send Soul Rebel a Private Message   Add Soul Rebel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clandestino
Stálý Člen

Karma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% PěstitelskáKarma uživatele clandestino - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 170  

Příspěvek č. 32

Já o tom (agroturistice) silně přemýšlím. Nedělám si iluze, až dodělám školu, tak chci pracovat a ne hospodařit. Teď tomu šéfuje tata, ale pozděj... Zemědělství mě baví, ale ne do té míry, že přijedu z práce a do večera su na poli... V budoucnu bych to viděl na čuníka, králíky, slepice, možná jednoho býka. I když, co vím, chytnou mě geny a zase budou dobytci doma čtyři No a na to, aby bylo hospodářství turisticky zajímavý, není nějakej velkej objem potřeba...

Oh, I'm a good old Rebel
Now that's just what I am.

Lophophora - kaktus bohů
Záhada San Pedro

Old Post 08-04-2008 v 19:30 PM
clandestino je offline   Profil uživatele clandestino   Find more posts by clandestino   Foto galerie člena clandestino   Click here to Send clandestino a Private Message   Add clandestino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5711620 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív