Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Neustálé zvyšování ph vody v bubbleru?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
piiit
Stálý Člen

Karma uživatele piiit - 20% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 17

no ja neviem , ale keď prefiltrujem vodu cez reverznú osmózu a odmeriam ph je 7,4 , nechám tu vodu odstať 12 hodín a ph je 8,2, nepridávam do nej nič no a teraz mi napiste cim to je....
inak skúšal som to viackrát stále s rovnakým výsledkom...

Alea iacta est - kocky su hodene

Old Post 07-03-2010 v 10:02 AM
piiit je offline   Profil uživatele piiit   Find more posts by piiit   Foto galerie člena piiit   Click here to Send piiit a Private Message   Add piiit to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 18

zd, tak to je divný. Protože s RO teče voda s ph kole 5,2.
čím to měříš? digi?

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 07-03-2010 v 13:06 PM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piiit
Stálý Člen

Karma uživatele piiit - 20% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 19

ph metrom od adawy... a ec nemam tiež 0,000000000 ako som cital, ale meria mi to 0,02... a po niekolkych hodinách mi nameria ec 0,04 to ec by mohlo byt rozdielnou teplotou vody, ale to ph tomu vazne nerozumiem. jedna možnost je ze demineralizovana voda do seba absorbuje nejake latky z okolia...

Alea iacta est - kocky su hodene

Old Post 07-03-2010 v 15:24 PM
piiit je offline   Profil uživatele piiit   Find more posts by piiit   Foto galerie člena piiit   Click here to Send piiit a Private Message   Add piiit to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelwig732W16
Nový Člen

Karma uživatele Zelwig732W16 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 20

prvotni problem se zvsovanim ph v bubleru mam taky a od zacatku: bubler mam jen na zakorenovani rizku, roztok je jen voda s obsasnou davkou par kapek peroxidu a ph se mi porat splha na 7,2 i vys... seridim na cca 6,6 a do rana znova - uz jsem vyloucil perlit, zakorenovac, dokonce jsem skousel i dat to do skla, nic nepomaha, podle me je to tim vzduchovanim - MUSI TO DELAT NECO ZE VZDUCHU... jinak si to nedovedu vysvetlit :-P

Old Post 25-05-2010 v 16:55 PM
Zelwig732W16 je offline   Profil uživatele Zelwig732W16   Find more posts by Zelwig732W16   Foto galerie člena Zelwig732W16   Click here to Send Zelwig732W16 a Private Message   Add Zelwig732W16 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 21

no taky mám problém s kolísáním Ph...když snížim 120l nádobu v odstátou vodou na cca 6.0 kys. dusičnou tak mě to za 24hod vyletí třeba na 7.5
Zatím to řeším tím že to snižuju kys fosforečnou která to drží +- 0.2
Mám novou Ph Adwu,pro sichr měřím ještě kapkama jestli mě to nelže a už fakt nevím co s tím.Zkusím ješte ten PH- prášek od GHE a uvidím

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 25-05-2010 v 18:02 PM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prashiwa
Stálý Člen

Karma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% PěstitelskáKarma uživatele prashiwa - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 341  

Příspěvek č. 22

nevim jeslit to tu uz nekdo rek ale z praxe mam zjisteny v ciste vode s ruznych zdroju mist a mnest mam zjisteno ze bezohledu na sytstem jde ph vody nahoru vzdy nazacatku kdyz snizujeme ph kyselinou dusicnou v rustu a fosforecnou v kvetu je zde par zakladnich faktu a to ze dusicnany v kyseline ne ze pusobi jako hnojeni i v ciste vode ale taky trva nez se voda nasyti kyselinou tak az drzi uplne presne,kyselina nazacatku mizi tim ze rozklada kovy a ostatni slozky a zaroven vapenec ve vode kyselunu rapidne neutralizuje,proto trva nez dojde k nasyceni kyselinou tak akorat dokud nedrzi.to znamena mit pripravenou vodu uz tyden pred zasazenim novych klonu aby nemnely soky s vykyvu ph na pocatku kdy to nidky nedrzi.dusicnany pochopitelne zvedaji i EC, kdo ma ec uz tak vysoke muze skusit krystalovou kyselinu od GHE ktera EC nehybe ale ta nedrzi uz vubec ale zase po maha rozpoustet kovy a vstrebavat tuto tpoblematickou ne vzdy akorat vodu.peroxid vodiku ve vode taky odbourava kovy z vody a pomaha vstrebavat rostlinou tyto problematicke stopove prvky.reseni by s emohlo najit v osmoze ale i tam se voda musi kyselinou nasytit.nejdriv jde ph moc nahoru,u rpostred faze to nejak drzi a ke konci faze jde Ph zase moc dolu pac hniloba korenu taha dolu ph.takze k tomu stabilnimu ph pomaha rozhodne i biohuba biomagix bez ktere si neumim predstavit bezrpoblemove leto.

MR.Shiwa



nft gt 205


Old Post 02-11-2010 v 01:33 AM
prashiwa je offline   Profil uživatele prashiwa   Find more posts by prashiwa   Foto galerie člena prashiwa   Click here to Send prashiwa a Private Message   Add prashiwa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Die Antwoord
Stálý Člen

Karma uživatele Die Antwoord - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 23

Vím, že už jdu s křížkem po funusu, ale někde jsem četl o chování vody. Bylo tam řešené jak snižování tak i zvyšování ph pomocí kyselin, ceočka atd. Problém byl v tom kolik voda obsahovala pufračních látek. Čím vyšší obsah tím horší bylo upravit vodu. Bylo třeba použít větší množství kyselin aby se pufry nasytily a nevracely vodu zpět k původním hodnotám. Navíc prý měká voda má horší stabilizační vlastnosti. PH dost kolísá. Myslím, že dobrý způsob je koupit testy na uhličitanovou tvrdost KH a změřit. Optimum si myslím bylo kolem šesti až osmi. Čím menší hodnoty tím to víc lítalo. A čím větší hodnoty tím se to hůře upravovalo. Doufám, že to k něčemu poslouží. A jestli jsem se sekl a píšu bláboly tak to klidně smažte.

Žij a nechej žít...

Old Post 17-07-2015 v 18:33 PM
Die Antwoord je offline   Profil uživatele Die Antwoord   Find more posts by Die Antwoord   Foto galerie člena Die Antwoord   Click here to Send Die Antwoord a Private Message   Add Die Antwoord to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 24

Chraň každého kdo má měkkou vodu, bez pufrační schopnosti. V takovém případě, vám přijde, že vás někdo trestá.

And I'm stoned!

Old Post 28-07-2015 v 22:13 PM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 25

No kolega pře 5-ti lety psal o bubleru na řízky - odhadl bych že moc velký objem vody mít nebude. A čím menší objem tím horší stabilita pH. Já kdysi dávno zkusil bubler 10l a tak mi to šlo na nervy že jsem se vrátil k hlíně a pochopil jsem proč profi bubler se prodává s 25l objemem :-)

Old Post 29-07-2015 v 08:19 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-01-2023 - Pěstování v bubbleru - 22 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5108250 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív