Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Jističe
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 17

Já Céčko nikomu nedoporučoval, to byl někdo jiný Já mám ve své skříni Béčko a to z jednoho prostého důvodu: Béčka mám zadara A proto mám 6A. 2A Béčko by mi vylítlo hned při startu. Ale problém v tom nevidím. Za moje zapojení bych dal ruku do ohně a jistič může vylítnout jen kdyby mi do skříně někdo chrstnul kýbl vody, protože vodiče nejsou nikde přístupné dotyku a jsou předimenzované (2,5mm2), takže ani se zkratem, ani s přetížením nepočítám
citace:
Původní příspěvek od shaman1*
Tak nevím nedoporučíš na žárovku o 100W jistič 100A aby byla jistotaže při startu nevypne.

chceš srovnávat žárovku s výbojkou? Nebuď směšný

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 25-01-2007 v 08:53 AM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 18

Ok tak ale stejně počkej si na starovací proud změřím to a řeknu vám kolik tam teče doma to nezměřím protože tento proud je tak rychlý že bych ho ani nepostřehl potřebuju pořádný měřák ale ten mám v práci muj hrub ohad je vzhledem k tomu že se jedná o vysokonapěťový start v řádu přes tisíc voltů tak 60 A tak nevím není ten jistič slabý? Jinak o startech výbojky jsem se učil před 10 lety a myslím že o nich vím podstatně víc než ty ale rád si to od tebe poslechnu prosíííím. Srovnání výbojky a žárovky je na místě výbojka požívá napětového rázu a žárovka proudového rázu. to je pravda ale na výbojce ten napěťový ráz tvoří tlumivka a zčehopak asi z proudu. takže zavěr je že je to to samý

Old Post 25-01-2007 v 09:36 AM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 19

Takže tvrdíš, že výbojka a žárovka je jedno a to samý?????

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 25-01-2007 v 10:48 AM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 20

Z elekrického hlediska ano z rozdílem že žárovka používá k zapálení proudu a výbojka napětí jinak jsou to oba el. spotřebiče určené k tomu aby vyvinuly elektomagnetické vlnění o velmi vysokem kmitočtu kterému se říka světlo nebo mi vyjmenuj nějaký el. rozdíl ne konstrukční o tom jsem se nebavil.

Naposledy upravil shaman1* 25-01-2007 v 19:01 PM

Old Post 25-01-2007 v 17:33 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 21

Tak asi v prvé řadě se žárovka "nezapaluje" - procházející proud rozžhaví vlákno a to začne svítit (nebo teda po tvém: vydává elektomagnetické vlnění o velmi vysokem kmitočtu kterému se říka světlo)
U výbojky ono vlnění vydává samotný obluk. V žárovce žádný obluk není - podle mě jsou to dva docela odlišné principy...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 25-01-2007 v 20:30 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 22

V konstrukci ale není to jedno klidně si dej jistič i 100A ale nedoporučuj to tady týpkům dej tomu že nějakej začátečník si postaví svoji pěknou skříň a udělá si sám instalaci a bouchne tam jistič 6A blbě něco dotáhne nebo mechanicky namůže vodiče vznikne mu tam přechodový odpor a vyhoří jedna báseň a než jistíč zareaguje bude mít V nejhorším případě 1300W dýchánek ohňový to je výkon kdy by vypnul jistič 6A

Old Post 25-01-2007 v 21:09 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od shaman1*
bouchne tam jistič 6A blbě něco dotáhne nebo mechanicky namůže vodiče vznikne mu tam přechodový odpor a vyhoří jedna báseň a než jistíč zareaguje bude mít V nejhorším případě 1300W dýchánek ohňový to je výkon kdy by vypnul jistič 6A


Ano - odpor tam opravdu vznikne.Žádný jistič ti ale v tomoto případě bohužel nepomůže, protože proud, tekoucí obvodem ještě KLESNE! Ten jistič je tam kvůli zkratu! A u zkratu tečou desítky ampér takže by možná nevpnul tak akorát ten 100A, který jsi tu Hanyzovi doporučoval...

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 25-01-2007 v 21:19 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 24

Od začátku jsem pro pojisku nikoli jistič a 100A jsem myslel ironicky

Old Post 25-01-2007 v 21:29 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 25

Nature dej tam radši pojisku ať tady pánové mají radost T 1,5 A ale jinak bych dal tak T 1,3 nebo jistič ale ten je zbytečnej protože pomůže jen u přímého zkratu a to ti vypne i ten v rozvodné skříni takže jistit obvod dvěma je zbytečnost jsem pro pojistku

Old Post 25-01-2007 v 21:48 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 26

To asi ne ale existují kabelové pojistkové pouzdra je to krabička na kabelu ,nebo skříňové ty nacpeš do každé 8 mm díry o tenkém průměru. Koupíš to v obchodě z el součástkami a dávají se do toho malé skleněné pojistky.

Old Post 26-01-2007 v 07:45 AM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 27

Ještě dotaz: Stačí tepeplná pojistka, kterou dám na tlumivku (TSF121 / tep.pojistka 121°C 10A, nevratné) na 70W-sodík??? A ještě nějakou SMD pojistku do obvodu, ale nevim kterou

Old Post 26-01-2007 v 11:31 AM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 28

Jo to je v klidu provozní teplota tlumivky je cca. 70 stupňů a 121 stupňů je optimum pro vypnůtí akorád nevím co je SMD pojistka když SMD součástky jsou součástky na povrchové osazování tzn. že nejsou osazeny do předem připravených děr jako drátové součastky radiální a axiální.

Old Post 26-01-2007 v 14:53 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 29

citace:
Původní příspěvek od shaman1*
Jo to je v klidu provozní teplota tlumivky je cca. 70 stupňů a 121 stupňů je optimum pro vypnůtí akorád nevím co je SMD pojistka když SMD součástky jsou součástky na povrchové osazování tzn. že nejsou osazeny do předem připravených děr jako drátové součastky radiální a axiální.

No abych se přiznal já tomu moc nerozumim.. Našel sem to na GMku. Myslel sem prostě obyč pojistku na začátek obvodu...

Old Post 26-01-2007 v 15:00 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 30

Jasně malá skleněná pojiska bude ok hlavně tam nedávej jistič jak tady doporučovali týpci prý ochrana proti zkratu ale proti zkratu je už obvod jištěný v rozvodné skříni a pojistka ochrání tvou lampu proti jakémukoli poruchovému proudu i proti zkratu je to nejlepší řešení.

Old Post 26-01-2007 v 17:31 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shaman1*
Stálý Člen

Karma uživatele shaman1* - 86% PěstitelskáKarma uživatele shaman1* - 86% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 175  

Příspěvek č. 31

Jěště borci co jsem vám doporučil pojisku jak to odzkoušíte dejte vědět jak jste dopadli pro pány z jističema.

Old Post 27-01-2007 v 15:47 PM
shaman1* je offline   Profil uživatele shaman1*   Find more posts by shaman1*   Foto galerie člena shaman1*   Click here to Send shaman1* a Private Message   Add shaman1* to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rhino
Stálý Člen

Karma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% PěstitelskáKarma uživatele Rhino - 77% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 799  

Příspěvek č. 32

citace:
Původní příspěvek od shaman1*
Jěště borci co jsem vám doporučil pojisku jak to odzkoušíte dejte vědět jak jste dopadli pro pány z jističema.

No hned tak to nebude.. Realizaci plánuju tak za měsíc a díl.. Pak dam určitě vědět..

Old Post 27-01-2007 v 15:52 PM
Rhino je offline   Profil uživatele Rhino   Find more posts by Rhino   Foto galerie člena Rhino   Click here to Send Rhino a Private Message   Add Rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-02-2020 - jistič - 11 odpovědí
02-12-2015 - Padá jistič - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3886610 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív