Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
mno nedá mi to nenapsat co jsem viděl ve vertikálních systémech. Vzdálenost lamp je opravdu neřešitelnej problém, ale kdo si myslí, že mu bude vertikál šlapat jako klasika, když k tomu bude tak přistupovat, je vedle jak ta jedle. Použití lamp nižší vatáže při rozjezdu je nutnost, ale zas je po problému a co se týče přemokřování spodní části to je jiná věc, bohužel ani sto litrů za systém vám nezaručí, že bude šlapat jak hodinky. Taky jsou lidi který jeli vertikál poprvé a bez problémů. Je to na delší povídání, ale vzhledem k rozšířenosti vertikálů u nás, asi ne na místě.
Původní příspěvek od czechglock ...Je to na delší povídání, ale vzhledem k rozšířenosti vertikálů u nás, asi ne na místě.
Já mám čas i náladu. Zasluž se o rozšíření vertikálů u nás. Já o něm uvažuju a proto mě zajímá co nejvíc zkušeností-postřehů. Byl bych ti velmi vděčen.
Ani jeden z výše uvedených problémů mi nepřijde neřešitelný(zatím pouze teoreticky). vzdálenost od lampy bych řešil tím,že bych ji nezavěsil doprostřed válce ale na stranu. (vyosení by šlo regulovat stejným principem jako u stavitelných zavíračů dveří-podle výšky rostlin) Fungovalo by to za předpokladu, že by se válec otáčel stejně jako u OMEGY akorát vertikáně (!!!). Pokud by to bylo technicky náročné kvůli zavlažovacímu systému (což by možná šlo eliminovat tím,že by se napoštělo a vypouštělo v jedné dané fázi rotace), pak by šlo pohybovat lampami za pomocí ozubeného kola a vačkové hřídele. Co se týká sucha nahoře a přílišné vlhkosti dole, pak to by šlo vyřešit dvěma samostatnými napoštěcími a vypouštěcími okruhy (a to i za použití jednoho čerpadla!). Rozdíly v tlaku by šlo vyřešit umístněním čerpadla nahoru a nebo synchronizací napouštění s rotací - čili pokud by rotace proběhla jednou za hodinu, pak by napouštění probíhalo 2x jednou horní část a za půl hodiny spodní, popřípadně by to šlo rozdělit i na víc fází aby to bylo rovnoměrnější....