Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
noooo, ehm, tedy...... chjo, tak se priznam - ono to tak pekne rostlo, ze jsem se na nejake mereni vybodl, i kdyz je cim - lenost je strasna. Neni to omluva, ale proste jsem to neresil, nebylo co.
Ale je pravda, ze s pridavanim CO2 klesa pH, pokud by s tim byl problem, prihodil bych do zasobni vany hrst dolomitu (smes Mg a Ca uhlicitanu) - pocitam, ze by slo pH zase nahoru, navic by se zvysil obsah Mg v roztoku (uhlicitanova tvrdost).
Obcas to tak delam s akvarkem. Kdyz se pH moc uhne, hrst dolomitu to zatim vzdycky spravila.
no lidi s tim klesajícím Ph v důsledku přítomnosti kyseliny uhličité bych si starosti určitě nedělal, vzhledem k tomu že kys. uhličitá je jedna z nejslabších (jestli dokonce neni nejslabší) a někerá literatura ji za kyselinu ani nepovažuje......
to jestli to výrazně ovlivní růst kyti nevim, ale vypadá to krásně....
Čus, každopádně je to dobrej nápad s tím čerpadýlkem. Chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem ti držely kytky v těch trubičkách, v čem jsi to měl? Mám řízky v rockwool kostkách. Nahoře máš keramzit?
2PatMat: Nafotim, doplnim.
2Wik: Kytky jsou v trubickach jen zasunuty. Dokud byly male, drzely v trubickach (prumer cca 12mm) tak ze byly zasprajcle za nejspodnejsi rapik, ktery nedovolil rizku spadnout dovnitr, (muselo se to par dni kontrolovat), pak, kdyz uz kousek vyrostly, byly uz zapleteny do pletiva a zapadnout nemohly. Puvodne jsem si rikal, ze pokud nebudou drzet, klidne stonek propichnu spendlikem, at se za nej zapsrajcne, ale nebylo treba.
Keramzit ani jiny substrat tam neni, jen roztok. Uplne cista prace...
viridis - Vynos je peknej,a je to dost vychytany,ale stejne by me zajimala dulezita vec jestli se vubec vyplati s timhle zabyvat.Jde o srovnani ve vynosu mezi klasickym bublerem a touhle vychytavkou.Mohl bys srovnat vynosy?
-O kolik tenhle system navysil hmotnost vysledneho produktu oproti klasickymu bublaku?
-Jakou 400w vybojku pouzivas - typ?
-Co jsi tam mel za genetiku?Byly to 3 ruzny modely jak jsi psal?
-Jak dlouho jsi to mel na kvetu?
Zajimalo by me totiz co zpusobilo tak velkej vynos/w.Jestli je to prevazne novym typem bubbleru a nebo tim co2 a nebo jestli to neovlivnily nejake dalsi faktory.
tiez by som sa zaujimal o to.
a fakt originalne, velmi sa mi to paci. cista praca.
rad by som vedel vsetky konkretnosti, urcite by pomohly fotozi pestirny!
k+
2Viridis: good work man. Jeste me parkrat napadlo polozit nad vzduchovaci kaminky nejakou lehce porovitou tkaninu (treba tu sitotiskovou, jak lidicky tady pouzivaj do bubblebagu na vyrobu hashe), resp. ten kaminek do ni zabalit -> zmensili by se bublinky. Nebo nad kaminky stavet prekazky, aby cesta vzduchu nahoru nebyla tak kratka. Ale to muze zase spojit maly bublinky do velkych, tak by se to mijelo ucinkem. No jen tak nahlas premyslim.
2r-man: CO2 je tezsi nez vzduch, ale ne nez voda A az se dostane z vody, dal by se rozmichat ventilaci. Ale zatim jsem to nestudoval nejak podrobne.
2 Jahudka!:
1) minule v tom samym, ale v klasickem zapojeni cca 230g
2) 400w HPS, uplne obycejna Tesla (Teslamp)
3) 4x Mazar (1 scipl, takze jen 3) 3x BlueberryxHawaiiMauiWoovieSkunk (vlastni produkce) a 1x Blueberry
4) krz ty BBxHWMS a BB jsem to musel nechat trochu dele = 9 tydnu, z toho 12 dni flushing
Detal zapojeni CO2 jsem pripojil vyse, jeste zedituju popis.
2 dejaVuCV: pres jemnou, mokrou (predpokladam, ze ponorena bude latka mokra ) latku male bublinky jen tak neprojdou, vyzkouseno. Ten labyrint je jiz realizovan tou privodni trubkou; do kybliku by se nevesel, neb tento je po case zcela zaplnen koreny...
zdravim.chtel sem se te zeptat jak jsi docilil toho ze rostlinky nemas v rockwolu ale jen tak v tech trubickach.at sem hledal jak sem hledal tak sem to nikde nenasel.
me prijde jednodussi dat ponorne cerpadlo primo do kbeliku [easy] a pak jen hadici s jakymkoliv difusorem [cokoliv s dirama] udelat ten protitlak k vzduchovacimu kameni. napada me milion veci, co se daji proderavet
dalsi moznost je pouzit opravdu dlouhou oponu misto kamene a je to taky cool? otazka do diskuze...
Původní příspěvek od hanyxz zdravim.chtel sem se te zeptat jak jsi docilil toho ze rostlinky nemas v rockwolu ale jen tak v tech trubickach.at sem hledal jak sem hledal tak sem to nikde nenasel.
" Kytky jsou v trubickach jen zasunuty. Dokud byly male, drzely v trubickach (prumer cca 12mm) tak ze byly zasprajcle za nejspodnejsi rapik, ktery nedovolil rizku spadnout dovnitr, (muselo se to par dni kontrolovat), pak, kdyz uz kousek vyrostly, byly uz zapleteny do pletiva a zapadnout nemohly. Puvodne jsem si rikal, ze pokud nebudou drzet, klidne stonek propichnu spendlikem, at se za nej zapsrajcne, ale nebylo treba.
Keramzit ani jiny substrat tam neni, jen roztok. Uplne cista prace..." - prispevok c.22
p.s. pozornejsie citat:-)
Hoj, toto vypadá dost zajímavě
Od jednoho začínajícího akvaristy jsem se dozvěděl jak se akvárko distribuuje CO2 do vody.. jde o to, aby toho byly co nejmenší bublinky a byly tam dlouho (to víme). No tak oni prostě strčí filtr z cigarety do hadičky a je to.. ještě menší bublinky prý dělá pískovec a lipové dřevo. pak už stačí jen slabý proud, který by mohl dělat takový vír.. Nemam bubláK, nemůžu to vyzkoušet
A o tom CO2 a jeho příjmu kořeny tu několikrát někdo psal, že jo, že toho vstřebá rostlina víc, tak kde je pravda?
Ahoj,
pěkná práce,
dovolím si napsat komentář ohledně tvého pokusu...
Něco ohledně míchání a rozpouštění plynů v kapalinách vím (chemicky se to nazývá ABSORPCE). Tvůj nápad na co největší zdržení plynu v kapalině je dobrý, hlavně pokud máš klasické vzduch. kamínky uprostřed nádoby (plyn strhává proud vody středem nahoru a dolu se vrací po stěnách), čímž se zkrátí jejich doba styku o rychlost proudění kapaliny (proto je dobrý tvůj nápad o protiproudé uspořádání které zvyšuje dobu styku). Ale daleko lepší pro rozpouštění plynu v kapalinách je zvýšit měrný povrch bublin vzduchu - to znamená aby byly co nejmenší a bylo jich co nejvíce (při stejném výkonu vzd. kompresoru - dalším levelem je zvýšit objem probublaného vzduchu). Dále aby bubliny vznikaly na celém dně nádoby (tím se zvětší turbulentní (chaotické) proudění kapaliny. K tomuto účelu bych doporučil co nejdelší vzduchovou oponu stočenou do spirály. Dále má na rozpouštění plynů v kapalině obrovský vliv teplota! Se vzrůstající teplotou klesá množství rozpuštěných plynů (př.: v létě na rybnících se množí "vodní květ" z nedostatku rozpuštěného kyslíku ve vodě), takže teplotu bych držel na co nejmenší možné úrovni která kytka snese... Dále k tvému pokusu - zavádění CO2 do vody je taky špatné... tím že přidáváš do kapaliny další C02 tak měníš poměr molárních zlomků plynů (zvýšíš rozpuštění CO2 ale snížíš množství O2 ve vodě). Pokud přidávat CO2 tak jedině přes den a to do atmosféry pro listy.
Rozpouštění plynů v kapalině se řídí HENRYHO zákonem (KH.xi = yi.P, kde KH je Henryho konstanta charakteristická pro daný plyn, xi je molární zlomek rozpuštěného plynu v kapalině, yi je molární zlomek plynu v plynném skupenství a P je celkový tlak plynu nad kapalinou)
A teď ještě trochu teorie:
Dále se dá zvýšit rozpustnost kyslíku ve vodě tím že zvýšíš tlak atmosféry (celý box hermeticky uzavřeš a kompresorem v boxu zvýšíš tlak - množství kyslíku ve vodě se zvýší ale nevím jak to bude s fotosyntézou na listech. Podle mého názoru by vše probíhalo rychleji - bohužel je to pouze moje domněnka, možná by to chtělo zkusit nějakým šíleným experimentátorem:-D)
Naposledy upravil HurricaneGeorge 20-05-2010 v 20:36 PM
podle mě by to šlo s tímhle a jde tim přidávat vzduch i CO2
- Přivzdušnovací hlava s venturi efektem
- Eheim difuzor dát na čerpadlo https://www.youtube.com/watch?v=kQhr4oOlwpc