Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Hulení a kariera ...
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Tomasino
Stálý Člen

Karma uživatele Tomasino - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 48 

Pohodička To: Pan_Dan Příspěvek č. 17

Chci jen reagovat na tvojí poslední větu, že nejsme loutky tohohle systému ..... tuhle větu jsem si taky už párkrát probíral v hlavě, ale ať chci nebo ne .. ať se tomu bráním a snažím se o opak, tak tou loutkou jsem ... a jsme jí skoro každej ... nemůžeme za to my, je to otázka doby v které žijeme ..... je těžký se rozhodnout, jestli zůstat svůj a lidskej a prožít život po svém a za ničim se nehnat a nebo se zapojit do davu loutek a nechat sebou cloumat a mávat tak jak to doba a naše společnost určuje ..... před pár lety, když jsem byl ještě mladší (lépe řečeno za školních studií) jsem taky přemýšlel jinak ... říkal jsem si, že si budu žít tak jak chci já a měl jsem své idéály, ale jakmile jsem začal pracovat a stavět se tak nějak na vlastní nohy tak jsem si uvědomil, že moje ideály o životě sice nejsou tak zlý, nicméně mi asi nezajistěj to, že budu moct jednou mít hezkej byt, kde budu mít svojí rodinu, že moje děti jednou nebudou muset prosit "Tati tati, proč jsme ještě nebyli u moře a proč jsme neviděly to či ono ..... tohle je podle mýho to, co žene lidi k "loutkaření" .... a nikdo se přeci nemůže divit, že to tak je ..... život bez peněz je sice taky krásnej, ale podle mého né v plně civilizované společnosti ..... prostě takovej je život

Take a peace with Joint!

Old Post 14-12-2001 v 09:59 AM
Tomasino je offline   Profil uživatele Tomasino   Find more posts by Tomasino   Foto galerie člena Tomasino   Click here to Send Tomasino a Private Message   Add Tomasino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
livo
Stálý Člen

Karma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% PěstitelskáKarma uživatele livo - 69% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 352  

Palec nahoru to Tomasino Příspěvek č. 18

Nemám co dodat, jen K+ !!

LIV
Poslouchejte prosím. Je to jednoduché, a tak je možné, že vám chytrým to docela unikne...

Old Post 14-12-2001 v 10:03 AM
livo je offline   Profil uživatele livo   Find more posts by livo   Foto galerie člena livo   Click here to Send livo a Private Message   Add livo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan dan
Stálý Člen

Karma uživatele pan dan - 8% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 193 

to Tomasino Příspěvek č. 19

No vidis, u me je to prave naopak. S pribyvajicimi lety zjistuju, ze zit tak "jak to dnesni spolecnost vyzaduje" neni nic pro me. Za mlada (lepe receno za skolnich studii) jsem byl presvedcen o tom, ze budu mit krasnej dum, krasnou zenu, krasny auto a budeme jezdit na krasny dovoleny ke krasnymu mori, budeme mit kopu krasnejch deti a janevimcojeste...
Jenze prisla doba, ktera pro me znamenala zasadni prulom, doba, kdy jsem zjistil, ze tento zpusob zivota je sice pohodlny, ale nesmirne otupujici. A ja si nepreju byt otupovan, abych zapadnul do nasi krasne spolecnosti, ritici se (aspon podle me) s usmevem do hoven (sory za ten vyraz). Byla to doba, kdy jsem nemel vubec ale vubec nic a zjistil jsem, ze i tak se da zit a ze se tak da zit opravdoveji, protoze vsechno zalezi jen na tobe a ne na nejakym mlhavym principu existence ve spolecnosti.

A tak jsem po case dosel do bodu, kde se nachazim nyni. Vidim, ze kdyz se clovek diva na veci takove jake ve skutecnosti jsou (to jsem zvedavej, kterej debil si po obdrzeni vanocniho twista urve rukavy z pyzama), je vse jasnejsi. Staci se povznest. A k tomu mam treba tu ganju. Ne jako prostredek k uteku, ale jako prostredek k relaxaci ve svete, jaky se mi libi. Sice je pravda (a tedka si asi s prominutim naseru do vlastniho hnizda), ze ziju v panelaku, denne jezdim metrem do prace, navstevuju supermarkety, ale nejak se prezit musi - v tom Ti musim dat za pravdu, prachy bohuzel jsou hybnou silou tyhle "krasny" spolecnosti. A az me prestane bavit programovani (hahahahaha) tak klidne opustim Prahu a budu delat toho zavoznika. Kdekoli, treba nekde na vesnici na Morave.

Ne, nechtel jsem se navezt do nikoho s lukrativnim zamestnanim, jestli zvladate svou praci oddelit od sveho sourkromi, jedine plus pro vas.

Teprve až pokácíte poslední strom, zabijete posledni rybu a otrávíte poslední řeku přijdete na to, že se peníze nedají jíst.

Old Post 14-12-2001 v 10:22 AM
pan dan je offline   Profil uživatele pan dan   Find more posts by pan dan   Foto galerie člena pan dan   Click here to Send pan dan a Private Message   Add pan dan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iNVADER
Stálý Člen

Karma uživatele iNVADER - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 87  

to pan_dan Příspěvek č. 20

Naprostej souhlas, mluvis mi z duse. diky :-)))

Old Post 14-12-2001 v 11:02 AM
iNVADER je offline   Profil uživatele iNVADER   Find more posts by iNVADER   Foto galerie člena iNVADER   Click here to Send iNVADER a Private Message   Add iNVADER to your buddy list     Navštiv homepage uživatele iNVADER! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ddevil
Stálý Člen

Karma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 270 

to pan dan Příspěvek č. 21

čéče, to nema chybu,
normalne sem si te vytisknul a dnes to ukazu doma a kamosum, co nemaji to stesti a nesedi cely den v teple na prdeli jako ja,
To cos napsal by se melo nekde vytesat....nepremyslels uz co si nechas napsat na hrob (urnu, precist pri rozptýlení
Neni tu nekdo kameník? ??????
Uf

Kdyz nejde o zivot, de o hovno
DDevil

Old Post 14-12-2001 v 11:39 AM
ddevil je offline   Profil uživatele ddevil   Find more posts by ddevil   Foto galerie člena ddevil   Click here to Send ddevil a Private Message   Add ddevil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomasino
Stálý Člen

Karma uživatele Tomasino - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 48 

To: Pan Dan Příspěvek č. 22

Souhlasim s tebou je těžký definovat a správně vymezit pojem "spokojenej a naplňující životní styl" prostě je to na každém, jakej směr svýho života si zvolí .. jestli půjde tou pohodlnější cestou a připojí se k ostatním a nebo jestli bude chtít seberealizaci a splnění svých ideálů i za cenu toho, že si půjde svou cestou ....
určitě je to otázka názoru .... možná za 3, 4 roky budu mluvit zase jinak, ale zatim žiju tak jak žiju a třeba si taky jednou řeknu dost a zmizim někam na venkov, kde se budu věnovat sám sobě, ale teď jsem zatím ve věku, kdy se držím těch všech loutek i když s tím přímo nesouhlasím, ale ....... jsem mladej a chci si ten svůj život nějak zařídit .... sobě se budu věnovat až tu budu mít svoje dospělý děti, který na mě nebudou závislý a já si budu moct říct ... tak, děti mě už nepotřebujou, jsou na vlastních nohách, tak se teď trošku mrknu na to, co jsem chtěl vlastně celej život doopravdy dělat

Take a peace with Joint!

Old Post 14-12-2001 v 12:39 PM
Tomasino je offline   Profil uživatele Tomasino   Find more posts by Tomasino   Foto galerie člena Tomasino   Click here to Send Tomasino a Private Message   Add Tomasino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i_oNe
Stálý Člen

Karma uživatele i_oNe - 4% PěstitelskáKarma uživatele i_oNe - 4% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 107 

Palec nahoru Příspěvek č. 23

>>>>>> p r o f š e c h n y <<<<<<<<<<<<

Diky moc za Vaše příspěvky !!

Od založení týhle diskuze sem, tu nebyl a po pravdě sem ani nepočítal, že huliči přemýšlí i takhle!!
Tu dobu co sem tu nebyl sem se učil na docela :-) důležitou zkoušku. Takže jak ste poznali, jakési - cosi co by se snad jednou mohlo nadsazene nazvat karierou me snad teprve čeká ... doufejme!

No a muj nazor se i díky vam formuje zatim timto směrem:

" Když člověk chce - tak to ´de! "

Diky sem zvedavej na další učast ...

just i_oNe

Old Post 14-12-2001 v 15:38 PM
i_oNe je offline   Profil uživatele i_oNe   Find more posts by i_oNe   Foto galerie člena i_oNe   Click here to Send i_oNe a Private Message   Add i_oNe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

YES, YES, YES. Příspěvek č. 24

Štěstí, je umění smířit se s tím, co máme.

Svoboda je pouze jiný způsob jak vyjádřit, že nemáme nic, o co bychom mohli přijít.

Z toho plyne: Milujme to hovno, co nám život nadělil a čím méně věcí vlastníme, tím jsme svobodnější.

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 15-12-2001 v 05:19 AM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tuhy
Nový Člen

Karma uživatele Tuhy - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 25

Jo kariéra to je vono! nebo snad ne? Já si myslím, že je třeba svůj zivot prožít nějal lípnež jen honou za akriérou a stoho plyne za penězma, i když v ¨systému¨ to asi bez peněz nejde, není jich třeba tolik jen na přežití. A co s ušetřeným časem? No třeba starat se o rostlinky a pod.

!!!SSSmokEEE!!!

Old Post 04-04-2002 v 18:43 PM
Tuhy je offline   Profil uživatele Tuhy   Find more posts by Tuhy   Foto galerie člena Tuhy   Click here to Send Tuhy a Private Message   Add Tuhy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nemo
Stálý Člen

Karma uživatele nemo - 63% PěstitelskáKarma uživatele nemo - 63% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 286 

Příspěvek č. 26

No to jsem fakt nečekal takovou debatu. Připojuju se k ní trochu pozdě ale karmu pan_danovi musím dát.
No já si myslím, že člověk by si měl hlavně uvědomit o co mu v životě jde. Pokud mu jde opravdu o KARIÉRU, tak by asi neměl hulit, protože to mu cestu k ní určitě ztíží. Podle mě ale není na výběr jen dělat kariéru nebo žít na hranici minima a muset vysvětlovat dětem proč nemohou mít to či ono.
Myslím si, že člověk může hulit (taky není třeba hulit každý den a pořád nebo jo?) a může slušně žít kvalitní život. Vždyť se podívejte kolem sebe, kolik peněz lidé utratí za naprosté zbytečnosti, které jim nijak život nezkvalitní, protože třeba jen podlehnou reklamě. Dám vám příklad: dnes a denně vidím lidi jak si kupují balenou vodu. Dokonce ji kupují i lidé na kterých je vidět, že nemají moc peněz. A titíž lidé nadávají na vysokou cenu vodného a stočného. Ale když si spočítáte kolik peněz je stojí ta balená voda, tak ceny vody z vodovodu je proti tomu úplně nic! Za mých mladých let bylo normální pít "vodu se šťávou" jak jsem říkal vodě z vodovodu se sirupem. Ale dnes ne. A přitom se ví, že balená voda je mnohdy vyráběna z vody z vodovodu! A mohl bych pokračovat. Lidé nakupují jídlo v Makru ve velkém, protože je pak levnější a když už ho doma mají, tak se "přece musí sníst" ne? A titíž lidé pak nadávají že nemají peníze na to či ono.
Já sám jsem se dostal do podobné situace jako pan_dan. Dřel jsem jak vůl, protože to mám v sobě a byl jsem tak vychovaný. Vydělal jsem si peníze , a tak jsem se pustil do dalších věcí. Ty se mi ale nepovedly a dost mě to vzalo. Tak jsem začal přemýšlet co jsme udělal špatně a zjistil jsem kde jsem udělal chybu: Chtěl jsem příliš moc! A zamyslel jsem se a zjistil, že mi to dření nepřineslo žádnou radost a ani nezvýšilo moji kvalitu života. No jo, měl jsem víc peněz a mohl jsem si dovolit si koupit to či ono a moc se nezajímat o to kolik to stojí a jestli je mi to k něčemu DOOPRAVDY dobré. Ale když jsem se pak zamýšlel, tak jsem si uvědomil kolik věcí doma mám a vlastně je skoro vůbec nebo vůbec nepoužívám. Koupil jsem si je jen proto, že jsem SI MYSLEL, že je potřebuji ale nakonec se ukázalo, že je nepotřebuju, Podlehl jsem zkrátka tlaku okolí, kamarádům, reklamě. A cenou kterou jsme za to zaplatil bylo, že jsem neměl čas na svou dceru ani na své kamarády. A teď si říkám: Stálo mi to za to?
Tak jsem se rozhodl radikálně snížit svoje životní náklady, abych měl víc času na sebe a své známé (jsem rozvedený a žiju sám) a zjistil jsem, že to není tak jednoduché. Byl jsme totiž zvyklý jít do města nebo obchodu a koupit si něco! Teď jsem si musel vždycky říct. Potřebuješ to DOOPRAVDY? a kolikrát jsem si musel říct. Vždyť to vůbec nepotřebuješ! Musel jsem VĚDOMĚ bojovat proti svému zvyku koupit si něco jen proto, že se mi to líbilo! No hrůza. Ti co máte trochu peněz, zkuste si snížit svoje životní náklady o ty věci co nepotřebujete a uvidíte jaký je to problém.
Mohl bych to popsat a rozvést a pokračovat o tom na co jsem ještě přišel ale myslím, že z toho co jsem už napsal spoustu věcí i tak dojde.

Opatrujte se

nemo

Old Post 04-04-2002 v 22:39 PM
nemo je offline   Profil uživatele nemo   Find more posts by nemo   Foto galerie člena nemo   Click here to Send nemo a Private Message   Add nemo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
13-02-2011 - Hulenie ako trest - 32 odpovědí
05-05-2010 - Hulení a kompy - 22 odpovědí
25-08-2005 - Hulení u moře - 12 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9719380 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív