Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Levná chladící jednotka(ochlazovač a zvlčovač vzduchu)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
jaman
Stálý Člen

Karma uživatele jaman - 61% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 284  

Příspěvek č. 17

snarku maš pravdu , je to totalne nekoncepčné , myslel som na malu skrinku a prekonanie 2, 3 velmi teplych dní..na balkone som mal dnes 46 stupnov, v byte 33...tam ti pomože iba velmi dobra izolacia, tu mam a klíma ..tu som nechcel skrz alergiu...musel by som isť do pivnice pre chladnejší vzduch a to je 24 metrov...

jaman

Old Post 30-07-2005 v 00:54 AM
jaman je offline   Profil uživatele jaman   Find more posts by jaman   Foto galerie člena jaman   Click here to Send jaman a Private Message   Add jaman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jaman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 18

Jeste me napada udelat to vodni chlazení, nevíte někdo kse se dá koupit ten skleněný chladič s vyvody na trubičky ? Že bych dal dohromady asi něco takového... abych neměl v tom prostoru takový hic...

Old Post 31-07-2005 v 17:39 PM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 19

velbloud - to je píčovina

Snark in the System

Old Post 02-08-2005 v 12:22 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 20

ok
ted jak uz sou dny chladnejsi tak mam u vrcholku 30-31 stupnu a na zemi u kvetinacu 27 stupnu
coz uz je lepsi ....

Old Post 02-08-2005 v 13:23 PM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Barbar Cohen
Nový Člen

Karma uživatele Barbar Cohen - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 21

No zpět k těm ochlazovačům - já jsem si v červnu koupil ten digitální kvůli dálkáči, protože mám pěstírnu ve tvaru nudle, abych tam nemusel furt lezt a to si myslim, že byla jediná chyba ve volbě, protože ventilátor, který v něm má výkon 550-670m3/hod, nemůžu zapínat hodinama - ten digitální když se zapojí do zásuvky se zapne do stend-by, kdežto ten levnější se dá nastavit a po sepnutí hodin začne funět. Ale 2000 za větrák by se mi taky zdálo moc. Koupil jsem si ho opravdu kváli chlazení a to bych trochu rozebral - to zařízeníčko má dvě nádrže na chladící mědium. Jednu 12ti litrovou na vodu a 4 litrovou na led. Ta voda opravdu v pěstírně ochladí vzduch o 1 až 2 stupně, ale když větrák jede na nejmenší výkon, tak to v nudli 1*2,5m udělá hravě 80% vlhkost i s nonstop odtahem 270m3/hod. Za normálních podmínek to chlazení nepotřebuju a když už nepotřebuju vlhkost, vodu neleju. Ale nedavno bylo venku 36 stupňů a pro takovýhle případy se mi v mrazáku válí ty 4 litry ledu a v okamžiku, kdy jsem se ráno vzbudil (tedy později ráno) jsem koukal venku 32, u kytí 31, tak ještě se slepenýma očima jsem běžel do mrazáku, nasypal led a po pul hodce si kyti libovaly ve 26 stupinkach. Ten led vydrží v takovým horku tak na tři hoďky ale pro takovýhle situace se mi to zdá naprosto optimální a myslím si, že tahle úroda bude vpohodě jen díky cca 20-30 litrům ledu, který jsem o velkých vedrech nasypal do ochlazovače.
Je to ale pouze můj názor že těch 4 až 6 stupňů, který využiju jenom v léťe a musím mít kvůli tomu v mrazáku v pohotvosti led za těch 2159 kč stojí (teď bych koupil ten analogovej, stojí 1800 a šel by napojit na ty hodiny a kromě Ionizéru adálky má všechno stejný) se opravdu vyplatí, ale já beru i vpotaz to, že ho využívam jako ventilátor a zvlhčovač.

Old Post 07-08-2005 v 11:31 AM
Barbar Cohen je offline   Profil uživatele Barbar Cohen   Find more posts by Barbar Cohen   Foto galerie člena Barbar Cohen   Click here to Send Barbar Cohen a Private Message   Add Barbar Cohen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 22

To Barbar Cohen :mam uplne stejnou komoru jako ty a jo to mas pravdu v tady tom ze se to da pouzivat jako ventilator a zvhlhcovac dohromady.... Co sy tyce ale ceny tak nesouhlasim protoze jsem to poridil cele levneji a koupil ten zvlhcovac sks808 za 800,- s postovnymje to ultrazvuk .... a ventilator 30cm za 199,- v tesku coz je dohromady 1000,- a teplota parada ... u lampy myvam tak mezi 24-27... je sice pravda ze neni uz tak horko venku , Uvidime mslim ale ze teplota uz na 30 nepujde.... No a zvlhcovac mam vespod kde vedle nej je hned maly sunon ktery fouka tu paru smerem nahoru a z boku fouka ten vent z teska.Napr dnes Vespod je teplota kolem 22 a hahore 15cm pod lampou 25... a jsem celkem spokojen

Old Post 08-08-2005 v 08:02 AM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
coprus
Stálý Člen

Karma uživatele coprus - 45% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 23

Cus,cus
To Snark:Hele Chlape,nic ve zlým,ale mohl by jsi mi prosím vysvětlit (podložit fakty) proč je TD pro tebe tak nepřijatelný-každej projektant ti řekne to co já-to znamená,že ve své cenové kategorii a v plastovém provedení je to v podstatě nejlepší ventilátor.A prosím,o tlakových charakteristikách nemluv-Pro stovkový TD v základním provedení není žádný problém vytáhnout stoupačku o délce deset metrů a s čtyřmi vývody (pokud pro tebe neznamená problém nadbytečný výkon-který se dá též jednoduše řešit)-proč je tedy s TDčky podle tebe takový problém.Nereagoval bych,ale nic ve zlým,ale to co o nich tvrdíš podle mne není pravda a je to matoucí informace.
P.S.:účelem mého příspěvku neni tě prudit,ale rád bych,aby jsi mi to vysvětlil.Díky Coprus

Old Post 08-08-2005 v 13:42 PM
coprus je offline   Profil uživatele coprus   Find more posts by coprus   Foto galerie člena coprus   Click here to Send coprus a Private Message   Add coprus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 24

mmm ale pro miniskříně bez pacháče je tédeso fajn - je tichý v poho - sice trošku dražší ale to vem čert - jenže desetimetrová stoupačka se čtyřma vývodama nebude mít stopro ani z poloviny takovou tlakovou ztrátu jako třeba 150 koncovej pacháč
a ty tlakový ztráty každej počítá akorát na ten pacháč a kus roury - ale skoro všichni přitom maj skříně v místnostech kam se odněkud musí vzduch dostat - a to je taky ztráta navíc
je pravda že např. TD 1000 m3/h protlačí jakžtakž pacháč cca FK 800 ale ve srovnání s 1000 m3/h radiálem je to úplně jinde
je mi jasný že každej projektant ohodnotí tédeso dobře - ale v projektování bytů nebo nebytovejch prostor a tak technologicky specifickýho prostoru jako je growbox je propastnej rozdíl

Snark in the System

Old Post 08-08-2005 v 14:28 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
coprus
Stálý Člen

Karma uživatele coprus - 45% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 25

O.K.Beru na vědomí.Myslím si teda,že by se odpovídající varianta v TDčkách taky našla,ale nechme to stranou.V tomhle se prostě neshodnem.Jestli můžeš,tak sem hod ještě jednou ty charakteristiky tlakovejch ztrát filtrů,a já ti tu variantu najdu o.k.?Dík
zatím čus Coprus

Old Post 09-08-2005 v 06:13 AM
coprus je offline   Profil uživatele coprus   Find more posts by coprus   Foto galerie člena coprus   Click here to Send coprus a Private Message   Add coprus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 26

jojo já to zkusim najít - to bude peklo - ale ty co na ně někde mam tabulky já sou český filtry - maj vnitřní a vnější plášť z tahokovu a lepší poměr tloušťky filtrační vrstvy k celkovýmu obsahu uhlí než holandský filtry z děrovanýho plechu a tudíž nižší tlakový ztráty

Snark in the System

Old Post 09-08-2005 v 11:12 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
coprus
Stálý Člen

Karma uživatele coprus - 45% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 27

Cus,cus
Snarky.nebuď línej a zkus to prosím najít,ať to prokoumu.Musíme už konečně ukončit dohady a opřít se o fakta.
Dík Coprus
EDIT:teď mi došlo,při prolejzání netu,že se bavíme každej o něčem jiným.Ventilátory,které nebízí greenhome pod označením TDS jsou ekvivalentem pro ventilátory TUBO(multivac-docela žebrák),ale ventilátory TD-mixvent jsou úplně jiná sorta http://www.elektrodesign.cz/index.p...G=cz&id=162&T=k (do hledání zadej: Mixvent,a potom si prohlídni katalogový listy).Mrkni na to,a napiš,jestli jsou to ty,o kterých se bavíme.Podle mně ne,protože ani pro ten nejmenší a nejslabší nemůže být problém profouknout pacháč.
zdar Coprus

Naposledy upravil coprus 18-08-2005 v 13:59 PM

Old Post 18-08-2005 v 13:43 PM
coprus je offline   Profil uživatele coprus   Find more posts by coprus   Foto galerie člena coprus   Click here to Send coprus a Private Message   Add coprus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fellina
Stálý Člen

Karma uživatele fellina - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 28

hele kámo já mam přes léto v pokoji zhruba stejnou. zkus obyčejný větráky. ve skříni bez větráků mám během 10-15 min přes 60 stupňů, mam jeden větrák 35cm ve vnitř a malej zhruba 15 cm kterej žene vzduch z venku. teplotu držim pořád mezi 22- 26 stupni. fungujou fajn a jako provizorium fungujou dobře.

Old Post 07-11-2008 v 09:51 AM
fellina je offline   Profil uživatele fellina   Find more posts by fellina   Foto galerie člena fellina   Click here to Send fellina a Private Message   Add fellina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
12-03-2018 - 3v1 ochlazovač, zvlhčovač, čistič vzduchu - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7659250 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív