Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Hmm. Ve vyvoji Zeme je to docela bezny jev. Zmeny klimatu. Nicmene z geologickyho hlediska sme este porad v posledni dobe ledove procez je to oteplovani neprirozeny. Ekologove soudi ze za to muzou sklenikove plyny-co2,ch4 atd.(plus kaceni pralesu.... -ale pozor obsah kylsiku v atmosfere je porad konstantni).
Vsichni vime jak to funguje nicmene neikdo jeste porad nedokazal ze se neco meni.
Ackoliv jak koukam sem tam na zrpavy z meteropressu tak se zacinaj dit v ruznyxch castech sveta cim da casteji nezvykle veci v pocasi.
Treba letos na jare jak prislo ochlazeni tak to sem "omylem" zavitali jakysi vetry co mely puvodne valit na gronsko a naopak. Takze zatimco my tu klepaly kosu v Rejkjaviku meli 15stupnu ....
Vzdycky dyz si neco takovyho prectu tak me zamrazi ...
Tezko si nekdo z nas dokaze predstavit kdyby se takhle nahodou odklonil napr. golfsky proud ....
.... Minimalne by v Anglii uz nemeli tak hezke travniky ...............
2endy: Problem je v tom ze kdyz se tu otepli tak ledovce rozajou (v historii Zeme vubec ne poprve) a v tom tvym nepalu bude lidi jak sracek pac nebudou mit kam jinam jit (ju a vish kera zeme pude jako jedna z prvnich pod vodu? zkus hadat-pestuji se tam hojne tulipany. Jo holt je nas tu moc.
Doufamze nepusobim prilish depresivne ale v tomhle ohledu nase vyhlidky nejsou nic moc. No jo. Zbavme se aut,tovaren,plastu a dalsich sracek zjednodusme formular danoveho priznani a vsje bude o.k. Mejte se.
Hnědojed: nejsme náhodou v době meziledové? Co jsem tak slyšel, četl, tak právě čekáme na další dobu ledovou, která už podle někoho měla přijít, nebo má přijít.
hmmm. tos me dostal ja mel za to ze pisu co vim ale pokud mash fundovanejsi zdroje. .. ja to resil tak pred lety s jednim co to dava ... ale to by snad melo jeste platit. Taky sem to videl minulej mesicv nakym dokumentu o puvodu horstev atak.Nevim no sem chemik ne nakej geolog. Napsal sem co sem slysel. Kazdopadne ja cekam na to az se mi vychladi plznicka a uvari obed a problemy daleke i blizke bych odlozil na druhy polocas. Pís
hnědojed: no já to samozřejmě taky stoprocentně nevím. Můj zdroj byl učitel zeměpisu (ten se samozřejmě může splést, zvlášť ten náš ) no a pak jsem to četl ještě tuším že v mf dnes.
btw. taky čekám na oběd, hehe měj se
Ju a jinak tadyk je shrnuto vyborne a strucne vsecko co Vam muze pomoct objasnit vjeci kolem prostreid a tudiz i GO. Je tam fsecko od abioticke slozky,producentu pres hcemikalie az po trvale udrzitelny rozvoj - http://vacek.2net.cz/eko/script_cl/text.htm
Průměrná teplota celé planety se během 20.st. zvýšila o 0.6°C plus mínus 0.2°C. To je o 0.15°C víc, než IPCC odhadovala roku 1994. Rozdíl je způsoben teplým koncem 20.století i přesnějším zpracováním meteorologických dat.
Nejvyšší roční průměrná teplota od roku 1861 byla zaznamenána roku 1998. Světová meteorologické organizace - WMO doplňuje, že jako druhý se umístil rok 2001, potom rok 1997,1995,1990 a 2000.
Dosavadní oteplování není příliš rovnoměrné, někde se dokonce mírně ochlazuje.
Teplota 90. let i rychlost oteplování 20. století jsou v rámci posledního tisíciletí velmi pravděpodobně rekordní.
Dosavadní oteplování není příliš rovnoměrné, někde se dokonce mírně ochlazuje.
Noční teploty rostou rychleji než denní.
Nad mořem se oteplilo dvakrát více než nad pevninou.
Vědci z amerického Národního úřadu pro pozorování oceánu a atmosféry - NOAA zjistili, že teplota oceánu v hloubce 3000 metrů se od roku 1948 zvedla o 6 setin stupně. V hloubce 300 metrů se pak stačilo oteplit dokonce o 0.31°C. Nutno podotknout, že oceány jsou vůči změnám teploty mnohem odolnější než atmosféra.
Následující graf znázorňuje kolísání průměrných ročních teplot v atmosféře vzhledem k průměru let 1961-1990 během posledních 140 let. Černá linka zaznamenává dlouhodobější trendy potlačováním náhlých krátkodobých výkyvů:
Další graf ukazuje variabilitu průměrných ročních teplot opět vzhledem k průměru let 1961-1990 na severní polokouli v posledních 1000 letech, černá čára pak znázorňuje průměrné teploty po půlstoletích. Míru nejistoty reprezentuje šedá zóna, červená linka v posledních letech značí výsledky měření přesnými přístroji