Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Sklízet už teď, když jsou hnědý palice???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Obecné Příspěvek č. 17

citace:
Původní příspěvek od Dr.Katz
jaké pestíky pořád? snad blizny,ne? pestíky mají samci, teda jestli si dobře vzpomínám z přírodopisu.


Pestíky jsou samičí reprodukční orgány, s bliznami máš ovšem pravdu - ty postupně při zrání zahnědnou a usychají. Současně se však ve vlnách objevují další čerstvé bílé, jak se rostlina snaží počkat na opylení. Základní pravidlo je sklízet při 50-70% hnědých "vlásků", pak už se nové nerodí a pryskyřice a hladina v ní obsažených psychoaktivních látek se začíná postupně snižovat.

Trochu obecně z biologie rostlin:
Reprodukční orgány rostlin jsou tyčinky (samčí, angl. stamen) a pestíky (samičí, angl. pistil)

Pestík (pistil) se dělí na:
a) semeník - spodní část obsahující vajíčka
b) čnělku - je to střední trubičkovitá část, která je různě dlouhá (nebo může i chybět)
c) bliznu (stigma) - která přisedá na nejhořejší část čnělky. Pokud čnělka chybí, je blizna přisedlá na semeník, např. u máku

[Edited by Carlos on 11-09-2001 at 01:36 PM]

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 11-09-2001 v 12:33 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dandy
Stálý Člen

Karma uživatele Dandy - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 18

Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak mám sklízet při 50-70% hnědých pestíků na kytce, není to málo? Co když je ještě moc brzo na sklizeň. Mám pár kytek, který už maj hnědý pestíky celkem dlouho, myslel jsem, že to nevadí, když to nechám co nejdýl venku (dokud bude počasí), ale Carlos psal, že pak dochází ke ztrátám THC. Takže i pro příště, pokud mi začnou pestíky hnědnout a budou hnědý už kolem konce srpna, tak to mám sklidit? Jo a ještě jedna věc, někde jsem se tady dočet, že se pak to THC -když se to nechá zrát moc dlouho- přeměňuje na nějakou jinou látku (snad CBD), která to kurví a pak se potom dost vytuhává a je to zdegradovaný nebo co? Můžete mi to někdo osvětlit? Toť vše, dík...

Tak ty už to nehul :-)

Old Post 13-09-2001 v 15:45 PM
Dandy je offline   Profil uživatele Dandy   Find more posts by Dandy   Foto galerie člena Dandy   Click here to Send Dandy a Private Message   Add Dandy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sunset
Stálý Člen

Karma uživatele sunset - 34% PěstitelskáKarma uživatele sunset - 34% PěstitelskáKarma uživatele sunset - 34% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 339 

Pohodička Příspěvek č. 19

Dandy: Jo, sklizet kdyz je pomer uschlych & zivych vousu cca 1:1. Uschly jsou ty hnedy, zivy jsou bilozeleny. Nekdy neskodi uskubnout driv, ty palice maj pak mensi potenci, ale jsou smavejsi

Ta chemie je takhle (snad si to pamatuju ok ) CBN -> THC -> CBD. Po CBD se tuhne, takova trava se moc neda kourit (hnusna chut). Hlavne mas pak takovy ty stavy, kdy nejde moc chodit, jses spis obluzenej nez vysmatej, proste vytuh...

sunset

usmivejte se, bude vam lip

Old Post 13-09-2001 v 16:43 PM
sunset je offline   Profil uživatele sunset   Find more posts by sunset   Foto galerie člena sunset   Click here to Send sunset a Private Message   Add sunset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j4m1e
Stálý Člen

Karma uživatele j4m1e - 23% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 30 

Pohodička Příspěvek č. 20

mnooo ya uz bych kliiido sqleezel , patch a proto , ze hodne wzorku zaczinalo chytata plisne .. plesniwe huleni ye sice tackowy wic psychedelicky ale neni to zdrawy do plic

j4m1e

Old Post 13-09-2001 v 17:21 PM
j4m1e je offline   Profil uživatele j4m1e   Find more posts by j4m1e   Foto galerie člena j4m1e   Click here to Send j4m1e a Private Message   Add j4m1e to your buddy list     Navštiv homepage uživatele j4m1e! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Janys
Nový Člen

Karma uživatele Janys - 9% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 5 

Nápad Tož to ja potem Příspěvek č. 21

No jo tak to ja už mam tak 14dní možná i déle zralé semínka na 3 kytkách.Říkal jsem si, že je ještě nechám.Ty kytky normálně začínají fialovět.Už je asi sklidím, že jo. Zbylých 9 kytek má taky hnědé pestíky nebo blizny-říkam tomu tak i tak-ale chtěl bych semena, protože to byli samé moc dobré modely a hlavně vypadaJÍ.No ty tři vyrvu a s tím zbytkem ještě tak 2-3 týdny počkám. Myslím , že tím nic nezkazím. Hlavně, aby to nějaké kurvyyyy nesčorkly a tímto zrovna upřímnou soustrast těm , kterým už to nějakej(cí) zmrd udělal.

Krásnou zhulenost všem.
JANYS

Janys

Old Post 15-09-2001 v 16:22 PM
Janys je offline   Profil uživatele Janys   Find more posts by Janys   Foto galerie člena Janys   Click here to Send Janys a Private Message   Add Janys to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dandy
Stálý Člen

Karma uživatele Dandy - 44% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 32  

Pohodička Příspěvek č. 22

Sunset: Díky ti.
Až přijedu domu, tak to pokosim, usušim, zahulim a uvidim jakej stav nastane.

Old Post 17-09-2001 v 13:04 PM
Dandy je offline   Profil uživatele Dandy   Find more posts by Dandy   Foto galerie člena Dandy   Click here to Send Dandy a Private Message   Add Dandy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kubanec
Nový Člen

Karma uživatele Kubanec - 28% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 23

nesklízet,ještě počkej.Podle mně máš suchý jenom něaký a ty mokrý sou fialový od zimi

Kubanec

Old Post 20-09-2001 v 08:46 AM
Kubanec je offline   Profil uživatele Kubanec   Find more posts by Kubanec   Foto galerie člena Kubanec   Click here to Send Kubanec a Private Message   Add Kubanec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eMson
Stálý Člen

Karma uživatele eMson - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 108  

Upozornění JENOM TO PROBOHA NESUS V HORKOVZDUSNY Příspěvek č. 24

nech tomu volnej prubeh - myslim, ze budes prijemne preqapen

Old Post 06-07-2003 v 19:31 PM
eMson je offline   Profil uživatele eMson   Find more posts by eMson   Foto galerie člena eMson   Click here to Send eMson a Private Message   Add eMson to your buddy list     Navštiv homepage uživatele eMson! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6621760 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív