Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Listy ostříhat či neostříhat , Stříhání listů ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 17 18 19 20 21 »
Autor
Téma 
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 289

citace:
Původní příspěvek od Nebulaquest
Tak a já bych se chtěl zeptat na jinej soudek stříhání,listy ostříhávám pravidelně,skoro od začátku růstu,ale jen ty největší


To je teda pekná stupidita.Lidi snažte se trochu použít mozek.

Old Post 03-08-2010 v 23:50 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Priestess
Nový Člen

Karma uživatele Priestess - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 290

Tak tenhle thread je opravdu zajímavej...dala sem si tu práci pročíst ho od roku 2001 až do současnosti, protože nemám moc zkušeností, převážně načtenou teorii, hlavně od Vás...no mám na kytkách velký listy asi 20x20cm rostoucí od stonku a hodně stíněj spdním větvím a zajímalo mě jestli je lepší je ustřihnout, nebo ne...ještě to nekvete a tak při pročítání názorů bych je v roce 2003 okamžitě šmikla, v roce 2005 bych si za to nadávala, a hned v roce 2006 zase stříhala jak divá...a pak zas ne a zase že jo...a teď v roce 2010 vlastně vůbec nevim... no pravda je někde mezi tím asi...už naši staří předkové přišli na to jak zvýšit výnosy prostřiháváním(např. u rajčat), ale názory hlavně člena Date1 a vzpomenutí na evoluci jako takovou, o co se ta naše krásná kytička snaží v tý vegetační divočině, aniž by chuděra měla ponětí, co s ní zamýšlíme(nemám na mysli ten humbuk ohledně léčení...), ušmiknu jen ty největší staré listy od stonku, aby měli větvičky víc místa k růstu(je jich min. 30 na každém rostlince)a tím asi skončím, protože nejsem přesvědčená že palice potřebují tak nutně slunce, jako listy(květ je prostě květ)...a snad budu při případné sklizni spokojená...moc po tom toužím lidičky......nakonec se omlouvám, že nepřidám žádná ověřená fakta z praxe, ale na to je tu spousta zkušenějších...i já snad budu moct do budoucna přispět víc než úvahou...tak ať se Vám daří a krásnou sklizeň všem...

Old Post 04-08-2010 v 02:54 AM
Priestess je offline   Profil uživatele Priestess   Find more posts by Priestess   Foto galerie člena Priestess   Click here to Send Priestess a Private Message   Add Priestess to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 291

2Priestess?: to já bych ušmiknul ty spodní větvičky, budou z nich chuděrky a když květy, tak nicotný, takovej velkej list udělá ještě dost práce a v nejhoršim je z něj indikátor plísní a pod.

Mirex: listy nejsou zásobárnou, ale spíš továrnou. Listy na celé rostlině nejvíc fotosyntetizují, tudíž vyrábějí energii

+kacerik: ani to nedělám, když nechám kytku schnout, tak nejprve v celku i s listama, je v nich dost vody a zpomalují mi tak rychlost schnutí

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 04-08-2010 v 07:37 AM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 292

No tak mode se prosim nečerti klidně mi K- dej mě to neva .Spíš mě štvalo že tahle diskuze nevedla nikam a chtěl jsem vědět jak se kdo k tomu staví a tady se to řešilo a nevyřešilo(už se opakuju pardon)
Každá rostlina když se o ni pečuje (do toho patří i sříhání listů) má pak lepší výsledky- zesílí,víc plodí nebo plody jsou větší.Když uvážím že se jedná o plevel a sám nějaký rok pokusně zastříhávám a letos poprvé jedu krom listů i na palice tak mě to zajímalo.Nejsem zastáncem celou kytku oholit -to je jistě nesmysl ale šlo mi hlavně o to měsíc až den před zběrem zda tím že kytku oholím(jde o to jak a kolik)od listů zda efekt půjde do palic nebo ne .
Při listech když je prostříháváte je jasné že kyti dává další a možná silnější listy tedy efekt tam nějaký je ,jen mě to zajímalo u palic v poměru k listům.

Old Post 04-08-2010 v 08:13 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pohroma
Stálý Člen

Karma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 204  

Příspěvek č. 293

citace:
Původní příspěvek od vousac
No tak mode se prosim nečerti klidně mi K- dej mě to neva .Spíš mě štvalo že tahle diskuze nevedla nikam a chtěl jsem vědět jak se kdo k tomu staví a tady se to řešilo a nevyřešilo(už se opakuju pardon)
Každá rostlina když se o ni pečuje (do toho patří i sříhání listů) má pak lepší výsledky- zesílí,víc plodí nebo plody jsou větší.Když uvážím že se jedná o plevel a sám nějaký rok pokusně zastříhávám a letos poprvé jedu krom listů i na palice tak mě to zajímalo.Nejsem zastáncem celou kytku oholit -to je jistě nesmysl ale šlo mi hlavně o to měsíc až den před zběrem zda tím že kytku oholím(jde o to jak a kolik)od listů zda efekt půjde do palic nebo ne .
Při listech když je prostříháváte je jasné že kyti dává další a možná silnější listy tedy efekt tam nějaký je ,jen mě to zajímalo u palic v poměru k listům.


Mnoo kdyz ustrihnes list, tak kytka musi vytvorit dalsi, tim padem dava vic energie do tvorby listu nez do tvorby kvetu(palic). A navic kdyz strihas listy, tak vetsinou byvaji ty sisky vic listnaty. No a teze, ze strihanim listu budou lepsi kvety.... no ja ti nevim

Jen ta věc je ztracena, kterou člověk vzdá sám.

S lidmi je to jako s noži, když jsou tupí, jsou nanic.
Muhehehhe

Old Post 04-08-2010 v 08:43 AM
Pohroma je offline   Profil uživatele Pohroma   Find more posts by Pohroma   Foto galerie člena Pohroma   Click here to Send Pohroma a Private Message   Add Pohroma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jack Ek.
Stálý Člen

Karma uživatele Jack Ek. - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 294

Tjn Kazdej mesic jiny nazory kdo se v tom ma vyznat ) no kazdopadne ty mali vetvicky hned dolu..ja je je ostrihal myslim ze tri a ted je mam jako rizky na balkone no a udelal jsem dobre..ty 3 uz maji prez pul metru Jinak strihany to je z Power planu

Old Post 04-08-2010 v 11:08 AM
Jack Ek. je offline   Profil uživatele Jack Ek.   Find more posts by Jack Ek.   Foto galerie člena Jack Ek.   Click here to Send Jack Ek. a Private Message   Add Jack Ek. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 295

Malinká připomínka zda bude tohle se řešit?
Už roky omílaná ale neupřesněná skutečnost zda stříhat listy nebo ne a kdy a kolik.
Myslím si že je to jedna ze základních věcí pro různé druhy pěstění(in,out,balkon,skleník)
aspoň nějaké orientační info co a jak.

Old Post 04-08-2010 v 12:02 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 296

CITACE: ""Je vhodné během květu ostříhávat listí?
Na tuto otázku jsou dva různé pohledy.

* Ostříhávání prospěje výnosu, protože světlo se dostane i na spodní palice.
* Listí je zásobárna živin. Když o ně kytku připravíme, palice budou zákonitě menší.""

Jen k tomuto - neodporují si trochu ty dvě věty?
Copak si potom uživatel vybere?
Už chápeš proč se dotazuji na tenhle problém?

Old Post 04-08-2010 v 13:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 297

vousáč:bud ty listy budeš otrhávat abudeš mit menší palice a mět je listaneté nebo ty listy prostě nebudeš otrhávat protože jsou zásobárnou energie a živin a budeš mít lepší palice,nevím co je natom složitého...

Old Post 04-08-2010 v 13:11 PM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 298

citace:
Původní příspěvek od vousac
CITACE: ""Je vhodné během květu ostříhávat listí?
Na tuto otázku jsou dva různé pohledy.

* Ostříhávání prospěje výnosu, protože světlo se dostane i na spodní palice.
* Listí je zásobárna živin. Když o ně kytku připravíme, palice budou zákonitě menší.""

Jen k tomuto - neodporují si trochu ty dvě věty?
Copak si potom uživatel vybere?
Už chápeš proč se dotazuji na tenhle problém?

Tak roztáhni větve, potažmo celou kytku a nemusíš jí trhat prsty.

Old Post 04-08-2010 v 13:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 299

Cau , tak sem to vyndal z pripominek FAQ ,
citace:
Původní příspěvek od vousac
Malinká připomínka zda bude tohle se řešit?
Už roky omílaná ale neupřesněná skutečnost zda stříhat listy nebo ne a kdy a kolik.
Myslím si že je to jedna ze základních věcí pro různé druhy pěstění(in,out,balkon,skleník)
aspoň nějaké orientační info co a jak.


...ja nevim jestli ses dobre koukal ale řeši se to tady od roku 2001 , presneji " 09-08-2001 v 15:41 PM" a proste se tady sešlo spousta nazorů na tuhle věc , bud se přidáš k nejakemu nazoru , nejspiše podle svych zkušenosti , nebo napíšeš svůj nazor podle toho co jsi s kytkama uz vyzkoušel , jestli si nevyzkoušel nic , tak ti cela tahle diskuze vůbec nepomůze , tady NEEXISTUJE jednoznačny nazor na tento problem , jak vidíš , kazdy ma tady svůj nazor na tohle a kazdy si ho tady bude obhajovat . Takze ti poradim , vem si 3 stejny kytky z jedny orvi listi uplne , z druhe jen tak napul a na treti nešahej az ti to dokvete nafot to a muzeš tady tu desetiletou diskuzi konečne rozštipnout , drzim palce .

Tak , a muj nazor je , pokud uz se tady nekde naváli ,nestřihat nic , jen poškozene listy co jsou na odchodu a si 14dni pred sklizni většinou trham listy co jsou větši a na stopce , ty co jim neni videt stopka (v palicich atp) nechavam . Hotovo , cau Hlava

Old Post 04-08-2010 v 14:37 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 300

Tak já listy též nestříhám. Pouze staré, žluté, které už evidentně "umírají". Stříhat listy kytku akorát zpomalí a kord na květu!

Mě taky nikdo prsty netrhá, abych byl zdravější a vitálnější

Old Post 04-08-2010 v 16:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Immortall
Stálý Člen

Karma uživatele Immortall - 61% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 97  

Příspěvek č. 301

listy strihat v 2he fazi kvetu aby nestinili siskam to je jasny .. ale jinak ne ...

Old Post 04-08-2010 v 16:57 PM
Immortall je offline   Profil uživatele Immortall   Find more posts by Immortall   Foto galerie člena Immortall   Click here to Send Immortall a Private Message   Add Immortall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
growman
Stálý Člen

Karma uživatele growman - 28% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 302

podla mna listy strihat je dobre ale nie zas moc taq akurat aby mala cez co riadne prebiehat fotosynteza ja osobne striham listy ale pozor nie wela !

go go go

Old Post 22-08-2010 v 10:44 AM
growman je offline   Profil uživatele growman   Find more posts by growman   Foto galerie člena growman   Click here to Send growman a Private Message   Add growman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robca
Nový Člen

Karma uživatele robca - 36% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 303

Pěstím osmým rokem a ze začátku jsme s klukama rvali listy hodně divoce. Ve výsledku vyrostlo koště s jednou šiškou nahoře. Teď po letech sundavám jen nemocný a nažloutlý. Ona ta kytička moc dobře ví, co jí udělá dobře a když jí dělá dobře hromada lístků, ať si je užije. To, že sluníčko hůře proniká ke spodkům řeším tak, že (za pomoci mikroskopu) sklízím kytí na dvakrát (i vícekrát) pěkně od zhůry. A ony i ty spodní nedorostky se ještě zasnaží a krásně dorostou. Takže tak.

Old Post 22-08-2010 v 10:59 AM
robca je offline   Profil uživatele robca   Find more posts by robca   Foto galerie člena robca   Click here to Send robca a Private Message   Add robca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dýmy
Stálý Člen

Karma uživatele Dýmy - 67% PěstitelskáKarma uživatele Dýmy - 67% PěstitelskáKarma uživatele Dýmy - 67% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 304

Listy oskubavam vzdy,kdyz ma rameno cca 30cm=cca 3-4 patro.Nejcasteji to delam u hlavniho zastipnuti+jejich slepeje,kde beru v uvaze zlepseni vynosu.Skubu listy behem rustu,u kvetu pak listy sundavam zdatne rychleji i na takovych mistech kde ramena nejsou tak dlouha=vyhnat to do palic. Ale neni tomu vzdycky tak

OUT 010
IN 012

Old Post 29-08-2010 v 21:49 PM
Dýmy je offline   Profil uživatele Dýmy   Find more posts by Dýmy   Foto galerie člena Dýmy   Click here to Send Dýmy a Private Message   Add Dýmy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:20 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 17 18 19 20 21 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9183210 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív