Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Sklenik -=jak zacit, techniky=-
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 9 10 11 12 13 »
Autor
Téma 
mialena
Nový Člen

Karma uživatele mialena - 50% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 161

for all:já dotoho jdu i za tu fušku.věřim že to splní moje očekávání-hodim pak report stavby a foto jak se kytí vede.
takže díkes kuci.

Old Post 26-03-2008 v 22:04 PM
mialena je offline   Profil uživatele mialena   Find more posts by mialena   Foto galerie člena mialena   Click here to Send mialena a Private Message   Add mialena to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tekken
Stálý Člen

Karma uživatele tekken - 95% PěstitelskáKarma uživatele tekken - 95% PěstitelskáKarma uživatele tekken - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 162

čus mám celkem velkej foliák a nevim kdy tam mám zasadit vydim to tak na 10 kytek a chtěl bych sazet už tak na začatku května nebo na konci dubna co¨myslite ??

Old Post 29-03-2008 v 17:37 PM
tekken je offline   Profil uživatele tekken   Find more posts by tekken   Foto galerie člena tekken   Click here to Send tekken a Private Message   Add tekken to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 163

TO tekken:

Do fóliovníka stačí zasadiť začiatkom júna. Akú máš odrodu? Ak máš nejakú menšiu indiku, tak sa dá aj skôr, ale väčšina odrôd v skleníku/fóliovníku aj tak prerastie, ak budú zasadené príliš skoro.

Marihuana je dar.

Old Post 29-03-2008 v 18:21 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ruprecht
Stálý Člen

Karma uživatele Ruprecht - 93% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 262  

Příspěvek č. 164

tekken: vydrž až do druhé půlky června, já dávám do foliáku začátkem červenca a stejně to dělá víc jak 2 metry, a to ještě 1-2 X kytky brutálně projedu nůžkama...

Old Post 29-03-2008 v 19:32 PM
Ruprecht je offline   Profil uživatele Ruprecht   Find more posts by Ruprecht   Foto galerie člena Ruprecht   Click here to Send Ruprecht a Private Message   Add Ruprecht to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
siemens
Stálý Člen

Karma uživatele siemens - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 37 

Příspěvek č. 165

Nazdarek chystam se tento rok zasadit do foliaku Black jack .White rhino , Aurora indica myslite že to dozraje když to nebudu zatmivat? Rozmery foliaku 3dx1,5šx2v dik za odpověd Mysto severní morava .

Old Post 09-04-2008 v 09:24 AM
siemens je offline   Profil uživatele siemens   Find more posts by siemens   Foto galerie člena siemens   Click here to Send siemens a Private Message   Add siemens to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 166

siemens: osobně s ní nemám zkušenosti, ale myslím, že ti dozraje i bez zatmívání. Podívej se do threadu mopslika, který ji roku 2006 pěstoval a sklízel už počátkem října. viz http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1

Old Post 09-04-2008 v 10:58 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
siemens
Stálý Člen

Karma uživatele siemens - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 37 

Příspěvek č. 167

dik futeW sem to chtel mrsknout jen do skleniku ale skusim to i někam ven nevypada to spatne treba to bude vypadat aspon jak to mopsikovo

Old Post 09-04-2008 v 11:42 AM
siemens je offline   Profil uživatele siemens   Find more posts by siemens   Foto galerie člena siemens   Click here to Send siemens a Private Message   Add siemens to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné DiLeMa Příspěvek č. 168

zdarec všem potřeboval bych poradit jestli mužu mít ve foliovníku kytky do výšky zhruba 1-1,5 metru a pak je přesadit ven na zahrádku jestli to má nějaký vliv na růst a taky jestli kolem toho nejsou problémy atd pomůžete někdo......

Old Post 20-04-2008 v 14:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 169

Ahoj ZIGIman!

Spraviť to môžeš, ale pri výške 1 - 1,5 m má rastlina vytvorený rozsiahli koreňový systém, ktorý môžeš pri presádzaní porušiť. Ak to myslíš tak, že by si ju predpestoval v kvetináči, tak to je iná vec. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšiu rastlinu presádzaš, tým je riziko neprijatia vyššie. Veľa growerov však už presádzalo aj 2 m vysoké rastliny (zväčša kvôli zlodejom alebo hroziacej plesni) a rastlinky sa pekne ujali. To presádzanie si však dobre naplánuj, aby si nepresádzal pri prechode na kvet, resp. musíš zohľadniť istý čas, kým sa presadená rastlina spamätá a začne znova rásť. Veľa zdaru.

Marihuana je dar.

Old Post 20-04-2008 v 21:16 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 170

2 Ono
Jak říkals předpěstoval bych si to v květináči.....a zloději to jsou taky problém.....ale myslíš že když bude kytka kvést a přesadím ji že se jí něco stane.......já jsem chci abych si ji předpěstoval ve foliovníku který mi to nastartuje a zbytek at dokona sluníčko na jižním svahu ........
když ji přesadím že se spomalí růst na chvilku spomalí nebo na dobro....
něbo ji mám nechat ne foliovníku dokonce....

Old Post 21-04-2008 v 09:51 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 171

ZIGIman:

Rastlinku, ktorá je už v kvete, je docela risk presádzať, pretože je to veľký stresový faktor a neviem, aký dopad by to malo na kvet. Keď by som už presádzal, tak určite ešte počas rastu a v dostatočnom období pred prechodom na kvet. Lepšie by vedeli poradiť groweri, ktorí takto presádzali.

Pri presadení sa rast spomalí na chvíľku, kým si zvykne na nové prostredie a korene začnú znova rásť. Určite sa nedá vylúčiť ani možnosť absolútneho spomalenia rastu, ale to bude asi málo pravdepodobné, keďže konope je silná a húževnatá rastlina.

Kľudne môžeš nechať rastlinky vo fóliovníku aj do konca, ale to záleží od toho, akú máš odrodu (či je to model náchylný na pleseň), či máš fóliovník dostatočne vetraný a pod. Riziko plesne je vo fóliovníku vyššie ako vonku, ale zase môžeš rastlinkám dopriať ochranu pred mrazmi a dlhodobými dažďami.

Výber vhodnej odrody by som naozaj nepodceňoval. Mal som v skleníku Santa Mariu, ktorú pleseň zničila absolútne celú. Ale mal som aj jeden prekrásny noname od kamaráta z indooriku, bola to indika, ktorá narásla cca 1,5 m bez zaštipovania, malá tvrdé a pocukrované šišky, pleseň sa jej zďaleka vyhýbala a výnos bol tiež veľmi solídny v porovnaní s ostatnými rastlinami, ktoré boli aj 3-krát také veľké.

Marihuana je dar.

Old Post 21-04-2008 v 11:54 AM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 172

2 Ono
tak to jo já plánuju asi 10 rostlinek a bude to no name tak se nechám překvapit co z toho vyroste ale měl by to být nějakej indoor říkal kámoš....
foliovník bude práve hodně málo větraný toho se bojím nejvíc že mi to zničí všechno.... ale zajímá měl kdy můžu chytit plíseň jen při květu nebo i normalně minulej rok jsem měl out jen na okrasu v kýblu a když měla kolem 50-60 cm tak tomu zežloutli nejnižší listy ale rostla dál nijak to ji nenarušilo akorát měla dolní listy žlutý a vypadalo to celkem blbě.....
ale zpátky z foliovníku myslíš že je lepší než skleník nebo je lepší foliovník zatím to nechám ve foliovníku.....a budu se to snažit korigovat stříháním a ohýbáním.... hlavně stříháním dokud z toho nebude bonsai

Old Post 21-04-2008 v 13:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 173

ZIGIman:

Ťažko povedať, či je lepší skleník alebo fóliovník. Pokiaľ sa nemýlim, cez sklo nepreniká UV žiarenie. Prípadne ma niekto opravte. No a niektoré typy fólií toto UV žiarenie prepúšťajú, čiže by mali byť vhodnejšie ako sklo.

V skleníku (resp. fóliovníku) hrozí pleseň hlavne počas neskoršej doby kvetu, kedy už vonku býva spravidla chladnejšie a vlhkejšie prostredie. Počas rastu som sa s plesňou stretol iba výnimočne - stonková pleseň sa mi vyskytla na miestach, na ktoré kvapkala voda.

Že mala tvoja rastlinka dolné listy žlté je v poriadku. Boli staré, neuchovávali už žiadne živiny, tak ich rastlina chcela zhodiť. Taký list stačí odstrihnúť a je to. Nič tým nepokazíš.

Korigovať rastliny v skleníku strihaním a ohýbaním je veľmi dôležité, pretože pokiaľ nemáš vychytanú dobu sadenia, aby ti to nakoniec neprerástlo a ešte k tomu nepoznáš genetiku, takže nemôžeš predpokladať konečnú veľkosť vzrastu, je to naozaj potrebné. Osvedčilo sa mi rastliny ohýbať k zemi tak, aby sa z pôvodných bočných vetiev stali hlavné tým, že začnú rásť smerom hore. Týmto dosiahneš väčší výnos, lepšiu cirkuláciu vzduchu okolo potenciálnych šišiek a nižší vzrast, čo sa v skleníku vždy hodí, pretože nie je nič horšie, ako šišky, ktoré sa dotýkajú skla/fólie.

Kedy chceš sadiť? Do skleníku/fóliovníku stačí kľudne začiatkom júna, rastliny rastú aj 5 cm denne. Keď ich budeš mať veľké, bude s nimi zložitá manipulácia a ak máš malé dvere, von ich nedostaneš.

Marihuana je dar.

Old Post 21-04-2008 v 14:23 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné Příspěvek č. 174

2 Ono
sázet tot je velice dobrá otázka zajímá mě totiž jaký vývoj to má na rostlinku když zasadím tedka nebo až v júnu protože bych chtěl rychle sklízet řekněme když zasadím tedka budu sklízet kolem přelomu července a srpna a když zasadím v júnu tak budu sklízet koncem září ale v té drudé variante si myslím že to bude rychlejc růst protože to bude přes léto a to bude jaks říkals kolem 5 cm na den i víc když to bude mít dobrý podmínky.

Někde na foru jsem četl že nekomu dal skleník na týden 70 cm což je podle hodně pokud dotyční nekecal....)

Prostě nevím jestli mám zasadit tedka nebo v júnu ale myslím si že by nevadilo kdybych to zasadil tedka při nejhorším bych sklízel v létě to by nevadilo ne......

nebo i to má velký vliv jestli bych zasadil tedka nebo až v júnu že se to odrazí na růstu v letě by to bylo rychlejší ale mě zajímá jesli by se to odrazilo na palicích na výnosu atd.....

Old Post 21-04-2008 v 16:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ono
Stálý Člen

Karma uživatele Ono - 87% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 1078  

Příspěvek č. 175

ZIGIman:

Odporúčam preštudovať tento thread o botanike marihuany. V ňom a nasledujúcich kapitolách sa môžeš dozvedieť, aký vplyv má vek rastliny pri prechode na kvet.

Upresním jednu podstatnú informáciu: prechod konope z rastovej fázy na kvetovú nie je ovplyvnené vekom (teda nie je to rozhodujúci faktor), ale svetelnou periodou. Je jedno, či rastliny zasadíš teraz alebo v júni, aj tak začnú kvitnúť až vtedy, keď sa svetelná perioda upraví = čiže bude dlhšia noc a kratší deň. Ak by si chcel zasadiť teraz a mať šišky hotové v lete, musel by si rastlinky umelo zatmievať, čo je každodenná práca.

A tých 70 cm za týždeň... Nemusí to byť nereálne. Môže sa to zdať prehnané, keď si človek predstaví taký nárast iba do výšky, ale tá rastlina naozaj rastie veľmi veľmi rýchlo.

Marihuana je dar.

Old Post 21-04-2008 v 17:36 PM
Ono je offline   Profil uživatele Ono   Find more posts by Ono   Foto galerie člena Ono   Click here to Send Ono a Private Message   Add Ono to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné Příspěvek č. 176

2 Ono

Takže když zasadím tedka tak stejne budu sklízet v září,říjnu a když zasadím v júnu tak taky budu sklízet v září v říjnu což je pro mě nepochopitelne...

Někdo psal na fóru že sázi vždycky až 1 júna protože ta kytka jak si psal má foto periodu a tak si pamatuje kdy je den delší než noc a obráceně což ohromně ohlivnuje růst palice jejich velikost a výnos....

Old Post 21-04-2008 v 17:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 9 10 11 12 13 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3803480 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív