Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
velikost 6-8mm rod povoukovití, druh skákavky, netkají sítě, lapají hmyz ze zálohy, z vlastní zkušenosti mohu doporučit, sežere i mšice a roztoče, vydrží celou dobu na jedné kytce. Poznají se podle jakoby zvednuté hlavy s výrazným párem očí
Původní příspěvek od Alennka převzato-
SVILUŠKY
Sviluška chmelová je jedním z nejčastěji se vyskytujících škudcu pokojových rostlin.Dospělé svilušky jsou asi 0.5mm velcí pavoučkovití roztoči se 4 páry nohou. POhybují se pomalu a na spodní straně listu tvoří husté pavučinky.Populace svilušek ve skleníku je schopna získat během krátké doby odolnost vuči chem. přípravkum na ochranu rostlin.Většina populace svilušek tuto odolnost již získala.Účinnou biologickou ochranou,je aplikace dravého roztoče Phytoseiulus persimilis.
Dravý roztoč je 0.5mm velký. Na rozdíl od svilušky,má výrazně oranžovou barvu a rzchle se pohybuje. Vyhledává a vysává dospělce, nynfy, larvy i vajíčka svilušek Denně je schopný vysát až 5 dospělých svilušek,nebo 20 larev a vajíček. Samička vyklade za svuj život až 60 vajíček, z nichž se v příznivých podmínkách po 4 dnech líhnou nynfy, které jsou rovněž dravé. Celý vývoj jedné generace trvá 9 dní. Roztoče lze aplikovat současně i s ostatními predátory,používanými k ochraně rostlin.
Dospělé smutnice jsou 2 – 4 mm dlouhé mušky podobné komárům. Charakteristická jsou dlouhá křídla, černošedá barva těla průhledná křídla lehce kouřově zbarvená. Jejich 5 – 7 mm dlouhé larvy a jsou schopny poškozovat nejmladší kořínky zakořeňujících řízků a mladých rostlin. Bývají tak jednou z příčin odumírání řízků a mladých rostlin množených ve sklenících. Účinnou biologickou ochranou je použití parazitických hlístic.
Parazitické hlístice napadají larvy různých druhů hmyzu žijící v půdě. Hlístice se v půdě nebo v zahradním substrátu aktivně pohybují a čichem vyhledávají hostitele. Napadené larvy smutnic během několika dnů hynou. V uhynulých larvách smutnic se hlístice dále množí. Ve třetím larválním stádiu opouštějí mrtvou larvu smutnice a vyhledávají nové hostitele. Tak je zajištěna dlouhodobější ochrana přes tímto hmyzem. Pokud nejsou v substrátu přítomny další larvy smutnic či jiného vhodného hmyzu, populace hlístic odumírá
FAkticky ani hermouš, ani pyl z předchozí úrody. Naštěstí se to stalo 2 týdny před koncem, takže alespoň něco bylo. Sice taková drobotina, ale dýchat se to dá až se tomu divím. Jinak jsem si měl asi přečíst pořádně leták, protože jsem je měl dávkovat opatrně od spodu a ne je rozprášit jako obilí. Prej mají v pylynách trošku pylu aby měly co žrát při přepravě než se dostanou ke sviňuši.
jedinej problém je že dyž to máš venku nebo na balkoně tak ti ty draví roztoči zdrhnou jinam, čili to funguje jenom na indoor nebo na skleník-a z toho plyne až uvidim svilušku pošlu na ní nasranou partu negrů s let-lampu aby si trochu kluci trochuzablbli-nebop ty barevný lepící desky