Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Najdi si téma: Slimáci můj největší nepřítel v Outdoor fóru.
"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy
kup si v drogérii Stop Slug takový malý granulky a nasypej to kolem políčka i na něj a druhej den budou slimáci na kaši..jestli se ti to zdá hodně hustý tak tam nasypej popel a oni se prostě zadřou...
KUUUUURVA letos jich je nejak moc....svine jedny,sežrali mi asi 20 10 cmetrovejch kytek...fakt nejak nevím jak na ně....je jich moc.....ale skusím assi ty chemikálie,nic jinýho mi nějak nepomáhá...
ja mam to stastie ze som sadil ku mravenisku a je ich tam asi 5 ta slimaci mi kus ozrali ale ked som prisiel tak mravci pochutnavali asi na 5 a 3 us ostali len ulity ta tak mravec=kamos ale nie vzdy ale skoro furts
Hlemýžď žere to co lidé pěstují. A proto mu to oplaťme a pojídejme ho také . Pro gastronoma je na světě několik druhů hlemýžďů, ale jen dva druhy si zaslouží naši pozornost:
1. Velký bílý hlemýžď, jemuž se říká burgunský a jemuž přírodopisci říkají Helix Pomatia.
2. Malý šedivý hlemýžď (petit gris) má vědecké jméno Helix Nemoralis.
Bílý hlemýžď je hrozný kočovník, najdeme ho na pláních, vinicích. Malý šedivý má v oblibě kamení. Hledáme ho u zdí za deštivého jitra zejména na straně obrácené k severu.
Hlemýždě připravujeme dvojím způsobem, že je nastrkáme zpátky do ulit a nebo je podáváme bez ulit na pěkné stříbrné míse.
Příprava živých hlemýžďů
Nejdříve je podrobíme půstu, Uložíme do koše nebo hrnce, tak aby se nádoba dala uzavřít pokličkou zatíženou kameny. V pokličce musí být otvory pro vzduch. Po dvou dnech otevřeme nádobu. Podívaná je odporná. Jsou nahromadě hlemýždi i výměty.
Vyprázdníme proto obsah této nádoby do druhé. Výměty zůstanou přilepeny na první nádobě a proto ji vyčistíme. Druhou nádobu se šneky naplníme vodou a trochu jí třeseme. Pak hlemýždě vylovíme a naházíme do první již vyčištěné nádoby. Třikrát se praní musí opakovat až jsou konečně čistí.
Vaření hlemýžďů
Hlemýždě uvaříme ve vodě, kde jsme dali cibuli, petržel, tymián, bobkový list a fenykl. Z hlemýžďů stoupne k hladině sliz. Tekutina znovu vře a dáváme pozor aby pěna nevyběhla.
Přilijeme tři skleničky octa jimž se srazí sliz hlemýžďů tak, že tekutina již nepění. Nyní nádobu přikryjeme a necháme vařit tři hodiny. Po třech hodinách vyjmeme hlemýždě naběračkou, a až vychladnou vyjmeme ostrým nástrojem jejich nebohá tělíčka z ulit a ulity vymyjeme studenou vodou. Teď se rozhodneme pro způsob podávání:
Hlemýždi v ulitách
Pro tři až čtyři tucty hlemýžďů připravíme "klasické máslo", Rozkrájíme svazek petržele a čtyři stroužky česneku. Tuto směs dobře promísíme ze 175 g másla. Rádně osolíme a opepříme a řádně vidličkou promícháme. Prsty odstraníme z každého měkkýše zatočený koneček, v němž jsou vnitřnosti. Do každé ulity vložím nazpět měkkýše a zacpeme jej připraveným máslem s petrželkou.
Nyní stačí abych jen položil hlemýždě na mísu, otvorem ulity vzhůru, a dali do trouby. Tři minuty před tím než je neseme na stůl, kapneme do každé ulity trochu dobré pálenky a pak ještě strčíme hlemýždě na 3 minuty do trouby. Každý host dostane tucet hlemýžďů.
Hlemýždi bez ulit
Na dvě stě malých šedých hlemýžďů promísíme 400 g másla s petrželkou a celou hlavičkou česneku, najemno rozkrájenou. Uvařené hlemýždě vyjmeme z ulit, odstraníme vnitřnosti. Položíme hlemýždě na velkou mísu. Přidáme všechno máslo a hrst rozdrobené střídky. Dáme do trouby na deset minut.
Přilijeme malou sklenku dobré pálenky. Vše promícháme a ještě na tři minuty dáme do trouby. Takto připravené hlemýždě narovnáme na stříbrnou mísu, kterou jsme před tím nahřáli, Podáváme na teplých talířích. Takto upravené hlemýždě musíme jíst lžičkou, protože je nutno při pojídání hlemýžďů zároveň usrknout másla.
Pijeme chlazené víno z (g)Anjou .
P.S. po tydnu: mohu potvrdit, ze hlemyzdi jsou velmi chutni, doporucuji.
ale na tom co píše Viridis taky něco bude - zkusil bych slimejše na zbytcích tý ganji kterou ještě nesežrali... no a když to budeš zapíjet "chlazeným vínem z Anjou", tak určitě nebudeš mít problém, nechat si poslat nějaký hulčo FedExem z Holandu
viridis: si mi připoměl, jak za komančů staříci sbírali slimejše do nějaký výkupny, za to byly docela dobrý kachle - je nechávali ve špajzu v kýbli, než je tam odnesou - jednou nějak špatně zabezbečili a řeknuvám když vám leze 300 šneků po celym bytě (VŠECHNO SLIZKÝ!!!) , to byl největší humus jakej sem zažil - OD TÝ DOBY SLIMÁČKY NERAD
slimáci věděj, že sem vod přírody dobrák, zkoušel sem to s nima po dobrym trochu písku, popele,po zlym - hodně písku a hodně popele ale stejně je to všechno na nic(no je to hodně nejistý)...holt chemie neni nic pěknýho, ale je to na 100...kdybych si tak vzpoměl,jak se menovalo to mý...Mesural?(ale může to bejt prakticky cokoliv,tak pozor, aby sis potom nekoupil na slimáky náky snadno aplikovatelný tampony,chi co, ta reklamní masáž je na mě znát....)to kilčo za to STOJÍ!!!
Aleš, Praha 6: Říkám:"V noci je ten nejsprávnější čas na myšlenky, otázky a odpovědi. Žádný mobil vám nezvoní, nikdo vás neruší a máte spoustu času..."
Nejlíp u mě zabírá, když vezmu tak dva-tři kelímky a naplním je pivkem. Dám to různě mezi kytky a slimáci jdou do piva - tam zdechnou.. Ve vodě myslím dokážou přežít, ale beer je pro ně horší. Zkuste...